Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2013., 19:44   #361
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Toga nema. Nakon nekog vremena bježanje od zombija s lošim AI-om postaje dosadno pa se igra iz survival-horor-co-op-simulacije pretvara u najobičniju timsku pucačinu.
Apsolutno . Prvo kad pocnes je sve vau efekt, survival igra zombiji povuda, nemas hrane i pica. Prvo sto se naucis da se hranu i pice relativno lako nadje a drugo je da se zombije moze izbjeci bez muke ikakve i da te jos nemogu hvatati niti u jednoj kuci, doku ili u grmlju. Nakon to je manji vau efekt ali tad dodje novi a to su drugi ljudi.

Cim sam vidio ljude odmah sam isao prema njima vicuci friendly, sav sretan da nadjem nekog na tako velikoj mapi. Sljedece sam pocinjao opet sa spawn tocke jer su me ubijali cim me vide . Nakon deset puta sto sam ispao majmun poceo sam igrati tako da se klonim ljudi i to se onda svodi 3. nacina igre.

1. Imas frendove koji isto igraju pa igrate u timu, to je zabavno. Kad vas je vise niste laka meta i dosta je solidno.

2 Igras solo ali si friendly igrac i ne zelis ubijati ljude. To je ok ali u mom slucaju( a igram friendly od pocetka) se sve svodi na micanje od ljudi jer 90 posto i to minimalno ljudi te ubije cim te vidi, makar ti nemao nicega u ruci i bio frankievim rjecnikom bambi. Znaci na duge staze i nije toliko zanimljivo. Naravno, ponekad i sretnes nekoga dobrodusnog pa idete malo zajedno, do prvog bandita koji vas oboje ubije.

3. Igras nemilosrdno kao bandit. Osim bandit marame koju zaradis ubijanjem, neke kazne za biti bandit nema. Akcije je puno jer uvijek ganjas koga ubiti, pomaziti sjekirom, prevariti pa ubiti sa ledja, maltretirati(citaj partypomcer http://www.youtube.com/watch?v=6e4pO0sQz94). Znaci izuzetno zabavan stil, ja ga ne volim ali priznajem . Mada sa ovim stilom daz postaje deathmatch party, posebno u chernu i elektru gdje se dm matchevi odrzavaju od 0-24.

Uglavnom mene dayz privlaci ali se nadam da ce u standalone verziji malo ipak prebaciti bit igre na zombije i prezivljavanje. Ne ocekujem naravno da nece biti bandita, bez njih bi bilo dosadno. No, zombiji pametniji od meduze bi bili jako dobro ostvarenje. I recimo dodavanje neke price kao sto je rocket i najavio da ce se moci vidjeti kako je nastala infekcija, slusatt neke audio zapise i slicno. Takodjer bolesti u igru, sto ce ju baciti na jos bolju razinu. Biti ce super gledati bandita zarazenog kako po kucama i chatu trazi lijek prije nego odapne .
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 01:30   #362
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
tako je poslije sam išao na onaj dayz balkan server malo igrao slomio kost nisam imao morfija pa sam odapeo sljedeću sam igrao do prve kuće nekih 5 minuta gdje me s leđa pukne lik nevjerojatno nisam imao skoro ništa poslije sam jednog lika u gradu lovili su ga zombiji ja mu skratio muke tj. ne bi ga ubio ali vjerojatno me taj isti prije jer isti je grad malo igrača je bilo a ostali su bili u elektro pa bolje ja njega nego on mene
Da slažem se zombiji su pre dosadni i jako je glupo da gledaš dalekozorom nema nikoga dođeš na 20-50 metara u s pedeset moralo bi tako biti ako te vide 99% budeš mrtav a ne da te ni jedan ne može uloviti

btw kako sam sebi dati transfuziju krvi ili to može samo drugi igrač tebi tj. meni a sam sebi ne može se???
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 01:34   #363
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Jedino drugi igrač ti može dati transfuziju. Po meni malo glupo, al Bože moj, navikne se čovjek.
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 02:35   #364
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nije glupo. Ideja je da se vise potakne coop. Vidim da se nesto eksperimentira sa patchevima i koliko krvi ce se dobivat od mesa. Bit ce jos teze igrati sam ali mislim da bi se onda nesto trebalo i napraviti sa transfuzijama, da ne mozes neograniceno davati i to tako brzo usred bitke.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 04:22   #365
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Probao malo DayZ+, gdje je dosta toga promijenjeno, popravljeno, itd. Ali ispalo totalna frustracija jer se vise ne bojim playera (80%) i zombiea (20%) nego samo zombiea. Svaki hit od zombiea na DayZ+ je izmedju 800-1200 blooda. Sto znaci da rade 8-10x vise damagea nego u 'obicnom'. Isprva sam mislio da je to oke... da se threat malo izjednaci... Ali kad me vise strah da me dohvati zombie dok pucam na nekoga nego da player isprazni clip makarova po meni - pusiona. Doslovno me strah pucat na bilokoga. 4-5 hitova od zombija i legnem u nesvijest, a jednom kad si u nesvijesti te pometu ko papka u roku 5 sec.
Cijeli squad i ja zakljucili da nam se ne svidja, i da bi vjerojatno bilo bolje da je faktor povecanog damagea kod tog moda nekih 2-3x veci, znaci da 200-300 damagea po hitu. Ovako je jednostavno... bla.

I dalje nam je najveca spica Panthera Island za sad. Namalsk, Lingor, Tavianu i ekipu nismo takli ima 2 mjeseca. Panthera i vulgaris ownaju. Pogotovo mape sa 100+ vozila.

Danas na Pantheri show program kod jesenica, cross hill snipeanje, flankanje, skidanje kotaca vozilima u prolazu pa playera kad izidju iz njih... heartrate na 120 nekih 2.5 sata
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 17:31   #366
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa meni to super zvuči. Ja bi volio da umireš od prvog zombie hita tj. čim ti krv pusti da imaš 98% šanse da si zaražen i da ti nema spasa. I da ih ima pun racku, da love u krdima.
Vidio bi onda kako bi playere napadao. Gledao bi u svakoga ko u Isusa jer ti je on jedina šansa da živ ostaneš.
  Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 01:45   #367
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa meni to super zvuči. Ja bi volio da umireš od prvog zombie hita tj. čim ti krv pusti da imaš 98% šanse da si zaražen i da ti nema spasa. I da ih ima pun racku, da love u krdima.
Vidio bi onda kako bi playere napadao. Gledao bi u svakoga ko u Isusa jer ti je on jedina šansa da živ ostaneš.
Bravo na komentaru . Potpuno se slazem, zombi akopokalipsa bi trebala barem u igri tako i izgledati. Svaka cast ljudima al zamislite krdo zombija, onako kao u the walking dead-u na autocesti. Ljudi bi okolo pazili kroz svaki grm kad hodaju, a nebi rado ni pucali iz bilo cega da znaju da to privlaci zombije u nekom vecem radiusu.

Kako bi se onda lijepo suradjivalo, dok bi banditi sa svakim ubojstvom playera imali i hrpu okolnih zombija koji bi ih zbog pucanja ganjali. To bi tada dodalo dayz-u dubinu. Imao bi svako koristi da nadje sto prije nekog neznanca i da zajedno sto vise ljudi putuje. A banditi ako zele bi i dalje mogli loviti ljude, samo bi morali misliti i na posljedice toga.

U tom trenutku dayz bi bio pravi survival game.
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 02:12   #368
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
Da to bi bilo bolesno zamislite još da je mapa nešto kao WOW svi igrači na jednom serveru onda gradovi gdje bi ljudi mogli okupljati i dijeliti na početku igre svatko bira da li je bandit ili običan survivor onda da bi se moralo izlaziti iz grada skupljati hrana, lijekovi, oružja...
A zombiji brutalni do kraja jedan ugriz zaraženi skupo liječenje dva ugriza mrtav da se dobije dojam da zombiji nisu samo glupi i spori nego opasni isto tako oružja ne bi se imale bazuke, mitraljezi i sl. nego tiha oružja samostrel i sl. za koje bi se bubrezi davali
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 16:58   #369
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 417
Citiraj:
Autor intel freak Pregled postova
Da to bi bilo bolesno zamislite još da je mapa nešto kao WOW svi igrači na jednom serveru onda gradovi gdje bi ljudi mogli okupljati i dijeliti na početku igre svatko bira da li je bandit ili običan survivor onda da bi se moralo izlaziti iz grada skupljati hrana, lijekovi, oružja...
A zombiji brutalni do kraja jedan ugriz zaraženi skupo liječenje dva ugriza mrtav da se dobije dojam da zombiji nisu samo glupi i spori nego opasni isto tako oružja ne bi se imale bazuke, mitraljezi i sl. nego tiha oružja samostrel i sl. za koje bi se bubrezi davali
Nemoj spominjati WOW. Da je DayZ htio biti MMO nebi se on desio.
newyxX je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 18:54   #370
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
ma fantazirate malo..

pa sad ces jedva rjesit vecu skupinu zombija ako nemas dosta municije..

s cim bi vi to rokali po tim zombijima? sa makarovom i 3 maga..?


btw, sto se tice dayz+..
najzanimljivija je tu "novina" sto se mogu gradit baze..
ja sam igrao jednu vecer sa par igraca, lik je imao bazu na black mountain, pa je napravio skale da se moze na vrh zida i takve pizdarije.. ostalo nema neke razlika..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 21:21   #371
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496