Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2023., 20:19   #1201
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudi, dal ovi štapni usisavači na baterije mogu zamjenit klasične usisivače?
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
To bi mene zanimalo. Žena me tlači da to kupim. Od onih koji to imaju sam čuo svašta. Nekima je to preporod a nekima drek koji ne usisava tepih.
Evo, meni je recimo preporod. Imam par manjih tepiha i 3 mačke i da nemam ovaj usisivač to ne bi bilo usisano. Ali najveći faktor koji pomaže pri usisavanju tepiha efikasno je motorna četka u kombinaciji sa jakim usisavanjem.
Prvo sam imao Roborock H6 koji je bio ok, ali nije bio bajan na tepihu, ali sve ostalo je odrađivao odlično.
Ali ovaj sada je miljama iznad ali i košta 3x više.

E sada da javim i ekipi koja ima Dysone. Znam da svi želite ili trebate nastavak sa fleksibilnim crijevom, ali puno je 300kn ili ti ga oko 40€, e pa mogu preporučiti dobri stari aliexpress sa alternativom
Mogu reči samo da je pristaje savršeno, a ono što me iznenadilo jest izrada. Ne znam gdje ih kopiraju, u kojoj tvornici, ali plastika je identična originalnim nastavcima.
Vidi fotke.
Mislim da ću probati i filter od njih pa da vidim da li to vrijedi ičemu.
Privitak 26706Privitak 26707
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 21:39   #1202
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Dyson, Bosch, Xiaomi, ostale veca imena, te njihovi (top) imitatori, snagom u modu najvece snage usisa mogu. Bolji mogu preko 20, ili znatno iznad pola sata u maksimalnoj snazi kod top modela.

Samo, puno ovisi o tvom, Medinom, ili necijem drugom vidjenju pojma usisavanja, obimu, te kako gledas na ciscenje uredjaja. Pogledaj prvo, koliko deklarira vremena da moze na najvecoj snazi usistavati. Kod Boscha je to turbo mod, jasno, dok je baterija u dobrom stanju.

Pricam za sebe, meni je stapni zanimljiv samo za auto, za transport, za kupiti male mrvice sa stola, po kuhinji, eventualno nesto brzo pokupiti, na inace cistoj povrsini, ali kao primarno ni pod razno. Mada, odi na prijasnje stranice, imas forumasa koji su vec tri ili vise generacija mijenjali stapnih, te im ostaje kao primarni usisavac, te navode da su super zadovoljni.

Ali ako bi isao temeljito cistiti tepihe, povrsine, zasto pored struje, neusporedivo vece zapremine (bez visestrukih praznjenja) uopce pomisljati na stapni, posebno pored dobrog vodenog ili suhog strujnog. A uz dva glavna, koristim i svakodnevnu katicu za ispomoc, mali ciklon, koji ima znatno vecu zapreminu bilo kojeg stapnog, kontinuirane snage i bez brige o baterijama. No, velim, nekome je pojam slobode stapnog veca vaznost.

Ima ljudi koji stapni stave nakon usisavanja, ima ljudi koji i ciklon strujni, ili cak i vodeni ostave bez ciscenja, pa mogu tako danima usisavati, ne smeta ih prljavstina koja se unutra nakupi.



Navodi 10 minuta pri Turbo nacinu. Ali opet, ostaje pitanje za sto ti treba, za izvuci dusu iz tepiha, ili dnevno/tjedno skupljanje s povrsine?

Ako imas dobar vodeni, ili dobar suhi strujni, mozes si priustiti dobar stapni - zasto ne

Ali stapni kao jedini u kuci, osobno ne. U tom slucaju ciljas na top modele, te imati barem jednu dodatnu bateriju.




...
Usisavanje po kuci, uobicajeno, imam filips usisne snage, mislim da je 400 ili 450w i bome fino vuce, onak posteno..

Da, gledam dok bi izbacil obicni i stapni bi onda bio primarni, ali potonji mora odradivat kao i ovaj na struju, ali, ukoliko ne moze odradit, onda ce strujni ostat jos neko vrijeme u pogonu, bar dok jos ne usavrse tu tehnologiju.

Rekao si top model, ak se treba dat blizu soma eura, onda ne hvala

Nasao neki video na yt dyson vs bosch, za potonjeg vele da je bolji.
https://youtu.be/BQlmK6Pfaq8?si=ApyGCNOouLs1TQM1
Kolko je video relevantan, ne znam.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 22:07   #1203
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Kupio nedavno Jimmy H8 flex (svijet medija, 1800 kn) i meni je preporod. Stan nam je prenatrpan, 63 kvadrata, par manjih tepihića, neke igračke uvijek na podu (dvoje djece; imam roborocka S5, ali zbog nereda često nije upotrebljiv).

Kabelskog philipsa mi se ne da vaditi za svaku sitnicu pa džimija samo skinem sa stalka, prođem što moram i vratim ga natrag.

Snagom jimmy nije daleko od philipsa (550 W/ 185 AW), ali na toj snazi radi 10 minuta (max mode). Mislim da izdrži na turbo oko 17 minuta, eco oko 50-60, a na auto mi izdrži cca pola sata (aman taman).

Uglavnom, za hit-n-run usisavanje npr. razmrvljenih keksića, zatim za hardfloor, namještaj, police mi je skoro idealan. Nervira me uštekavanje punjača, al s tim se da živjeti. Prije kupnje obećao ženi da ak ne budem zadovoljan odmah drugi dan idem po dysona.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2023., 10:33   #1204
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Mi imamo isto nekog jimmya H9 ja mislim.
Žena inzistirala da se kupi, bog i bogme sada kupi samo prašinu otkada je miele tu.
Baterija mu jako jako kratke traje ako je uključen turbo mod, doslovno 1 % baterije ode za nekih 1-1,5 sekundi.




napomena, imamo dijete i velikog psa, pa i to treba uzeti u obzir
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 13:42   #1205
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Razmišljam uzeti robotski, kak je dijete pa se i čisti češće.

Najveća odluka je dal uzeti sa mokrim čišćenjem ili samo usisavanje + stanica ili bez.

Ako je mokro, mislim da bez stanice nema smisla?
Samo usisavanje, još i može bez stanice jer nam nije tak prljavo - samo nas troje bez životinja.

A onda mokro sa stanicom, cijena se penje vrtoglavo i to vidim Roborock S8 Pro Ultra ILI Xiaomi X10+.


Koliko je to mokro čišćenje zapravo korisno i koliko često čistite ručnim usisavačem i mokrom krpom pored robotskog?
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 15:22   #1206
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Imam s5 max sad vec valjda 4-5 godina i to "pranje" sam koristio samo par puta u pocetku. Em ne bi smjelo nista nego voda unutra, em to nije pranje nego samo malo bolje brisanje prasine vlaznom krpom.

Ustedi pare i kupi samo usisavanje. Da se vracam nazad ili da sad kupujem ja bi tako.

Rucnim usisivacem cistim dodatno po potrebi i kad se radi generalka svako 10-15 dana, a tada ide i propisno pranje poda.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 16:16   #1207
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Imam s5 max sad vec valjda 4-5 godina i to "pranje" sam koristio samo par puta u pocetku. Em ne bi smjelo nista nego voda unutra, em to nije pranje nego samo malo bolje brisanje prasine vlaznom krpom.

Ustedi pare i kupi samo usisavanje. Da se vracam nazad ili da sad kupujem ja bi tako.

Rucnim usisivacem cistim dodatno po potrebi i kad se radi generalka svako 10-15 dana, a tada ide i propisno pranje poda.
Ok, hvala na korisnim informacijama!

Tvoj model ima fiksni mop za mokro pranje? Ovi iznad modeli što sam spomenuo imaju rotirajući (Xiaomi) ili vibrirajući (Roborock). Po testovima to ne izgleda toliko loše.

I koliko često prazniš spremnik od usisavanja, koliko m2 prostor? Tvoj je i manje zapremnine pošto ima vodu. Mislim, jel bi ti koristila stanica za pražnjenje?
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 16:21   #1208
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Imam s5 max sad vec valjda 4-5 godina i to "pranje" sam koristio samo par puta u pocetku. Em ne bi smjelo nista nego voda unutra, em to nije pranje nego samo malo bolje brisanje prasine vlaznom krpom.

Ustedi pare i kupi samo usisavanje. Da se vracam nazad ili da sad kupujem ja bi tako.

Rucnim usisivacem cistim dodatno po potrebi i kad se radi generalka svako 10-15 dana, a tada ide i propisno pranje poda.
Jedno je tvoj s5 max s "pasivnim" pranjem a drugo (potencijalno) njegov s8 ultra, koji aktivno trlja po podu.
A što se tiče sredstava - slobodno pomješaj malo alkoholnog octa u vodu, provjereno radi bez problema a čisti bolje i od nekih sredstava za čišćenje.

Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
Ok, hvala na korisnim informacijama!

Tvoj model ima fiksni mop za mokro pranje? Ovi iznad modeli što sam spomenuo imaju rotirajući (Xiaomi) ili vibrirajući (Roborock). Po testovima to ne izgleda toliko loše.

I koliko često prazniš spremnik od usisavanja, koliko m2 prostor? Tvoj je i manje zapremnine pošto ima vodu. Mislim, jel bi ti koristila stanica za pražnjenje?
Imam ti S7 MaxV Ultra, svaki dan usisava i pere etažu od 100m2 (većinom parket i pločice).
Vodu ti bacam/dodajem jednom tjedno.

Pere jako dobro, jedino što ne uspjeva skinuti su najtvrdokornije mrlje.
S tim da je naša filozofija pošteno ručno oprati podove jednom u 2-3 mjeseca, a njega onda koristiti za održavanje, nevjerojano koliko ti uspori "trajno" prljanje poda.
Usisava također savršeno.
Vrećicu mjenjam jednom u 4 mjeseca (imam psa).
Mikrofibru za pranje utrpam u mašinu za robu jednom u 2-3 mjeseca na 60 stupnjeva, kad idemo i ručno oprati podove. Stvarno nema potrebe za češće, jer ju odlično i sam održava.

IMO jedini minus sa mojim modelom je filter za prljavu vodu, kojeg moram čistiti jednom u 3-4 tjedna jer se lako zaštopa.
Baš su ga nekako čudno napravili.

S8 je pretpostavljam još samo bolji u svemu od moga, tako da mislim da nema šanse da pogriješiš s njim.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 16:28   #1209
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Nisam ocito pratio novosti oko robota pa nisam upoznat s tim mogucnostima. Vjerujem da te solucije nesto bolje peru.

@andy91 fiksni mop sa spremnikom vode. 60m2 praznim spremnik nakon svakog usisavanja ali imam border colliea od 20 kila doma.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 17:49   #1210
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49