Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2018., 17:24   #391
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Fizički papir na kojem piše da su pokušali dostavit paket ali me nisu našli kod kuće nije laž?
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 17:27   #392
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Tebi očito treba nacrtati.
Da se ne bi printalo više različitih verzija papira onda se jedan univerzalni ispisuje.
Šta bi ti sad papir na kojem piše: "poštar ne nosi velike pakete na vašu adresu, hvala".
Kao da to mijenja išta, nisu ti dužni dostaviti tu tipkovnicu doma i to je sva filozofija.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2018., 17:28   #393
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To ti je papir koji je isti. Nemaju 3 vrste obavijesti nego jednu nažalost. I onda ti taj papir daju.
U prijevodu to znači da je poštar bio kod tebe u toliko i toliko tog i tog dana i dostavio ti obavijest da ti je paket u tom i tom uredu.

Pogotovo ako imaš jednog poštara na biciklu/motoru na 400tinjak kućanstava kao ja recimo, moš mislit da će nosit tipkovnice i monitore na biciklu u košari

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 17:31   #394
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Inače, ako niste znali, poštara fali. Pred 5-10 godina je trebala debeeeela veza za upast. Sad samo dođi i pitaj i ako si zdrav, ma može.

Budući ih poprilično znam, nije istina ono što se priča da sjede u birtiji i ispunjavaju žute ceduljice
Samo mi još objasni kako onda paket za koji sam dobio čuvenu žutu cedulju (a isti nije ni napustio poštanski ured) mogu podić tek idući radni dan. Nadrkanu babu šalterušu i njene face kad se pojavim isti dan na šateru neću ni spominjat.
To što oni izvode ne prolazi niti kod jednog privatnika, toliko o tome da ih fali.
Nije da ih fali nego svi imaju bmk stav na državnoj sisi. To treba sve rašćerat, pa nek doma zjake prodaju.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 17:39   #395
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
To što oni izvode ne prolazi niti kod jednog privatnika, toliko o tome da ih fali.
Nije da ih fali nego svi imaju bmk stav na državnoj sisi.
Ma kakvi, ne prolazi kod privatnika, lol, ajde malo prelistaj Oversease temu pa da vidimo kako to "prolazi kod privatnika".
Prije će se truditi ovaj u pošti jer je to ipak dobar posao nego ovaj kod privatnika koji će tu biti samo par mjeseci dok ne ode na more konobarit kad je sezona.
Tu je tek stav bmk.

Zašto se ne može isti dan pokupiti ne znam, i mene su odbili u par navrata, ali barem jasno piše na obavijesti da se može pokupiti tek idući radni dan.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 17:40   #396
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nemoj sad da nebi ispalo da ih ja branim ili opravdavam, no da objasnim dodatno što sam napisao.

Prvo, fali poštara. Dakle, terenskog osoblja koji piče po +45° i -25°C, po snijegu i kiši. Njih fali. Babetina koje šire dupad pod klimama i imaju gablece po 49 minuta ne fali, tak jasno, za ta radna mesta i dalje vlada jagma i treba debela veza

Nadalje, zašto si ti ovo dobio spada u zadnji dio mog posta gdje sam napisao da je HP daleko od savršenog. Ti si barem drugi dan dobio robu. Pitaj ekipu Overseasa koja je muljala da je dostavljeno, pa nije, pa dođi tamo, pa nema ljudi, pa ih boli kita za tebe.

Ispod mog posta (ako si na kompu) vidiš moje trgovine. 90% njih je odrađeno preko HP Ekspresa. Da, 50 kn dođe, ali osigura se na 3000 kn i stavi se da je lomljivo. Nema boga da ti to ne dostavi doma.

Opet ponavljam, nisu savršeni, ali obzirom na postotak pošiljki preko njih i kakvi su bili spori i nikakvi do pred 10 godina, sad su majka za neke. Jasno da može bolje, uvijek može puno bolje...

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 17:47   #397
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Overeas se jednostavno raspao ko firma.
Platili su, ako se mene pita, godine sustavne nebrige za radnike. I nadam se da će se ista stvar desiti svima koji su godinama svjesno i savjesno držali radnike na minimalcu. Počevši s london runnerom.
Ne vidim poveznicu s Hrvatskom poštom, koja plaća ceh dugogodišnjem sustavnom uhljebarstvu.
I razlika je velika između hpekspresa i obične pošte.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 17:55   #398
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
I je i nije. Žalosno je što ti nekad tvoja pošiljka ovisi o volji poštara taj dan i/ili njegovog šefa/šefike.
Pričalo se o prodaji Pošte nekome (Deutsche Post navodno) ali ne znam koliko je to bilo ozbiljno.

Osobno i dalje poslujem i sa HP i sa HP eks jer me do sada nisu zajebali. Ali isto par puta sam popizdio jer sam našao ceduljče u sandučetu iako sam bio doma. Jebatga.

Klošar iz CityExa mi je tako došo sa kombijem pred kuću i ja izletim van, a on mrtav hladan meni uvali ceduljče i kaže da nema vremena sad to po kombiju tražit i da si dođem poslije 15h u sabirni centar. Došo tamo i kažem to babetini kako me njezin kolega otpilio i kome da uputim prigovor, ona je rekla da ne zna i da to nije njezin problem. Uzeo svoje i rekao im dabogda propali... i mjesec dana kasnije su propali.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 14:14   #399
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Šta je sad ovo -.-
Uvik je neko u kući, ima nas xx, poštar, standardni,koji je sad vjerojatno na godisnjem, to zna i ostavi uvik u babe ili kat poviše paketić. Papirića, ni žutog ni bijelog nema. Što je point of delivery?

Croatia, 21220 Trogir, Hold item at point of delivery (Inb), Reason : Addressee not available at time of delivery, Measure : Item being held, addressee being notified

http://prntscr.com/kl79mg

btw 11.8 poslan iz singapura paket, 13.8 je došao u Zagreb, znači 2 dana do od singapura do Hrvatske i onda već 7 dana HP rapsodija...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 14:30   #400
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Probaj tracking broj upisat u posta.hr, mizda ce ti javit nesto drugo.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2018., 14:31   #401
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Yep. Idi u postu. Ja sam također primjetio da mi je redovni poštar na godišnjem.
Inače uvijek sve donese, u 98% slučajeva je netko doma. Zadnja 4 paketa samo papirići., ali nema veze.
Za redovnog samo riječi hvale.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote