Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2023., 19:59   #1531
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Izuzetno velika zapremina za pranje 10,0 kg rublja. Velika zapremina za sušenje 7,0 kg rublja.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 22:55   #1532
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Stavljam regulator pritiska na glavni dovod vode pa me čisto zanima je li 4 bara dovoljno za kojekakve perilice?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 09:27   #1533
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Kupujem metod kuhinju iz ikee..i trazim kuhinjske aparate, pošto ne bih sve od njih uzeo

Koliko vidim, njihov hladnjak je nestandardnih dimenzija - 188cm i svi ostali su ili 195 ili 175cm
Dakle osjetno viši/niži
Također, napomenuli su mi da hladnjak mora doći sa šinama za montažu

Ima li netko iskustva s Ikea kuhinjama i bijelom tehnikom koja nije njihova?
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 11:37   #1534
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Samo da javim da smo oduševljeni sa Bosch perilicom suđa.
Serija 8, pere odlično, sve nas dočeka osušeno.


Jedino progrmai pranja abnormalno dugo traju, po 2,2 i po sata
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 11:40   #1535
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Samo da javim da smo oduševljeni sa Bosch perilicom suđa.
Serija 8, pere odlično, sve nas dočeka osušeno.


Jedino progrmai pranja abnormalno dugo traju, po 2,2 i po sata
Ima nekih i preko 3 sata, zavisi sta sve popalis (dezinfekcija, dodatno susenje...)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 11:44   #1536
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ima nekih i preko 3 sata, zavisi sta sve popalis (dezinfekcija, dodatno susenje...)

Nisam uspio dignuti iznad 2 sat i 30 minuta


+70, Hygiene extra, jako sušenje, tvrdokorne mrlje.
tzv Čistko mod memoriran na mašini
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 14:06   #1537
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Pozdrav. Tražim sušilicu koja bi bila na zatvorenom balkonu cijele godine.

Malo sam istraživao i ova se čini dosta ok, nekakvih 850 eura dođe: https://www.bosch-home.hr/popis-proizvoda/WTR87TW0BY

Ima li što bolje za te novce?

Imam perilicu od 9kg, pa ne znam jel bolje gledat sušilicu od 9kg ili bi ova bila ok.

I zanima me hoće li je smetati hladnoća zimi? Je li bi ju bilo ok obložiti u stiropor nekakav?
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 20:24   #1538
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Imam sušilicu na zatvorenom balkonu već jako dugo, samo što nikad nisam imao s toplinskom pumpom. To će ti biti super jer neće jako zagrijati i upariti balkon.
Eto mojoj nije smetala hladnoća, ionako nije nikad toliko hladno na balkonu (PVC).
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 10:19   #1539
bAKeth
Premium
Moj komp
 
bAKeth's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: .
Postovi: 54
Uz pomoć ove teme uspješno kupio hladnjak i perilicu posuđa pa sad došla na red pećnica.

Ugradbena širine 60 cm i da se sama čisti. Takve upute sam dobio

Na što paziti kod kupnje pećnice?
Je li sustav automatskog čišćenja jednak kod svih?
Ima još nekih korisnih funkcionalnosti zbog kojih se isplati više uložit?
bAKeth je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 10:41   #1540
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Bitno da ima porolizu. A ostalo po parama, Neff(imaju vrata koja nestaju ispod pećnice idealno za one koji imaju povišenu poćnicu), Bosch, Elektrolux....
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 10:46   #1541
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor bAKeth Pregled postova
Je li sustav automatskog čišćenja jednak kod svih?
Imaš pirolitičko, katalitičko i čišćenje parom ako se ne varam.
Preporuka pirolitičko. Mana je, koliko vidim na svojoj i prošloj, brtva na vratima nešto kraće traje. Računaj na zamjenu od 5g nadalje. Elecrolux brtva za pirolitičke pećnice je nekih 30-40€.
I nemoj se od prodavača dat nasanjkat i nagovorit na nešto drugo.
Provjeri podatke na stranici proizvođača za točan model i traži piroliza.
I te pećnice redovito mogu na 300 stupnjeva, što je odlično za pizzu.

Katalitičke obloge ne čiste stražnju stranu pećnice.
Piroliza riješi sve osim stakla i jedan centimetar uz rub vratiju.
I za pirolizu moraš sve vodilice skinuti inače se iskrive od visoke temperature.
Ovo s parom, uliješ vode, pa od pare valjda zapečena mašćoba otpusti pa prebrišeš. Čitaj opet ribanje.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 11:15   #1542
bAKeth
Premium
Moj komp
 
bAKeth's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: .
Postovi: 54
Hvala na savjetima

Vjerojatno ću uzeti model Electrolux EEC2400EOX (319 €) jer mi po svemu odgovara.
bAKeth je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 12:27   #1543
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Zar nije problem sa pirolizom što treba 5-6-7 kw za proceduru?

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 13:24   #1544
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Mi smo zeli Bosch rol, HBA573BS1, za 400€ na akciji.

Za sad zadovoljni, ali nisam koristil pirolizu, niti se sećam da je pisalo negde da treba više od 3,6kW struje
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 13:36   #1545
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
HBG675BS1

Tehnički podaci za ovu. Kupljena al još nije u pogonu. Užeta na Sancti D. uz neki popust.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 14:46   #1546
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Evo ja upravo završio sa slaganjem kuhinje pa da dam osvrt ako bude nekome od koristi.

Kuhinja je cijela iz IKEE, neki aparati su njihovi neke smo uzeli sa strane.

Hladnjak / zamrzivač kombinacija: IKEA KÖLDGRADER
Najveći od ugradbenih što su imali. sve 5 samo što IKEA ima vrata koja se otvaraju 95 stupnjeva max, pa kad ih otvoriš, malo je nezgodno izvlačiti police i moraš paziti da ti ladica ne struže po vratima. Mislim da im ovo proizvodi Electrolux/Whirlpool ekipa. Po internet reviewovima super uređaj (bang for buck)

Perilica suđa: IKEA PROFFSIG
Sve perilice u IKEI osim PROFFSIG i DISKAD dolaze od Whirlpoola, ove dvije pravi Bosch. Na kraju uzeo PROFFSIG jer je 100 eura jeftinija bila, a razlike (nema zeolit susenje i mrvicu manja) mi nisu bile vrijedne tih 100 eura vise. Jedino smo se napatili oko utičnice, jer kad se ugura perilica da bude lijepo u ravnini s ostalim elementima, ima par milimetara do utikača.

Pećnica: Bosch HSG636BB1
Predomišljali smo se dugo oko toga hoćemo ići na pirolizu i Bosch seriju 8 sa "manje pametnim" ekranom, ali se onda pojavila ova s parom (nema pirolizu) na rate bez kamata preko Amazona i bio mi je predobar deal za propustit. Inače ima onaj fensi display i hrpu automatskih programa, grije do 250C max., ako nekog zanimaju dojmovi napišem kroz mjesec dva dok se nešto i ispeče u njoj.

Indukcija / napa: Neff T48CD7AX2
Pitao sam na forumu iskustva oko ovih kombinacija indukcije i nape, ali nije bio baš neki odaziv, valjda jer su još relativno novi uređaji, a i svi kupuju klasika kombinaciju sa odvojenom napom. Uglavnom ih prave od 80cm širine jer u sredini ide prorez gdje vuče zrak, pa da ima ostatak prostora za grijaće plohe. IKEA ima u ponudi dva modela (FORDELAKTIG), 60 i 83cm, koliko sam uspio iskopati info, proizvođač je Faber (ove ikeine su jako slicne kao i Faber Galileo serija). S obzirom da ima jako malo reviewova za njih, i ti koji postoje kažu da slabo vuku mirise odlučio sam se za nešto iz Bosch/Siemens/Neff grupacije. Na kraju uzeli Neff, serija je N70 (ekvivalent Bosch series 6 ili Siemens 500). Cijena je bila oko 1450 EUR, isto preko Amazona.
Mala napomena za sve koji se odluče uzimat ovakve uređaje. Bosch/Siemens/Neff imaju isti set plastika za odvod zraka koji se montira uz zadnji rub kuhinjskog elementa (iznutra), ili može ići i kroz zadnju stranu, pa se spusti iza ormarića i onda se tamo raspiruje zrak. Tu nastaje potencijalni problem sa vlagom, pa je idealno da se taj kanal dovuče skroz do početka ormarića, stavi neka rešetka i da puše u kuhinju nazad (po nogama). Druga opcija je da ga odvučete negdje dalje (ozraka u zidu ili nešto treće), ali to je već malo veća egzibicija jer morate sve plastike/kanale za zrak sami nabavit. Original set koji se kupuje dodatno isti je za sva 3 proizvođača iako se prodaje pod svakim brendom posebno, kanali su veličine 22x9cm (uz indukciju dobijete samo prvi lakat koji ne služi ničemu). Ikeini kuhinjski elementi stoje na nogama 8cm od poda, tako da se taj set ne može koristiti jer je od tvrde plastike i jednostavno se ne može nagurat da stane nikako. Ja sam iskombinirao dio tog seta sa plastikama iz Bauhausa koje su 22x8cm, napatio sam se ko budala da to uglavim uz rezanje plastike i lijepljenje nekom posebnom trakom za ozrake, ali na kraju je ispalo relativno pristojno, i što je najbitnije radi kako spada. Indukciju sam inače spojio na dvije faze jer sam jednu odvukao za pećnicu. Mogu isto javiti kroz neko vrijeme koliko dobro vuče i je li dobro rješenje ili je ipak bolja klasična napa.

Ako imate kakvo pitanje, slobodno udarajte
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 21:47   #1547
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Pošto vas je par tu u zadnje vrijeme opremalo kuću/stanove sa bijelom tehnikom, došao je i na mene red.