Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2020., 10:37   #31
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor kassad Pregled postova
Zanimljiva mi je taj prekid konekcije...
Jucer me zvali iz Tcom-a da kao da li bi ja prešao na njihovu mrežu uz objašnjenje da Iskonu puca veza a da kod njih toga nema..
Još zanimljivije je cim sam rekao da sam na optici, kao onda nema veze i da zanemarim poziv.
Meni optika nikad ne puca jako sam zadovoljan. Dok prije kad sam mijenjao providere ko čarape i na ADSLU gro problema.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 12:42   #32
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Meni optika nikad ne puca jako sam zadovoljan. Dok prije kad sam mijenjao providere ko čarape i na ADSLU gro problema.
Na optici ti i ne smije pucati veza. Na bakrenim vezama se pojavljuju smetnje koje mogu uzrokovati prekid veze. Na optičkom kabelu smetnji nema, ili vezu imaš ili nemaš a nemaš je jedino ako netko precvika ili negdje iščupa kabel ili se nešto od opreme pokvari.
Sinac je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2020., 00:55   #33
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Na optici ti i ne smije pucati veza. Na bakrenim vezama se pojavljuju smetnje koje mogu uzrokovati prekid veze. Na optičkom kabelu smetnji nema, ili vezu imaš ili nemaš a nemaš je jedino ako netko precvika ili negdje iščupa kabel ili se nešto od opreme pokvari.
Samo kaj je kod mene optiak do ulaza a od ulaza do stana bakar.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 01:38   #34
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Ja imam jedno 2 kilometra bakra do stana
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 11:49   #35
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
sad se meni desio isti ovaj problem, s time da sam ja sada 10 dana bez dsl linije, kompletan prekid kabela. isprobali smo sve slobodne parice u ormariću, sve su u prekidu na istom mjestu, zadnja ispravna otišla tipu koji je netom prije mene prijavio kvar.

složio sam im mail kojeg šaljem kada bude 15 dana od prekida usluge, kao kolega gore, tražim umanjenje računa i naknadu šteta + popravak parice.

s time da se nadam da se meni neće to odužiti na 3 mjeseca kao njemu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 12:01   #36
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Nadam se da si prijavio kvar i da to imaju "zabilježeno"
To radi "brojenja" dana kvara.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 12:12   #37
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ofc, prijavljeno isti dan, od onda sam u prekidu. imaju zavedeno u sustavu sve, provjerio sam.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 13:22   #38
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Rovinj je special case po pitanju interneta. Zapetljanac samo takav. Ima puno obiteljskih kuća koji su nekome dozvolili postavljanje i prolazak kabla,a nekome ne. I onda se desi slučaj da je čvorište sa slobodnim paricama 50m od moje kuće a ja 7 godina nisam imao fiksnu liniju pa me jedva ubacili 250M dalje kroz 5 stupova,jer naravno nepoznati susjed (nepoznat jer sluzbeno se ne smije reci koji iako znam koji) ne dupusta da ide kabel od moje kuće do ovog bližeg preko njega iako već ima 2-3 kabla koji idu. Njegovo pravo naravno,ali ja nisam takav.
Sad moja parica ima propusnost 40/8 a ja dobijam 29/5 iako imam ugovoreno min 35/7. Čekam "popravak" 20ak dana. Nakon 35 radnih dana imam pravo na nadoknadu štete uz naravno smanjenje računa,pa ćemo vidjeti kako će završiti. Ne želim prekinut ugovor,jer ću se isto i s drugima tlačit.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 14:39   #39
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Njegovo pravo naravno,ali ja nisam takav.
Njegovo pravo, a i ja bih isto postupio. Uz razliku što bih ja pokušao s HT-om skinuti žice sa svoje kuće pa neka rade što hoće po stupovima. A slično razmišlja i onaj negdje južnije na obali koji je prije par godina presjekao dolaz u svom dvorištu usred sezone. PTT je svojevremeno imao na raspolaganju stupove za ugradnju, a mogli su se kačiti i na elektrine, ionako je sve to bilo pod istom državnom palicom, ali nisu nego su stupovi, klasično, ispali s kamiona. Uz to su instalateri dodatno tražili novac na ruke za spajanje kuće pored one naknade za izgradnju infrastrukture koja je koštala puno DEM.

Kad smo poklonili sve Njemačkoj, nitko se od silnih menadžera nije potrudio prebaciti kabele s krovova na stupove barem u problematičnim područjima poput tvojeg, ili izregulirati pravo puta uz naknadu. I sad je jedini način za "kazniti" HT napraviti situaciju poput tvoje.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 14:57   #40
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ako nema dogovora onda možda kao ona baba negdje u Rusiji ... sikira + skupljanje bakra za prodaju ... cijela država ostala bez Interneta
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2020., 15:48   #41
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Njegovo pravo, a i ja bih isto postupio. Uz razliku što bih ja pokušao s HT-om skinuti žice sa svoje kuće pa neka rade što hoće po stupovima.
Meni je malo ku***nski dozvoliti dvojici,jednom ne,pa trećem da i šta ja znam. Ili dozvoli ili nemoj i traži skidanje,ali to sam ja. Zato nam i država ode ,svatko gleda sebe,i ustvari najviše profitiraju veliki poput HTa a mi mali se "držimo distance".
Ali bolje da ne idemo offtopic bezeveze
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 00:01   #42
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni je malo ku***nski dozvoliti dvojici,jednom ne,pa trećem da i šta ja znam. Ili dozvoli ili nemoj i traži skidanje
Ako je PTT nekad davno došao njemu na krov i povukao tih par kabela i to je to, onda OK. Ali ako on i danas selektivno dozvoljava tko se smije spojiti preko njegovog krova, to je već nešto drugo i slažem se s tobom.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 00:59   #43
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
jel ovo jos na snazi da se nakon isteka ugovora nastavlja pretplatnicki odnos po istim uvijetima? da li to i znaci po istoj cijeni?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na