Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2016., 18:28   #1
NameNo
Premium
Moj komp
 
NameNo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 289
All in one - Laser, A3

Dal uopće postoji multifunkcionalni lasreski A3 printer? Jel ima ko kakvih iskustava, što bi preporučili?
NameNo je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 18:54   #2
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor NameNo Pregled postova
Dal uopće postoji multifunkcionalni lasreski A3 printer? Jel ima ko kakvih iskustava, što bi preporučili?
Naravno da ima, samo je to skup sport.
Što ti točno treba?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2016., 10:00   #3
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor NameNo Pregled postova
Dal uopće postoji multifunkcionalni lasreski A3 printer? Jel ima ko kakvih iskustava, što bi preporučili?
Postavi si prvo par pitanja
1. Kolio ćeš poslati A 3 fakxeva
2. Koliko ćeš napraviti A 3 skenova
3. Koliko ćeš napraviti A3 kolor kopija

Znači zbroji sve te predviđene kopije pa podjeli sa cijenom nekog takvog takvog MF uređaja. Pa onda dobiješ koliko te košta jedna takva A3 kopija.

Isto napravi sa nekim A4 MF uređajem

I uporedi dobiveno. I javi što si zaključio
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 11:18   #4
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Postoji naravno ali su potpuno neisplativi,

Ako printaš puno svakako razmisli o kopirici tipa Develop/Konica Minolta ili neki drugi,svjedno.

Svaka je print scan A3/A4 a toneri su neusporedivo jeftiniji.

Primjera radi toner za malo stariju Hp seriju Lasera CP5xxx košta oko 1800kn dok za Develop toner košta oko 400/450kn s tim da ima 20 ili 22k kopija ovisi koji.

Samo je pitanje koliko printaš,jer cijena i jednog i drugog uređaja je tu negdje a daljnji troškovi neusporedivi.

P.S. Navedene cijene su bez PDV-a
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 16:20   #5
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Koji su to Develop printeri... to je neka podmarka Konica Minolta-e?

Do sada smo u uredu (arhitektonski ured) imali A4 katicu za sve i A3 laser u boji za nacrte... Sad razmišljam to sve objediniti u jedan uređaj... naravno tražim nešto što ima kvalitetan ispis (sada imamo OKI C8600 s kojim smo zadovoljni), ali da ima jeftiniju cijenu tonera od OKI-a...

Vidim da ima rabljenih Develop ineo +220 na njuškalu za 6000kn... i to mi je ok cijena. ako je cijena tonera ovakva kako si naveo.

Imamo oko 15000 A4 i 7000 A3 printeva godišnje... Inkjet ne dolazi u obzir, jer ne može konkurirati kvalitetom i brzinom.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 16:47   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Mi smo u firmi imali Xerox mašinu. Navodno je polovnu (ako se ne varam 50k kopija je imala) dofurao iz DE naš serviser, napravio kompletan servis na njoj i prodao je nama. Mašina je bila zvijer - AIO, duplex, A4/A3, zoom,.... Nas 15 smo godinama printali i skenirali na njoj i nismo imali problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 13:05   #7
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Ja sam i dalje u potrazi sa prineterom...

I dalje tražim A3 multifunkcionalan uređaj u boji.. s primarnim naglaskom na printanje, a manje na skeniranje i fotokopiranje...

Uglavnom, našao sam polovni Canon IRC Advance C5030i... da li netko ima iskustva sa njim?
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 16:09   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ja sam i dalje u potrazi sa prineterom...

I dalje tražim A3 multifunkcionalan uređaj u boji.. s primarnim naglaskom na printanje, a manje na skeniranje i fotokopiranje...

Uglavnom, našao sam polovni Canon IRC Advance C5030i... da li netko ima iskustva sa njim?
Multi, A3, boja - skupo.
Polovno - provjeri stanje, kako tehnički tako i potrošnog i maintenance materijala.
Bez tih detalja potpuno je svejedno koji model, proizvođač itd. Svaki može biti ili tiha financijska bomba ili jackpot.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 18:39   #9
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Ima li preporuka za iste zahtjeve kao kolega gore, S tim da meni ne treba A3?

Dosta je i A4. Ne treba ni boja, a ako ima fax integriran bio bi mi jackpot.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 13:18   #10
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Multi, A3, boja - skupo.
Polovno - provjeri stanje, kako tehnički tako i potrošnog i maintenance materijala.
Bez tih detalja potpuno je svejedno koji model, proizvođač itd. Svaki može biti ili tiha financijska bomba ili jackpot.
Znam da je skupo... ali treba mi za posao (nacrtna dokumentacija), pa bi se trebalo otplatiti samo od sebe...

I baš zbog toga što je skupo se ne želim zeznuti u startu sa kupovinom uređaja koji ima skupe tonere, nemogu se nabaviti dijelovi, ima lošu servisnu podršku i slično.

Recimo trenutno imamo OKI C8600 A3 printer... i super radi, ali toneri su preskupi za broj kopija koji nude... čini mi se oko 1400kn za 6000 kopija, i nema zamjenskih.

Ovog Canona sam našao polovnog za 800 eura, sa 66000 kopija, jedina mana je da se nije koristio godinu dana... tako da su iznenađenja moguća.

Pretpostavljam da Canon, Ricoh, Xerox i Minolta imaju najbolje uređaje i servisnu mrežu..

Lexmark, OKI, Brother, HP sam maknuo sa potencijalne liste zbog nedostatka servisa ili skupih tonera...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2017., 13:49   #11
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Jesi pogledao što je dostupno od Kyocere? Noviji modeli nisu baš više robustni i "neuništivi", ali dijelova ima. Toneri nisu baš jeftini, ali daju dosta ispisa. Možda se nađeš u tome negdje.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 13:55   #12
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Jesi pogledao što je dostupno od Kyocere? Noviji modeli nisu baš više robustni i "neuništivi", ali dijelova ima. Toneri nisu baš jeftini, ali daju dosta ispisa. Možda se nađeš u tome negdje.
Kod nas ih baš i nema... našao sam ovog u Slo:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/t...281&kw=Kyocera

Sumnjivo mi je jeftin..

Toneri imaju ok cijenu 12000kopija za 780kn...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 14:55   #13
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ima li preporuka za iste zahtjeve kao kolega gore, S tim da meni ne treba A3?

Dosta je i A4. Ne treba ni boja, a ako ima fax integriran bio bi mi jackpot.
Ako je samo A4 MFP, ima svačega na tržištu. Ja sam osobno "fan" Lexmark/HP, ali za male zahtjeve sve je dobro, samo treba gledati TCO.
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Znam da je skupo... ali treba mi za posao (nacrtna dokumentacija), pa bi se trebalo otplatiti samo od sebe...

I baš zbog toga što je skupo se ne želim zeznuti u startu sa kupovinom uređaja koji ima skupe tonere, nemogu se nabaviti dijelovi, ima lošu servisnu podršku i slično.
...
Lexmark, OKI, Brother, HP sam maknuo sa potencijalne liste zbog nedostatka servisa ili skupih tonera...
Kod polovnog je uvijek problem kupnja mačka u vreći. Servise imaju praktički svi, čak i za riječko područje, problem je samo cijena po ispisanom primjerku i ostali potrošni /maintenance materijal.

Dobro bih pregledao taj primjerak i vidio ima li još što da cjenovno odgovara na duže staze.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 15:17   #14
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kod polovnog je uvijek problem kupnja mačka u vreći. Servise imaju praktički svi, čak i za riječko područje, problem je samo cijena po ispisanom primjerku i ostali potrošni /maintenance materijal.

Dobro bih pregledao taj primjerak i vidio ima li još što da cjenovno odgovara na duže staze.


Hvala na savjetu!

Ali ovo sam i sam znao, trebam savjet koji model je kvalitetan...

Plotter uzimam Canon IPF770, pa sam razmišljao da bi bilo zgodno imati i printer/kopirku Canon, da se ne zezam sa dva servisa, a možda ubodem i neki popust na količinu...

Tako da mi se čini da ću uzeti nešto u najam za prvu ruku, a kupiti nešto dugoročno će biti faza 2...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 15:56   #15
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Ima i tih najmova svakvih, pa pripazi da ne bi bilo kao kod nekih mojih kolega koji su čupali kosu ako bi im nekoliko A3 color ispisa ispisalo s kakvom greškom jer su imali naplatu (i po) ispisu

Evo moj c224e u sličnom poslu (geodezija) došao do 30500 ispisa
Toneri CMYK 84%,86%,85%,37%
Bubjevi 82%,82%,82%,57%
Developeri 99%,99%,99%,95%

30% color, 70% crni ispis, većina s toner save (one sve tekstualne gluposti i silne kopije svačega šta idu po elaboratima)

Do sad je obavljen jedan (preventivni) servis na 20000.

@Ante M: Tebi bi idealan bio neki od onih Adriatixovih krševa Baš sam se zgražao jučer koliko su toneri danas "mali", a skupi. Ima jedan canon, ima i wlan, za oko 1500kn koji ima zamjenske tonere.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 16:20   #16
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ali ovo sam i sam znao, trebam savjet koji model je kvalitetan...

Plotter uzimam Canon IPF770, pa sam razmišljao da bi bilo zgodno imati i printer/kopirku Canon, da se ne zezam sa dva servisa, a možda ubodem i neki popust na količinu...

Tako da mi se čini da ću uzeti nešto u najam za prvu ruku, a kupiti nešto dugoročno će biti faza 2...
Više - manje svi A3 modeli (s relativno malo ispisa, kao kod tebe) će poslužiti svrsi. To su obično premium mrcine kojima mali broj primjeraka nimalo ne smeta.
Ići na jednog vendora je dobra odluka.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 16:35   #17
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Ima i tih najmova svakvih, pa pripazi da ne bi bilo kao kod nekih mojih kolega koji su čupali kosu ako bi im nekoliko A3 color ispisa ispisalo s kakvom greškom jer su imali naplatu (i po) ispisu

Evo moj c224e u sličnom poslu (geodezija) došao do 30500 ispisa
Toneri CMYK 84%,86%,85%,37%
Bubjevi 82%,82%,82%,57%
Developeri 99%,99%,99%,95%

30% color, 70% crni ispis, većina s toner save (one sve tekstualne gluposti i silne kopije svačega šta idu po elaboratima)

Do sad je obavljen jedan (preventivni) servis na 20000.
E ovo me je zanimalo! Hvala

Koliko dugo imate uređaj?

@Iggy:Hvala na savjetu!
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 21:15   #18
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Upravo je prošlo dvije godine
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 21:04   #19
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Odluka je vrlo vjerojatno pala na najam Ricoh Nashuatec MPC2011SP.

Barem za početak... možda ga kupim kad se firma malo zalaufa, i ako se pokaže pouzdan
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na