Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2011., 15:17   #211
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Može neki za 2000?
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 17:59   #212
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Nisi naveo cijene ... Kod drugog je procesor dosta bolji, ali sve ostalo je na strani Asusa. Za tu namjenu bi i Asus bio dovoljan.
Oba 2999. S tim da je kod hp-a još jedna god gar 300 kn.
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2011., 23:00   #213
lilian
Registered User
 
lilian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Pozdrav!
Kupila bih laptop do 3000 kuna (eventualno do 300kn+). Može 15,6", iako bih voljela 17", al za bolje performanse može manji ekran. Htjela bih da se ne čuje pri radu. Evo baš privremeno koristim Toshibu, koja se uopće ne čuje. I da ima dobro hlađenje, da se ne zagrijava previše. Laptop koristim svakodnevno i previše, surfanje, glazba (jači zvučnici!), office. Ne igram nikakve lude (pardon) igrice, osim Mina
OS mogu sama srediti, tj. frend.
Primjetila sam da dosta ljudi spominje Lenovo kao najbolji izbor. Zbog čega su toliko dobri? Znam da se HP-ovi znaju dosta zagrijavat, a i Dellovci, to iz iskustva. Toshiba mi se ne čini kao loš izbor, ili? Zahvaljujem!
lilian je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 23:16   #214
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Što se tiče buke i zagrijavanja svakako bih preporučio Asus. Lenovo iz mog iskustva nikako nije tih, a ni previše hladan. Lenovo Energy Management Software je užasno loše riješen (tako da pali/gasi vent svakih nekoliko sekundi što je strašno iritantno), a bez njega ventilator stalno radi i laptop nije tih, no i to je bolje nego s njegovim softwareom. Možda je bolje s najnovijim laptopima, ali iz mog iskustva je tako. Jeftini Lenovo nema nikakve veze s Thinkpadima, niti podrškom, niti softwareom, a pogotovo ne kvalitetom.

Konkretno, ovaj Asus bi bio ok za tvoje potrebe. Ako baš mora 17.3, onda je jediniozboljan izbor ovaj HP.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 23:24   #215
lilian
Registered User
 
lilian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Zahvaljujem na brzom odgovoru!
Može osvrt na Toshibu? I zar se HPovci ne zagrijavaju dosta?
lilian je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 23:30   #216
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Toshiba za tu cijenu nudi samo C seriju, koja je jako loša što se tiče izrade. Teško je reći koji se laptop grije, a koji ne. Ne samo da su velike razlike među modelima, već i među primjercima istog modela, pa je onda teško davati globalne zaključke. Ipak mislim da u tom rangu zbog dosta slabih komponenti i niskih zahtjeva aplikacija koje ćeš koristiti ni jedan laptop ne bi trebao imati problema sa zagrijavanjem, pogotovo 17.3" laptopi.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 23:47   #217
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
...pogotovo 17.3" laptopi.
koje bi iskreno izbjegavao za te male novce, jer znaš i sam da se negdje štedilo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 00:00   #218
lilian
Registered User
 
lilian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Znači ipak da se držim 15.6", ha? Ovaj Asus imam u vidu. Pogledat ću još ponude, kupujem ga unutar sljedećih mjesec dana pa vas pitam za savjete. Ali doći ću s nekim prijedlozima, da mi pomognete pri odabiru. Hvala što pomažete nama neiskusnima!
lilian je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 00:01   #219
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
koje bi iskreno izbjegavao za te male novce, jer znaš i sam da se negdje štedilo
Izbjegavao bi ih i za mnogo veće novce jer su u suprotnosti sa svhom laptopa, čast iznimkama kad je stvarno potrebno što veće koliko toliko prenosivo računalo, no većini takvih kupaca bi bolji izbor bilo stolno računalo.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 00:13   #220
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
70-80% kupaca bi bilo dosta desktop, ali eto... u moru padova, netbooka, laptopa to je jednostavno novi standard dati nemale novce opet presmiješne za takav uređaj očekivajući kvalitetu i dugotrajnost.

naravno prijenosnih 17-18" sa đubretom od baterije i sve skupa 5-6kg na ramenu nije nikome u interesu.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2011., 14:18   #221
kornelijus
madafaka
 
kornelijus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
hp compaq presario...
jako jeftina ponuda ovih modela od hp-a TomG proguglaj si malo i naci ces dosta dobre laptope
__________________
pwning with smile its
same like pwning
with
STYLE
kornelijus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 23:43   #222
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Ej ma evo uzeo sam ovo jer je dosta hitno bilo. Stavio sam winse i zadovoljan sam. Samo što još nisam spojio bateriju, pa me interesira kako sad s njom prvi put postupati? Hvala svima na trudu i informacijama, puno ste pomogli.
Lijep pozdrav, Tomislav.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 23:45   #223
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
stavi je sad u lap i na punjač preko noći.
syss je offline   Reply With Quote