Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2011., 12:28   #4591
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@chome... inače sa ovim klotz-ovima tipa mc2000, mc5000, lagrange gitarski (koji je u biti rega-in komercijalni kabel za osjetno više para) se rade interkonekti i nekak mi se ovo baš ne čini kao neki idealni zvučnički kabel... prvenstveno zbog presjeka, ali opet možda ok svira.

@bojan... to je isto provjerena shema, ali eto za 50-100kn zašto ne probati i ovaj, pogotovo ako treba interkonekt veće dužine, tu je mikrofonski car.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 13:04   #4592
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Ako ne možete naći Klotza, Proel ima jednake mikrofonske kablove, identične po presjeku.

Ja sam kupio 3m tog i stoji još u ormaru, čeka se neki novac
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 23:43   #4593
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
RG179 DIY Interconnect finished.

Sve sam polemio, ispitao multimetrom, pustio sam lagano glazbu, no ne mogu ništa previše reći dok se to ne usvira i dok ne budem mogao malo ozbiljnije preslušati. Mogu samo reći da svira

"RG179 – koaksijalni kabel visokih performansi. Posrebren bakar u teflonu."

Evo i par sličica.



I gotov kabel:



Sljedeći projekt je isti kao i syssov, no sa Proel mikrofonskim kablom.



Edit: Bez obzira na ničiju zainteresiranost mojim DIY-em (malo u HIFI, ne zna itd, nije bitno), preporučujem RG179. Kabel svira zaista odlično, preslušavam ga nešto lagano već 2 dana, najviše me impresionirao dok slušam Eric Clapton - Unplugged (1992). Sljedeće što ću napraviti, kupit ću još kvalitetnije konektore s ebaya te srebrni lem i složiti. Makar ga prodajem, imam dovoljno izvora RG179 te ću se držati njega kao pijan plota.

Zadnje izmijenjeno od: Flikoman. 19.01.2011. u 10:41.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 13:04   #4594
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ko još jamote kupuje...
Pa, nađu se još tu-i-tamo

__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 13:15   #4595
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@fliko... pa napiši konkretna zapažanja na kabelu, pa će možda i biti interesa... recimo imaš idealnu situaciju usporedbe vdh interkonekta sa tvojim diy-em.

@jelc... di to iskopa
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 13:23   #4596
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
RG179 DIY Interconnect finished.

Sve sam polemio, ispitao multimetrom, pustio sam lagano glazbu, no ne mogu ništa previše reći dok se to ne usvira i dok ne budem mogao malo ozbiljnije preslušati. Mogu samo reći da svira
/cut
Trebal si odmah staviti poštene konektore. Ove koje imaš su žešći šrot.
Prije par tjedana sam ih i sam lemio na utp 2xrca na 3.5 jack i jedan je odmah nakon otvaranja bil puknut.

Što se tiče moje žnjore. 6 žica pleteno, 2 kanala i shield.
Razlika između ovog i 20kn šrota je:
-moj je ljepši
-ne šumi/zuji
Još uvijek čekam da se usvira() pa budem znal kak svira.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 13:31   #4597
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Napisat ću kad napravim upgrade kabela. Ovaj vikend naručujem WBT srebrni lem te puno kvalitetnije RCA konektore.



Moguće da ću si i Nakamichi bananice te spadeove naručit jer mi to još fali.

Prema dosadašnjem preslušavanju, RG179 mi se čini puno kristalniji u visokim i srednjim tonovima, dok je bass bolje kontroliran te nije toliko mutan, puno definiraniji.

Kad dođe ovo iz Hong Konga, opet se primam lemilice jer znam da su ovo šrot konektori, no nisam mogao više čekati

@tech

Kaj nisi reko, imam ti Manhattan 3.5mm to 2 RCA viška. Kupljen u Tehnomaxu za 125kn, dam ti ga za 50kn, radio je koja 2,3 mjeseca kod mene, stanje kao novo. Imam i original pakung od njega negdje u ormaru ako se ne varam.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 13:35   #4598
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
neće ti ni lem ni konektori napraviti nikakve razlike, pogotovo u klasi komponenata koje ti imaš

ali neka, napravit ćeš dobro za sistem i spavat mirnije.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 13:39   #4599
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
neće ti ni lem ni konektori napraviti nikakve razlike, pogotovo u klasi komponenata koje ti imaš

ali neka, napravit ćeš dobro za sistem i spavat mirnije.
Pa da, ove jumpere koje imam na zvučnicima (umjesto tvorničkih metalnih spojnica koje ništa ne valjaju) nemam terminirane, a banana konektori su IXOS, ne kažem da su loši, no nemam onih plastikica gore.

To ću jednom kupiti i miran sam. 8 Nakamichi konektora 50kn, 8 vilica nekih 70kn.

I da, u procesu sam nabavke jednog kabela, reko je čovjek da ga ima 99% 2x50cm, te se nadam da će ga pronaći. Ako bude išta od toga, to bude ludnica. Više infa kad mi se ponovno javi.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 14:59   #4600
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Entry level sustav

Pozdrav svima. Ukratko situacija je slijedeća. Volim slusat mjuzu (rock, blues, jazz), ali u malom stanu nikak složit neki sustav.
Uskoro ću imati dnevni od cca 25m2 i htio bih si konačno ubaciti neko pojačalo i zvučnike. Problema su 2 - lova (preuređenje) i cinjenica da je soba duguljasta, a TV-kauč su smješteni na nasuprotnim dužim zidovima.
Gledam tu na forumu, po netu i tek sad sam izgubljen. Da li bi se dalo za cca 5000 kn skombinirati neka ok varijanta pojacala + dva zvucnika (znam da za sub tu nema love) i da zvuci dobro? Ili s obzirom na ogranicenost u lovi jednostavno uzet neki micro hifi fustav od Philipsa ili Yamahe i pricekat bolje dane za slaganje sistema?

Hvala svima unaprijed.
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 15:24   #4601
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor hrks Pregled postova
Pozdrav svima. Ukratko situacija je slijedeća. Volim slusat mjuzu (rock, blues, jazz), ali u malom stanu nikak složit neki sustav.
Uskoro ću imati dnevni od cca 25m2 i htio bih si konačno ubaciti neko pojačalo i zvučnike. Problema su 2 - lova (preuređenje) i cinjenica da je soba duguljasta, a TV-kauč su smješteni na nasuprotnim dužim zidovima.
Gledam tu na forumu, po netu i tek sad sam izgubljen. Da li bi se dalo za cca 5000 kn skombinirati neka ok varijanta pojacala + dva zvucnika (znam da za sub tu nema love) i da zvuci dobro? Ili s obzirom na ogranicenost u lovi jednostavno uzet neki micro hifi fustav od Philipsa ili Yamahe i pricekat bolje dane za slaganje sistema?

Hvala svima unaprijed.
Za 5k kuna u second handu možeš kupiti vrlo vrlo kvalitetan sustav.

Nadalje, javio mi se el-Vis s Audiofil foruma i javio mi je da će mi poslat kablove. Sad, o čemu se radi, citirat ću vam par stvari i stavit par sličica.

http://i227.photobucket.com/albums/d..._album/2-1.jpg

http://i227.photobucket.com/albums/d...gi_album/3.jpg

http://i227.photobucket.com/albums/d...gi_album/4.jpg

http://i227.photobucket.com/albums/d..._album/5-1.jpg

"Pozdrav svima,

Na žalost nije Nordost. Prije jedno 6-7 godina posjetih otpad u Zadru. Znači porjeklo "nova sirovina" . Da ne duljim, kablovi su izvađeni iz dva IBM hard diska (vjerovatno iz vrlo ranih 80-tih). Ako uzmete u obzir da je jedan takav hard bez power supplya bio dimenzija poput dvije veš mašine, jasno vam je da je toga tamo bilo dosta. Radi se o posrebrenom bakru u teflonskoj izolaciji iznimne kvalitete. Razdaljine koje je kabel premošćivao bile su od 1,5 metara (unutar jedenog harda bila su dva tako duga), dok je ostatak takvih kablova bio nešto kraći (između 40 i 60 cm). Od jednog takvog backo je napravio interkonekt kojeg možete vidjeti na slikama. U zbilji izgleda poput Nordosta i da je spajanje konektora napravljeno malo ljepše no što su to napravili backu, kabel bi izgledom i topologijom prevario i veće poznavaoce Nordosta. Bilo je dosta i trožilne varijante istog kabela, time sam opskrbio mnoge prijatelje i znance. Znači sve isto sve isto no samo tri parice (i taj je po meni najbolji od čitavog plijena). Stavio sam slike na forum prije par dana.
U power supply dijelu bilo je 10-tak metara plosnatih dvožilnih bakrenih kablova, također u teflonu. E to je tek posebna priča. Ne moram vam ni reći da sam hardove "ogulio" do lima. Uz hrpetinu hladila iz power supplya i ogromnih siemens i sprague kondenzatora, sa osmjehom od uha do uha vratih se doma. Nisam čak siguran da mi je lik koji je radio na otpadu htio išta naplatiti. I dan danas uživam "plodove minulog rada"

Pozdrav
Elvis"

I ovo sam danas dobio mailom:

"Pronašao sam dva komada od po 105 cm te su oba za tebe. Znači imaš sreće, moći ćeš složiti što poželiš. Napominjem da je teflonski izolator prilično tvrd, pa ću ti staviti dva mala komadića da vježbaš način skidanja izolacije. Preporučam da ne skidaš više od 5mm izolacije. Malo zarežeš skalpelom i pomakneš ljevo desno da ostatak izolacije popuca. Možeš malo i zagrijati prije povlačenja izolacije. Ne brini se izolacija se ne topi, kao što je to slučaj na uobičajenim "žnurama".
Ne moram ti reći da je to tehnologija koju danas koristi Nordost, vjerujem da to znaš. Potrudi se da to uredno napraviš i imati ćeš zbilja vrhunske kablove. Koliko će oni "sjesti" u tvoj sustav, to je drugo pitanje, znaš onu izlizanu priču o "sinergiji". Moja iskustva sa tim kablovima su vanredno dobra, vjerujem da ćeš slična iskutva imati i ti.

Nećeš mi ništa platiti, ali si u obavezi kada to sve napraviš poslati mailom sliku ili dvije na "uviđaj" mome kritičnom oku.

Ajde pošalji adresu pa ću ti to sutra staviti na poštu.


Pozdrav,
Elvis"
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 16:11   #4602
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Za 5k kuna u second handu možeš kupiti vrlo vrlo kvalitetan sustav........

Ne znam ni s novim krenut, ak još ubacim second hand u priču...
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 16:23   #4603
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor hrks Pregled postova
Ne znam ni s novim krenut, ak još ubacim second hand u priču...
Pa gledaj, ne možeš puno fulat.

Imaš u plavom oglasniku npr 2kom Marantz PM7200, negdje oko 2.200kn ako se ne varam su mi rekli. Zovi jednog i drugog.

prvi oglas: 091/5895-607; drugi oglas: 01/3733-354, 098/1764-209

S tim pojačalom bi ti dobro Monitor Audio pasao.

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/moni...-oglas-2265243

To ti je oko 4.400kn.

Dal bi slušao preko kompa ili ti još i CD Player treba?

P.S. Ovo je samo primjer, može se još puno kombinacija izmislit, nisam ni kablove ubrajao.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 20:02   #4604
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to bi mu moglo lako bumijat na izduženim zidovima... naravno ovisi o širini sobe, ali generalno mislim da je ovo too much membrana, tu su dvije 16ice uvrh glave, pogotovo u konfiguraciji sa 2 br porta.

ja sam morao djelomično zatvoritit prednji br port (donja komora) da se bas ukroti, ista situacija sa izduženom sobom, doduše moja je manja.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 20:18   #4605
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142