Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2018., 04:00   #1
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Problem hdmi zvuk nvidia

Ovako... AV receiver spojen je preko hdmi na grafičku, monitor i projektor preko DP na grafičku.

Kada sa projektora vraćam sliku na monitor hdmi od receivera se izgubi i moram ga ručno u nvidia control panelu enableat... Da li postoji način kako izbjeći taj korak? Tj. da hdmi zvuk od receivera bude uvijek aktivan neovisno da li gledam sliku na monitoru ili projektoru.....
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 11:38   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Bubam, da disejblas onboard audio u dev.manageru? Ostavis hdmi na difoltu?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2018., 12:42   #3
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Dobra ideja ali svejedno u nvidia control panelu i pod set up multiple display isključi hdmi receiver. Jedino kad se to ne događa je kad extendam ili dupliciram ekran, a to mi ne odgovara.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 13:11   #4
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
To je zato sto windowsi AVR vide kao display jer je spojen preko HDMI kabla i osim ako nije aktivan bilo kao single display, extended ili duplicate nece raditi.
Mislim da je jedino riješenje povezat ga optičkim toslink audio kablom iz zvučne kartice sa PC na AVR.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 13:12   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
A di ti onda prebaci zvuk? na DP? Iskljuci i njega, neznam ako imas opciju.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 13:20   #6
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
To je zato sto windowsi AVR vide kao display jer je spojen preko HDMI kabla i osim ako nije aktivan bilo kao single display, extended ili duplicate nece raditi.
Mislim da je jedino riješenje povezat ga optičkim toslink audio kablom iz zvučne kartice sa PC na AVR.
A tog sam se i bojao da je jedino rješenje, a taman sam nabavio novi AVR, naravno ne zbog toga ali htio sam preko hdmia dobit TrueHD isl.

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
A di ti onda prebaci zvuk? na DP? Iskljuci i njega, neznam ako imas opciju.
nigdje ne prebaci zvuk, samo je crveni X na zvučniku kao da nema drivera jer jesam već diseblao DP.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 13:41   #7
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
A tog sam se i bojao da je jedino rješenje, a taman sam nabavio novi AVR, naravno ne zbog toga ali htio sam preko hdmia dobit TrueHD isl.

Pa sto ti nije bolje gledat na projektoru sa surround zvukom, zasto ti je bitan monitor? Na kraju nisi napisao u cemu je problem stavit AVR kao extended i povuc ga dolje lijevo od monitora da ne odletis bas svako malo misom na njega i onda imat zvuk.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 13:55   #8
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Na monitoru igram(i sve ostalo), na projektou gledam filmove, i jedno i drugo je surround.
Slika se extenda na monitor i onda on bliješti što nikako ne želim, opcija je gasit ga svaki put a to je jednostavno još jedna operacija koju mi se neda svaki put raditi, a i gasi se kroz meni i gumb je iza
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 14:19   #9
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Na monitoru igram(i sve ostalo), na projektou gledam filmove, i jedno i drugo je surround.
Slika se extenda na monitor i onda on bliješti što nikako ne želim, opcija je gasit ga svaki put a to je jednostavno još jedna operacija koju mi se neda svaki put raditi, a i gasi se kroz meni i gumb je iza

Onda kad ga ugasis pa upalis sve radi kako zelis ili je to samo da se rijesis bljestanja? Probaj provjerit da ti je monitor postavljen kao primarni, a avr kao sekundarni ekran i da ti se mozda ne promjeni samo refresh rate, a ako ni to ne pomaze onda nemam vise ideja.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 15:04   #10
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Izgleda da se uspjelo naći rješenje, hvala kolega.

Uglavnom ovako je bilo postavljeno kada je slika na projektoru, nije ekstendano nego na second screen only



kada sam upario monitor i mrx300(avr) na isti način rezolucija se smanjila na 1920x1080 na monitoru (pretpostavljam jer je to max reza od avr-a), ali sada na extend je i dalje samo monitor upaljen uz nativnu rezoluciju i hdmi se ne gasi tako da će to biti zadovoljavajuće rješenje, miš može pobjeći na drugi ekran kojega ustvari nema ali stime mogu živjet


Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 12.05.2018. u 15:13.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2018., 15:56   #11
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Odlicno, da AVR je kao "fake" ekran, a sto se tice misa probaj povuc ekran 2 npr. dolje lijevo da se samo jedan ugao dodiruje sa ekranom 1 pa nece mis tako cesto bjezat.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 16:07   #12
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Nisam uopće znao za tu foru, svaka čast! Sad uopće ne bježi jer nema kamo, riješeno 100/100
sh0kre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na