Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2014., 12:39   #1
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Gigabyte GA EP45-DS3 problem !

Poz. ljudi,ima li netko možda ovu ploču pa da može udijeliti koje iskustvo,naime imam na njoj Q6600 , i sve ostalo iz potpisa (4x 1 GB OCZ Titanium pc2 6400 CL 4-4-4-15),napajanje je 650 Watt ,doduše na napajanju nema ATX 12 V tzv. EPS 8 pin za CPU,nego sam stavio adapter sa 4 na 8 pin,i taj dio funkcionira.Problem je sljedeći,unatoč brojnim pokušajima da malo "clocknem" RAM ,uradio sam sve prema tutorialima,digao napon na 2.2V kao što je deklarirano na samim modulima, ručno podesio latenciju na 4-4-4-15 ,ali ipak mi CPU-Z iščitava preko "JEDEC 3 400 MHz CL 5-5-5-15,i da stvar bude još blesavija,napravim CMOS clear i "LOAD DEFAULT SETTINGS",i od tog trena u BIOS-u imam na SATA postavkama umjesto AHCI , IDE mode,iako su Win ( 8.1 Pro) instalirani u AHCI modu neće mi bootati kad ručno prebacim na AHCI i NATIVE! Pokušao sam i ručno preko "regedit" opcije prebaciti na AHCI mod,i nakon restarta prebacim u BIOS-u na AHCI mod no đubre se neće bootati ! Za popizdit ! Možda sam pretrpao temu sa raznolikim pitanjima,ali najsretniji bih bio da najprije riješim problem sa RAM-om ,zašto mi neće odraditi OC memorije ? (p.s. pokušao sam i downgrade BIOS-a na verziju F8 ista stvar,pa sam vratio na trenutnu i ujedno zadnju F10b ).Možda se nađe kakav expert za takve "egzotične" situacije pa pripomogne! Unaprijed zahvalan !
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 12:48   #2
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Majko mila koliko truda oko clockanja RAM-a, sta bi uopce dobio s tim?
2XO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2014., 14:41   #3
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A vidi gle,raspusti te latencije i spusti množitelj proca.Isključi EIST i onu C1 funkciju reguliranja taktova proca i FSB-a.Znači RAm dižeš ili dizanjem FSB takta ili s množiteljem RAm-a (za početak probaj sa djeliteljem RAM-a).Kada ga dobiješ da boot-a na jačoj frekvenciji RAM-a polako doteži latencije i nemoj na clockanom ram-u očekivati tvorničke latencije.I provjeri da li ti ploča dopučta OC RAM-a na sva četiri slota, jer zna biti da su samo dva(recimo žuta ili zelena) slota za jače frkvencije RAM-a,što znači da bi trebao imati 2x2GB ili 2x4GB u odrđenim slotovima.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 15:20   #4
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
"Prki" hvala buraz,vidiš nije mi palon na pamet da možda ploča ne dozvoljava OC na sva četiri slota ,kad pdf manual od gigabyte-a nija baš pretjerano opsežan po tom pitanju,pa ću se i s tim poigrati,konačni mi je cilj da mi je što kraće "response time" na klik miša,to mi je bitno,gaming je manje važan ! (ili ću možda zbog takvih želja biti primoran kupiti SSD ;-) )

Treba mi zbog stvari koje najviše radim jednostavno brz (da ne kažem instantan ) odziv na klik miša,a što se tiče transfera podataka taj dio nije "krucijalan",pošto najveći fileovi koje prebacujem (down-up) ne prelaze 100-tinjak MB !

Probao sam i sa onim smećem (bar se na ovoj ploči pokazalo kao smeće) EasyTune i jednostavno nema vajde od toga !

Mod: Upoznaj se sa pravilima, koristi opciju "Edit post".
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro

Zadnje izmijenjeno od: nino. 14.05.2014. u 16:21.
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 00:43   #5
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Čekaj, latencije utječu na odaziv na klik miša?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 13:17   #6
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Pa ne znam ni sam šta je u principu ključno za što brži odziv na klik miša,bilo da je riječ o otvaranju razno-raznih foldera u različitim particijama,zatim pokretanje videa i sve što želim pokrenuti općenito ! Ono ,jednostavno kad klikneš da ti se "stvori" na monitoru istog trena !
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 13:20   #7
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
na to utječe brzina diska a ne latencije kupiš SSD pa će ti to biti tako
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 23:58   #8
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
To sam si i mislio
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2017., 03:09   #9
uco73
Registered User
Moj komp
 
uco73's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Loznica(Srbija)
Postovi: 30
I ja ima problem s tom pločom. Do sad sam ima CPU Core 2 Duo E7400 i danas sam stavio Xeon E5472. Komp se pokrene, radi par sekundi i ugasi se. Ugašen bude sekund ili dva pa se opet upali, radi par sekundi i sve tako u nedogled. Ne znam u čemu je problem. Napajanje mi je CoolerMaster eXtremePower 460W i nema kabal za CPU 4+4,a ploča ima 4+4 ulaz. Prethodni CPU je radio bez problema pa me zanima treba li u BIOS-u nešto podešavati ili da menjam ploču?
uco73 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2017., 09:46   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Da si samo bacio oko na GB stranice, vidio bi da ploča ne podržava taj procesor.
http://www.gigabyte.com/support-down....aspx?pid=2843
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2017., 10:38   #11
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ići će ali "hack" metodama, više na ovoj temi:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=255611
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 00:20   #12
uco73
Registered User
Moj komp
 
uco73's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Loznica(Srbija)
Postovi: 30
Rešio sam problem. Flešovao sam BIOS koji sam skinuo sa sledeće stranice:
http://genius239239.myweb.hinet.net/771/
Sad mi komp radi kao zvrk. Pokrenuo sam sve najnovije igre i sve radi kao sat što ne traži preko 8GB memorije.
uco73 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na