Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2023., 12:03   #1441
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
I obavezno tu sa dva kruga, nikakvi programi i gluposti.

Ja se zajeba uzeo novu sa botunima i programima, j**** bibikalo, nicem ne sluzi samo bibice
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 12:54   #1442
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Imam ovakvu amstar > https://www.njuskalo.hr/mikrovalne-p...-oglas-9219153
vrag zna od kada, jednostavna za upogoniti ....

Definitivno da je sa većim vratima i volumenom, 1000 W nije na odmet,
dodatni grill i sl. je nepotrebno, za to je pečnica.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 13:25   #1443
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Ako je moguće, izbjeći modele s kotačićem ili bar one koje imaju bitne stvari na kotačić i uzeti onaj koji ima samo tipke ili mehanički programator, ako još takvih ima.
Kad tad taj rotary switch ode, vrtiš ga a ništa se ne događa.

Imam jednu takvu, i srećom je mogu pokrenuti i postaviti vrijeme i pritiskom na tipku, ali u inkrementima od 15 sekundi...pa računaj koliko puta moram stisnuti tipku da bi upalio mikrovalnu na 3 minute. Nikad više

Neki dan mi je i skupi Bosch toster odlučio otkazati poslušnost. Gurneš polugu dolje i on ne zadržava/pokreće grijače nego se vraća odmah nazad. Tek nakon 15-ak pokušaja uhvati.
Šus u smeće i uzeo najjeftiniji dostupan. Ako i krepa, 4 ih promijenim za cijenu poznatog branda.

Ista priča s mikrovalnom...uzmi najjeftiniju s najosnovnijim mogućim kontrolama
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 21.01.2023. u 13:30.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 14:13   #1444
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
A da, ova moja ima taj "rotary switch", naravno da zafrkava nakon xy godina rada bez ikakvog održavanja .... srećom još je upotrebljivo, da se namjestiti vrijeme relativno brzo
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 11:28   #1445
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Bacio se i ja u kupovinu bijele te'nike.
Gledam preilicu rublja i suđericu na akciji:
https://www.centar-tehnike.hr/perili...roizvod-16560/
https://www.centar-tehnike.hr/perili...roizvod-22861/

Po moji saznanjima oba su neki srednji modeli od Miele-a, molim neko misljenje o njima ili bolje gledati boch za te ili manje pare?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 18:47   #1446
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Bacio se i ja u kupovinu bijele te'nike.
Gledam preilicu rublja i suđericu na akciji:
https://www.centar-tehnike.hr/perili...roizvod-16560/
https://www.centar-tehnike.hr/perili...roizvod-22861/

Po moji saznanjima oba su neki srednji modeli od Miele-a, molim neko misljenje o njima ili bolje gledati boch za te ili manje pare?
Miele nije više što je nekad bio po pitanju trajnosti i pouzdanosti, a cijena eventualnog servisa i dijelova je "boli glava".
Uzeo sam prije par mjeseci suđericu Whirlpool za cca. 3300 kn u Pevexu s 5 godina garancije.
Bitno je da suđerica ima kompletnu inox unutrašnjost, a ne plastiku.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 00:55   #1447
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
znaci ovo ce bili mali rant, tako da ako trazite review samo preskocite post

kod prijatelja sam koristio whirpool perilicu (whirlpool wfw5620hw) i susilicu (whirpool wed5620hw), ocito za americko trziste i ne moze se nabaviti u europi. znaci regularni normalni ciklus 55min pranje, 56min susenje.. znaci top, sve top.

e sada rant dio. zbog europe i njihovih sve zelenijih pravila ovakvi uredjaji se ne mogu naci kod nas iako to kamufliraju pod "u americi je energija jeftnija pa vas stitimo kao potrosace". totalno sranje, kao sta se desilo sa usisivacima gdje vise ne mozes kupiti preko odredjene snage - total BS. kako je energetski ucinkovitije da masina radi 2:50h za pranje umjesto 55min. Ok da koristi vise vode pa tu vidim manju ucinkovitost. Znaci pranje i susenje gotovo za 1:50h dok doma kad peremo i susimo traje po 5-6 sati ovisno o ciklusima.

pa se sada prebacuje to i na velike televizije >65" (8k) koje se nece moci prodavati u EU zbog lose energetske ucinkovitosti ..another BS

totalni RANT za sranje sta se desava u obliku guranja ucinkovitosti, znaci vise neces imati dobre kvalitetne proizvode jer moraju imati A klasu.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 07:36   #1448
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Jep, dotuč će nas ekonomičnost. Sjećam se kad su počeli ti ECO programi pa reklame "pere veš u pet litara vode". Pere, samo kak ga opere.
Ovo za telke nisam znao da se planira uvest. Znači treba pratit kad je u planu to za uvest i piknut veću telku.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 08:12   #1449
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Kad te zakone donose debili koji nemaju nikakve veze sa strukom
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 08:24   #1450
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pa vidi samo šta se napravilo na tržištu automobila...
Slabiji i skuplji sa manje cilindara, a ako želiš nešto normalno košta 2x više nego prije.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 11:39   #1451
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ne znam jel dobra tema, no pitam ovdje.

Punici za penziju + rođendan želimo uzeti ovaj Mixer s posudom ilitiga stand mixer.

Gledam ovako nešto:
https://www.bosch-home.hr/popis-proi...x=accessories/

Ljudi su oboje u penziji, vole raditi domaće sokove, salate itd.

500EUR mi je nekakva soft limit, KitchenAid mi je preskup za ono što nude.

Ima netko iskustva s ovim gore i/ili nekakve preporuke?

Thx
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 11:53   #1452
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
znaci ovo ce bili mali rant, tako da ako trazite review samo preskocite post

kod prijatelja sam koristio whirpool perilicu (whirlpool wfw5620hw) i susilicu (whirpool wed5620hw), ocito za americko trziste i ne moze se nabaviti u europi. znaci regularni normalni ciklus 55min pranje, 56min susenje.. znaci top, sve top.

e sada rant dio. zbog europe i njihovih sve zelenijih pravila ovakvi uredjaji se ne mogu naci kod nas iako to kamufliraju pod "u americi je energija jeftnija pa vas stitimo kao potrosace". totalno sranje, kao sta se desilo sa usisivacima gdje vise ne mozes kupiti preko odredjene snage - total BS. kako je energetski ucinkovitije da masina radi 2:50h za pranje umjesto 55min. Ok da koristi vise vode pa tu vidim manju ucinkovitost. Znaci pranje i susenje gotovo za 1:50h dok doma kad peremo i susimo traje po 5-6 sati ovisno o ciklusima.
Pa što nemaš i brze modove na perilici i sušilici?
Moje iskustvo sa svim novim uređajima u zadnjih 10 godina je da imaju te spore/eko modove koji traju i po više sati, ali se može odabrati i brzi mod.

Osobno koristim te spore modove za preko 90% pranja jer mi apsolutno ne igra hoce li se oprati u sat ili 2 ili 3, opere mi identicno (stvarno nisam skontao ikakvu razliku u kvaliteti pranja) a uštedim na struji i vodi, jedino kad nam nešto uleti vanredno - onda naravno upalim brzi mod i to je to.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 11:56   #1453
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Imam jedno pitanje vezano za dostavu teže bijele tehnike u zgradu na kat bez lifta. Gledao sam jako puno firmi i web shopova i gotovo nitko ne nudi opciju (barem ne napismeno) nošenja uređaja do kata. ČAk su mi iz Gorenje poslovnice rekli da to rade. Da li je to sada manje više pravilo kod dostavnih službi jer se nadam da nismo došli do toga da ćemo uskoro morati sami organizirati dostavu ovih uređaja? Samo napomena, jasno mi je da se uvijek može dati neki novac dostavljačima, ali s obzirom da moram naručiti kuhinjski uređaj za staru koja živi sama ne želim ostavljati mogućnost da će joj netko istovariti uređaj pred zgradom i reći doviđenja, jer joj nema tko to donijeti. Ako netko od vas ima neku preporuku web shopova ili fizičkih trgovina az koje zna da pouzdano rade unos tehnike u stambeni prostor molio bih da mi samo napišete, jer za sada službeno nalazim da tu uslugu ima samo emmezeta.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 11:59   #1454
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Imam jedno pitanje vezano za dostavu teže bijele tehnike u zgradu na kat bez lifta. Gledao sam jako puno firmi i web shopova i gotovo nitko ne nudi opciju (barem ne napismeno) nošenja uređaja do kata. ČAk su mi iz Gorenje poslovnice rekli da to rade. Da li je to sada manje više pravilo kod dostavnih službi jer se nadam da nismo došli do toga da ćemo uskoro morati sami organizirati dostavu ovih uređaja? Samo napomena, jasno mi je da se uvijek može dati neki novac dostavljačima, ali s obzirom da moram naručiti kuhinjski uređaj za staru koja živi sama ne želim ostavljati mogućnost da će joj netko istovariti uređaj pred zgradom i reći doviđenja, jer joj nema tko to donijeti. Ako netko od vas ima neku preporuku web shopova ili fizičkih trgovina az koje zna da pouzdano rade unos tehnike u stambeni prostor molio bih da mi samo napišete, jer za sada službeno nalazim da tu uslugu ima samo emmezeta.
Meni su relativno nedavno punac i punica kupovali i trebala im je ista stvar (centar Zagreba, stara zgrada bez lifta, 4. kat), sve su bez problema dogovorili u emmezeti, pa mozes tamo vidjeti imaju li sto ti treba.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 12:00   #1455
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Mislim da nema dostavljaca koji ce odbiti nositi na neki kat ako im ponudis lovu.

Preko telefona mozda odbiju, ali uzivo nikada nitko nije odbio

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 12:32   #1456
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Koliko znam, ekupi jedini dostavljaju i na kat, bez dodatne naplate
Interpol je offline   Reply With Quote