Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2016., 13:40   #91
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
Inače ja zarađujem oko 5100-5500 mjesečno i mogu bez kompleksa reć da je u usporedbi sa cijenama to goli mrtvi kurac od plaće sviđalo se to nekome ili ne.
Tako je, a tu se javljaju i neki drugi problemi.
Naime, to je plaća s kojom se pokrivaš od plaće do plaće, odnosno 30 dana.
Ne možeš ništa staviti sa strane i štedjeti.
I što se dogodi ako izgubiš posao u ovoj šugavoj državi gdje se to događa stalno?
Nemaš ušteđenih para, tražiš novi posao, a pitanje je hoćeš li ga naći skoro jer ipak stotine tisuća ljudi ne radi...
Naravno, računi i troškovi dolaze.

Po meni je to najveća prednost rada u inozemstvu, uvijek se može uštedjeti za crne dane, a i naći novi posao je puno lakše nego ovdje.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 14:09   #92
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova

Prije ili kasnije većina ekipe koja leti za parama (nisam ja tebi Špelac napisao da si ti jedan od tih, niti to pokušavam, pričam/pišem generalno), shvati da im je život (i sve one lijepe male stvari koje život čine boljim i zanimljivijim) prohujao s vihorom. Živit život maksimalno, kasnije je (pre)kasno!!
Radije bih se ubio nego trčao za parama. Stvar je u tome da sa jednako truda vani svojoj obitelji možeš priuštiti puno više nego u HR. PUNO VIŠE!
A da ne spominjem koliko je "zdravo" za djecu da uopće odrastaju u tako sjebanoj sredini kao što je bilo gdje u HR. Da svaki dan gledaju Glavaše, Sanadere, Karamarke i ine... Da im lokalni šerifi kroje kad i gdje će se zaposliti i kakvu partijsku knjižicu će morati imati. Ja sam upravo radi toga otišao.
BTW, svako jutro prije posla i nakon posla se igram sa svojom djecom. Ono što ti prikazuješ kao prednost realno ne postoji. Povratna karta Budimpešta-Dublin je oko 150 eura za dvije osobe. Moji starci i ženini starci ovdje dođu kad god se sjete i provedu koliko god vremena žele sa unucima (isto tako i naši sestre i braća).
Tak je to, sve isto kao i u HR - samo zdravija i opuštenija atmosfera i više para (i to bez jurcanja).

Zvao me frend prije par dana, nudi mi plaću 20-25 da se vratim u HR i radim s njim na jednom njegovom projektu. Neka, hvala...
Nije u šoldima sve
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2016., 15:07   #93
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
I nemogu se mjeriti naši poslodavci i oni vani. Kod nas je normalno kad netko otvori firmu umjesto da ulaže u posao on ulaže u automobile i kučerine. 90 posto je takvih.

Radila sam u firmi (pakiranje voća i povrća) gdje sam radila od pol 12 do 2 3 ujutro..točnije ni u 2 ujutro nisi znao da li ćeš doma.

U proizvodnji je radilo svega 40 ljudi, a u administraciji oko 80.

Jbg...svugdje ima kukolja
Yeah...ili ne baš. Par mlađih ljudi koje znam (cca 25-35g), a da imaju tvrtku sa par zaposlenih, ako su imalo pametni, nisu si odmah kupili aute itd. itd. Ja i draga smo se uselili prije kojih 3-4 tjedna (kupio sam stan, na kredit [OMG] od 20g sa ratom 3,5-4k...ali opet, znam točno zašto i kako, ako je frka otplatim ga kroz cca 7-10g). Već sada gledam da nam je problem što imamo 1 auto, pošto ona mora na jedan dio grada nekada, a ja na drugi dio grada...ili poluotoka. Mogu si priuštiti da kupim auto na tvrtku, opcija leasing, auto do cca 150 tk ili eventualno 200tk. Znači, poprilično dobar auto. A to ne radim, jer onad nisam siguran da bih plate riješio radnicima 01-05 u mjesecu, nego 5-10 u mjesecu (ovisno kako mi računi dođu na naplatu, specifičan slučaj). A tih 5 dana koliko bi bila razlika u plaćama, ne vrijedi mog auta. Radije proširiti posao još godinu/dvije i onda si moći uzeti auto bez da razmišljam da li ću 01 ili 10. platiti plaće. Imam striktnu politiku da mi radnik do 05. u mjesecu mora imati plaću na računu.

...većina nas je odrasla na tome da vidimo kako roditelji nemaju posla, pa nismo baš ludi da radimo odluke nabrzaka. A ima nas nekih privatnika koji svaki dan radimo, bio to 25.12. ili 01.01., uvijek ima nešto što bi mogao srediti/popraviti jer tko zna kada ćeš imati slobodan dan da ne moraš "ništa" raditi.

Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Meni je npr strašno kod nas što je u pravilu jedan prvih od argumenata kad se opisuje dobrog poslodavca "redovita plaća". Pa to je goli minimum bože dragi, neće nitko reć da sam ja dobar radnik jer dolazim svaki dan na posao.
Ovo jako mrzim. U drugoj firmi gdje radim, ako me netko pita nešto na poslu obično je "Da li je plaća redovita, ako je, nije važna kolika je.". Kako da nije važna bog te mazo

Cijenim ove koje odu iz Hrvatske, jer situacija nije bajna, ali nije niti tako loša. Samo što na forumu će većina pisati loše strane, neće nitko napisati dobre strane. I ja sam mislio otići (sa dragom) ali smo odlučili ostati ovdje jer za koju godinu kada budu mini ekslpozivci trčkarali stanom, ipak želim da to rade ovdje, jer sam poprilično obiteljski tip (ne znam otkad sam takav postao ).
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 15:39   #94
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Iskreno, ja bih van samo u dvoje
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
ISkreno mislim da je vani najbolje kad imas nekog..da ti pripomogne, nekoga tko je vec u tome..
Citiraj:
Iskreno želim otici iz Hr , samo ne vidim se ovako malena u velikom svjetu sama... :/ mada znam da sam hebeno stisnuta da bi ošla odmah!
meni se čini ili ti tražiš nekog forumaša pa da skupa odete van radit?

Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Znam. Sve mi je jasno. Sad će to još gore biti.
I jos sam protiv da studenti rade posao za koji nemaju skole.
gimnazijalci onda ne bi mogli ništa radit? a u konzumu/kauflandu na policama samo ovi s obrtničkom?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 15:43   #95
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
meni se čini ili ti tražiš nekog forumaša pa da skupa odete van radit?



gimnazijalci onda ne bi mogli ništa radit? a u konzumu/kauflandu na policama samo ovi s obrtničkom?

Ne tražim ja nista.

Nije isto student ili netko tko ide u srednju školu.

npr zasto oni koji studiraju biologiju ili pravo nejdu raditi kod nekog odvjetnika, ili u neki lab proucavat?

I onda se čudimo kako nema posla

Znam njih par koji imaju stipendije ali i rade i skupe si 6000 kn mjesecno..jedna cak radi u dm-u pola radnog vremena drugu polovicu u new yorkeru.

Ispada da kod nas samo studenti onda mogu dobiti posao...

To država treba urediti i već je bilo govora oko toga..
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 15:47   #96
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ne tražim ja nista.

Nije isto student ili netko tko ide u srednju školu.

npr zasto oni koji studiraju biologiju ili pravo nejdu raditi kod nekog odvjetnika, ili u neki lab proucavat?

I onda se čudimo kako nema posla

Znam njih par koji imaju stipendije ali i rade i skupe si 6000 kn mjesecno..jedna cak radi u dm-u pola radnog vremena drugu polovicu u new yorkeru.

Ispada da kod nas samo studenti onda mogu dobiti posao...


gimnazijalci studenti.. na njih sam mislio..
znam i ja par ljudi zbog kojih nisam dobio dom, nego sam morao plaćati stan 1000kn mjesečno dok su oni ladili jaja u domu preko veze (bio sam 10. na listi po bodovima.. prvih 250 ljudi su bili djeca branitelja - većinom lažna djeca branitelja)..

koji je tvoj razlog ne studiranja?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 15:51   #97
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Moji nisu imali novca da odem na faks pa sam izabrala školu s kojom mogu odmah početi raditi. Znači ispada da nisam dovoljno dobra ako nisam isla na faks?

Ne kazem ja nista da student koji si mora sve sam plaćati radi..slažem se....ali dobis stipendiju i jedan posao..i dobis jos jedan onda...nije to malo previse?

Velim da se treba promjeniti sustav...zasto ne bih poceo raditi u struci za koju se školuješ?
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 15:53   #98
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
N
Ispada da kod nas samo studenti onda mogu dobiti posao...
Ne, nego su manja davanja državi ako miaju studente

...što i je tužno.

Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Moji nisu imali novca da odem na faks pa sam izabrala školu s kojom mogu odmah početi raditi. Znači ispada da nisam dovoljno dobra ako nisam isla na faks?
Nemoj nikada ovo pomisliti u životu. Just 2 cents.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 15:55   #99
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Moji nisu imali novca da odem na faks pa sam izabrala školu s kojom mogu odmah početi raditi. Znači ispada da nisam dovoljno dobra ako nisam isla na faks?

Ne kazem ja nista da student koji si mora sve sam plaćati radi..slažem se....ali dobis stipendiju i jedan posao..i dobis jos jedan onda...nije to malo previse?

Velim da se treba promjeniti sustav...zasto ne bih poceo raditi u struci za koju se školuješ?
da moja baka kojim slučajem nije štedila u staroj jugi, klinac bi ja završio faks.. ni moji nemaju para.. nit veze.. nit mi je stari branitelj, a bio je u ratu i komotno je mogao srediti papire.. ali nije

dovoljna dobra za koga? zašto uopće postavljaš to pitanje? nit sam to igdje rekao nit sam ikad bio takvog mišljenja

da, slažem se, previše je
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 15:55   #100
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Da se ne pomisli krivo. Ja znam dobro sto je nepravda. Mogla sam upisat gimnaziju..mogla sam ja to i zavrsit..imala sam bodove ali u ono doba nisu se davale nikakve stipendije u mom kraju. Nas je troje djece i svi đaci a stari placu 3000 kn..

I za sam da se podjeli pravedno. Ok imas jedan posao, ali hebemu i drugi?

Ne bih meni bio problem faks da ja zivim u mjestu gdje taj faks je. npr Osijek ili zagreb..manja davanja ali nazalost nisam.

Samo sam za da se vi već koji studirate ili odaberete jedan posao ili da radite u struci za koju idete na faks..iskreno ja sam htjela forenziku..i voljela bih vise raditi to nego u trgovini
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2016., 15:56   #101
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Znači ispada da nisam dovoljno dobra ako nisam isla na faks?
S obzirom na kvalitetu obrazovanja kod nas ne bih rekao da si puno propustila.
Ustvari ne na kvalitetu nego na razinu osposobljenosti za struku nakon visokoškolskog obrazovanja, kvaliteta je možda i pretjerana.
Doduše kod nas bez papira je sve duplo teže, ljudi pate na to i gotovo.
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 15:59   #102
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Ja si gledam ovako. Nijedan posao ne podcjenjujem..

Znam da danas fakultet nije mjerilo znanja (žalosno) i iskreno ja nisam nikad to gledala. Gledam da danas onaj koji uci za faks i trudi se prodje gorje...

Bitno je kakav si čovjek i to je to..

Samo gledam kam je sve to krenilo.. :/
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 16:04   #103
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ja si gledam ovako. Nijedan posao ne podcjenjujem..

Znam da danas fakultet nije mjerilo znanja (žalosno) i iskreno ja nisam nikad to gledala. Gledam da danas onaj koji uci za faks i trudi se prodje gorje...

Bitno je kakav si čovjek i to je to..

Samo gledam kam je sve to krenilo.. :/

isto tako zapamti.. nisu ljudi protiv tebe, jednostavno su za sebe..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 16:08   #104
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Znam... žalosno je da danas to tako ide....

Radila sam u Zagrebu jedno vrijeme. Viđala curu koja radi u muuleru i ide na faks mislim da je pravo..

Kad god bi dolazila u moju trgovinu prevrnila bi pol trgovine, poslije nje cijeli dan slaganja. Kad ju je kolegica molila da bude pažljivija s nekim proizvodima rekla je da je njen posao da čisti i drži do reda.


Poznam jos takvih... :/

Jedna poznanica radi posao ovo sto ide kao god dana staža za 1600 kn.. Dosla je prvi dan, sklopila ugovor i to je to...dobivala 1600 kn a ni dana nije radila. Čak joj je poslodavac rekao da dolazi dobivat ce punu plaću, no ona je odbila

Ja da nisam dolazila na praksu dok sam se skolovala izbacili bi me iz škole...
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 16:26   #105
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
npr zasto oni koji studiraju biologiju ili pravo nejdu raditi kod nekog odvjetnika, ili u neki lab proucavat?
Ne bi vjerovala ali mislim da po zakonu ne smiju. Naime firma ne smije zaposliti studente na poslovima koji spadaju u primarnu djelatnost firme, a fala bogu svi napišu listu od metar i po djelatnosti kad otvaraju firmu.
Ja sam znao na sc nosit ugovore sa preko 10K kn, a opis posla "čišćenje i održavanje ureda".

Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
To država treba urediti i već je bilo govora oko toga..
To je istina.

Što se tiče toga da te faks ne može spremiti za posao, to je istina, ALI..
Ja nikad u životu nisam upoznao nepismenog pravnika (pod tim mislim na čovjeka koji je završio pravni fakultet), nisam još nikad upoznao "glupog" čovjeka sa diplomom s medicine, matematike, strojarstva, bogoslovije (da, mislm da su "popovi" jako dobro školovani) ili nekog drugog normalnog faksa. Diploma je samo potvrda da imaš nekog blagog predznanja, i da si u stanju završit nazovimo to "projekt od pet godina". A neznanje friško diplomiranih uvijek nađu komentirat oni što diplomu ne mogu ni kupit, pa ni otprilike ne mogu zamislit šta se na faksu uči. S druge strane, država upisuje studente na "neupotrebljive" studije, kao što je netko gore već spomenuo. Moji roditelji oboje imaju takve diplome. Neupotrebljive. Majka radi kao sss već dvadeset godina ( s tim da joj priznaju faks za "pepsi", ali ne i za plaću), a otac nije imao normalni posao od rata. A vjerujte mi, javljao se na oglase za sve vrste poslova. Di god je počeo radit, par mjeseci kolko tolko ok, a onda nema plate više.. Već je došlo do toga da ga za*ebavam, haj upiši se u HDZ, neka i njima prestanu isplaćivat plaće
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 16:34   #106
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
JA sam za da se sve uredi.

Iskreno svugdje ima rupa. Kako na faksu tako i na poslu. Držav nam je u klincu da budem fina.

Nemoj me krivo shvatiti ja ne mislim da je itko glup, svakome se da da se dokaže a na njemu je sve ostalo.

Kako ima onih koji fkt uče i žele taj faks tako ima i onih s kupljenom diplomom... jbg..

Trebamo državu urediti što prije.

Ja sam dosla na jedan razgovor za posao. Cura je zavrsila faks biologija itd..pošto ne moze naci u struci posao dosla je tu na razgovor. i ok.. Ja obavila razgovor, sve super, ali cura nezna ni A reći na engleskom (rad u korisničkoj podršci). Pita ju čovjek znate njemački? Ne neznam. Kaže pa ni osnovno? Ne...

Znam da nejdu jezici svakome, ali osnove bi svi trebali znati. I sad završi to sve..meni su rekli da mi fali jedna godina školei da me zbog tog neće uzeti, a i javilo im se dosta studenata... i opala. Nakon 3 mj su me zvali nanovo(nisam se javila na oglas) , ali nisam mogla prihvatiti posao.

Ja sam samo za da bude sve nekako fer. Eto.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 16:59   #107
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
JA sam za da se sve uredi.

Iskreno svugdje ima rupa. Kako na faksu tako i na poslu. Držav nam je u klincu da budem fina.

Nemoj me krivo shvatiti ja ne mislim da je itko glup, svakome se da da se dokaže a na njemu je sve ostalo.

Kako ima onih koji fkt uče i žele taj faks tako ima i onih s kupljenom diplomom... jbg..

Trebamo državu urediti što prije.

Ja sam dosla na jedan razgovor za posao. Cura je zavrsila faks biologija itd..pošto ne moze naci u struci posao dosla je tu na razgovor. i ok.. Ja obavila razgovor, sve super, ali cura nezna ni A reći na engleskom (rad u korisničkoj podršci). Pita ju čovjek znate njemački? Ne neznam. Kaže pa ni osnovno? Ne...

Znam da nejdu jezici svakome, ali osnove bi svi trebali znati. I sad završi to sve..meni su rekli da mi fali jedna godina školei da me zbog tog neće uzeti, a i javilo im se dosta studenata... i opala. Nakon 3 mj su me zvali nanovo(nisam se javila na oglas) , ali nisam mogla prihvatiti posao.

Ja sam samo za da bude sve nekako fer. Eto.
prije par godina odem na razgovor za posao.. odjednom dolazi moj bivši cimer iz osijeka.. kaže lik stari mu tu radi, posao je njegov, ovo je natječaj samo eto, reda radi.. a nas 10 kandidata i moj cimer.. šta reći, koju posluku porati?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:02   #108
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
prije par godina odem na razgovor za posao.. odjednom dolazi moj bivši cimer iz osijeka.. kaže lik stari mu tu radi, posao je njegov, ovo je natječaj samo eto, reda radi.. a nas 10 kandidata i moj cimer.. šta reći, koju posluku porati?

To je to...boljka današnjeg drustva. U slavoniji se to pogotovo vidi. Firme propadaju, a zaposlit se mozes samo uz vezu ili pravom iskaznicom :/

Ja sam dosla na hzz i rekla im. Mogu ja ici bilo gdje radit nije meni problem, naravno poslove koje znam , ali ja nemam novaca za početak niti da idem okolo na razgovore...

Čak i da posudiš u ovoj našoj državi nisi nigdje siguran... jbg
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:08   #109
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Kad završim faks i odradim koju godinu da skupim iskustva i ja gibam van, možda i u Irsku, imam neke rodbinske veze tamo. Ovdje nema perspektive, kad završim faks imat ću 25g i radit ću za cirka 4-5k. Možda za 5 godina napredujem na 5-6k. Neznam za vas ali po mome, u budžet od 5-6k ne spadaju žena, djeca, auto, stan (na iznajmljivanje ili kredu).

Što se tiče studentskih poslova, na njih poslodavci plaćaju puno manje poreze/prireze - 12.5% više nego što ti isplate. U firmi u kojoj radim prek studentskog u svim projektima sudjeluju studenti, bilo na terenu ili u uredu i bez nas nema obavljenog posla (u razumnom roku). Poslodavcu jednostavno nije isplativo uzeti nekog na minimalac kad državi mora dati skoro još toliko, pored studenata koji su višestruko isplativiji, a i nama je super skupiti pravo radno iskustvo.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:11   #110
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Kad završim faks i odradim koju godinu da skupim iskustva i ja gibam van, možda i u Irsku, imam neke rodbinske veze tamo. Ovdje nema perspektive, kad završim faks imat ću 25g i radit ću za cirka 4-5k. Možda za 5 godina napredujem na 5-6k. Neznam za vas ali po mome, u budžet od 5-6k ne spadaju žena, djeca, auto, stan (na iznajmljivanje ili kredu).

Što se tiče studentskih poslova, na njih poslodavci plaćaju puno manje poreze/prireze - 12.5% više nego što ti isplate. U firmi u kojoj radim prek studentskog u svim projektima sudjeluju studenti, bilo na terenu ili u uredu i bez nas nema obavljenog posla (u razumnom roku). Poslodavcu jednostavno nije isplativo uzeti nekog na minimalac kad državi mora dati skoro još toliko, pored studenata koji su višestruko isplativiji, a i nama je super skupiti pravo radno iskustvo.
gdje planiraš odraditi koju godinu?
svi imaju rodbinske veze, a ja imam samo psa
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:11   #111
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Meni je najbolje bilo kad frend priča,natječaj za posao ( zdrav.radnik ) i nije prošao dan od objave natječaja,jedna doticna gospoda stavlja na fejs da je krenula već raditi,a natječaj tek počeo,caka je u tome sto je dotična žena od jednog više pozicioniranog liječnika.

Taj put je bilo 100-tinjak prijava,a primali 20-tero možda.

Eto možemo reći da se sa 5000 kn može živjeti,problem je dobiti posao pored stotine uhljeba.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:13   #112
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Što se tiče studentskih poslova, na njih poslodavci plaćaju puno manje poreze/prireze - 12.5% više nego što ti isplate. U firmi u kojoj radim prek studentskog u svim projektima sudjeluju studenti, bilo na terenu ili u uredu i bez nas nema obavljenog posla (u razumnom roku). Poslodavcu jednostavno nije isplativo uzeti nekog na minimalac kad državi mora dati skoro još toliko, pored studenata koji su višestruko isplativiji, a i nama je super skupiti pravo radno iskustvo.
Što se toga tiče - država je čak napravila nešto dobro prošle godine. Ne znam da li je još uvijek, ali u 2. mjesecu prošle godine ako zaposliš mlađeg od 29 godina, plaćaš manje poreza na njegovu plaću, a zdrastveno/dopunsko je smanjeno na neki smiješan postotak...ili ga čak niti nema više. Ne mogu se sjetiti točno, meni je sjelo kao budali šamar jer sam mislio zaposliti jednog mladog dečka.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:15   #113
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Što se toga tiče - država je čak napravila nešto dobro prošle godine. Ne znam da li je još uvijek, ali u 2. mjesecu prošle godine ako zaposliš mlađeg od 29 godina, plaćaš manje poreza na njegovu plaću, a zdrastveno/dopunsko je smanjeno na neki smiješan postotak...ili ga čak niti nema više. Ne mogu se sjetiti točno, meni je sjelo kao budali šamar jer sam mislio zaposliti jednog mladog dečka.
pa to je sjajno.. imam 26.. znači za 3 godine kad dobijem otkaz, piši kući propalo za mene.. isto kao i kad registriraš auto
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:19   #114
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Što se toga tiče - država je čak napravila nešto dobro prošle godine. Ne znam da li je još uvijek, ali u 2. mjesecu prošle godine ako zaposliš mlađeg od 29 godina, plaćaš manje poreza na njegovu plaću, a zdrastveno/dopunsko je smanjeno na neki smiješan postotak...ili ga čak niti nema više. Ne mogu se sjetiti točno, meni je sjelo kao budali šamar jer sam mislio zaposliti jednog mladog dečka.
jbg ja cu za 3 mj 30
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:20   #115
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
gdje planiraš odraditi koju godinu?
svi imaju rodbinske veze, a ja imam samo psa
Planiram odraditi godinu dana u ovoj firmu u kojoj sad radim prek studentskog. Onaj pripravnički za 2400, a ostalo na ruke. Tak već rade neki u firmi koji su prije bili na studentskom. Nemam rodbinske veze kod nas u državnim firmama ili privatnim prčijama, ali imam i ja psa Imam rodbinu vani koja bi mi mogla pomoći dok se ne snađem, na to ciljam.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:21   #116
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
pa to je sjajno.. imam 26.. znači za 3 godine kad dobijem otkaz, piši kući propalo za mene.. isto kao i kad registriraš auto
Našao sam - link

Poprilično kvalitetna stvar, barem za mlađe koji traže posao. Samo nažalost, ne znam koliko su poslodavci upoznati sa ovim (ili računovodstvo). Ja sam morao svojem računovođi pokazati ovo, nekako im je to promaklo
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:24   #117
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
jbg ja cu za 3 mj 30
a još se nisi udala?

Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Planiram odraditi godinu dana u ovoj firmu u kojoj sad radim prek studentskog. Onaj pripravnički za 2400, a ostalo na ruke. Tak već rade neki u firmi koji su prije bili na studentskom. Nemam rodbinske veze kod nas u državnim firmama ili privatnim prčijama, ali imam i ja psa Imam rodbinu vani koja bi mi mogla pomoći dok se ne snađem, na to ciljam.
da da, na to sam i mislio..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:25   #118
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
a još se nisi udala?



da da, na to sam i mislio..
Ne

Nista sretno nama svima gdje god da smo
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:25   #119
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Našao sam - link

Poprilično kvalitetna stvar, barem za mlađe koji traže posao. Samo nažalost, ne znam koliko su poslodavci upoznati sa ovim (ili računovodstvo). Ja sam morao svojem računovođi pokazati ovo, nekako im je to promaklo
da, svakako.. dobra stvar.. isto kao i kad zaposliš nekog tko ne živi u tvojoj županiji.. bar mi je tako rečeno..
no problem je u tome što će se to nažalost višestruko iskorištavati u lijepoj nam republici
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:31   #120
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Onaj tko uz faks nije radio nešto sa strane (pogotovo u IT-u) mislim da niti nema previše temelja da sere o nedostatku posla i o pretjeranim uvjetima za dobijanje posla.

Međutim, onda kada se nekoliko puta nađeš na samom vrhu selekcijskog postupka i kad bez obzira na elkoventnost, ispunjen CV, projektima sa strane kao i aktivnostima, ambicioznost, izvrnost engleskog jezika (i ajd, poznavanje i osnovno pričanje njemačkog), sa ugovorom u rukama ne dobiješ posao - moral malo padne.

Pričam iz osnovnog iskustva, jel. I razmišljao sam o odlasku van ali nekako, ne znam, zbilja poznajem dosta ljudi kojima je ovdje dobro i koji rade i koji se šire. Ako mogu oni onda ne znam kaj me može spriječiti da ne budem i ja jedan od njih, pogotovo kad mislim da mogu?

Kaj je najbolje Hrvatskoj nedostaje radne snage samo u krivim područjima.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na