Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2011., 21:11   #1
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
LG IPS231P vs. DELL U2311H

Pozdrav,

Nemogu se odlučiti između LG IPS231P i DELL U2311H.
Čitao sam po forumu o izvrsnim iskustvima sa navedenim DELL monitorom ali me zanima i LG.
Dakle, oba dva imaju IPS matricu, 23 inch, samo što LG ima LED osvjetljenje, tanji je te brži refresh rate 5 ms. u usporedbi sa dellom 8ms. Monitor koristim za apsolutno sve, malo manje za gaming pošto nemam konfu. filmove bih redovito gledao. Manje više vrtim virtualke, surfam, pišem itd.

Evo što bi Vi mene preporučili. Na kojem je bolja slika?

Zadnje izmijenjeno od: kony. 11.04.2011. u 21:29.
kony je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 15:18   #2
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
oho, nisam ni znao da su ovi lg-jevi došli do nas, a još i sa vrlo finom cijenom baš me zanima malo reviewa kad ga netko kupi
raliSHA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2011., 17:01   #3
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Auuu, 1500 kuna, cijena je predobra !

Ako ovako nastave sa proizvodnjom sve jeftinijih IPS monitora pitam se da li ce eventualno TN nestati sa trzista u neko dogledno vrijeme, ici sa cijenama jos nize ili napraviti neku revoluciju matrice ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 15:11   #4
Fugu
silent member
Moj komp
 
Fugu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: JustPine
Postovi: 60
Fugu je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 15:48   #5
Doktor
locked in server room
Moj komp
 
Doktor's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Poreč / Zagreb
Postovi: 87
Pred desetak dana sam uzeo Dell U2311H i prvi dojmovi su jako dobri (upenzionirao sam Samsung 959NF), podesivost po visini bi mogla biti malo bolja tj. bilo bi super da može još koji centimetar u visinu ot tih cca 10cm koliko ima hod.
Oštrina slike i vjernost boja je super u usporedbi sa jeftilen 22" full HD monitorima tipa Benq, AOC i LG u klasi do 1000kn - znam jer ih imam brdo na poslu.
Inaće, monitor ima VGA, DVi i display port priključke, a podesiv je po visini, nagibu i ima pivot, a pošto mu je matrica IPS, smatram ga trenutnim best buy monitorom.
Full HD na 23" izgleda sasvim solidno i preporučio bi ga svima koji ciljaju na dobar monitor za ne preveliku sumu novca.
__________________
------------------------------------------------
8bit Heaven
Doktor je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 16:51   #6
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Bas kao i kolega doktor i ja sam danas poslao u mirovinu svog starog samsunga 959NF sa u2311h. Prvo nakon sto sam se u trgovini uvjerio da nema bad piksela, dofurao sam ga kuci i pri prvom ulasku u winse vec se moglo vidjeti odusevljenje na mom licu. Boje su mnogo zive, bijela ostaje bijela pod bilo kojim kutem jedino crna mrvicu vuce na ljubicasto ali samo kada je skroz crna podloga (recimo load winsa) Sto se postolja tice stabilno je i netrese se.
Ste se nekog eventualnog pregrijavanja tice nema ni govora o tome iako je brifhtness po defaultu 75 (sto mislim svakako reducirati jer ipak umara oci).
Kada smo vec kod postavki monitora moze mali hint na koliko da postavim brightness a koliko kontrast?

Sve u svemu odusevljenje sa moje strane.
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 18:32   #7
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ako mozes posudig kalibrator, obavezno posudi i "doštimaj" ga još malo.

Za brightness, nastimaj tako da ti bijela u mracnoj sobi izgleda bijelo a opet ne reze u oci kad citas tekst. A za kontrast imas brdo testova online gdje ima od finih nijansi crne, sive i bijele i lijepe upute za podesavanje kontrasta.

Primjerice ovdje imas dobre upute za podesit monitor bez uplitanja kalibratora. Obavezno to sve postavljaj u zamracenoj prostoriji.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 18:07   #8
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Meni se odabir monitora sveo upravo na ta dva pa da čujem mišljenja koji bi uzeli. Prekopao sam hiljadu testova, usporedbi, mišljenja korisnika itd. no ne mogu odlučiti koji uzeti, svaki ima i pluseva i minuseva. Jedino znam da neću pogriješiti ni s jednim od njih, ponajviše će se koristiti za net, filmove i gaming. Možda mi je u maloj prednosti LG zbog manjeg vremena odziva (6ms, 8ms kod Della) no sumljam da bi se ta razlika i primjetila.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 03:20   #9
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
Meni se odabir monitora sveo upravo na ta dva pa da čujem mišljenja koji bi uzeli. Prekopao sam hiljadu testova, usporedbi, mišljenja korisnika itd. no ne mogu odlučiti koji uzeti, svaki ima i pluseva i minuseva. Jedino znam da neću pogriješiti ni s jednim od njih, ponajviše će se koristiti za net, filmove i gaming. Možda mi je u maloj prednosti LG zbog manjeg vremena odziva (6ms, 8ms kod Della) no sumljam da bi se ta razlika i primjetila.
Ne vjeruj brojkama, Dell je po testovima puno brzi od ovog LG-a.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 11:05   #10
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
U Dellu je isti panel kao i u LG-u tako da bi brojke trebale biti iste ili približno iste, prava razlika kod ove dvojce je tek u osvjetljenju. Kako vidim jedini problem kod LG-a je što se treba potrefit dobar primjerak, ima lošijih s vidljivim ghostingom.
doky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2011., 14:21   #11
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nisu bas identicni paneli a i elektronika je naravno drukcija pa otuda i razlika u brzini. U praksi je LG sporiji, nezavisno od primjerka. Relativno sporo vrijeme odziva za moderni IPS i bleeding su cini se najveci problemi ovih novih LED IPS monitora od LG-a. Nije ni da je U2311H nekakav pojam uniformnosti ail po meni se cini sigurnija opcija.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 00:08   #12
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Postao vlasnik U2311H brightness i contrast držim na 50 ( iako je po defaultu došao na 75 s uključenim dynamic )
može preporuka za podešavanje odnosno neki profil? Nemam iskustvo s obzirom da mi je to prvi lcd ( crt mi je dugo služio ).
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote