Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2023., 15:11   #1471
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova


Razlika u cijeni mi je 100 eura.
Jedno je serija 6, drugo je serija 8.
Obje imaju potrošnju vode 9,5 litara, pa me strah jesu to one sa "eko" tankom pa ti ispiru sa vodom od prethodnog pranja?
Kupi jeftiniju, 90% vremen ce zavrsit na pranju "eco" ili Automatic programu, s nekim iznimkama kad ce spalit neki mod koji bas zelis. A crknut ce i jedna i drugakoju godinu nakon isteka garancije (meni prva Bosch trajala 8 godina druga evo otkazala nakon 7 (garanicja 5).
Svaki put je neka "elektronika" tak da se ne isplati popravljat - klasika .

Sad gledam Miele bas da vidim ima li ista tu kvalitetnije ili je sva razlika smao razvikano ime...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 17:16   #1472
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kupi jeftiniju, 90% vremen ce zavrsit na pranju "eco" ili Automatic programu, s nekim iznimkama kad ce spalit neki mod koji bas zelis. A crknut ce i jedna i drugakoju godinu nakon isteka garancije (meni prva Bosch trajala 8 godina druga evo otkazala nakon 7 (garanicja 5).
Svaki put je neka "elektronika" tak da se ne isplati popravljat - klasika .

Sad gledam Miele bas da vidim ima li ista tu kvalitetnije ili je sva razlika smao razvikano ime...
Hvala na infu, ali razlike je na kraju sa povratom novca bilo 300 kn, pa sam uzeo seriju 8. Javim kakva je

Što se tiče Miele, imam usisavač i sušilicu.Za usisavač mi i žena i čistačica kažu da je najbolji ikad.Miele C3 Complete mačke & ćuke edition.
Za sušilicu nemam pojma sa čime bi komparirao, jer mi je ovo prva sušilica.
Najveća mana Miele u Hrvatskoj koliko sam čuo je servis koji je očajno loš i skup.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 19:13   #1473
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Često se preporučuju Faber nape, pa me zanima jel ima tko iskustva sa njihovim indukcijskim pločama sa ugrađenim napama? Npr.Faber Galileo Smart?

Ne nađem baš testove ili reviewove
Kod prijatelja sam vidio takav sistem, ne sjećam se branda, kaže da ne funkcionira baš najbolje, što je i logično jer para i toplina po zakonima fizike uvijek idu gore, i da mu kuća svejedno cijela smrdi kad se kuha. Kod mene je pak neka starinska napa iznad štednjaka i uspijeva zadržati mirise u krugu par metara.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 19:51   #1474
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kod prijatelja sam vidio takav sistem, ne sjećam se branda, kaže da ne funkcionira baš najbolje, što je i logično jer para i toplina po zakonima fizike uvijek idu gore, i da mu kuća svejedno cijela smrdi kad se kuha. Kod mene je pak neka starinska napa iznad štednjaka i uspijeva zadržati mirise u krugu par metara.
Mozes provjerit o kojem se uredjaju tocno radi? Vidio sam da neki imaju lose reviewove, tipa opcije iz IKEE, a za druge opet kazu da super rade.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 20:19   #1475
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Može li netko preporučiti razumnog proizvođača hladnjaka?

Predzadnji je bio gorenje i trajao 3 godine, sadašnji liebherr počinje ozbiljno štucati nakon 5. Problem je u brtvi vrata na ledenici koja izgleda nije "normalna" brtva već je zalijepljena i ide ispod unutarnje stranice na vratima. Nova vrata u servisu 87€ + PDV.

Do sada sam uglavnom ciljao nižu cjenovnu kategoriju ali to očito ne valja ako svakih 3-5 godina moram mijenjati uređaj

Da budem jasan, tražim hladnjak s ledenicom, no frost je također obavezan (to sam isto naučio na gljuplji način, ali eto), bez smart budalaština i raznih kerefeka.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 22:47   #1476
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Končar?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 06:22   #1477
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Može li netko preporučiti razumnog proizvođača hladnjaka?

Predzadnji je bio gorenje i trajao 3 godine, sadašnji liebherr počinje ozbiljno štucati nakon 5. Problem je u brtvi vrata na ledenici koja izgleda nije "normalna" brtva već je zalijepljena i ide ispod unutarnje stranice na vratima. Nova vrata u servisu 87€ + PDV.

Do sada sam uglavnom ciljao nižu cjenovnu kategoriju ali to očito ne valja ako svakih 3-5 godina moram mijenjati uređaj

Da budem jasan, tražim hladnjak s ledenicom, no frost je također obavezan (to sam isto naučio na gljuplji način, ali eto), bez smart budalaština i raznih kerefeka.
Stari moj, ovo je đabe. Candy ladica za ledenicu je toliko.
Tri-četri ladice i mogu kupit isti takav Candy frižider. Pa se ti misli.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 13:14   #1478
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Stari moj, ovo je đabe. Candy ladica za ledenicu je toliko.
Tri-četri ladice i mogu kupit isti takav Candy frižider. Pa se ti misli.



Možda je čovjek zaboravio nulu
Meni se bila razbila plastika u vratima od frižidera, stari gorenje frižider, al je nova plastika bome bila 500 kn + PDV.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 14:35   #1479
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Daj sereš 100€ za plastičnu policu?
Ja sam jednom trebao ručku za vrata hladnjaka, Končar, bila nekih 80kn.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 11:33   #1480
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Jel imao tko combo perilica+sušilica u jednom uređaju, Bosch konkretno? Jel se kvari to jako?

Razmišljam o tome jer mi je riknula Whirlpool vešmašina. Za zasebnu sušilicu mjesta nemam nigdje...
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 11:56   #1481
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Jel imao tko combo perilica+sušilica u jednom uređaju, Bosch konkretno? Jel se kvari to jako?

Razmišljam o tome jer mi je riknula Whirlpool vešmašina. Za zasebnu sušilicu mjesta nemam nigdje...
Ako pratiš postupak pranja i sušenja (pere više nego što suši), mislim da ne bi smio imati problema (pogotovo ako imaš 5 godina garancije).

Prije 10-tak godina sam još imao neku jeftinu, radila ok tih 5 godina što sam tamo živio.

Ali se lako razjebu lageri ako se prenatrpa, zato biti pažljiv.

Ne prati premalo, ne sušiti previše, oboje može uništiti stroj.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 11:59   #1482
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Ovaj model je u pitanju:

https://www.bosch-home.hr/popis-proi...lja/WNG254U0BY

Jasno mi je da ne može sušiti 10kg, nego samo prati. Nego me općenito zanima je li netko imao problema sa tim combo aparatima ili su to mitovi
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 12:09   #1483
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
LG kombinirana, nije više kod mene zbog selidbe. Promijenjen samo grijač za stotinjak kuna (sam ga promijenio bez problema) i nedavno, nakon 9 godina (!), iskeširano 800 kn majstoru za čišćenje jer se nakupilo svašta. Kaže majstor da bi servisno čišćenje trebalo radit jednom godišnje, tako da je 9 godina bez čišćenja solidan rezultat

Nemam pojma kako ih danas rade, ali Bosch bi valjda trebao držat neki standard
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 12:09   #1484
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ovaj model je u pitanju:

https://www.bosch-home.hr/popis-proi...lja/WNG254U0BY

Jasno mi je da ne može sušiti 10kg, nego samo prati. Nego me općenito zanima je li netko imao problema sa tim combo aparatima ili su to mitovi
Moj je smrdio iskreno dosta po vlagi.

Prali smo sodom, octom, raznim detrđentima, nisam ništa uspio oprati.

Zašto? Ne znam, ali zamjena svih guma i svega što može smrditi me svojevremeno koštaka oko 700kn (tamo 2015. negdje), što je bilo dosta.

Mislim da si bar 5 godina miran, dalje ti ne može nitko garantirati za ništa, bez obzira na aparat i proizvođača.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 12:30   #1485
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Moj je smrdio iskreno dosta po vlagi.

Prali smo sodom, octom, raznim detrđentima, nisam ništa uspio oprati.

Zašto? Ne znam, ali zamjena svih guma i svega što može smrditi me svojevremeno koštaka oko 700kn (tamo 2015. negdje), što je bilo dosta.

Mislim da si bar 5 godina miran, dalje ti ne može nitko garantirati za ništa, bez obzira na aparat i proizvođača.

Koliko sam pročitao, stvar je u čišćenju filtera, i držanju otvorene staklene od bubnja da se ne razvijaju bakterije i neugodni miris.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 19:07   #1486
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ovaj model je u pitanju:

https://www.bosch-home.hr/popis-proi...lja/WNG254U0BY

Jasno mi je da ne može sušiti 10kg, nego samo prati. Nego me općenito zanima je li netko imao problema sa tim combo aparatima ili su to mitovi
Prije kakva 2 mjeseca uzeo seriju 4, dobro pere i solidno suši. Tiša od prethodne kombinirane Candy. Candy je isto bio ok, ali niža klasa - lošija kvaliteta. Potrajala je 7 godina dok joj nije spao remen i poremetila se. Nadam se da će i Boško izdržati barem toliko. Sve u svemu, za sada nisam imao problema sa kombiniranima.

Sušenje nažalost nikad nije dobro kao kod odvojene sušilice, ali za nuždu može proći.

@Colop, uz to je i pretinac za prašak dobro otvoriti nakon pranja da se sve prolufta.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 20:34   #1487
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ovaj model je u pitanju:

https://www.bosch-home.hr/popis-proi...lja/WNG254U0BY

Jasno mi je da ne može sušiti 10kg, nego samo prati. Nego me općenito zanima je li netko imao problema sa tim combo aparatima ili su to mitovi

Mit ili ne, iskustva su različita, ne možemo generalizirati da su sve dobre ili loše.
Ako imaš igdje mjesta, idi na zasebnu sušilicu. Stavi je gore na perilicu, na terasu, u garažu, kod susjeda,...
Imao jednom neku stariju 2 u 1 i to je rješenje ako baš stvarno nemaš drugog izbora. Performanse su ogromna razlika. Ova kombinirka jače grijala, nema strujanja zraka vani i onda šprickala vodu pomalo na taj veš da ga ne spali. Svejedno ne pomaže, ako staviš nešto s gumom velike su šanse da to spali. Iritatno što kad opereš 8kg veša moraš pola izvaditi van i čekati sat i pol da se osuši pa onda to isto još jednom.
Kamenac zaglavio tu diznu koja radi maglicu vode unutra, do jutra bio pun bubanj vode, ja pospan otvorio i eto poplave
Disclamer: Možda su se popravili u međuvremenu, ovo je ipak bila malo starija mašina.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 23:09   #1488
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Jel imao tko combo perilica+sušilica u jednom uređaju, Bosch konkretno? Jel se kvari to jako?

Razmišljam o tome jer mi je riknula Whirlpool vešmašina. Za zasebnu sušilicu mjesta nemam nigdje...
mi imamo Candy, ok je ako nemas gdje ugurati odvojene uredjaje jer moze susiti ako je vani vlaga i kisurina. ako imas gdje ugurati zasebno, kupi zasebno ako financije dopustaju. prijatelj bas nedavno uzeo Bosch zasebne uredjaje, lijepih 18k kn za komplet. nije mala investicija, ali mu je zena odusevljena.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 11:49   #1489
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Imam ovu Bosch perilicu suđa:
https://www.bosch-home.com/ne/suppor...glebox=tb0450/


Inače je bila fantastična, tiha, dobro prala. Sada ima 7 godina. Javlja mi error 09, zamjena grijača. Zvao servis kažu 190 eura zamjena ukupno. Se to isplati? Ne znam ni sam. U njemačkoj mogu uzet novu seriju 6 od Boscha, za 659 eura. Mislim radije bi ostavio 459 eura u džepu i ovu popravio ali nekako mi se čini da se ne isplati u ovim godinama. Već vidim za pol godine da će neka elektronika kihnuti...

Ima tko kakva iskustva, savjet?
vlatko27 je offline   Reply With Quote