Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2009., 01:07   #961
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Thoroughbred B

Ovako stoje stvari.
Imam Olympus E-3 i Olympus E-1 sa ZD 14-54, ZD 8mm fisheye, ZD 50mm macro i ZD 50-200.

Uglavnom. Olympus fotoaparati su dobri fotoaparati sa izvrsnim staklom, ali velicina senzora ih muci. Ako planiras se ikada baviti fotografijom profesionalno ili prelaziti na FF razmisli o Nikonu.
Evo ja sada imam jako puno opreme, ne racunam flasheve i ostalu opremu, ali sve si racunam i razmisljam o prelasku na Nikon D700 u buducnosti.

Moja preporuka ti je da dobro prevagnes prije kupovine.

Sto se tice E-3 ili E-30, ako ti treba tijelo koje ces moci zaliti vodom, fotkati po pljusku i snijegu i uz to koji put da te oblije val, E-3, ako ces fotkati normalno, za gust onda E-30.
Kolko vidim E-30 ima skoro sve isto kao E-3 pa tako mislim da je bolja kupnja. Jedino nisam siguran da li ima grip i kakav je po ergonomiji. Nisam ga imao u rukama.
Ako te jos sto tocno zanima, samo pitaj.
Sada kada sam pisao, nisam znao sto te tocno muci, pa ono nisam niti znao ti sto tocno napisati.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 01:29   #962
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Jeli tko probavao slikati sa Tamronovim i Canonovim objektivima od oko 2000 kn? Ovima za zoom.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2009., 02:49   #963
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
imam katastrofa fotić, i nemirnu ruku, ostalo vidite sami, ali ne odustajem!

On Topic
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 13:18   #964
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Thoroughbred B

Ovako stoje stvari.
Imam Olympus E-3 i Olympus E-1 sa ZD 14-54, ZD 8mm fisheye, ZD 50mm macro i ZD 50-200.

Uglavnom. Olympus fotoaparati su dobri fotoaparati sa izvrsnim staklom, ali velicina senzora ih muci. Ako planiras se ikada baviti fotografijom profesionalno ili prelaziti na FF razmisli o Nikonu.
Evo ja sada imam jako puno opreme, ne racunam flasheve i ostalu opremu, ali sve si racunam i razmisljam o prelasku na Nikon D700 u buducnosti.

Moja preporuka ti je da dobro prevagnes prije kupovine.

Sto se tice E-3 ili E-30, ako ti treba tijelo koje ces moci zaliti vodom, fotkati po pljusku i snijegu i uz to koji put da te oblije val, E-3, ako ces fotkati normalno, za gust onda E-30.
Kolko vidim E-30 ima skoro sve isto kao E-3 pa tako mislim da je bolja kupnja. Jedino nisam siguran da li ima grip i kakav je po ergonomiji. Nisam ga imao u rukama.
Ako te jos sto tocno zanima, samo pitaj.
Sada kada sam pisao, nisam znao sto te tocno muci, pa ono nisam niti znao ti sto tocno napisati.
Našao sam u Austriji Olympus E3 + 12-60 (kod nas taj objektiv dodje 6200kn,dobio je TIPA award za najbolji profesionalni objektiv) za 1500 eura.Novo naravno...

Objektiv - http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=1624483

A fotić je kod nas najjeftiniji 15000kn + taj objektiv.

Sve to mi je pomutilo misli...Recimo,savršena kombinacija bi mi bila E30 + taj objektiv.

Sve do trenutka kada sam naišao na tu ponudu za taj E3 s objektivom,100% je sigurno pala odluka na Nikon D90 + 18-105 VR za 950 eura...

S Olympusom E3,s obzirom na kvalitet objektiva koji ide uz njega,iduća investicija bi mi eventualno bio nekakav telephoto zoom,70-300mm npr za 500 eura i to je sve.Ali muči me to što ispada da je E30 bolji,barem po spec...

Blah,lud sam više.

P.S. Nemam nikakvih ambicija profesionalno se baviti fotografijom već samo za potrebe gušta i prvenstveno potrebe grafičkog dizajna.

Kada bi postojao E30 u kitu s 12-60 za te novce,jučer bi išao po to...čak je i šum relativno *OK* na E3/E30...iako nije mjerljiv s D90.

Kakav je 18-105 VR objektiv? Ako netko ima nekakvog iskustva s dotičnim...

Što se FF-a tiče,razmišljao sam i o njemu...(no ipak,recesija je ) puno je veća površina od four thirds ali ipak po meni ne čini toliku razliku u kvaliteti slike (barem ne za ono za što meni treba)...four thirds ima odličnu iskoristivost postojane površine...ali šum je primjetan...(zato sam rekao,meni ne igra ulogu,do ISO 1600)

Olympus radi stakla za medicinu,mikroskope itd ... pa ne sumnjam u kvalitetu,a svidja mi se takodjer što nema toliko objektiva kao kod Canona npr.,a opet,pokrili su sve potrebe.

P.S. Za Nikona,pošto nema stabilizaciju slike u tijelu,jel moram na svakom objektivu pazit da ima VR (Nikonov image stabilization) ili samo na zoom objektivima? Npr. na objektivima koji nemaju veliki zoom,jeli potreban VR? Ako je,onda je to pu*iona jer bi htio jednog Nikkor 50mm 1.8 (ili bi se rastegnuo za 1.4)...a ima i more drugih objektiva koji nemaju VR...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 23.02.2009. u 13:49.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 15:23   #965
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Pozdrav,

u maloj sam dilemi, Canon A470 vs Fujifilm Finepix S602Zoom
A470 imam sada, i sve je ok samo mu fali zooma i ima dosta suma...Fuji-a također imam, ali je rastavljen te ga mogu popravit za nekih 100kn...Ili pak prodati oba(koliko mogu uopce dobiti?) i uzeti nekaj drugo poput canon sx100...
tech je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 15:39   #966
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Ajde idemo redom.

Razlika izmedu E-3 i E-30 je taj weather sealing (znaci E-3 moze na kisu, snijeg, oluju i nista mu nece biti, dok za E-30 ne jamce to) i mislim da mora postojati razlika u okidacu. E-3 pretpostavljam ima izdrzljiviji okidac.
Ostalo ide na stranu E-30.
Ako sada kupis olympus dobivas uz njega i poklon. Od razlicitih flasheva pa do objektiva. Pogledaj si te akcije malo i cak mislim da vrijedi i za fotoaparate iz njemacke, ali moja preporuka ti je da posaljes mail na olympus Hrvatska, Ivanu, i poslat ce ti odgovor isti dan.
D90 ima bolji NR (noise reduction) ali nema bolji shum od Olympusa. E-3 i E-30 ostavljaju vise detalja.

Da, kod Nikona ces morati kupovati objektive sa VR ako hoces stabilizaciju.
+ investicija u ciscenje senzora, to ti je oko 150kn za pumpicu i eventualno 200kn za mokro suho ciscenje (za ovo ti nisam 100% siguran, kolika je cijena).

Ako su potrebe gusta, onda bi isao mozda i na E510/520 i kupio u double kit pakiranju. 2 objektiva, kartica, torba i sve to za razumnu cijenu.

VR ti je potreban u principu na svim objektivima, ali ovisi sto slikas. Ako radis u normalnim uvjetima, gdje imas svijetla, onda VR ti je bacanje novaca. Ako radis u uvjetima gdje trebas slikati u mraku, po nevremenu i slicno onda zbog nedostatka svijetlost je dobro imati VR objektiv.
Ali kao prvu investiciju VR bi uzimao samo na tele objektivima, jer on dosta poskupljuje sam objektiv.
Ove prime lece o kojima govoris 50mm F1.8 i F1.4 su odlicni objektivi, ali isto nemoze taj F broj zamjeniti stabilizaciju, pogotovo jer te objektive takoder moras pritvoriti na recimo F2.0 da ih mozes koristiti normalno. Pa se opet vracas na isto
Nema tu nekog pametnog odgovora, dal uzeti sa VR ili ne. Ako imas para uzimaj, ako ne, nemoj. VR je dakako korisniji na velikim milimetrazama nego na sitnim.

Ako mozes za takve jeftine novce, uzimaj E-3. Neces pogrijesiti, ali pazi da ne odes u krivi brand i provjeri kod olympusa da li ostvarujes kakve mogucnosti da dobis besplatni flash i slicno

Ajde ako treba sto jos pojasniti pitaj
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 15:55   #967
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
VR mu neće (puno) pomoći u slabijem osvijetljenju, pogotovo ako se subjekti miču, za to su važne odlične ISO performanse (full frame - D700/D3/5D/5DMk2/A900...) i brz objektiv.

Također, VR/IS nemože pomoći ni blizu koliko stativ
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 17:11   #968
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
VR mu neće (puno) pomoći u slabijem osvijetljenju, pogotovo ako se subjekti miču, za to su važne odlične ISO performanse (full frame - D700/D3/5D/5DMk2/A900...) i brz objektiv.

Također, VR/IS nemože pomoći ni blizu koliko stativ
Naravno, to si u pravu, ali IS itekako pomaze pri slabom svijetlu ako ides fotografirati neki objekat koji se ne mice. Krajolik ili nesto slicno. Znam po osobnom iskustvu, ali naravno da nece moci zamjeniti stativ.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 19:04   #969
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
evo jedna megabrza noćna...najviše me zanimalo kako slika po noći,ispalo je super.Zabilježio je točno ono što vidim s realnim osvjetljenjem i bojama.



Bude ih još,treba se pozabaviti s njim jedan *slobodan* dan...

P.S. Da ne bunim ljude,riječ je o kompaktu FX 150.

Slikano s balkona na Jarunu.
Čisto sam znatiželjan, što je tu super?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 19:13   #970
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,251
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
Čisto sam znatiželjan, što je tu super?
da bas

1 slika je mutna,posljedica rucnog slikavanja,tj nedostatak stativa
2 wb mi se cini promasen,tj previse baca na zuckastu boju

sve u svemu tipicna nocna fotka kompakta
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2009., 21:16   #971
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
Čisto sam znatiželjan, što je tu super?
To je prva noćna fotka...padao je snijeg/kiša i prilično je bilo hladno vani pa mi ni ruka nije bila mirna...pogledaj onu drugu sliku noćnu što sam okačio pa ćeš vidjet razliku,puno je bolja...

EDIT: Ispalo mi je super jer moj stari W40 (ili koji već) je radio katastrofalne noćne fotke...na ovom se barem može slikat po noći tj. ima se što vidjet...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 13:32   #972
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Ako mozes za takve jeftine novce, uzimaj E-3. Neces pogrijesiti,
To možda i nije točno. Osobno imam Oly E-3 i Oly E-400.
E-3 je ogroman i težak te je poprilična kazna tegliti taj aparat u neku daleku zemlju( pogotovo ako imate i grip).
Zarezao mi je i vrat kada sam bio na moru....(ona trakica nije baš najs(p)retnije napravljena)
Dok E-400 stane u malu torbicu, E-3 zahtijeva cijeli ruksak namijenjen baš njemu.

Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
P.S. Nemam nikakvih ambicija profesionalno se baviti fotografijom već samo za potrebe gušta i prvenstveno potrebe grafičkog dizajna.
Ako se baš i ne želiš baviti fotografijom profi onda bolje kupi E-520 ili najviše E-30. Nisam primjetio neku veliku razliku u kvaliteti fotki između E-400 i E-3 po danu. Ali po noći je to druga prića.
Mada sa E-400 fotke ispadaju skoro bez šuma na ISO 400.
Ako želite mogu okačit pa da vidite; a Oly E-520 bi trebao biti još bolji od starog E-400.

E-3 ima strašno puno opcija. Mnogoo više od E-400.
Dali ćeš se znati služiti svim tim opcijama?
Ja se u startu nisam znao služiti nekim opcijama.
Trebao mi je dan dok nisam shvatio kako se mjenjaju modovi A, P, S i M.
(jer E-400 ima samo kotačić koji pomakneš u željenu poziciju. )
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 14:49   #973
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
To možda i nije točno. Osobno imam Oly E-3 i Oly E-400.
E-3 je ogroman i težak te je poprilična kazna tegliti taj aparat u neku daleku zemlju( pogotovo ako imate i grip).
Zarezao mi je i vrat kada sam bio na moru....(ona trakica nije baš najs(p)retnije napravljena)
Dok E-400 stane u malu torbicu, E-3 zahtijeva cijeli ruksak namijenjen baš njemu.



Ako se baš i ne želiš baviti fotografijom profi onda bolje kupi E-520 ili najviše E-30. Nisam primjetio neku veliku razliku u kvaliteti fotki između E-400 i E-3 po danu. Ali po noći je to druga prića.
Mada sa E-400 fotke ispadaju skoro bez šuma na ISO 400.
Ako želite mogu okačit pa da vidite; a Oly E-520 bi trebao biti još bolji od starog E-400.

E-3 ima strašno puno opcija. Mnogoo više od E-400.
Dali ćeš se znati služiti svim tim opcijama?
Ja se u startu nisam znao služiti nekim opcijama.
Trebao mi je dan dok nisam shvatio kako se mjenjaju modovi A, P, S i M.
(jer E-400 ima samo kotačić koji pomakneš u željenu poziciju. )
Jesi li vidio za koju cijenu on moze dobiti tog E-3?
E-3 je profi fotoaparat. Zamisljen je za profesionalca kojem nije problem nositi torbu ili ruksak pun opreme. Nisi primjetio razliku izmedu E-3 i E-400? Oprosti, ali onda imas problem. E-3 daje ostrije fotografije kada se posloze postavke i daje vise detalja. Ako govorimo o RAW.
I mislim da shvacas da tebi, koji nisi zahtjevan korisnik E-3 i njegove mogucnosti nisu potrebne, vec ti je dovoljan E-400 pa i njega favoriziras. Ja sebe smatram ipak zahtjevnim korisnikom i E-400 je po meni igrackica kada ga drzim u ruci. Ne pase mi ergonomija, malen je, lagan i nemam osjecaj da drzim fotoaparat. Pogotovo kad stavim 50-200 ili neki veci ili tezi objektiv tipa fisheye.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 19:17   #974
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Hvala svima na prijedlozima ali ja sam sve više gluplji i zbunjeniji što više razmišljam.Ne postoji jednostavno "all in one" aparat,na neki kompromis ću morati pristat...e sad dal ce to biti nedostatak VR/IS-a ili većeg šuma na višem ISO-u,vidjet ćemo...mislim da ću odluku prepustiti dragoj po metodi "ovaj je ljepši od onog" jer me sve više boli glava...

Zadnje pitanje (mo'š mislit) jel taj liveview koristan ili ne? jel ga koristi tko ili je to nepotrebna glupost?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 24.02.2009. u 20:23.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 20:35   #975
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Jesi li vidio za koju cijenu on moze dobiti tog E-3?
Nisam.
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
E-3 je profi fotoaparat. Zamisljen je za profesionalca kojem nije problem nositi torbu ili ruksak pun opreme.
To mi je jasno. I ja sam mu ljepo rekao da mu je poprilična kazna nositi taj aparat jer nije profesionalac. Nije ni meni problem kada idem autom. Onda nosim oba. Ali kada sam išao u Portugal nisam htio tegliti taj aparat.
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Nisi primjetio razliku izmedu E-3 i E-400? Oprosti, ali onda imas problem. E-3 daje ostrije fotografije kada se posloze postavke i daje vise detalja. Ako govorimo o RAW.
Govorim o .jpg kvaliteti. Rekao sam da nisam primjetio veliku razliku. (Znači očito ima razlike samo ona nije tolika).
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
I mislim da shvacas da tebi, koji nisi zahtjevan korisnik E-3 i njegove mogucnosti nisu potrebne, vec ti je dovoljan E-400 pa i njega favoriziras. Ja sebe smatram ipak zahtjevnim korisnikom i E-400 je po meni igrackica kada ga drzim u ruci. Ne pase mi ergonomija, malen je, lagan i nemam osjecaj da drzim fotoaparat. Pogotovo kad stavim 50-200 ili neki veci ili tezi objektiv tipa fisheye.
Ne trebaju mi sve opcije E-3 aparata, kao ni što tebi ne trebaju baš sve opcije. Ovo za E-400 je istina da je lagan kao igračka i da mu je ergonomija jednaka nul funkciji.
S njime je teško fotkati okomite fotografije.
Nemoj ovo shvatiti kao neki napad.
Poanta moga posta je u tome da taj aparat nije za njega i .
A što se tiće Liveviewa. Probao sam ga i isključio sam ga....
Ovisi kako kome paše.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 21:35   #976
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
...mislim da ću odluku prepustiti dragoj po metodi "ovaj je ljepši od onog" jer me sve više boli glava...
U principu, na dobrom si tragu. Ne budi lijen, prošeći se po trgovinama i propusti fotiće kroz šape, vidi koji ti najbolje leži. Najbolji je onaj kojeg će ti biti gušt držat u rukama i fotkat.


Citiraj:
Zadnje pitanje (mo'š mislit) jel taj liveview koristan ili ne? jel ga koristi tko ili je to nepotrebna glupost?
Osobno, nisam live view koristio ni na kompaktima. Stvar navike, valjda. Jedino korisno (i to jako) mi izgleda onaj zakretni LCD na E-3 za slikanje iz neuobičajenih kutova. Nek ti ne bude presudna stvar pri kupovini SLR-a.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 23:55   #977
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
imam katastrofa fotić, i nemirnu ruku, ostalo vidite sami, ali ne odustajem!

On Topic
Fora fotka. Jel to procesor....ili?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2009., 00:24   #978
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
Nisam.

To mi je jasno. I ja sam mu ljepo rekao da mu je poprilična kazna nositi taj aparat jer nije profesionalac. Nije ni meni problem kada idem autom. Onda nosim oba. Ali kada sam išao u Portugal nisam htio tegliti taj aparat.

Govorim o .jpg kvaliteti. Rekao sam da nisam primjetio veliku razliku. (Znači očito ima razlike samo ona nije tolika).

Ne trebaju mi sve opcije E-3 aparata, kao ni što tebi ne trebaju baš sve opcije. Ovo za E-400 je istina da je lagan kao igračka i da mu je ergonomija jednaka nul funkciji.
S njime je teško fotkati okomite fotografije.
Nemoj ovo shvatiti kao neki napad.
Poanta moga posta je u tome da taj aparat nije za njega i .
A što se tiće Liveviewa. Probao sam ga i isključio sam ga....
Ovisi kako kome paše.
Da slazem se s tobom, ja isto mu nebih preporucio E-3, ali ga moze dobiti za 1500 eura sa 12-60 sto je fakat "jeftino" pa zato sam mu i rekao neka ga kupi.

Ovo sto kazes da ponekad je stvarno bezveze tegliti E-3 s opremom, to je istina. Ponekad bih uzeo samo kompakt kada se sjetim boli u ledima od nosenja ruksaka cijeli dan.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2009., 01:51   #979
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Pozdrav,

u maloj sam dilemi, Canon A470 vs Fujifilm Finepix S602Zoom
A470 imam sada, i sve je ok samo mu fali zooma i ima dosta suma...Fuji-a također imam, ali je rastavljen te ga mogu popravit za nekih 100kn...Ili pak prodati oba(koliko mogu uopce dobiti?) i uzeti nekaj drugo poput canon sx100...
anyone?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2009., 16:48   #980
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
evo jedna moja, slikano sa canon Sx110 is

http://www.imagesforme.com/show.php/372172_mackica.JPG
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2009., 00:06   #981
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
anyone?
100kn nije veliki novac a bome ni 3.3 mg pixela nije neka brojka...zoom vs pixeli ... odvaži što ti je bitnije,sam najbolje znaš za što ti koristi fotić...usporedi sliku s 3.3m pixela s slikom tog canona...ako ti nisu potrebni veći formati i ako ne vidiš razliku u pixelima ne vidim razlog za potrebnu pomoć/savjet... novi fotić uvijek dobro dodje,što god trenutno posjedovao,uvijek ima boljih

Evo par slika s http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf505v/

Stari Sony F505V 3.34m pixela ...




Slike mogu biti i bolje,super je fotić...svjetlost je udarala u objektiv a pas nije baš bio zainteresiran za moje fotkanje A ni ja nisam za aparatom niš posebno,point&click user
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 26.02.2009. u 00:17.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2009., 22:09   #982
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927


Photoshop auto panorama je fantastična
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2009., 22:21   #983
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Mar, lajkam ti panoramu jako

Da photoshop je lud sto se tice panorama

Ma sto se tice svega
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2009., 23:51   #984
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Najvjerojatnije onda slažem tog fuji-a, pa makar on i canon završili na bubnju barem cu imati neku zanimaciju za vikend
@Mar prekrasna panorama, da sad ne kopam po temi(Forum mi se vuce ko krepana macka), kaj imas od opreme?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2009., 23:59   #985
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
@Tech fala - Canon 30D + Tamron 28-75mm f2.8 + Tokina 100-300mm AT-X f4 i Tamron 1.4x TC (ovo je slikano tamronom)
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2009., 00:18   #986
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Najvjerojatnije onda slažem tog fuji-a, pa makar on i canon završili na bubnju barem cu imati neku zanimaciju za vikend
@Mar prekrasna panorama, da sad ne kopam po temi(Forum mi se vuce ko krepana macka), kaj imas od opreme?
imho (nemojte me napadat nisam neki pro) stara mi je htjela da joj kupim neki fotić za 100€ sa karticom, torbicom i sl.

prvo na pamet padne a470, ali sam onda otkrio ovajpanasonic DMC-LS80 za manju cifru od a470 + 2gb karticu (600kn) osim cijene i kartice, panasonic ima image stabilizaciju i veći ekran, a za 900kn dobiješ DMC-LZ8 koji ima 5x zoom i kompletno je (prema specs) za stepenicu više od manjeg modela + manual mode da iskoristiš kreativnost.

nije da bi život stavio da su oni najbolji izbor na svijetu, ali mislim da ih se isplati uzeti u obzir prilikom kupovine.

p.s. nekako ja ko njub gledam da je ta image stabilizacija kod jeftinog idijota bogom dana stvar, eno stara radi slike iz prve

veliki edit: zaboravi sve što sam napisao jer nisam ni vidio ovaj fuji zoom koji razmatraš, ali eto preporuka možda nekom dobro dođe i nekak mi smrdi ovaj jeftini panasonic kao a470-killer... koji sam ja idiot
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2009., 01:18   #987
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo jedan makro
Tamron @ 75mm + 1.4x TC.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 09:47   #988
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
@Mar - stvarno ostro, jedino je previse izrazena sjena od blica.
Nedavno je uletel blic i malo sam se igral njim u kombinaciji s velikom rupom na staklu

F 1,4


100% crop



Nelose za rabljeno staklo od 730 kn.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 14:34   #989
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 19:33   #990
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
Zalazak sunca

Zadnje izmijenjeno od: Thommy. 08.03.2009. u 20:16.
Thommy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na