Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2010., 23:02   #181
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Ima netko da želi compaq qvision 210?

Poznatijima ide odmah u ruke za 150kn
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 23:31   #182
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Ako ga pronađem - tvoje je da samo platiš šipanje ili se dogovorimo ako netko od pijandura bude prolazio kroz Orahovicu da ga pokupi, nije problem da još neko vrijeme uživa u blagodatima mog dumpa stare elektronike i PLC-a
Drage volje kolega Dizel,

samo jednostavno vise ne mogu skupljati tu kramu. Cak ni kad je ovako atraktivna


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
OpenGL im je visestruko sporiji od Nvidie i ATIa ali ATI jos uvijek nije uspio napravit postene OpenGL drivere pa i njih preskacem za sad . Kad sam presao sa Matrox a na 3DLabs tamo krajem 90ih ubrzanje OpenGLa je bilo enormno .
Ma normalno da su svi brzi i da je neces ni razmatrati. Doduse ne mogu ti reci kako je sa Parhelijom jer nikad nisam trebao. No ne vjerujem da ce Octaluša moci nesto konkurentno na top polju ponuditi. Posebno kad skriva specifikacije ka zmija noge. Jedino moram priznati da nisam znao da je OpenGL tolika boljka kod ATIa? Vredi li ta prica i sa FirePro sestrama? No nije li isto tako vec normalno ocekivati od Nvidie neki odgovor na Eye-finjake?


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nego kolko vam se dugo "zagrijava" neki od ovih CRTova da prestane "disati"
Kod mog FW900, moram skromno priznati jedva da ga ima nakon paljenja. Ali kad cujes koje je to pokretanje i zlokobni zvuk kad se okine power butonac, nije ni cudo. Kao da sam neko postrojenje pustio u pogon

Kod raznih prijasnjih modela, ovisilo je o starosti i koliko su bili odrzavani a po tome sam bio vrlo marljiv. Posjet servisu je dobra higijena i ako imas volje svakako obavi. Posebno ako ti je iiYamica jos uvijek u dobroj eksploataciji. Preveliko odstupanje od tvornickih postavki (nista nije u milosti vremena) nije dobar drug dugovjecnosti. Imaju interesantnu novinu.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2010., 23:58   #183
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
ATI ima problem sa OpenGL driverima vec dugo dugo (jos od 9500pro serije nisam naisao na ATI koji nije imao bar neki problem u OpenGLu ) FireGL je sigurno bolji po tom pitanju ali totolano neisplativ (osim ako ti kupuje firma pa te bas briga za omjer cjena/performanse - isto kao i Nvidia Quadro )

Sto se tice disanja nisam milsio da slika dise konstatno nego joj treba neka minutaza da se "rastegne" od ruba do ruba jer uvijek sam patio da bude u milimetar precizno do rubova okvira tako da bude max iskoristena vidljiva dijagonala . iiyama je samo povremeno u pogonu danas tako da mjesecno odradi max 6-7 sati . Nisma primjeti oneko odstupanje u duzini grijanja od kad je bila nova do sad tako da nebi prckao po servisiranju bas nista - ja se drzim one stare ako radi ne popravljaj .

Sto se tice te iiyama "novine" nije loshe (pogotovo rezolucija za 22") ALI - TN panel me bas ne zanima za rad a posto igre uopce ne igram 10ak godina nebi mi bio od nikakve koristi trenutno . Ova Touch tehnologija je svakako zanimljiva (i mjesot za olovku ) ali brijem da bi s time radio smao to sto je tmao prikazano - kur...o se pred ekipom kak mogu rotirat slike prstima po ekranu . A i MRZIM packe po ekranu, kod mene se prsti rezu ako neko dotakne ekran kad mi nesto pokazuje prstima na slici .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 18:34   #184
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Visage, jedno pitanje, u vezi FW900. Nasao sam potencijalnog kandidata no medjutim prodavac kaze da se na slici tokom godina pojavila zelenkasta nijansa koju nije mogao ukloniti opcijama u meniju. Mene zanima je li to neki jednostavniji problem (nesto sto bi se dalo rijesiti WinDAS-om ili u losijem slucaju posjetu servisu na neko postelavanje) ili ovdje gledamo na mogucu promjenu kompletne cijevi (ili nekih drugih skupljih dijelova) u kojem slucaju se to krajnje ne isplati? Poslao sam pitanje i Viti ali proci ce dok on ne odgovori. Znam da se ne moze tocno reci ali zanima me lista mogucih kvarova, tek toliko da znam isplati li se na to uopce gledati ili da cekam da se pojavi nesto bolje.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 18:38   #185
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
FireGL je sigurno bolji po tom pitanju ali totolano neisplativ (osim ako ti kupuje firma pa te bas briga za omjer cjena/performanse - isto kao i Nvidia Quadro )
Pa zato imamo ebay. A nije valjda da mora biti bas najskuplja V8-ca?

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sto se tice disanja nisam milsio da slika dise konstatno nego joj treba neka minutaza da se "rastegne" od ruba do ruba jer uvijek sam patio da bude u milimetar precizno do rubova okvira
Stima, kod rastezanja takodjer nema kod njega cekanja.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sto se tice te iiyama "novine" nije loshe (pogotovo rezolucija za 22") ALI - TN panel me bas ne zanima za rad a posto igre uopce ne igram
Ma ni meni nije posebno potreban, samo mi se ucinio neobican jer nakon WQUXGA atrakcije nisam nista posebnije vidjao novo kod iiYame.

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
zelenkasta nijansa koju nije mogao ukloniti opcijama u meniju.
To ovisi koliko taj prodavac zna sto govori. Ne mislim podrugljivo vec u smislu koliko je njegovo tumacenje povezano sa poznavanjem svih njegovih podesavanje. Jer neke menije ljudi ne voli ni ulaziti koliko su opsirni. Posebno kad neznaju cemu sluze pa se boje da ce se izgubiti u postavkama. A 900 ih ima i previse.

Obican restore i landing otklanja vecinu takvih pojava u kutovima. A u kojoj on mjeri vidi "zelenkastu" i na koliki se dio ekrana odnosi, to nazalost nemam pojma bez da vidim. Moze biti obicnim postavkama bez Windasa otklonjeno a moze biti i razglednica iz Arivederla otoka na koji se jedan od TOPova sprema.

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Mene zanima je li to neki jednostavniji problem ili losijem slucaju posjetu servisu na neko postelavanje
Odgovor je cista spekulacija dok se ne moze vidjeti.

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
kompletne cijevi (ili nekih drugih skupljih dijelova) u kojem slucaju se to krajnje ne isplati?
Kitovi sa kojima Luis obnavlja monitor kostaju koliko kostaju + sto bi morao monitor slati preko bare u 2x = neisplativo.

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Poslao sam pitanje i Viti ali proci ce dok on ne odgovori.
Moras jednu stvar prihvatiti ili se bolje ne upustaj u kupovinu monitora. Ako ne mislis realno racunati na troskove dovodjenja u red monitora i odrzavanja, radije odustani i kupi kvalitetan LCD. Nema sanse da ces dobiti monitor koji nece imati koristi od posjeta servisu, posebno ovakav tip.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 11.02.2010. u 19:01.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 19:06   #186
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Moras jednu stvar prihvatiti ili se bolje ne upustaj u kupovinu monitora. Ako ne mislis realno racunati na troskove dovodjenja u red monitora i odrzavanja, radije odustani i kupi kvalitetan LCD. Nema sanse da ces dobiti monitor koji nece imati koristi od posjeta servisu, posebno ovakav tip.
Ma sve mi je to jasno, ali jedna stvar je kupiti monitor iz tamo negdje kasnije 2003. godine kojem bi eventualno dobro dosla kalibracija, a druga stvar kupiti neko rasulo iz 2000-e kojem vec rikava polovica elektronike skupa s cijevi - tu cijena popravka nije ni priblizno ista, iako mislim da bi me cak i ovo drugo doslo jeftinije nego dobar LCD. A nista, riskirati se ne isplati, posto covjek nema kameru i nemoze cak ni uslikati monitor, pricekat cu, bit ce ih jos.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 19:17   #187
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
iako mislim da bi me cak i ovo drugo doslo jeftinije nego dobar LCD.
Za stotine dolara reparacije + jednako toliko slanja u dva smjera, ne da bi mogao kupiti 2 vrhunska LCD-a nego bi do kraja zivota zaboravio na 900-tku

Nemoj postati jednom od mnogih zrtvi prevelikog citanja postova i testova po Net-u. Covjek kad se u to previse zadubi, lagano pocne gubiti dodir sa ostalim opcijama koje su mu dostupne. Prosetaj se malo do prijatelja ili ducana; pogledaj dostupne IPS modele i shvatit ces da se nepotrebno kaznjavas. Dell ima izlozenu vecinu modela u znanom salonu. Mozes sat vremena ako hoces gledati izmedju modela. Navrati i razuvjeri se.

Kupi si posteni LCD a FW900 uvijek mozes dalje traziti po strani. Dopusti nekome tko ga gleda pred nosom, po drugi put da ti ponovi kako nema smisla forsirati nesto ako postoje i druge opcije.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 21:08   #188
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...2-oglas-969697

Ovo izgleda super, steta sto nemam pare pri ruci. Bilo bi odlicno za 4:3 monitor.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 21:16   #189
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...2-oglas-969697

Ovo izgleda super, steta sto nemam pare pri ruci. Bilo bi odlicno za 4:3 monitor.
Sta bi stvarno netko dao te novce za tako nesto ?? ja mislio da to skoro pa nista ni ne vrijedi danas pa nisam ni pokuso prodat iiyamu .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 21:39   #190
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Ovo izgleda super, steta sto nemam pare pri ruci. Bilo bi odlicno za 4:3 monitor.
Taj prodavac moze uokviriti lovu i stavit na zid kao trofej ako ga ikad proda. Hiper nerealna cijena koja se oslanja na zauzece stola a manje realnost. Vec sam ti napisao da na PCE-u imas HP 22 Trinitron za manje od pola te cijene. Kao i nekoliko neprodanih Mitsubishija i HP-a od prosle godine na ponuda.hardveru.

Samo, nitko ti ih nece pronaci ako se sam ne pokrenes
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2010., 23:10   #191
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sta bi stvarno netko dao te novce za tako nesto ?? ja mislio da to skoro pa nista ni ne vrijedi danas pa nisam ni pokuso prodat iiyamu .
Očito čuli ljudi da se na pc-ekspertu u zadnje vrijeme puno raspravlja o crt kantušinama pa možda pomislili da je sada pravi trenutak za progurat takvo što
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 10:32   #192
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Naravno da vrijede. Ti display-i i dan-danas imaju kvalitetu bolju nego LCD-i u istom cjenovnom rangu. Samo zato sto je dosla novija tehnologija (ne i bolja) i istisnula ih s trzista, ne znaci da su oni izgubili svoje sposobnosti. Na kraju krajeva, meni nije bitno dal' mi pixele iscrtavaju tekuci kristali ili katodna cijev - dokle god sam zadovoljan onim sto vidim. Na stolu hvala bogu ima dosta mjesta za sve.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 10:49   #193
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
To se zove tržište, ponuda i potražnja a ti ako misliš dati za nešto više novaca nego što tržišno vrijedi. Go for It!
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 10:51   #194
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
...crne su toliko tamne i ima toliko kontrasta da zbilja cesto ne vidim neke stvari koje sam prije bez problema vidio i izgleda mi kao da su smanjili osvjetljenje na brodu dok ustvari to tako i treba biti,...
Nakon ove izjave, ja mislim da je svejedno koji ćeš CRT monitor uzet jerbo pošto je očito da imaš nekakve krive parametre zacrtane u svojoj glavi.
Al daj ga molim te više kupi samo da prestane ovo presipanje iz šupljeg u prazno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 11:16   #195
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Necu unaprijed osuditi kolegu quantuma, svatko neka gleda sto mu je draze.

Nakon cisto solidne Iiyama Vision Master Pro 454 Trinitron CRTuse presao sam na isto tako nelos S-PVA LCD (Samsung 215TW) i ne mogu reci da sam zgrozen kvalitetama LCD-a, naprotiv.

Mislim da nema smisla pricati o "istom cjenovnom rangu" kod rabljenih monitora od 500kn. Da se razvoj CRT-a nastavio paralelno razvoju LCD-a (kao sto imamo plazma-lcd pricu), mozda bi mogli uci dublje u tematiku.

Danas kvalitetan LCD kosta manje nego sto je nekad kostao kvalitetan CRT i pri tome nudi veću sliku, veću radnu plohu, manju potrošnju, savršenu geometriju bez disanja, izvrstan i vjeran prikaz boja i nijansi bez ditheringa ili kompresije (da se ponovim - pricam o "kvalitetnom LCD-u", ne vivax TNu), mogucnost pivotiranja, wide format itd.

Crna na LCDu jos nije kao na CRTu, stare igre ne izgledaju tako dobro, ali ni na mom kolor mobitelu baterija ne drzi kao nekad na monokromatskom . Tehnologija tu i tamo ide korak natrag, pa dva naprijed i to nije nikakav "škandal" već normalni proces, kompromisi su svuda oko nas.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 12:48   #196
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Naravno da vrijede. Ti display-i i dan-danas imaju kvalitetu bolju nego LCD-i u istom cjenovnom rangu. Samo zato sto je dosla novija tehnologija (ne i bolja) i istisnula ih s trzista, ne znaci da su oni izgubili svoje sposobnosti. Na kraju krajeva, meni nije bitno dal' mi pixele iscrtavaju tekuci kristali ili katodna cijev - dokle god sam zadovoljan onim sto vidim. Na stolu hvala bogu ima dosta mjesta za sve.
Kada si zafiksirani troll koji nema blage veze o kvaliteti slike nego zna samo trollat po forumu o stvarima o kojima nema blage veze. Prodam ti ja svoj mutni na 2/3 slike stari DF CRT od 19". Refresh kakav neceš vidjeti ni na jednom LCD-u danas Ali nećeš ni vidjeti :P
  Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 17:04   #197
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Necu unaprijed osuditi kolegu quantuma, svatko neka gleda sto mu je draze.

Nakon cisto solidne Iiyama Vision Master Pro 454 Trinitron CRTuse presao sam na isto tako nelos S-PVA LCD (Samsung 215TW) i ne mogu reci da sam zgrozen kvalitetama LCD-a, naprotiv.

Mislim da nema smisla pricati o "istom cjenovnom rangu" kod rabljenih monitora od 500kn. Da se razvoj CRT-a nastavio paralelno razvoju LCD-a (kao sto imamo plazma-lcd pricu), mozda bi mogli uci dublje u tematiku.

Danas kvalitetan LCD kosta manje nego sto je nekad kostao kvalitetan CRT i pri tome nudi veću sliku, veću radnu plohu, manju potrošnju, savršenu geometriju bez disanja, izvrstan i vjeran prikaz boja i nijansi bez ditheringa ili kompresije (da se ponovim - pricam o "kvalitetnom LCD-u", ne vivax TNu), mogucnost pivotiranja, wide format itd.

Crna na LCDu jos nije kao na CRTu, stare igre ne izgledaju tako dobro, ali ni na mom kolor mobitelu baterija ne drzi kao nekad na monokromatskom . Tehnologija tu i tamo ide korak natrag, pa dva naprijed i to nije nikakav "škandal" već normalni proces, kompromisi su svuda oko nas.
Kažeš stare igre neizgledaju tako dobro kao da nove igre netrebaju crnu boju.
Što se tiče razvoja tehnologija tj ono kaj si spomenuo korak nazad dva naprijed ja mislim da stvari nisu tako jednostavne. Netko je već na ovoj temi povukao paraleu sa razvojem grafičkih tj tvrdit danas da je crt bolji nego lcd je jednako kao reći da je radeon 9800pro bolji od radeka 5850.
Ja mislim da stvari nisu tako jednostavne

kolega quantum112 se istina malo nespretno izrazio ali ukoliko mu je taj crt stavrno dobar sve što treba napraviti je malo posvijetliti sliku ili( vjerovatnije) korigirati gamu i vidjet će detalja u mraku kaj većina lcd-a može samo sanjati
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 17:15   #198
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Danas dok sam preletio nove odgovore
pokazah prijatelju temu i sjeti me na starog Miku
zvanog Hita'djiju





Osim njihovog patentiranog Precision Focusa, EDP (Enhanced Dot Pitch) i ponesto unikatnijih zahvata na short-necku i jako dobre kvalitete sklapanja, nista specijalno na papiru njegovi modeli nisu imali naspram Trinitrona. Pa ipak, uz kvalitetu Hitachi pristupa i manijakalnoj zelji na najmanjim pitchem medju konkurencijom (istina, ta odlika nije bila nepoznata tipu tehnologije), malo po malo, Hitachi je preko bare postao maltene prvi izbor za DTP. Dok se uvijek baratalo sa puno vise modela za graficke izbore, kod DTP-a je Hitachi uvijek bio medju prva 2 izbora. Ili Hitachi vs Radius, Radius vs Hitachi ili Hitachi vs Trinitron.

Dok su drugi isli prema dvadesetici, Hitachijevim top modelima je bilo normalno zapoceti pitch-iranje upravo na 20-tki

Za podsjetnik, evo legendarnog modela koji je gotovo u svakom testu nosio pobjedu pred Sony bracom :
HITACHI SuperScan Elite 751 - Review (1998)

Cak i manji modeli su Hitachi cinili ostrijim od puno skupljih modela. Kod nas ih bas i nije bilo redovito u prodaji i najcesce su ih upravo DTP-ovci uzimali cim bi saznali da se negdje prodaju. VIDI je davno testirao model kojeg su zaprimili od Melcompa. Nakon citanja teksta zovem na telefon i pitam koliko ih jos imaju jer me zarajcala ta 21"-ca. Ali nista od toga! Planuli su u dva tjedna do zadnjeg. Cijena je bila sve samo ne prijateljska

Ima li netko na forumu jos kojeg Hitachu-a kod sebe? To bio vjerovatno proslo kao prvi izbor za nekoga tko bi htio najvecu mogucu ostrinu kod stare kljusine. Imali su i podebljanu moire kontrolu jer to im je nakon godina upravo bila najveca boljka. Ali ostrina teksta je bila bez premca.

Za kraj posta, podignimo jos malo atmosferu ove zanimljive nam CRT teme

8
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 13.02.2010. u 17:46. Razlog: ...humor addendum...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 17:30   #199
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Kažeš stare igre neizgledaju tako dobro kao da nove igre netrebaju crnu boju.
Ne mislim na crnu, već na rezolucije i aspect ratio.

Što se crne tiče, to je ovisno i o tipu matrice (TN/IPS/PVA) , na svom LCDu vrlo jasno vidim razliku izmedju 0% i 3% na Nokia monitor testu, kao i između 90% i 100%, dakle nema nikakve kompresije ni gubitka detalja. Ista stvar kao i na starom CRTu.

> Screenshot:
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 14.02.2010. u 14:49.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 17:51   #200
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
DZa kraj posta, podignimo jos malo atmosferu ove zanimljive nam CRT teme
Zato ja držim brightness na nuli.
888888
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 17:57   #201
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
visage u svezi one slike sony-a i nec-a moram stati u odbranu lcd-a jer mi onakav prikaz djeluje pomalo nevjerovatan da bi bio realan. Prije bi rekao da se neko gadno poigrao sa postavkama svijetline i kontrasta na lcd-u.

CatKiller mogu tonski prelazi na lcd-u biti ujednačeni i jasno vidljivi kao na ovoj tvojoj slici ali problem je u tome kaj normalan crt može prikazat puno crnju "crnu" neko kaj je ova najtamnija na tvojoj fotografiji
Screenshot je inače slika kaj priča grafička a ne monitor stoga nemre o monitoru reći baš ništa
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 18:11   #202
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
visage u svezi one slike sony-a i nec-a moram stati u odbranu lcd-a jer mi onakav prikaz djeluje pomalo nevjerovatan da bi bio realan. Prije bi rekao da se neko gadno poigrao sa postavkama svijetline i kontrasta na lcd-u.
Drago mi je to cuti od tebe kolega Darkijas. Slika sluzi i ponesto kako normativ realnosti koju pokusavam odaslati onima koji misle : biti ili ne biti, CRT je sad? Ili ne biti nista

Ovdje je cijenu blesiranja platilo "ogledalce" ili mileni nam glossy efekt kod druga NECa. Isto tako, slike cesto pokazuju kad netko zeli naglasiti ono sto njemu vise pase. Ovo je upravo jedan od takvih primjera ali vise zbog loseg fotografa nego neke dijabolicne namjere
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 18:14   #203
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
@darkijas
Koji monitor trenutno koristiš?
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 18:17   #204
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
visage u svezi one slike sony-a i nec-a moram stati u odbranu lcd-a jer mi onakav prikaz djeluje pomalo nevjerovatan da bi bio realan. Prije bi rekao da se neko gadno poigrao sa postavkama svijetline i kontrasta na lcd-u.

CatKiller mogu tonski prelazi na lcd-u biti ujednačeni i jasno vidljivi kao na ovoj tvojoj slici ali problem je u tome kaj normalan crt može prikazat puno crnju "crnu" neko kaj je ova najtamnija na tvojoj fotografiji
Screenshot je inače slika kaj priča grafička a ne monitor stoga nemre o monitoru reći baš ništa
Bas to, Visage je ocito uslikao overclockanog NEC-a

@darkijas

Crna kod klasicnih LCD monitora ne moze biti mrkli mrak i to stoji. Ne osporavam tu konstataciju vec pobijam tezu o gubitku tamnih detalja i da je to inherentno bilo kojem LCDu.

LCDi s LED BLU tehnologijom mogu postici savrseno crnu i razoj vec neko vrijeme ide u tom smjeru.

Primjer: http://www.wired.com/listening_post/...ightside_hdr_/

-treba uzeti u obzir da je to TV iz 2007 i da tehnologija vec prodire u komercijalnu LCD domenu.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 18:25   #205
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
sony e 530

Ja sam već napisao da je jako teško uspoređivat sliku na monitorima na osnovu fotografija posebno oštrinu i detaljnost. Međutim o bojama a posebno crnoj već mogu nešto fotografije i reći jer su to stvari koje su veličine ekrana a ne jednog piksela
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 18:32   #206
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Ne znam da li ste primjetili u postu 198 i 200 nešto što se "ne bi" trebalo vidjeti.
Ovisno o kalibraciji monitora...
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 18:47   #207
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Ne znam da li ste primjetili u postu 198 i 200 nešto što se "ne bi" trebalo vidjeti.
Ovisno o kalibraciji monitora...
Ne tako davno je nemogusesadsjetitikoji pojedinac screenshotom ukazivao na nedostatke na svom monitoru . Kod monitora je problem sto svatko vidi samo svoju sliku.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 23:10   #208
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Kada si zafiksirani troll koji nema blage veze o kvaliteti slike nego zna samo trollat po forumu o stvarima o kojima nema blage veze. Prodam ti ja svoj mutni na 2/3 slike stari DF CRT od 19". Refresh kakav neceš vidjeti ni na jednom LCD-u danas Ali nećeš ni vidjeti :P
Ili cemo se drzati civilizirane rasprave, ili idem po azbestno odijelo . Nego, ja ne dolazim nekome ovdje propovijedati o CRT-ima niti nametati svoje misljenje, nego sam dosao pitati za tudje, da sam znao da ce ovo biti 200+ post thread (s time da sam uvijek za diskusiju, ali ovakvo prozivanje nema smisla) ne bih ga ni otvarao. Nemam 5-6k kuna za iskesirati za posteni LCD, dok recimo 1500-2000 za odlican CRT mi ne bi bio problem dati (govorim o FW900). Visage, ja ne znam sto ti ocekujes i trazis od monitora i cim se bavis (posto vidim da ih imas 4, i to ne bilo kakva)
ali mislim da bi meni za moje potrebe FW900 bio iducih par godina (do pojave neceg boljeg) i vise nego dovoljan (sto sad zvuci kao da je to nekakva drlja, a ne monitor koji je nekoc kostao ~20.000 kn). To je najbolja slika koju mogu dobiti za te novce, tocka. Rado bih se ja razbacivao parama na neke high-end LCD-e, Eyefinity-je i ostale djidje, ali financijske prilike to ne dopustaju. Kao sto rekoh, sto se mene tice, ja sam ionako odlucio sto cu uciniti, pa to vise nije tema threada, ali izgleda da je i opcenito diskusija izgubila smisao jer su se stvari svele na "ja volim ovo, ti volis ono" a da ne spominjem sad i prozivanje.

Pozdrav
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 06:03   #209
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Posjet servisu je dobra higijena i ako imas volje svakako obavi. Posebno ako ti je iiYamica jos uvijek u dobroj eksploataciji.
Ovak na prvu jel ti se čini sve ok ? 3g i 2mj star monitor iz siga.
Vrlo sam zainteresiran za neki servis/generalku no kome to u Osijeku dati u provjerene ruke i šta tražiti da naprave, pregledaju ?

stuc je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 09:02   #210
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ali kako da se išta zaključi iz screenshota? To je prikaz onoga što izbaci grafička. Fotka ekrana ok, ali SS...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na