Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2020., 10:43   #53191
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252

khm.. Grobnik i RS6. definitivno jedan "i wants it" auto
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 10:46   #53192
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Troll je netko tko se svjesno i namjerno oravi glup, i pise poruke za koje ocekuje da ce potaknuti neku vatrenu raspravu.

Ali OK, ako nisi troll, pustit cu te da zivis u svojim uvjerenjima da se u ministarstva biraju ljudi na temelju strucnosti i recimo da prometni fakultet (od kuda dolaze strucnjaci za sigurnost u prometu) nije najkorumpiraniji fakultet u Zagrebu tj onaj na koji se "rodje" upisuju i iduce godine dobiju diplome cetvero godisnjeg studija. Znaci pravit cemo se da je to obrazovna ustanova s najvecim integritetom.

U tom slucaju, ako su te dvije pretposta tocne, se mogu sloziti s tvojim prethodnim postom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Daj mi link na tu definiciju trola.
Koliko vidim, to se uglavnom koristi za optužiti nekoga s kim se razilaziš u mišljenju.

Navedeno nije niti moje mišljenje niti moje uvjerenje. To je činjenica, niti ti niti ja nismo tu da procjenjujemo nečiju stručnost, vjerodostojnost fakulteta i diplome.

Što se tiče visina kazni, da su prevelike. Pa dalo bi se raspravljati, s obzirom da znam ljude koji na maxteveje, mobitele, tarife i slično, zdrobe mjesečno po 500-1000kn.

Dal bi mogli proći jeftinije-na njima je.

Evo, baš kod mene se uvodi naplata parkiranja ispred zgrade, gdje do sad se nije naplaćivalo. Pobuna radi povlaštene mjesečne karte za parking od 50kn

A time bi bilo više mjesta jer se više nebi parkirali oni koji rade u blizini.

Slažem se da bi trebalo za svaku kaznu uvesti stupnjevanje.
Prvi put u godini mobitel-200kn na pola. Drugi 500, treći 1000, 4. 2000kn. Pa bi se razmišljalo.

Al recimo nevjerojatno je koliko tih "novih" auta po cesti, a vozači razgovaraju na mobitel.
Pa moj 12 godina star auto ima BT tvornički.
To mi je fascinantno.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 18:32   #53193
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Daj mi link na tu definiciju trola.

Koliko vidim, to se uglavnom koristi za optužiti nekoga s kim se razilaziš u mišljenju.


Navedeno nije niti moje mišljenje niti moje uvjerenje. To je činjenica, niti ti niti ja nismo tu da procjenjujemo nečiju stručnost, vjerodostojnost fakulteta i diplome.


Što se tiče visina kazni, da su prevelike. Pa dalo bi se raspravljati, s obzirom da znam ljude koji na maxteveje, mobitele, tarife i slično, zdrobe mjesečno po 500-1000kn.


Dal bi mogli proći jeftinije-na njima je.



Evo, baš kod mene se uvodi naplata parkiranja ispred zgrade, gdje do sad se nije naplaćivalo. Pobuna radi povlaštene mjesečne karte za parking od 50kn



A time bi bilo više mjesta jer se više nebi parkirali oni koji rade u blizini.



Slažem se da bi trebalo za svaku kaznu uvesti stupnjevanje.

Prvi put u godini mobitel-200kn na pola. Drugi 500, treći 1000, 4. 2000kn. Pa bi se razmišljalo.



Al recimo nevjerojatno je koliko tih "novih" auta po cesti, a vozači razgovaraju na mobitel.

Pa moj 12 godina star auto ima BT tvornički.

To mi je fascinantno.
Za defniciju "internet troll"-a je dovoljno doslovce to upisati u trazilicu.

OK, izgleda da ti nisi troll.

Prometni fakultet je najkorumpiraniji fakultet u Zagrebu, a vjerojatno i sire.

Strucnost ljudi koja izlazi od tamo je katastrofa.

A politicari samo paze da ih se ne okrivi za nesto, nije ih briga za optimalno i dal je nesto istina ili nije.
Situacija zadnjih 9 mjeseci to najbolje pokazuje.

Ne vode se cinjenicama, nego strahom.

Tako i u prometu, plus sto jos u prometu vole pisati izmisljene radove.
Ili hvatati ekipu koja se skida s obilaznice i spaja na autoput (ali se i dalje voze 130), i naplacuje kazne.

Zasto stoje na mjestu na kojemu se nikada nije dogodila prometna zbog brzine niti je to crna tocka?
Zato jer ce tamo napisati najvise kazni.

Kaznjavajte mobitele, alkohol, obijesne prolaske kroz crveno, brzinu u naselju...

U Austriji se svi lijepo voze 120kmh po cestama van naselja, ali cim vide znak mjesta, kocnica i 40-50, pa van naselja jurnjava, naselje dobri ko bubice.

Bio sam u soku kad sam se skinuo s autoputa jednom...

Taj princip mi se svidja... U blizini pjesaka, gdje je gust promet... Vozi ko bubica i nemoj se bahatit sa svojim kompleksima.

Slažem se u dosta stvari s tobom, zapravo skoro sve, osim toga da su ljudi koji u RH (a i šire) donose prometne propise stručnjaci i da rade što je najbolje za promet.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 22:01   #53194
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor cro_ryder Pregled postova
Nema to veze s vidljivošću tvojih žmigavaca.

Imao sam situaciju gdje sam čekao izlaz iz sporedne i majstor koji mi dolazi s lijeve strane da desni žmigavac, ja lagano krenem a on nastavi ravno. Sreća pa sam krenuo baš lagano i uspio se ukopat u mjestu, inače bi ja bio kriv zbog oduzimanja prednosti. Od tada čekam da prođe, sa ili bez žmigavca, pa tek onda krećem. Vjerujem da nisam jedini sa istim/sličnim iskustvom.
+1
ne vjerujem dok ne vidim gdje stvarno gleda

U Splitu je situacija u prometu sve gora, počelo me previše frustrirati koliko su ljudi glupi Jedva čekam sve moguće kamere, senzore i samovozeća vozila za nezainteresirane. Podržavam i snižavanje max brzine, jbg treba se promet prilagoditi glupoj većini.
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 03:09   #53195
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Kod nas je najveći problem - pravosuđe. Bilo vezano za prometne kazne ili za druga kaznena djela.
Kad bi se to riješilo i da sudstvo odrađuje posao kak spada, onda bi i sve ostalo bolje funkcioniralo.

Inače što se tiče brze vožnje - pa Njemačka i Austrija izvan naselja, ak nema drugog znaka, ima ograničenje 100km/h . Ostao sam u čudu kad sam otišao tamo radit - ujutro na posao, cesta bez linija, a smooth ko zategnuta guza. Vozim 80 kad jedan po jedan me krenu preticat. Rekoh koji k, na pauzi pogledao koliko ograničenje - kaže 100. Ostao u čudu.

Ali zato ako te policaj uhvati u prekršaju,.jebo si ježa. I nema kum, brat, nećak, šogorica će pomoć. Kazna dolazi pa se ti slikaj.

Written on Note 10+
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 05:55   #53196
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 05:57   #53197
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Sjecam se kad sam ko klinac slinio nad slikama, i danas izgleda poprilcno dobro.

20201214-145120


Ono kad ti glodavci naprave party pod haubom

IMG-20201215-WA0009 IMG-20201215-WA0002 IMG-20201215-WA0003 IMG-20201215-WA0004
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 06:14   #53198
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Još bolji je opis vozila

bertone je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 06:22   #53199
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
@wolv
Maseratti ima odličan dizajn, pogotovo ti stariji modeli. Šteta što im je pouzdanost tipično talijanska - koma. Da se zna tko im je gazda.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 10:10   #53200
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Kod nas je najveći problem - pravosuđe. Bilo vezano za prometne kazne ili za druga kaznena djela.
Kad bi se to riješilo i da sudstvo odrađuje posao kak spada, onda bi i sve ostalo bolje funkcioniralo.

Inače što se tiče brze vožnje - pa Njemačka i Austrija izvan naselja, ak nema drugog znaka, ima ograničenje 100km/h . Ostao sam u čudu kad sam otišao tamo radit - ujutro na posao, cesta bez linija, a smooth ko zategnuta guza. Vozim 80 kad jedan po jedan me krenu preticat. Rekoh koji k, na pauzi pogledao koliko ograničenje - kaže 100. Ostao u čudu.

Ali zato ako te policaj uhvati u prekršaju,.jebo si ježa. I nema kum, brat, nećak, šogorica će pomoć. Kazna dolazi pa se ti slikaj.
A kod su najveći problem zakoni. Toliko su komplicirani, nedorečeni i dvosmisleni da pravosuđe ne može bolje odraditi posao.

Ovo s policijom isto nema veze sa pravosuđem.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 11:08   #53201
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Imam problem s nepravilnim (ne ciklicno) i nedefiniranim kliktanjem u prostoru motora. Dogadjalo se ranije ove godine, da bi prestalo na mjesec dana, pa sad opet (makar ovaj put kao da zvuci glasnije, ali ne mogu tvrditi).

Dogadja se u odredjenim uvjetima:
Hladan motor u leru (kliktalo je i po ljeti kad je hladan motor). Takodjer ako okrecem volan u leru tako intenzivnije klikce. Cim se malo zagrije motor (5+ min) vise ne klikce u leru ili klikce zanemarivo. Usprkos tome, i kad je zagrijan motor u leru, ako okrecem volan na mjestu ponekad cujem vrlo malo kliktanja.

Kliktanje se NE cuje: cim samo malo dignem okretaje u leru (hladan ili vruc), dok vozim tako hladan auto i stisnem kvacilo.

Koje bi bile ideje, sto istraziti, odakle krenuti? Internet je prepun svakakvih stvari pa rekoh mozda je ovdje netko imao slican problem na pezou.

P308 2.0 hdi (2008god)
160t pravih km
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 11:49   #53202
KarloB
Jedem skoro svaki dan.
Moj komp
 
KarloB's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: LV426
Postovi: 272
Ako klikce sa strane gdje je remenje: kad tak malo klikce dok mrdas volan, probaj mu popalit puno elektricnih trošila (svjetla zmigavci klima maglenke...) pa vidi hoce kliktat. Dotrajale remenice znaju proizvodit kliktavi zvuk
__________________

KarloB je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 12:15   #53203
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Tesko mi je definirati tocan smjer odakle dolazi, ali svakako mislim snimiti video da mogu objasniti mehanicaru. Veliki servis napravljen prije 3 godine. Nadam se da je nesto oko serva ili tako nekih remenica/natezaca.

Nisam spomenuo, nevezano je uz auto klimu.

Kad smo kod potrosaca, mozda nevezano za ovaj problem, otkad imam auto primjetim da se intenzitet snopa svjetala maaalo prigusi kada motam volan (recimo na parkingu, na mjestu, vidim svjetla na autu ispted mene ili zidu). Ali to skljocanje recimo da traje zadnjih godinu dana.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 19:44   #53204
IcyTexx
Premium
Moj komp