Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2013., 11:24   #1441
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Crknuo vent - crklo napajanje. Gotovo.
Potpis, da se radi o nekom žnj kompu totalnom nebitnim za posao onda bi se upuštao u zamjenu venta, ovako bi kupio novo kvalitetno napajanje i ugradio ga.

Jer pazi što bi se dogodilo da recimo napajanje kihne i povuće za sobom pol kompa zbog (slabog) venta?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 11:26   #1442
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Pošto nije bilo pod garancijom, mogli ste manje komplicirati, kupiti novo napajanje i jednostavno zamijeniti...
lajchi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2013., 11:26   #1443
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Potpis, da se radi o nekom žnj kompu totalnom nebitnim za posao onda bi se upuštao u zamjenu venta, ovako bi kupio novo kvalitetno napajanje i ugradio ga.

Jer pazi što bi se dogodilo da recimo napajanje kihne i povuće za sobom pol kompa zbog (slabog) venta?
Zato nitko ozbiljan ni ne ide u to. Kao ni u mijenjanje kondenzatora na ploči i slične stvari. To može sebi za po doma i slične namjene.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 11:46   #1444
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zato nitko ozbiljan ni ne ide u to. Kao ni u mijenjanje kondenzatora na ploči i slične stvari. To može sebi za po doma i slične namjene.
Normalno, sigurno nije problem zamjenit ali što ako bude najgori scenarij "zbog promjene", tak bi onda bilo drvlje i kamenje...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 12:51   #1445
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Izgleda da je ovo postao hit, sjetit se ovog foruma i registrirat se tek kad je potrebno pljuvat po nekoj firmi i to još bez razloga.
Pošto spominješ da ste kao firma odavno surađivali s njima i da je sve uvijek prošlo odlično, zanimljivo kako se nisi prije sjetio registrirat i reći koje pozitivno iskustvo.

I ovo je još jedan slučaj gdje trgovina nije ništa krivo napravila, imaju pravo odbiti ovakve zahtjeve kupca, i ako si vi kao firma ne možete priuštit novo napajanje onda no comment.
Ali glavno da si im se ti odma prijetio objavom na forumu:
Citiraj:
Autor Svitogor Pregled postova
Kada sam im rekao da ću o takvome ponašanju obavjestiti ljude po forumima
Kako rekoh, to je sad postalo vrlo aktualno.

P.S. Zanimljivo je kako opisuješ radnike tamo, 'onaj s mrljom na licu, mršavi, ćelavi', ne znam te ljude ali reći za nekoga 'onaj s mrljom na licu' je predegutantno, srami se.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:09   #1446
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Meni nije jasno blaćenje ADM-a zbog napajanja. Ja mijenjam stvari kod kuće, ali u firmi ide odmah novo, ako nema garancije. Čim mi s.m.a.r.t. prisere nešto, odmah disk ide van polja i stavlja se novi. Najmanji čudan zvuk, čišćenje napajanja, a ako se problem nastavi, novo.

Svaki komad hardvera je jeftiniji od downtime-a u firmi. Barem gdje ja radim.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:24   #1447
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
U svim normalnim firmama je tako. Ovo je apsurd, mjenjati vent na napajanju od 200 kn.

Osobno za ADM i Danka imam samo riječi hvale.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 15.11.2013. u 13:56.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 14:03   #1448
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Svitogor Pregled postova
Daj si splahni lice molim te, pa pročitaj još jednom kaj sam napisao jer no offense, buncaš. Kakvo napajanje je riknulo, o čem ti pričaš?
I jos treba dodati da doticni gospodin bi prvo trebao pogledati svoje ponasanje a onda ponasanje drugih. Znaci prvo treba krenuti od sebe.

Ako ste ovako nastupili u ducanu nije mi cudno da su vas mrzovoljno gledali i bili neuljudni.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 14:58   #1449
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam uvijek protiv, takav sam po prirodi. Ali ovaj put se slažem s kolegama. Nije ADM krivi za vašu neinformiranost. Promjena ventilatora na napajanju nije toliko trivijalna stvar kakvom se čini i nijedan "priručni" servis pri trgovini neće otvarati napajanje niti lemiti bilo što, niti bi to trebali raditi.

Mogu ti to dečki uraditi kao frendu, onako, kao uslugu. Ali službeno, kao firma, ne. Jer pazi, nije to servisiranje ventilatora nego napajanja. Ozbiljna stvar iza koje bi oni onda morali stati i biti odgovorni ako se kasnije dogodi bilo kakva katastrofa s tim napajanjem.

A ja ne vidim ni o kakvom se napajanju ovdje radi. Poopravak u servisu nije isplativ ni za skuplje stvari. Jer dijagnostika te izađe 100kn, novi vent 100kn, sat rada servisa 150kn. Znači 350kn najmanje, a na kraju opet imaš reparirano go*no. Oni su ti zapravo učinili uslugu kad su te odbili.

Odi sad fino do njih, ispričaj se i kupi CX430 ko sav normalan svijet.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 15.11.2013. u 15:04.
  Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 19:26   #1450
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Citiraj:
Autor Svitogor Pregled postova
Na sve te potencijalne probleme smo očito bili spremni s obzirom da ionako nije bilo garancije na napajanje, stoga tu ne vidim problem. Niti smo tražili garanciju na napajanje sem na ventilator :/ Ako za nekoga tko radi 5-6 godina kao elektrotehničar u servisu tako nešto nije trivijalna stvar, onda mu je bolje da se time ni ne bavi....a 600 kn davati za potpuno novo napajanje pri malfunctionu ventilatora u današnje doba krize je zaista nebuloza...
Samo da nadodam. Nakon što bi se novokupljeni ventilator ugradio u napajanje izgubilo bi se i tvorničko jamstvo na istoga jer cvikanje kablova i lemljenje spada pod vršenje izmjena na artiklu, u ovom slučaju ventilatoru.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2013., 13:27   #1451
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Daj ide možda netko uskoro do ADM-a?Nemrem vozit auto, problem sa nogom, a i imam 30km do tam...trebam onu veliku bijelu tubu pase(arctic ceramiqe 22g), ako bi netko bio duša da ju uzme, plaćam pivu ili neš .

PM pliz
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2013., 14:23   #1452
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Daj ide možda netko uskoro do ADM-a?Nemrem vozit auto, problem sa nogom, a i imam 30km do tam...trebam onu veliku bijelu tubu pase(arctic ceramiqe 22g), ako bi netko bio duša da ju uzme, plaćam pivu ili neš .

PM pliz
45kn ti je dostava
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2013., 23:39   #1453
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Uzeo sam par stvari kod njih. 2ga firma na izboru narucivanja. Tocni i brzi. Malo aljkavi sto se tice komplikacija (kad treba slati nesto na servis), nije im to bas po volji, ali obave to.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 13:03   #1454
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Uzeo sam par stvari kod njih. 2ga firma na izboru narucivanja. Tocni i brzi. Malo aljkavi sto se tice komplikacija (kad treba slati nesto na servis), nije im to bas po volji, ali obave to.
Potpisujem. Danko je zakon.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 13:36   #1455
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ugradnja komponenti i otvaranje i popravak komponenti nema nikakve veze jedno s drugim. Ocito svaka firma treba posebno na cjeniku naznaciti sto je sat rada,tko odredjuje sto i koliko treba nesto raditi tj. nekakve normative,sto je jamstvo ,sto znaci otvaranje i popravak itd.
Svasta.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 18:48   #1456
Koljeno
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1
Čitao sam bezveze forum i htjeo sam vidjeti iskustva o jednoj IT firmi ali mi je slijedeći post zapeo za oči, pošto se ne sjećam bivših podataka odlčio sam se ponovo registrirati...

Citiraj:
Autor Svitogor Pregled postova
Bok ekipa!

Evo, da i ja malo podijelim svoja iskustva oko ADM-a sa vama;

Radi se o situaciji koja mi/nam se desila prije 3 dana....

Prije svega htio bih navesti da smo kao firma surađivali sa ADM-om od kad su bili smješteni u onom malom dučančiću u podrumu na Ferenčici. Uvijek smo imali samo pozitivna iskustva sa njima; pristupačne cijene + prodavači uljudni & uslužni.

Ali eto, očito vremena se mijenjaju kao i narav onih koji pružaju uslugu...

Naime, prije nekih 4 dana načuli smo čudan 'cvileći' zvuk iz kučišta - točnije iz PSU-a tj. napajanja. Malo smo 'progooglali' i 'youtube-ali' te smo shvatili da je gotovo definitivno u pitanju ventilator napajanja. Preporučuje ga se zamjeniti ili podmazati u takvim slučajevima,blabla.
Šef firme htio je biti apsolutno siguran ( iako smo na tren čak i probali zaustavilti ventilator napajanja,pa je annoying zvuk automatski utihnuo ) pa me je poslao da ga dam njihovim dečkima u servis na dijagnostiku ( iako je garancija za napajanje istekla ) pošto su sve komponente u mašini kupljene u ADM-u.

Uglavnom, dođem tamo u 9 ujutro, čim su otvorili; predam dečkima u servisu cijelo kučište i velim im u čemu mislimo da je problem, te da li bi mi kako mogli pomoći ili izaći u susret. Frajer odgovara 'da može biti svašta' uzrok tog zvuka te kako moraju uspostaviti dijagnostiku za koju naplaćaju 125kn - koliko god da im trebalo da je obave. Reko 'ajde de, dečki su na mjestu, jebeš 125 kn' jer nam mašina fakat potrebna za posao. Pitam tipa u servisu kad će otprilike biti gotov a on mi odgovora: 'danas navečer il sutra'.

I tu počinju 'problemi'.

Pošto smo već imali iskustva s njihovim dečkima u servisu, da su obavili posao a da nam uopće nisu javili da je stvar obavljena, slijedeći dan smo ih odlučili nazvati čisto da vidimo u kojem je stanju proces. ( znači taj prvi dan se nisu uopće javili ). Zovem ih u 13h i to preko pol sata - cijelo vrijeme zauzeto. Zovem im gore dućan da vidim dal im je možda nešto s linijom te da provjerim dal imaju kakav drugi telefon; Frajer na telefonu mi kratko veli 'da pokušam ponovno jer su dolje jako zaposleni'....Uglavnom, napokon ih uspijem dobit, nakon još nekih 10 min ( znači telefon im je bio preko pol sata zauzet ). Velim broj primke te pitam kakvo je stanje a tip mi odgovara: ' vaša mašina danas uopće neće ni doćina red...' Tu sam počeo lagano kuhat....Naime, u mojem svijetu ako pričaš sa odraslom i odgovornom osobom s kojim posluješ godinama i koja ti veli da će stvar bit obavljena danas-sutra, ja zaista ne vidim problem da ti ta ista osoba bar javi da neće biti u mogućnosti to obaviti ( pošto se posluje s firmama a ne sa srednjoškolcima )

Veli moj šef meni ovak: 'čuj, ak se njima ne žuri s dijagnosticiranjem kompa naše firme a ti si siguran da je stvar u ventilatoru, odi tam i jednostavno kupi novi ventilator za napajanje i nek ga u servisu ugrade. TO je uvijek obično bilo gotovo u roku 1 dana max...'

Odem ja do servisa; frajer za pultom mi predaje kučište i piše na papiru 'stranka odustala'. Velim im svoj plan sa ventilatorom a tip mi odgovara 'kako oni ne ugrađuju ventilatore u napajanja jer se može svašta desiti' :/ Pitam tipa koliko mm ima ventilator i odem ga ipak gore u dućan kupiti kod onog ćelavog & vječno ljutog tipa za pultom. Velim mu da bih htio da mi dečki ugrade ventilator a on mi odgovara 'da se to moram s njima dolje u servisu dogovoriti' ( znači organizacija poslovanja 'na nivou' ) Ja mu velim da su mi rekli kako oni to ne delaju te mi ekipa za pultom objašnjava kak postoje opasnosti da se napajanje skuri i ne znam što sve ne, pogotovo pošto je napajanje pod garancijom itd. Ja im objasnim da je garancija istekla prije nekih godinu dana, frajer svi zašute pogledaju se značajno a ovaj ćelavi veli: 'ok, idem ja provjerit dolje s dečkima u servis...'

Onaj gospodin sa mrljom prek lica mi je pokušao objasniti 'kak oni to ne rade od kad su njihovu u servisu nekom liku uspijeli razroštati PSU od 1000 watti pa sad pušu i na hladno', etc. U sebi si mislim 'kaj ovi briju, pa ne tražim ih da mi spašavaju podatke s oronulog diska već da mi zamjene ventilatorčić. Gledao sam filmiće na youtube-u di tipovi za 10-15 min to obave bez ikakvog beda. tim više što su oni 'profesionalci' i elektortehničara a ja laik + dugogodišnja stranka.

I tak, onaj ljuti ćelavi se vraća odozdo i hladno mi veli: 'Dečki će vam to obaviti, ali za to im treba 2 dana i naplatit će 2 SERVISNA sata...'

Onak gledam ih u šoku i pitam: 'Ček,pa kaj budete servisirali u kompu? Mislim, kod vas smo do sad uvijek imali besplatnu ugradnju komponenti, itd...ili platili eventualno neku sitnicu ( ako i to )' Uglavnom, frajeri su mi pokušavali 10min objasniti kak se taj proces ugradnje mog ventilatora u napajanje te vađenje starog ( kao tipa kartice ili RAM-a npr ) u principu zove servisiranje a ne ugradnja komponente etc etc. Onaj ćelavi tip je bio apsolutno bahat i prost prema meni i na kraju mi je rekao 'da kaj on opće ima pričat sa mnom'. Onda je uletio još neki visoki mršavi lik koji mi je 'smireno' ( a u principu pasivno agresivno ) pokušao prodati aposlutno istu spiku....Samo ovaj gospon s mrljom nije niš govorio i nije se pretjerano mješao. Kada sam im rekao da ću o takvome ponašanju obavjestiti ljude po forumima onaj crni mršavi tip mi je rekao da se pazim 'jer je kleveta kažnjiva zakonom' ( a prevara nije )...

Ne znam dal da se smijem il da plačem s obzirom na količinu nekonzistentnosti njihovog poslovanja, tvrdnji i načina odnosa sa strankama;
Znači prvo mi vele kak ne ugrađuju ventilatore u napajanje, pa ih onda malo zatim ipak ugrađuju ali im za to treba 2 dana te za to naplaćuju 250 KN!!!!! Bez ikakvog normativa koji to potvrđuje ili ičega sličnog. I to za ventilator koji smo platitli 35 kn!
Jer se to odjednom taj tip ugradnje zove SERVISIRANJE...

Kakav neprikosnoveni bezobrazluk! Još jednom bih htio navesti da smo poslovali s njima kroz više godina....Nevjerojatno; ostao sam bez riječi i otišao iz dućana u koji se više nikada neću vratiti kao ni naša firma koja više nikada neće poslovati s njima. Nakon ovakvog iskustva, reporučujem ih zaobilaziti u širokom luku!
Kao prvo ne znam u kojoj ti toj "firmi" radiš ali ako se udostojiš nekog nazvati "onaj sa mrljom na licu" nisi dostojan da uopće dišeš i možete biti sram govoriti tako o drugim ljudima.

Kao drugo ako već koristite to napajanje u firmi već 4 godine, sigurno je neko jeftino jer i slabo a ne koje ljudi stavljaju u osobne "High end" konfiguarcije. I ako se upotrijebi zdravi razum jeftinije je potršiti 300kn i kupiti Fortron napajanje Hexa 400W, 80+ ili Corsair 430W ako ces dati malo više para.

Govoriš da si gledao po YT kako ljudi to rješavaju za 10-15 min, pa šta onda nisi ti to radio, ljudi su ti ponudili cijenu da ugrade ventilator to što se ti ne slažeš to nije njihov problem, i ako si kupio normalan vent onda imaš garanciju da ce ventilator raditi 12mj a ne napajanje...

I uvezi ovoga servisiranje - ugradnje, niko pa ni uvoznici ne popravljaju komponente nego samo ustanove jeli rade ili ne, a ovo sto ti trazis od njih mogu naplatiti kako god hoće... Isto kao da tražiš zamjenu capova na matičnoj staroj 5 godina...

Uvezi ovo sutra će biti gotovo, a ne jave se to i mene uvijek nervira ^^
Koljeno je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 16:08   #1457
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Pozdrav forumasi, isto pitanje u vezi ADMa, narucio PC kod njih, jucer poslali, danas stigao, tj. jutros. Platio poduzecem. Dostava besplatna jer je u pitanju iznos blizu 4000 kuna.

Kad sam ga spojio on neradi, tj. radi ali nedaje sliku, a niti pisti, samo cujem ventilatore kako zuje. Ostao sam jako iznenadjen, novi PC i da se nitko nije sjetio upaliti ga prije slanja da vide da li uopste radi. Probao sam i kod sebe i kod susjeda, nema slike na monitoru. Nisam ga otvarao jer imam onu naljepnicu otpozadi, a skidanjem nje gubi se garancija. U 10,15 sam ima mail poslao, dosada nema odgovora. 16.00 je proslo. Mozda previse ocekujem ali u skoro 6 sati valjda netko cita mail.

Kaze mi susjed da imam pravo poslati ima PC nazad bez objasnjenja i trazit povrat novca jer sam kupio online, e sad me zanima jel to stvarno tako ? I jel tko tako radio s ADMom ?

Nazvati ih nemogu jer sam na poslu trenutno, pristup netu imam ali pricati nemogu. Tek ujutro cu ih moci telefonski zvati pa me zanim na sto da se pripremim ?
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 17:39   #1458
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Imaš pravo. Pismeno dopisom poslati u roku od 7 dana od primitka raskid kupnje i o svom trošku vratiti im komp.
Ne spominješ razlog da ne zakompliciraš.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 18:22   #1459
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Jamstvena naljepnica je interna stvar. Skini, otvori i napravi ccmos i to je to. Ak ne radi vrati im po alfinom naputku.

Jedino da nisi krivo uštekao video kabal, iako na novim kompovima svi video izlazi rade po defaultu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 19:01   #1460
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Nemoj otvarat komp ako ima naljepnicu samo si mozes zakomplicirat stvari nepotrebno.

Sto je moguce je da ti se eventualno odvojila video kartica pri prijenosu kompa, pa zato nema slike, ali ja otvarao komp ne bi, jer ako nesto stvarno nevalja samo se mozes natezat s njima zasto nevalja gdje te oni mogu okrivit da si ti prckao i sprzio nesto.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 19:03   #1461
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Ma nisam krivo, DVI nemogu fulati i da ocu. Poslao sam im jos 2 maila veceras, cekam neku povratnu informaciju (tko ceka doceka). Ali da od 10.15 ujutro do 19.00 sati nitko na mail nemoze odgovoriti. Ono stvarno. Ako nist, ujutro ih zovem pa pakiram PC i vracam nazad, samo neznam kako taj pismeni dopis popuniti za raskid ugovora ? i jel si trebam kopirati racun ili nesto drugo ?
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 19:37   #1462
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Ček, uštekaš kabel od napajanja u struju i niš se ne desi?
Čisto bezvezna "opservacija", da nije napajanje na OFF?

Drugo što mi pada na pamet je da se uslijed transporta možda ištekao ATX kabel sa ploče ili možda onaj manji 4/8 pin kabel sa ploče, nije da kuriri baš na jastucima dopremaju pakete. Otvori kućište i provjeri.

Treće, zovni ih ujutro, pošalji opet mail, možda su ga "preskočili",možda su u šumi.

Javi kaj je bilo da nemamo snomorice!
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 20:00   #1463
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
1. vidiš da je napisao da komp radi ali nema slike
2. atx kabel i 4/8 pin nema sanse da ispadne pa što god ti napravio...a i nece otvarati jer ima neljepnicu...zar ne čitaš?

JozicA

Ne znam kako ne odgovaraju...očito se i sami čude zašto ne radi i ignoriraju mail jer ne znaju sto bi napisali...nije u redu...al eto događa se

Zovi ih, objasni im situaciju...pitaj što možeš probati, da li mozes otvoriti i napraviti clrcmos ili promjeniti slotove memorije (novi kompovi, prvenstveni haswell imaju problema sa biosom i memory supportom, neke ploče treba fleshati da sve šljaka kako treba) ako je to problem, i promjena slota memorije upali komp, odma u bios, pokopčaj lan kabel i odi u tools te updetaj bios

Koji komp si uopce kupio??

Ako ne pali, šalji im nazad (o svojem trošku) te neka srede to...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 20:09   #1464
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
1. vidiš da je napisao da komp radi ali nema slike
2. atx kabel i 4/8 pin nema sanse da ispadne pa što god ti napravio...a i nece otvarati jer ima neljepnicu...zar ne čitaš?
1. previdio sam to, oprosti molim te.
2. može i te kako, pogotovo 4/8 pin, zar nisi nikad slagao konfu od smeće komponenti? A naljepnica ne znači apsolutno ništa, kaj kupio je komp koji ne smije otvarat? Hahahaha.. yeah right..

@Jozica - puno bi pomogla informacija koji komp/komponente si kupio. Ako se radi o procu sa integriranom grafikom i ako ploča ima VGA izlaz, probaj spojiti monitor na VGA izlaz. Pada mi na pamet da nije u biosu prebačeno da baca sliku sa grafičke već samo onboard.

Unaprijed se ispričavam ako sam spomenuo nešto što je netko drugi već spomenuo jer postoji mogućnost da nisam oprezno čitao postove.
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 20:16   #1465
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
novo,i da je smece, nema teoretske šanse jer ima sve kopče

naljepnica znaci besplatna dijagnostika, skidanjem naljepnice gubiš pravo na besplatnu dijagnostiku ali kao sto je receno bolje prvo pitati njih da ne bi bilo ono sam si smrdao nismo mi krivi :=)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 00:38   #1466
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
Ma nisam krivo, DVI nemogu fulati i da ocu. Poslao sam im jos 2 maila veceras, cekam neku povratnu informaciju (tko ceka doceka). Ali da od 10.15 ujutro do 19.00 sati nitko na mail nemoze odgovoriti. Ono stvarno. Ako nist, ujutro ih zovem pa pakiram PC i vracam nazad, samo neznam kako taj pismeni dopis popuniti za raskid ugovora ? i jel si trebam kopirati racun ili nesto drugo ?
Račun si uvijek kopiraš.

Uglavnom, na dopisu staviš da odustaješ od kupnje te i te u roku od 7 dana ne temeljem članka 45 zakona o zaštiti potrošača ( ne navodeći razlog) i tražiš povrat novaca i prilozis kopiju računa. Preporučeno s povratnički šalješ ionda ih kontaktiras da se dogovorite za povrat robe. Rok za povrat novaca je 30 dana od kad dobiju dopis, a ako su šupci pa iz inata ga iskoriste u cijelosti zatraži i kamate po stopi oročenja u banci trgovca na rok od 3 mj ili prijava.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 03:03   #1467
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor shabbban Pregled postova
2. može i te kako, pogotovo 4/8 pin, zar nisi nikad slagao konfu od smeće komponenti? A naljepnica ne znači apsolutno ništa, kaj kupio je komp koji ne smije otvarat? Hahahaha.. yeah right..
U zivotu nisam vidio da bi ispao atx ili pin na ploci. Pa to se kaci s kopcom. Kao sto sam reko, puno je veca sansa da mu se graficka odvojila kad vec nema slike.

I sto vi niste nikad nista pravno rjesavali? Naljepnica je tu s razlogom. Komp ne radi, on razbije naljepnicu da testira i eto problema i prebacivanja krivice ko je sto pokvario. Nekuzim opce kako mozete nekome predlozit da iskida naljepnicu (osim ako se ne razumije potpuno u racunala pa ce kasnije znat kvalitetno i objasnit kako i zasto nesto ne radi i zasto to nije mogla bit njegova krivica).
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 10:06   #1468
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
U zivotu nisam vidio da bi ispao atx ili pin na ploci. Pa to se kaci s kopcom. Kao sto sam reko, puno je veca sansa da mu se graficka odvojila kad vec nema slike.

I sto vi niste nikad nista pravno rjesavali? Naljepnica je tu s razlogom. Komp ne radi, on razbije naljepnicu da testira i eto problema i prebacivanja krivice ko je sto pokvario. Nekuzim opce kako mozete nekome predlozit da iskida naljepnicu (osim ako se ne razumije potpuno u racunala pa ce kasnije znat kvalitetno i objasnit kako i zasto nesto ne radi i zasto to nije mogla bit njegova krivica).
Ima napajanja, šroteksi, sa jako "mekanim" tim kopčama i zna se desiti da ne "kliknu", možeš to tiskati do ne znam kad ali ne ide i ne ide, no male su šanse za to, isto kao i da se grafička odštekala - i ona ima kopču, recimo..

Naljepnica na kompu ne znači apsolutno ništa, osim ako se radi o nekom brendiranom računalu (a koliko znam niti brendirana računala nemaju naljepnice da možeš komp očistit od prašine recimo) već služi isključivo za to da dućan može prebacivati krivnju. Daleko od toga da nema kemičara koji vole čačkati po kompu a nemaju pojma kaj rade pa nešt s*ebu ali na koncu konca, naljepnica je totalno nebitna, svaka komponenta u kompu ima garanciju zasebno, bez obzira na naljepnicu na kompu.

@JozicA - daj neki info, počelo se coprat već po forumu
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 10:45   #1469
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Ma do kasno radio nocas, evo sad se probudio, idem ih nazvati na telefon, mail sam provjerio, nista mi nisu odgovorili, usluga za 5. Jucer u 10.15 sam poslao prvi, kasnije na poslu preko njihove stranice poslao upit. Sinoc s posla jos dva maila poslao.
Da se netko udostoio odgovoriti.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 11:06   #1470
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,468
Mozda glupav savjet... ima li i maticna onboard grafiku?
Si probao na tu spojiti monitor?
Nick7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na