Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2020., 10:03   #49711
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma upiti ćemo brzo te bubrege i svima će biti lijepi za godinu dvije, pogotovo ako će svi biti takvi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 10:26   #49712
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
I svejedno se prodaju kao blesavi, što će reći da se o ukusu ne raspravlja.
I normalno da su svi isti, tako drže do prepoznatljivosti brenda, isto radi, Audi, Mercedes...
Čemu izmišljat toplu vodu.
A nemožeš baš reći da audi i mercedes izgledaju isto. Generalno ako pogledaš i merc i audi kroz zadnjih 10 godina vidjeti ćeš vizualne pomake u dizajnu kod oba, dok kod BMW-a je to sve jako jako mizerno.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 10:31   #49713
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
) mizerna ???
-->
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
A nemožeš baš reći da audi i mercedes izgledaju isto. Generalno ako pogledaš i merc i audi kroz zadnjih 10 godina vidjeti ćeš vizualne pomake u dizajnu kod oba, dok kod BMW-a je to sve jako jako mizerno.
Tebi je razlika kod BMW trojke serije F30 (2012-2019) i G20 (2019-->) mizerna ???
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 10:48   #49714
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
A nemožeš baš reći da audi i mercedes izgledaju isto. Generalno ako pogledaš i merc i audi kroz zadnjih 10 godina vidjeti ćeš vizualne pomake u dizajnu kod oba, dok kod BMW-a je to sve jako jako mizerno.
S pozicije dizajnerske struke, baš su Audi i Mercedes odličan primjer kako se ne uzima povijest branda u obzir kod dizajniranja budućih modela. Skini logo i nema apsolutno ničeg što ti može reći da je to Mercedes/Audi.

S druge strane, BMW je odličan primjer gdje su određeni elementi zadržani i prepoznatljivi, pa da i auto samo pipaš u potpunom mraku, a auti su opet sasvim drugačiji.

Davno smo na faksu imali analizu brand dizajna i njihove prepoznatljivosti i utjecaja i BMW je u auto industriji baš dan kao najbolji primjer. Kad ti krene u sitnice koje ne vidiš, onda skužiš koliko se zapravo misli na suptilne stvari. BMW je u eri prije Banglea i do ovih nakarada bio jako suptilan s tim stvarima i sad BAM, daj mi bubrege na 500%

Na stranu dizajn kao ono što vidimo u cjelini, ali tu je jaaaaako puno sitnih elemenata koji tvore ono što vidimo.

Vidim zadnjih godina da su to skužili i u Opelu. Drže se L shaped elemenata već dosta dugo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 03.06.2020. u 11:19.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:08   #49715
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
) mizerna ???
Tebi je drastična ?

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
S pozicije dizajnerske struke, baš su Audi i Mercedes odličan primjer kako se ne uzima povijest branda u obzir kod dizajniranja budućih modela. Skini logo i nema apsolutno ničeg što ti može reći da je to Mercedes/Audi.

S druge strane, BMW je odličan primjer gdje su određeni elementi zadržani i prepoznatljivi, pa da i auto samo pipaš u potpunom mraku, a auti su opet sasvim drugačiji.

Davno smo na faksu imali analizu brand dizajna i njihove prepoznatljivosti i utjecaja i BMW je u auto industriji baš dan kao najbolji primjer. Kad ti krene u sitnice koje ne vidiš, onda skužiš koliko se zapravo misli na suptilne stvari. BMW je u eri prije Banglea i do ovih nakarada bio jako suptilan s tim stvarima i sad BAM, daj mi bubrege na 500%

Na stranu dizajn kao ono što vidimo u cjelini, ali tu je jaaaaako puno sitnih elemenata koji tvore ono što vidimo.

Vidim zadnjih godina da su to skužili i u Opelu. Drže se L shaped elemenata već dosta dugo.
Nitko ne osporava da ima hrpa novih detalja, pogotovo onih koji nisu vezani za izgled, ali neznam, možda je do mene, ali nemogu se oteti dojma da ili rade sve vizualno isto, monotno, ili naprave skok unazad s ovim novim bubrezima. Da se razumijemo auto izgleda ok, ali jebemu ako je jedini odmak u dizajnu promjena veličine bubrega onda stvarno. Da ne spominjem da 4tka vuče na Hyundai coupe
-->
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Tebi je razlika kod BMW trojke serije F30 (2012-2019) i G20 (2019-->) mizerna ???
Tebi je drastična ?

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
S pozicije dizajnerske struke, baš su Audi i Mercedes odličan primjer kako se ne uzima povijest branda u obzir kod dizajniranja budućih modela. Skini logo i nema apsolutno ničeg što ti može reći da je to Mercedes/Audi.

S druge strane, BMW je odličan primjer gdje su određeni elementi zadržani i prepoznatljivi, pa da i auto samo pipaš u potpunom mraku, a auti su opet sasvim drugačiji.

Davno smo na faksu imali analizu brand dizajna i njihove prepoznatljivosti i utjecaja i BMW je u auto industriji baš dan kao najbolji primjer. Kad ti krene u sitnice koje ne vidiš, onda skužiš koliko se zapravo misli na suptilne stvari. BMW je u eri prije Banglea i do ovih nakarada bio jako suptilan s tim stvarima i sad BAM, daj mi bubrege na 500%

Na stranu dizajn kao ono što vidimo u cjelini, ali tu je jaaaaako puno sitnih elemenata koji tvore ono što vidimo.

Vidim zadnjih godina da su to skužili i u Opelu. Drže se L shaped elemenata već dosta dugo.
Nitko ne osporava da ima hrpa novih detalja, pogotovo onih koji nisu vezani za izgled, ali neznam, možda je do mene, ali nemogu se oteti dojma da ili rade sve vizualno isto, monotno, ili naprave skok unazad s ovim novim bubrezima. Da se razumijemo auto izgleda ok, ali jebemu ako je jedini odmak u dizajnu promjena veličine bubrega onda stvarno. Da ne spominjem da 4tka vuče na Hyundai coupe

Zadnje izmijenjeno od: AiM. 03.06.2020. u 11:16.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:19   #49716
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Tebi je drastična ?
A prije toga? Auto od 200k km 10 godina stara i novi auto izgledaju maltene isto. Netko kupi za 50k kn netko za 450k a isti maltene auti, tko se ne kuži.

2011 godina bmw 3
https://bit.ly/2yZ0jql

2018 godina
https://bit.ly/2XTn9Z3

Makneš farove, isti auto izvana.
I to još nije sve, model su kao jaje jajetu. Ja recimo imam četvorku gran coupe bez oznaka, i ljudi me pitaju jel trojka, jel četvorka, jel petica, čak sam jednom liku prodao da je šestica hahahaha
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:21   #49717
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
) mizerna ???
Uzalud ti trud sviracu...
Mene ljudi uvjeravali da ne vide razliku izmedju prve i druge generacije Mazde 6, frend koji vozi Focusa MK4 tvrdi da mu je isti ko MK3.. sparkirali smo njegovog kraj jednog MK3 i dalje je tvrdio da su isti.... Kia Ceed 2. i 3. generacije ljudima izgleda isto...
Najnovija Mazda 3 neki novinari pisu "nema velikog pomaka u odnosu na proslu generaciju"..

Ne znam dal smo mi pistonheadsi, pa vise obracamo paznju na detalje kad je auto u pitanju, ali sam se sokirao koliko mi ljudi tvrde da dva (meni) ocito razlicita auta, drugima izgledaju isto.

Da, F30 i G20 su ocito razliciti auti i razlika (meni) nije mizerna.
Al iznenadit ces se koliko ljudi ce ti reci da je to isti auto.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
-->
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Tebi je razlika kod BMW trojke serije F30 (2012-2019) i G20 (2019-->) mizerna ???
Uzalud ti trud sviracu...
Mene ljudi uvjeravali da ne vide razliku izmedju prve i druge generacije Mazde 6, frend koji vozi Focusa MK4 tvrdi da mu je isti ko MK3.. sparkirali smo njegovog kraj jednog MK3 i dalje je tvrdio da su isti.... Kia Ceed 2. i 3. generacije ljudima izgleda isto...
Najnovija Mazda 3 neki novinari pisu "nema velikog pomaka u odnosu na proslu generaciju"..

Ne znam dal smo mi pistonheadsi, pa vise obracamo paznju na detalje kad je auto u pitanju, ali sam se sokirao koliko mi ljudi tvrde da dva (meni) ocito razlicita auta, drugima izgledaju isto.

Da, F30 i G20 su ocito razliciti auti i razlika (meni) nije mizerna.
Al iznenadit ces se koliko ljudi ce ti reci da je to isti auto.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:24   #49718
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Isti ti ljudi koji ne vide razliku između ovdje spomenutih auta će vidjeti OGROMNE razlike između Golfova 5,6,7,8 i kaj je sad ovo novo...9?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:25   #49719
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Nemoj uvlačiti Golfa u tu priču, ja sam se suzdržao . On je van svake kategorije.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:25   #49720
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Isti ti ljudi koji ne vide razliku između ovdje spomenutih auta će vidjeti OGROMNE razlike između Golfova 5,6,7,8 i kaj je sad ovo novo...9?
8,

jer si zaboravio da je između 7 i 8 model 7.5
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:26   #49721
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Isti ti ljudi koji ne vide razliku između ovdje spomenutih auta će vidjeti OGROMNE razlike između Golfova 5,6,7,8 i kaj je sad ovo novo...9?
Hehehehe. Ja imam Golfa 7, frend 5. Obojica tvrdimo da je to isti auto. Naravno da vidimo razlike, ali je 12 godina razlike, 2 generacije, a auti iznutra i izvana 90% isti...
Dapace mjenjac u mom 7.5 je vjerojatno jos s dvojke ))
Na 8-ici su navodno bas mjenjac najvise promjenili.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:34   #49722
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ja ne razlikujem BMW 3, 4 i 5. Toliko su mi slični da nikad ne znam koji model gledam.
A Golf je još gori c/p u odnosu na sve ostale. Razlike između pojedinih modela su toliko mizerne da 9 izgleda kao da su redizajn 5, a ne novi model.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:41   #49723
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Tebi je drastična ?
Pa F30 i G20 nemaju nijedan zajednicki dio, Prednji, zandji kraj komplet drugaciji, interijer sve drugacije od volana, table, rucica, sjedala, kvaka....cak su i felge promjenili vis ni to ne pashe dimenzijama offsetima/rupama (5*120 vs 5*112).

Neznam ako ti nevidis drasticne razlike izmedju F30 i G20 a vidis ih kod Audia A4, A6 onda valjda imamo drugacije "oko" .


Razlike kod serija 3,5,7 iste genercije su naranvo manje ali svi recikliraju danas tako da to niej neko iznenadjenje ali reci da prethodna generacija trice ima minorne razliek od sadasnje je ono wow, neko od nas dvojice definitivno nevidi dobro .


P.S. sto se tice nove cetvroke (G22) ni meni se nesvidja tablica po sred bubrega koji jesu preveliki za moj ukus (ali BMW je u prvim serijam imamo velike vertikalne bubrege doduse ne tako siroke ali to je sad trendy )

Mislim Audi ima vec godinama cjeli branik naprijed je ogromna maska/resetka i tablica po sred tog apa nevidim da je to ljudima "fuj" ?
Pa cak i novi Hyundai i30 ima 60-70% prednjeg branika ogromna maska... itd.... itd..
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:44   #49724
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Bmw napravi nekakvu promjenu - ne valja.
Golf ne napravi nikakvu promjenu - ne valja.
Zaključak; i jedni i drugi će se i dalje dobro prodavat pošto glavešinama tih kompanija nije stalo do mišljenja forumskih ratnika nego do prodajnih rezultata.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:47   #49725
Lewis