Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2013., 03:35   #211
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ista stvar. Nevjerojatno ali vrlo brzo se čovjek navikne na te sitnice. Sad dođem na računalo sa sedmicom i samo povlačim po rubu a ono ništa
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2013., 03:52   #212
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nakon furanja preko devet mjesci Windowsa 8, vratio sam se na sedmicu. Nemam touch, da imam neš tipa Lenovo Helix istog trena bi stavio Windows 8.

Dijete sam DOS-a. od 286-ice na dalje. A na windozama, lijeva ruka na kompu dok radim je uvijek na tipkovnici. Nema toga docka, ili nečeg kaj mi je brže od okidanja windows keya i utipkavanja prvih par slova nekog programa. To radi bez starta i na osmici ali je prokleto dezorijentirajuće da mi makne ekran sa programa u kojem radim, stavi plavu pozadinu i kad okinem program koji hoću vrati nazad. Alternative za start menu, niti jedna ne radi fluidno kao start u sedmici.

Nadal sam se da bu u novom updateu vratili mogućnost, ali eto. Izgleda da ne bu. Šteta, jer neki featurei osmice su mi super, ali nisu mi životno važni.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2013., 13:42   #213
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
blava je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 20:49   #214
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Nakon sto mi je povukao update, resetirao se i kada god upisem password za login, kao prihvati ga i samo vrti welcome, tako unedogled. Probao unijeti krivi pass, prepozna da je krivi, promijenio windows live pass, isto tako prepozna novi. Na Teamwieveru dobijem info da je komp spojen, preko network sharinga pristup shareanim diskovima kao da se windowsi normalno podigli, ali meni stalno vrti welcome. Itko imao slicnih problema? Probao sam bootati safe mode, repair itd, nista ne pomaze... barem zasad. Bilo kakvu pomoc cijenim da ne moram rusit windowse. Verzija je 8 Pro (preko faksa sve legalno i aktivirano).
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 22:21   #215
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
Da li netko zna kako na W8 namjestiti hrvatsku QWERTY tipkovnicu umjesto QWERTZ?

Znači, ne želim tuđinsku (englesku, američku ili sl.), nego baš Hrvatsku (sa ČĆŠŽĐ i ostalim znakovima) ali da su Y i Z zamijenjeni?

što se hardverske strane tiče, samo bi zamjenio tipke da i curka zna gjde je šta
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 23:15   #216
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
Citiraj:
Autor zubich Pregled postova
Da li netko zna kako na W8 namjestiti hrvatsku QWERTY tipkovnicu umjesto QWERTZ?
control panel> language... pa tamo čačkaj
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:02   #217
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
Jesam, ali bezuspješno...

tamo imam samo za izabrati jezik tipkovnice, a po defaultu je za HR QWERTZ.

tražim nešto "dublje" od toga, tj. ako se mogu nekako te defaultne tipkovnice reprogramirati da budu po mome...
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:14   #218
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:16   #219
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zubich Pregled postova
tražim nešto "dublje" od toga, tj. ako se mogu nekako te defaultne tipkovnice reprogramirati da budu po mome...
To onda nije HR tipkovnica.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:36   #220
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
o tome pričam cjelo vrijeme, na tom mjestu mogu staviti "layout" tipkovnice po jeziku (US/UK/HR.......) koji su predefinirani na način da je US QWERTY ali bez naših znakova (logično), i da je HR tipkovnica QWERTZ (sa našim znakovima)... ja tražim način kako našu tipkovnicu prilagoditi tako da ima sve isto kao i inače, samo Y i Z zamjenjeni (tj. QWERTY umjesto QWERTZ).

ako ćete lakše razumijeti, ja želim Mac keyboard layout na windows 8

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To onda nije HR tipkovnica.
pa da, onda ne bi bila HR tipkovnica nego mješana US/HR


uglavnom, malo sam prošnjofao internetom, i nisam našao rješenje, pa pitam ako netko zna neki hek
zubich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2013., 10:38   #221
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zubich Pregled postova
pa da, onda ne bi bila HR tipkovnica nego mješana US/HR
Naći neke key remappere, to što želiš je van svih standarda.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:41   #222
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
razumijem... budem malo pogledao kada dođem doma jer sam sada na poslu.

možda je "van svih standarda" na windowsima, ali na Macu JE TO standard, a dnevno više vremena provedem na Macu nego na windowsima pa mi se neda doma prilagođavati w8 tastaturi nego bi ih sve sredio da su iste i bok.

uglavnom, hvala!
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:44   #223
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zubich Pregled postova
razumijem... budem malo pogledao kada dođem doma jer sam sada na poslu.

možda je "van svih standarda" na windowsima, ali na Macu JE TO standard, a dnevno više vremena provedem na Macu nego na windowsima pa mi se neda doma prilagođavati w8 tastaturi nego bi ih sve sredio da su iste i bok.

uglavnom, hvala!
Mala diresija - svako mijenjanje onog što je po standardu je izlaz van standarda, što je u poslu no - no.
Makar bilo i na Macu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 18:18   #224
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
http://www.theverge.com/2013/5/30/43...es-screenshots

Detaljan pregled novih i dorađenih opcija Windowsa 8.1. Doređeniju verziju previewa ćemo moći isprobati za cirka 3 i pol tjedna tijeko BUILD konferencije.

Po viđenom čini mi se da će ovo biti dobrodošla nadogradnja, pogotovo uzevši u obzir da su dosta toga sredili i za non-touchscreen korisnike.

Pomalo banalno ali najviše mi smeta što će navodno maknuti libraries iz explorera. Koristim ih jako često pa se nadam da će se lagano moći vratiti

EDIT:
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 05.06.2013. u 17:07.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2013., 16:25   #225
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Je li moguće na OEM mašinu konkretno Acer (W8 x64 non PRO) instalirat W8 x64 nonPRO (s neta) a da povuče key iz UEFIa. Jer bi se tio riješit svih bloat sranja koji natrpaju, znan da se na W7 moga prepisat ključ i sve bi radilo, ali ovde nisan siguran (a nisan proba dosad). E da triba bi nekoga ko je to iz prve ruke napravio
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 10:55   #226
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Je li moguće na OEM mašinu konkretno Acer (W8 x64 non PRO) instalirat W8 x64 nonPRO (s neta) a da povuče key iz UEFIa. Jer bi se tio riješit svih bloat sranja koji natrpaju, znan da se na W7 moga prepisat ključ i sve bi radilo, ali ovde nisan siguran (a nisan proba dosad). E da triba bi nekoga ko je to iz prve ruke napravio
1. pronać koja je verzija na laptopu (System info: Windows 8 / Win8 Pro: 32/64)
2. Skinit odgovarajući image (CORE/PRO: 32/64)
3. napravit GPT USB stick (rufus) *
4. Instalirat na laptop (UEFI mod, nikako legacy jer aktivacija ne radi)
5. Nakon instalacije samo aktivirat priko neta i to je to

*stick mora bit GPT + FAT32 > ako nije ne može se instalirat kao UEFI (bar ja nisan uspio), isto tako ne idu update verzija W8 s int, (.wim je obično veći od 4GB i neće na FAT32)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 12:10   #227
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Molim savjet, ne znam napraviti microsoft account a imam outlook account
gin.tonic je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 12:56   #228
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Molim savjet, ne znam napraviti microsoft account a imam outlook account
To je to koliko ja znan, samo uneseš taj.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 18:21   #229
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
pozz,problem imam na laptopu,cim ga palim odma se pali bios i pod boot-opcijama nemogu podesit da boot-a sa cd odnosno dvd,pa ako mi mozete pomoc kako osposobit te opcije jer su iskljucene kompletno,evo slike...

Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 18:39   #230
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Hellsing Pregled postova
pozz,problem imam na laptopu,cim ga palim odma se pali bios i pod boot-opcijama nemogu podesit da boot-a sa cd odnosno dvd,pa ako mi mozete pomoc kako osposobit te opcije jer su iskljucene kompletno,evo slike...

Fast boot - OFF; i ako je instaliran Win8 onda moraš ugasit UEFI jer stalno boota Windows Boot Manager.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 18:58   #231
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
nema operativnog,al je bio win8 gore,di je taj uefi za ugasit?
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2013., 09:33   #232
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Pozdrav, znaima me downgrade sa win8 pro na win7 pro. Koliko citam, samo instalacija 7-ice pro, pokusa se aktivirati sa koristenim kljucem 7ice i tada se zove microsoft hrvatska?

Jel downgrade moguc sa obične 8-ice na 7pro? Vjerujem da nije...
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2013., 09:46   #233
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Samo sa Pro ide, sa obicnih ne. Downgrade za sve njihove proizvode ide sa bilo kojim kljucem, ako zapne zoves M$ da ti daju activation key.

Cijeli taj proces je davez, downgrade sam radio samo ako je stvarno nuzan zbog nekog softwarea, inace nek se uce ljudi na novo :-D
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2013., 10:11   #234
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Kako s bilo kojim kljucem, pa normalno da ce zapeti kada nemam kljuc za 7icu. Moram ih zvati svakako, barem po ovome sto sam procitao.

Ako i sve bude radilo na 8ici, teško da se tete od 50+ godina budu privikle na 8icu, nakon xy godina na xp-u.

Jel znaš možda još koliko bi jeftinije bilo naruciti od microsofta neku volume licencu za cca 100 racunala, win7 pro. I office licence me zanimaju ako znaš.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 16.06.2013. u 10:16.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 22:29   #235
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
A babama je svejedno - prelazak sa XPa je stresan za pop..., mislim da je svejedno sto im uvalis :-D Ja sam cak razmisljao da isto tako svojim blesavim korisnicima stavim 8icu, i sve aplikacije koje im trebaju na Metro tiles :-D

Sto se tice cijene licenci, najbolje provjeriti sa MS om - imaju odlicnu sluzbu prodaje Dosta se toga da ispregovarati ovisno o tome da li zelis kupovinu, najam, u realnom si sektoru ili obrazovna/vladina ustanova...

EDIT: Nabadam na mobu pa zaboravih na ono bitno: downgrade. Uglavnom, za downgrade moras sam nabaviti medij (npr. ISO DVD Win7) i neki product key (moze biti npr neko stari retail key) koji ces ukucat prilikom aktivacije. To (najvjerojatnije) nece proci, i onda nazoves MS, i kazes da radis downgrade i oni ti daju ispravan kljuc.
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2013., 07:33   #236
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ok, hvala.

Cekam hardver da dođe, pa cu vidjeti kako dalje.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2013., 23:56   #237
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Sto dolazi?
Ja sam inace progresivac, uvijek za najnovije tehnologije, ali ne prodje to uvijek bas najbolje
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 07:35   #238
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
A nisam ni sam siguran, na nabavi je pa kako to oni riješe. Oko 10 racunala, vecina sa win 7 pro, neki sa 8 pro pa moram vidjeti kako ce to ici. Nešto laptopa sa i5, ali u verzija, dellovi zbog 3 godine garancije, dio su stolna brendirana i5 - mislim HP, dok je dio vulgaris sa 1610 i 4gb rama...nešto 21.5 - 23" monitora.

Da se samo mene pita, ništa od ovoga nije potrebno, najviše bi pentijume dobili ali eto.

Licene su problem, lako za hardver. Ovo sve dolazi bez office licenci, nakeljiti cu gore open office pa cemo vidjeti kako ide....2600 kn za office je za ubit se, ali neki nece moci raditi na open officu pa ne znam kako cemo. Ugl, nisam nešto presretan. Prejak hardver za namjenu, s druge strane razlicita racunala koje samo oduzimaju vrijeme za održavanje i backup, reinstalacije i sve drugo. No ok, ovo je sitnica, problem ce biti kada se ostatak opreme bude mjenjao, onda ce ici hebada sa nabavom hardvera i softvera.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 20:31   #239
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
A nisam ni sam siguran, na nabavi je pa kako to oni riješe. Oko 10 racunala, vecina sa win 7 pro, neki sa 8 pro pa moram vidjeti kako ce to ici. Nešto laptopa sa i5, ali u verzija, dellovi zbog 3 godine garancije, dio su stolna brendirana i5 - mislim HP, dok je dio vulgaris sa 1610 i 4gb rama...nešto 21.5 - 23" monitora.

Da se samo mene pita, ništa od ovoga nije potrebno, najviše bi pentijume dobili ali eto.

Licene su problem, lako za hardver. Ovo sve dolazi bez office licenci, nakeljiti cu gore open office pa cemo vidjeti kako ide....2600 kn za office je za ubit se, ali neki nece moci raditi na open officu pa ne znam kako cemo. Ugl, nisam nešto presretan. Prejak hardver za namjenu, s druge strane razlicita racunala koje samo oduzimaju vrijeme za održavanje i backup, reinstalacije i sve drugo. No ok, ovo je sitnica, problem ce biti kada se ostatak opreme bude mjenjao, onda ce ici hebada sa nabavom hardvera i softvera.
Napraviš nešto što nitko nebi - pošalješ ih na tečaj rada na Linuxu (kojeg možeš i sam sastavit) i nemaš problema sa licencama sljedećih..zauvijek. Doduše, nije lako ali danas ima dosta distribucija koje nalikuju XPu/7ici pa ako aplikacije u kojima rade imaju podršku za linux, it's way to go.
Znam da je totalno padobranski post u ovoj temi ali za njih će privikavanje na windows 7/8 biti isto "mukotrpno" kao i na linux.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 00:40   #240
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
A nisam ni sam siguran, na nabavi je pa kako to oni riješe. Oko 10 racunala, vecina sa win 7 pro, neki sa 8 pro pa moram vidjeti kako ce to ici. Nešto laptopa sa i5, ali u verzija, dellovi zbog 3 godine garancije, dio su stolna brendirana i5 - mislim HP, dok je dio vulgaris sa 1610 i 4gb rama...nešto 21.5 - 23" monitora.

Da se samo mene pita, ništa od ovoga nije potrebno, najviše bi pentijume dobili ali eto.

Licene su problem, lako za hardver. Ovo sve dolazi bez office licenci, nakeljiti cu gore open office pa cemo vidjeti kako ide....2600 kn za office je za ubit se, ali neki nece moci raditi na open officu pa ne znam kako cemo. Ugl, nisam nešto presretan. Prejak hardver za namjenu, s druge strane razlicita racunala koje samo oduzimaju vrijeme za održavanje i backup, reinstalacije i sve drugo. No ok, ovo je sitnica, problem ce biti kada se ostatak opreme bude mjenjao, onda ce ici hebada sa nabavom hardvera i softvera.
Cccc, sram te bilo, treba imat i5 za browser

Kako si dosao do 2600 kn, pa Home and Business PKC (sto ukljucuje Outlook) kosta cca 1500 kn...iako je i to previse.
Mislim da mozda cak i neces imat previse problema sa Oofficeom, poznajem poludrzavnu firmu koja koristi openoffice... 70 licenci manje, Office su kupili za samo par racunala za ove koji kao "moraju" imat ms office
aloalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na