Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2010., 07:23   #601
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Prije nekog vremena tražio sam od Protisa ponudu gotovog računala za jednu firmu. Ista dođe na fax, bi odmah uplaćeno i po dogovoru s Protisovcem ( dobar dan, hvala i izvolite su za njih teška nepoznanica ) čekam dva dana da se sastavi računalo. Pošto ih je nemoguće dobiti telefonom, odlazim u Krapinsku ( padoh skoro na stepenici kod ulaza ) eda bi mi mladac rekao da nisu stigli jer su u gužvi ( sic! ) i da će biti garant sutra do 13.00.
Dođem ja naivac ( magareće uši su mi već lagano izvirivale ispod kose ) po dogovoru i guram već ofucani primjerak isprintane potvrde o internet plaćanju i punudu.
Mladac uzme u ruke dva magična papira i pođe tamo negdje iza, valjda u skladište ( svaka sličnost s cvjećarnicom iz Alana Forda je slučajna ) i vraća se za nepunih 5-6 minuta s računalom "u prahu" tj. hrpom hardvera za kompletno računalo na rukama. Šokiran, pokazujem mladcu u ponudi jasno izraženu stavku usluge sastavljanja on mi odmumlja nešto o šefu, vječnoj gužvi, udaljenom skladištu, uvozniku i Bilu Gatesu...
Bez mogućnosti izbora, opraštam mu uz obavezu zaklinjanja na rodbinu da će računalo biti gotovo za dva dana.
Odlazim noseći u drhtavoj ruci izgužvanu potvrdu i ponudu a sad već povelike magareće uši, zapele su mi pri izlasku iz podrumske prodavaonice za štok od vrata...
Nikad više pa ma kako jeftino bilo.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2010., 16:25   #602
DarkEternal
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Osobno sam loša iskustva imao. Bezobrazni prodavači, misle da su Boga za jaja primili, nikakve etiketa te na kraju ti i dignu živce bez obzira koliko mirni tip bili, složio sam komp došao tamo, tip mi je s gađenjem išao slagati i mijenjati komponente jer je rekao da toga nemaju trenutno u skladištu, bez da me i pita da li se ja slažem s time dok mu nisam istrgnuo papir iz ruku i bez riječi otišao vanka. Na kraju sam otišao u Deus, ispalo je skuplje nekih 200-300 kuna, što i nije malo, ali pošto je cijela konfa bila 7 i pol tisuče, mogao sam to pregristi, a još su bili tako ljubazni da samo što se nisu klanjali preda mnom.

Hvala, ali Protis je dobio veliki X od mene, baš prave seljačine. Isprike ako netko od tamo ovo čita, ali eto, to je moje iskustvo koje je možda iznimka koja ne potvrđuje pravilo.
__________________
Asus P4P800-MX
Asus Gefore 7600 GS
LC Power 420W
DarkEternal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2010., 12:14   #603
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Biti će da sam jedino ja dobro prošao sa njima
...vjerujem sve dok me ne iznevjere
housel je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 12:27   #604
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Slažem se sam DarkEternal bezobrazni do zla boga, kosa mi se na glavi digne kada mi se netko javi na tel, ko preko qurca se javlja. Nekad sam znao zvat i po cijeli dan a da mi se nitko nije javio!! evo bas mi frendica kupila laptop tamo, isto ih nije mogla dobiti, zvala tri puta i nista, ali ajd onda na kraju ih dobila!!

ali sta se tice cijena i svega ostalog sve super!!

ja nisam nikad imo problema sa kupovinom, sa dostavom, takoder je i dosta dobro zapakirano bilo!!jedino jednom mi dosla kutija doma ko da ju krava prežvakala
sad ne znam je to bilo do njih ili do overseasa!!!

evo kazem jedina velika zamjerka su te lijencine zadrte!!!
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:28   #605
Kerefek76
Premium
Moj komp
 
Kerefek76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Ja stavrno ne znam što ste svi tako napali protis?!?
Pa što bi vi? Em da je đabe, em da sve stigne za 5min i em da vas maltene ponude kavom dok čekate?
Svugdje u svijetu vrijedi pravilo ako je nešto najjeftinije to znači da ne očekuješ ljubaznost niti razinu usluge.
Ja sam kod protisa kupovao u više od 5 puta i svaki put je sve bilo u redu. Najdulje čekanje je bilo 5 dana. Glavni problem nisu oni već generalni zastupnici koji seru i lažu o stanju na lageru samo da te navuku na to da uplatiš lovu a onda banana. Kad stigne, stigne. Ova kriza je shebala sve pa i veletrgovce informatičkom opremom. Maksimalno su smanjili zalihe na lageru i razrijedili dostavu robe. A sve zato jer nisu likvidni i nemogu si priuštiti stajanje robe na skladištu.
Znači kad vi dođete u protis i naručite robu oni provjeravaju da li toga ima na skladištu veletrgovca. Tamo piše da ima a zapravo nema tj. stići će za par dana. Tip u protisu uredno naplati od vas jer toga kao ima i vi onda čekate i psujete lika iz protisa iako on nije kriv. Drugo što sam primjetio je da stalno pljujete po likovima jer su neljubazni.
E pa jesu neljubazni prema kupcima koji su informatički nepismeni i tamo stoje ko telad i biraju pola sata što bi. Pa ja sam par puta skoro puko tipove isprode mene jer su "birali" komponente. Pa kolika je cijena, pa koje su karakteristike, pa jel ima što bolje za iste pare, pa jel to u toj boji ili drugoj i hiljadu drugih sranja. Ako hoćete to pitati onda odite lijepo u hgspot pa tamo gnjavite njih. Pa di bi stigli oni kada bi znali napamet svu bazu komponenti i njihovih cijena napamet?
i ovo o sastavljanju je zaista smiješno. Pa što bi vi svi? Da u onom malom kućerku sastavljaju računala?!? Pa dobro da uopće imaju mjesta za kutije.
Stvarno me čudite svi.

Svaki put kada sam ja nazvao i rekao što hoću tipovi iz protisa su mi rekli da li ima ili nema i kada će biti. Lijepo su mi rekli u par navrata da brod nije stigao i da neće doći još 2 mjeseca (jer gotovo sve komponente stižu u Rijeku brodom) ili da je taj i taj veletrgovac povukao taj model da napravi mjesta novom. A sve zato jer nisam kilavio sa narudžbom i oduzimao im vrijeme.
Pa imate sve lijepo napisano na njihovim stranicama i koja je cijena i koji model i koja boja ako baš želite birati fucking boju. A za karakterisitike i provjeru sličnih komponenti imate fucking internet i google.

Ako i dalje hoćete nešto višu uslugu onda lijepo odite u neku veću trgovinu i birajte stvari iz staklenih ormarića. Ali ne kukajte na 20% veću cijenu.
Kerefek76 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:34   #606
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
kerefek majstore... vec kod one recenice "Svugdje u svijetu vrijedi pravilo ako je nešto najjeftinije to znači da ne očekuješ ljubaznost niti razinu usluge." je vec bilo jasno da slijedi jedan besmisleni proljev.

mislim da u tvom postu nema bas nista pametno. nista. da skratim, da, ocekujemo od ljudi u protisu ljubaznost, ocekujemo da slazu konfe ako prodaju konfe, ocekujemo da nam oni potraze opis nekog artikla kad imamo dvojbi.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:48   #607
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
@kerefek:
Jel vidis ti da topic ima 21 stranicu?
Ajd sad fino citaj od prve do zadnje o tome kako se protis ponasa i sta su sve radili, nemoj sad tu pokusavat branit protis i ispadat pametan jer si u manjini.

Daj mi reci da li je normalno u danasnje vrijeme da narucis obican 2.5 disk i da ti dodje za 29 dana?
A na webu kazu da je dostupan, poslije ti jos salju mejl kako je artikl raspoloziv, pa ih onda moras zvati da bi ti rekli da ce ga za tjedan dana poslati, pa ih opet zoves pa ti opet to isto kazu, razvlace, odugovlace, lazu itd.

Covjece, jel si ti ikada kupovao od nekog normalnog web-shopa?
Narucis, ovi isti dan pakuju i salju, kod tebe je u roku od 48 sati, to se zove web-shop.
Ako su stavili na webu da imaju to i to, onda mora da imaju!
Kakve su to gluposti da distributerima, brodovima i Kinom? Kog briga za te stvari?

Ne mozes stavljat na webu da imas raspoloziv artikl i slati ljudima ponude na e-mail, a da prije toga nisi nazvao distributera i potvrdio stanje na lageru.
Ali bitno da ovi iz protisa ti posalju ponudu u roku 3 minutu, samo da im uplatis, a kad ce ti isporucit to je druga prica.
Ni da se udostoje nazvati i reci: 'slusaj, to cemo ti moci poslati tek tad i tad'.
Ne, ti moras njih zvati i to 3-4 puta da bi konacno znao vrijeme isporuke.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:50   #608
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
cekaj malo, pa zato sta je jeftino ne treba znaciti da treba biti tak bezobrazan prema kupcima, ne kuzim te!!

jos sam rekao sve prije u postu, sve pet sa trgovinom i uslugama dostave ali ovi sta tamo rade pa to nije normalno!!

prosli tjedan doso po laptop, niti dobar dan, niti izvolite, koma, sta da kazem!!!
frend ga skoro preko pulta sakom opalio!!!

sve preko qurca!!
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 23:15   #609
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Da bi im mogli pokloniti Bon ton, mogli bi, ali...

Znam da su u 90% stvari najjeftiniji, ali isto tako da se to nalazi kod njih je ravno da se sisata plavuša nalazi u mom krevetu.
Zato ja fino pošaljem mail, pitam dal to i to imaju i da mi osobno potvrde da roba može biti isporučena do tog i tog datuma. Ako je potvrdan odgovor, naručim, uplatim i drugi dan pokupim. Ako nije, AMD/Links/ whatsoever...

Do sada, nikada nije bilo problema (well, ne mogu im uzeti za problem ti što nešto nemaju ili nije dobavljivo u nekome razumnome vremenu, a to mi kažu... Da lažu, e onda bi bilo drugačije...).

EDIT: Jedno je to što on može preko telefona nešto izmuljati, drugo je kad to on mora napisati... To uvijek morate imati na umu.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 23:30   #610
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Kerefek76 Pregled postova
Stvarno me čudite svi.

A ti tek nas...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2010., 00:22   #611
SSurki
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 33
Jesam li ja ovdje negdje procitao da u trgovini u kojoj je najjeftinija roba ne treba ocekivati ljubazne prodavace?

nisam valjda
SSurki je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 02:45   #612
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
A pa dobro, nemojte sad svi napasti kerefeka, nije da je skroz u krivu. Znate kad putujete najjeftinijim avioprijevoznikom da vas nece perom gladit po dupetu, tj. da morate naruciti unaprijed let, i vozite se ko u seoskom autobusu. Slicno je i ovdje. Kad imaju vremena, odgovore, ali cinjenica je da dok sam ja znao stojati da pokupim naruceno da je telefon nonstop zvonjao , a tip je morao objasnjavati mami zasto je njezin decko odabrao misa za 500 kuna i sto on to mozebolje od misa za 20 kn, i penzicima do njih jesu li sharp televizori bolji, kako kaze njihova unuka iz australije, i jel oni imaju tu digitalnu televiziju za njihov bon. Ebga, to sto nemaju sluzbu za informacije i 10 prodavaca nadoknadjuju nizom cijenom. Dakle, kod takvih se postavlja upit mailom, i tocno se zna sto se kupuje. No to ne znaci da nemaju tisuce poziva na koje odgovaraju kako stignu i znaju, jer ipak nisu ugladjeni i susretljivi zbog ustede na placama tih djelatnika i nepostojecim placama telefonskih tajnica na odvojenim linijama, i reprezentativnom prostoru s ogromnim skladistem i garazom. Tko voli nek izvoli.
Dakle, ja iskljucivo saljem popis komponenti mailom, ako ima -predracun, ako ne fala - idemo dalje. Nikakvi papirici na pultu, nikakvo slaganje komponenti na licu mjesta.
Ja bih ipak predlozio da se usredotocimo na stanje s reklamacijama i garancijama. O vremenu isporuke vjerojatno ovise od veletrgovaca kao i svaki drugi ducan.
edit: na slaganje kompa ne racunam, jedino su mi za firmu slagali u adm-u, i uspjeli su grafickoj vent zablokirat kabelom. Reko, fala, radije ja i decki u firmi to sami zasarafimo.

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 19.05.2010. u 02:53.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 10:21   #613
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
A pa dobro, nemojte sad svi napasti kerefeka, nije da je skroz u krivu. Znate kad putujete najjeftinijim avioprijevoznikom da vas nece perom gladit po dupetu, tj. da morate naruciti unaprijed let, i vozite se ko u seoskom autobusu. Slicno je i ovdje. Kad imaju vremena, odgovore, ali cinjenica je da dok sam ja znao stojati da pokupim naruceno da je telefon nonstop zvonjao , a tip je morao objasnjavati mami zasto je njezin decko odabrao misa za 500 kuna i sto on to mozebolje od misa za 20 kn, i penzicima do njih jesu li sharp televizori bolji, kako kaze njihova unuka iz australije, i jel oni imaju tu digitalnu televiziju za njihov bon. Ebga, to sto nemaju sluzbu za informacije i 10 prodavaca nadoknadjuju nizom cijenom. Dakle, kod takvih se postavlja upit mailom, i tocno se zna sto se kupuje. No to ne znaci da nemaju tisuce poziva na koje odgovaraju kako stignu i znaju, jer ipak nisu ugladjeni i susretljivi zbog ustede na placama tih djelatnika i nepostojecim placama telefonskih tajnica na odvojenim linijama, i reprezentativnom prostoru s ogromnim skladistem i garazom. Tko voli nek izvoli.
Dakle, ja iskljucivo saljem popis komponenti mailom, ako ima -predracun, ako ne fala - idemo dalje. Nikakvi papirici na pultu, nikakvo slaganje komponenti na licu mjesta.
Ja bih ipak predlozio da se usredotocimo na stanje s reklamacijama i garancijama. O vremenu isporuke vjerojatno ovise od veletrgovaca kao i svaki drugi ducan.
edit: na slaganje kompa ne racunam, jedino su mi za firmu slagali u adm-u, i uspjeli su grafickoj vent zablokirat kabelom. Reko, fala, radije ja i decki u firmi to sami zasarafimo.
Trgovina je posao kao i svaki drugi. Ljubaznost je jedan od neformalnih elemenata tog posla, govori više o čovjeku nego o firmi.
No, ako je nešto inicijalno dogovoreno, bez obzira da li bila roba ili usluge u pitanju, treba se držati dogovora i zakona. Ako dogovor nije moguće poštivati iz bilo kojeg razloga, kupac u to mora biti upućen i dana mu mogućnost završne odluke, a zakona se uvijek mora držati.
Jasno je da rade s malom maržom i s robom koju u biti nemaju, no onda moraju ostaviti sebi vremena i za provjeru i za nabavu, ne da korisniku obećavaju brda i doline, a imaju šaku kikirikija u ruci.
Što se tiče nabave robe od "drugih", ti "drugi" u pravilu imaju jasne online baze, jako dobro updateirane, rijetke su situacije da dođe do iznimnih razlika u stanju na skladištu i u bazama. Posebno kad distributeri imaju KAM-ove za takve kupce koji su uvijek na raspolaganju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 14:09   #614
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Što se tiče nabave robe od "drugih", ti "drugi" u pravilu imaju jasne online baze, jako dobro updateirane, rijetke su situacije da dođe do iznimnih razlika u stanju na skladištu i u bazama. Posebno kad distributeri imaju KAM-ove za takve kupce koji su uvijek na raspolaganju.

Zelis reci da protis i slicni namjerno ne gledaju dobavljivost/posalju ponudu da bi se uplatilo pa kad kupca imaju "u saci" prisile ga da ceka dok ne dodje roba?
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 14:30   #615
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Zelis reci da protis i slicni namjerno ne gledaju dobavljivost/posalju ponudu da bi se uplatilo pa kad kupca imaju "u saci" prisile ga da ceka dok ne dodje roba?
Vrlo lako moguće. Plus što se igra s rezervacijama, overbookingom i slično.

Konkretno, ja nikada nisam imao problema s većim dobavljačima, tj. raspoloživošću njihovih lagera i rezervacijama robe. Čak ni s unaprijed naručenim robama, s rokom dolaska u bliskoj budućnosti (par dana).

Da ne govorim o onome da sve ide preko Rijeke...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 15:15   #616
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Zelis reci da protis i slicni namjerno ne gledaju dobavljivost/posalju ponudu da bi se uplatilo pa kad kupca imaju "u saci" prisile ga da ceka dok ne dodje roba?
Pa normalno da je tako.
Sta mislim zasto protis ne nudi placanje pouzecem?
Da vidis kako bi promjenili politiku firme kad bi dobivali pare tek nakon isporuke, ne bi onda bilo zavlacenja.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 18:52   #617
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Sta mislim zasto protis ne nudi placanje pouzecem?
Pouzeće je dvostruki mač, jer ako ne podigneš paket, računa se pošiljatelju dupla cifra . Meni se 2-3 puta u valjda 15 trgovina znalo to dogoditi, a kamoli onda web shopu koji šalje stotine paketa.

Tako da za to ne treba kriviti protis ili bilo koju firmu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 19:08   #618
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Aha, a de mi onda samo jos reci zasto 90% (bubam) web shopova u hr ima mogucnost placanja pouzecem?
Recimo dva najjaca (Links i ADM) ti bez problema posalju pouzecem, kako onda njima to nije dvosjekli mac?
Osim toga, mislim da se to stvarno rijetko dogadja, zasto pobogu netko ne bi primio paket koji je narucio? Ne znam, mozda stvarno neka extremna situacija, ali ako sam se registrirao na neki shop, dao sve svoje podatke, narucio proizvod koji mi treba, onda je logicno da ga planiram i platit.
A drugo je ova kupovina na Trznici od raznih nepouzdanih likova pa se neko predomisli.

Zelim reci, ako druge firme mogu poslati paket u roku 48 sati, ako mogu pratit stanje na lageru distributera, ako mogu imati uvijek refreshan sajt (raspolozivo/nije raspolozivo), ako mogu slati pouzecem i ako mogu jos 100 stvari raditi na korist kupca sta se onda ovi iz Protisa prave grbavi?

Ja zapravo mislim da vlasnik Protisa ima jos nekih poslava sa strane koji mu donose glavnu zaradu zato dopusta da se u Protisu svakako radi i nije ih bas puno briga za musterije.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 19:34   #619
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@khm

http://protis.hr/Company/TermsOfUse.aspx

Ako ti se sviđa, super, ako ne. Super. Koga briga. Ako ti misliš da je loše kaj ne šalju pouzećem i da time gube mušterije. Super, nije tvoj problem. Kao i obrnuto.

Imaš iskustva usera ovdje. Mislim da nema smisla da ljudi sa određenim iskustvom u poslovanju sa ovom firmom pokušavaju uvjeriti druge koji imaju drugačije iskustvo.

Već je 21 stranica topica!
  Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 20:03   #620
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ako ti se sviđa, super, ako ne. Super. Koga briga. Ako ti misliš da je loše kaj ne šalju pouzećem i da time gube mušterije. Super, nije tvoj problem. Kao i obrnuto.
A koji je tvoj problem?
Ajda smanji taj ton i nemoj mi se tu bahatit.
I sta koga briga? Briga one koji planiraju u buducnosti kupovati od ove firme, a ja kao nezadovoljan kupac (kao i dosta drugih) cu rado svima predloziti da ju zaobilaze u sirokom luku, i planiram to raditi i u buduce.
Ti slobodno iznesi i svoje intimne odnose sa protisom, vjerujem da ti prostiru crveni tepih kad dolazis.

I citaj postove s razumijevanjem, ja ne mislim da oni gube musterije s time sto ne salju pouzecem, nego da prave budaletine od ljudi, uplatis im, uzmu pare pa zavlace isporuku.
khm je offline   Reply With Quote