Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2020., 17:12   #661
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Što raditi ukoliko suvlasnici nekretnine ne žele potpisati pristanak za dovođenje optike? A to je uvjet za bilo kakve radove.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 19:12   #662
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Što raditi ukoliko suvlasnici nekretnine ne žele potpisati pristanak za dovođenje optike? A to je uvjet za bilo kakve radove.
A sta drugo, sjedimo i placemo, nemozes im nista.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2020., 21:38   #663
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Što raditi ukoliko suvlasnici nekretnine ne žele potpisati pristanak za dovođenje optike? A to je uvjet za bilo kakve radove.
Daj pliz reci koji su im argumenti da ne žele potpisati?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 22:16   #664
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Što raditi ukoliko suvlasnici nekretnine ne žele potpisati pristanak za dovođenje optike? A to je uvjet za bilo kakve radove.
suvlasnici, ili predstavnik stanara?
ako su problem suvlasnici - idi kod predstavnika stanara.
ako je problem predstavnik stanara, možeš eventualno nazvati upravitelja zgrade, iako oni tu odluku vrate na predstavnika stanara.

ako ništa ne prođe , samo sjest i plakat. eventualno im sasrat da je to budućnost i da im je vrijednost stana manja ako zgrada nema optiku.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 22:27   #665
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Daj pliz reci koji su im argumenti da ne žele potpisati?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Misliš da starijim ljudima argumenti puno znače? Kao i optika? Javit će se jedna baba koja će reć “mojoj sestri anki su naplatili 500 kuna iako nije ništa dužna” i ostali će se složit i to ti je tako. Čast onima koš kojih nije.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 08:21   #666
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
suvlasnici, ili predstavnik stanara?
ako su problem suvlasnici - idi kod predstavnika stanara.
ako je problem predstavnik stanara, možeš eventualno nazvati upravitelja zgrade, iako oni tu odluku vrate na predstavnika stanara.

ako ništa ne prođe , samo sjest i plakat. eventualno im sasrat da je to budućnost i da im je vrijednost stana manja ako zgrada nema optiku.
Radi se o kuci, nema predstavnika stanara, samo 2 vlasnika.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 10:13   #667
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nama doma nisu slali nikakvu suglasnost za uvođenje, samo smo potpisali ugovor i uveli su za koji tjedan, nije bilo nikakvih provjera suglasnosti ili čega takvoga. Al nije bio A1 nego HT.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 11:51   #668
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Počeo mi nakon nekog vremena upload padat ispod 300Mbps pa sam im prigovor slao na mail da mi upload u večernjim satima pada ispod dogovorenog odstupanja i zvao sam tehničku isto da prijavim. Pa su bome nakon dan i pol odma fixnuli situaciju.

Ovo je jutarnje mjerenje, navečer padne za 5-8Mbps down i up.


EDIT:
Problemi su se opet pojavili u poslijepodnevnim satima, upload opet padne od 300 do 350, svakim mjerenjem je drukčiji rezultat. Nekad čak i ode do 450 šta je ok, no jako oscilira upload i većinom je ispod granice do koje smije past.





Primjetio sam također da mi u Firefoxu na mjerenju down nikad nije prelazio 937, dok u Edge-u mi ode na 946Mbps, gledao sam na mrežnom adapteru jer nisam vjerovao baš pretraživačima i stvarno je više kad sa Edge-om mjerim.

EDIT2:
Bio je tehničar danas, uglavnom bezveze jer nije nikakav kvar na opremi bio, nego u centrali je problem što su svih 64 slota popunjena i dešavaju se padovi ovakvi kao kod mene. Pitao sam ga pa kako je to moguće kad sam valjda jedini u kvartu ja spojen na GPON zasad, pošto A1 uopće ne nudi ovu GPON optiku u mom kvartu pa kaže da sam tu u mojoj centrali spojen samo softverski te da sam fizički ukopčan u neku drugu centralu gdje je vjerovatno preopterećenje i dolazi do pada brzine povremeno. Rekao je danas pisat mail pa će me sutra ili preksutra netko kontaktirat da pratim situaciju jel se poboljašala. Pa ćemo vidjet šta će bit.

EDIT3:
Tehničar me zvao sad sat vremena možda od kako je otišao da li se može vratit da su u centrali nešto mijenjali oko parametara i da treba resetirat router pa se vratio napravio reset i sad je rekao da pratim. Zasad se čini sve u redu, ali vidit ćemo još kroz dva-tri dana.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 09.12.2020. u 12:40.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 13:13   #669
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 114
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
... pokušao sam isposlovati da mi iz hakoma barem kažu da će poslati ping mail na A1 iako ne očekujem puno, nažalost.

Jučer dobio potvrdu da će A1 završiti projekt, čim se promjene drveni stupovi u betonske.
Stupovi su koliko vidim dovezeni na lokacije i sad se čeka zamjena i onda optika.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 11:41   #670
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 619
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Počeo mi nakon nekog vremena upload padat ispod 300Mbps pa sam im prigovor slao na mail da mi upload u večernjim satima pada ispod dogovorenog odstupanja i zvao sam tehničku isto da prijavim. Pa su bome nakon dan i pol odma fixnuli situaciju.

Ovo je jutarnje mjerenje, navečer padne za 5-8Mbps down i up.


EDIT:
Problemi su se opet pojavili u poslijepodnevnim satima, upload opet padne od 300 do 350, svakim mjerenjem je drukčiji rezultat. Nekad čak i ode do 450 šta je ok, no jako oscilira upload i većinom je ispod granice do koje smije past.





Primjetio sam također da mi u Firefoxu na mjerenju down nikad nije prelazio 937, dok u Edge-u mi ode na 946Mbps, gledao sam na mrežnom adapteru jer nisam vjerovao baš pretraživačima i stvarno je više kad sa Edge-om mjerim.

EDIT2:
Bio je tehničar danas, uglavnom bezveze jer nije nikakav kvar na opremi bio, nego u centrali je problem što su svih 64 slota popunjena i dešavaju se padovi ovakvi kao kod mene. Pitao sam ga pa kako je to moguće kad sam valjda jedini u kvartu ja spojen na GPON zasad, pošto A1 uopće ne nudi ovu GPON optiku u mom kvartu pa kaže da sam tu u mojoj centrali spojen samo softverski te da sam fizički ukopčan u neku drugu centralu gdje je vjerovatno preopterećenje i dolazi do pada brzine povremeno. Rekao je danas pisat mail pa će me sutra ili preksutra netko kontaktirat da pratim situaciju jel se poboljašala. Pa ćemo vidjet šta će bit.

EDIT3:
Tehničar me zvao sad sat vremena možda od kako je otišao da li se može vratit da su u centrali nešto mijenjali oko parametara i da treba resetirat router pa se vratio napravio reset i sad je rekao da pratim. Zasad se čini sve u redu, ali vidit ćemo još kroz dva-tri dana.
A1 te obožava.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2020., 13:44   #671
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Bio je tehničar danas, uglavnom bezveze jer nije nikakav kvar na opremi bio, nego u centrali je problem što su svih 64 slota popunjena i dešavaju se padovi ovakvi kao kod mene. Pitao sam ga pa kako je to moguće kad sam valjda jedini u kvartu ja spojen na GPON zasad, pošto A1 uopće ne nudi ovu GPON optiku u mom kvartu pa kaže da sam tu u mojoj centrali spojen samo softverski te da sam fizički ukopčan u neku drugu centralu gdje je vjerovatno preopterećenje i dolazi do pada brzine povremeno. Rekao je danas pisat mail pa će me sutra ili preksutra netko kontaktirat da pratim situaciju jel se poboljašala. Pa ćemo vidjet šta će bit.
Prema tvom boldanom tekstu onda ocito jos nista od poboljsavanja - zamjeni opreme u staroj Amis optickoj centrali u nasem kvartu, o kojoj si svojevremeno pisao kao da bi to A1 trebao obaviti do kraja 2020.god. i time poboljsati uslugu i povecati brzine na starom optickom razvodu od Amisa u nasem kvartu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 16:11   #672
Ribica
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: zzz
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Prema tvom boldanom tekstu onda ocito jos nista od poboljsavanja - zamjeni opreme u staroj Amis optickoj centrali u nasem kvartu, o kojoj si svojevremeno pisao kao da bi to A1 trebao obaviti do kraja 2020.god. i time poboljsati uslugu i povecati brzine na starom optickom razvodu od Amisa u nasem kvartu.

Jesi ih kontaktirao mailom da ti daju 1gbps brzinu?

Ja sam ih prvo zvao par puta, čak sam i u poslovnici pitao i rekli da ne može. Samo kabelski paketi (kao što piše na sajtu u provjeri dostupnosti za mene).

Onda sam složio mail da sam stari Amis user i da mi je opticka nit provedena skroz do dnevne sobe i da želim povećati brzinu na 1gbps.
Imao sam onaj stari paket 100/100 FTTH.

Čekao sam odgovor skoro 2 tjedna i nazvala me ženska i rekla da su morali odraditi nekakve interne zahtjeve i da je to odobreno sada za mene i da mogu uzeti 1gbps optiku.

Otišao opet u poslovnicu i rekao da želim 1gbps pa sam i njoj tamo morao objasniti da mi je odobrena brzina. Jer je ona valjda i dalje vidjela u sustavu da mogu imati samo kabelski net.

Došao tehničar, malo mi produžio nit i zamjenio konektor dao novi ruter i eto sve šljaka odlicno. 950/500.
Ribica je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 19:34   #673
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Anyone da demantira / potvrdi

Dobio info da a1 poceo trotlat sve po preko, da opet havarija sa ispadom
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 00:25   #674
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Opet problemi sa brzinom... nisu nista sredili izgleda. Opet mi upload sad plese oko 350.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 01:07   #675
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
...kaže da sam tu u mojoj centrali spojen samo softverski te da sam fizički ukopčan u neku drugu centralu gdje je vjerovatno preopterećenje i dolazi do pada brzine povremeno.
Ovo mi više zvuči kao neka filozofska, a ne tehnička misao Spojen ili ne biti spojen, pitanje je sad

Ovo me baš sad zaintrigiralo kako to možeš biti spojen u centrali "softverski" samo. Možda je mislio da si u centrali samo spojen preko patch panela na nit koja dolazi od negdje s nekog većeg OLT-a koji dijeli dolaznu vezu providera na puno korisnika pa je valjda on preoterećen, možda škrtare pa su njega splitali na previše korisnika dalje negdje. Isto sranje samo malo drugačije pakovanje

Zanimljivo je kako pada do otprilike nekih 350-ak megabita, tj. jako blizu okvirno onih 70% koje su dužni pružati. Možda su uložili više u neku skriptu da balansira brzine tako da nikome ne pada ispod tog zakonskog limita umjesto da poboljšaju infrastrukturu.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 09:20   #676
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ovo mi više zvuči kao neka filozofska, a ne tehnička misao Spojen ili ne biti spojen, pitanje je sad

Ovo me baš sad zaintrigiralo kako to možeš biti spojen u centrali "softverski" samo. Možda je mislio da si u centrali samo spojen preko patch panela na nit koja dolazi od negdje s nekog većeg OLT-a koji dijeli dolaznu vezu providera na puno korisnika pa je valjda on preoterećen, možda škrtare pa su njega splitali na previše korisnika dalje negdje. Isto sranje samo malo drugačije pakovanje

Zanimljivo je kako pada do otprilike nekih 350-ak megabita, tj. jako blizu okvirno onih 70% koje su dužni pružati. Možda su uložili više u neku skriptu da balansira brzine tako da nikome ne pada ispod tog zakonskog limita umjesto da poboljšaju infrastrukturu.
A da. Znaju često drobit ti tehničari, zadnji put mi je izdrobio frajer da je on zaslužan šta ovi novi huawei routeri uopće rade da je on pronašao grešku, al da mu nitko nije zahvalan mislim možda je istina, al mi se čini kao pecanje

Ovo boldan je lako moguce jer bas izgleda kao da nesto iskontrolira brzinu nakon vise mjerenja malo se penje i penje pa ako ne testiram par minuta opet padne. Bas izgleda kao da neka skripta je napravljena da vidi ko poteze vise u tom trenutku pa na tome malo vecu brzinu da u tom trenutku.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 11.12.2020. u 09:36.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:28   #677
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
A da. Znaju često drobit ti tehničari, zadnji put mi je izdrobio frajer da je on zaslužan šta ovi novi huawei routeri uopće rade da je on pronašao grešku, al da mu nitko nije zahvalan mislim možda je istina, al mi se čini kao pecanje

Ovo boldan je lako moguce jer bas izgleda kao da nesto iskontrolira brzinu nakon vise mjerenja malo se penje i penje pa ako ne testiram par minuta opet padne. Bas izgleda kao da neka skripta je napravljena da vidi ko poteze vise u tom trenutku pa na tome malo vecu brzinu da u tom trenutku.
Ma samo "edit photo -> photoshop" i rokat brojke kako tebi pasu, ako meni slika kaze da je ispod 100 nema tko da laze, pa nek oni gledaju u tu skriptu ako je ima , cim tehnicar izmjeri i kaze da je dobro kako zatvori vrata, odmah ga zoves nazad i samo izbacis novu sliku. Treba i njih malo u glavu silovat.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:57   #678
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Ma samo "edit photo -> photoshop" i rokat brojke kako tebi pasu, ako meni slika kaze da je ispod 100 nema tko da laze, pa nek oni gledaju u tu skriptu ako je ima , cim tehnicar izmjeri i kaze da je dobro kako zatvori vrata, odmah ga zoves nazad i samo izbacis novu sliku. Treba i njih malo u glavu silovat.
Opet sam prijavio problem. Sad su opet nešto izmijenili pa su mi rekli da resetiram router i da pratim. Mislim da apsolutno ništa nije promijenjeno, ali ću pratit, obično poslijepodne padne brzina...katastrofa ovo je već drugi put da nešto mijenjaju, a nikakve promijene.

Srećom pa nisam pod ugovorom tako da čim t-com dođe sa svojom optikom neće im bit baš ovako svejedno. A mogli bi i oni dić svoju 500Mbps max na gigabit uskoro.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 16:39   #679
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Opet sam prijavio problem. Sad su opet nešto izmijenili pa su mi rekli da resetiram router i da pratim. Mislim da apsolutno ništa nije promijenjeno, ali ću pratit, obično poslijepodne padne brzina...katastrofa ovo je već drugi put da nešto mijenjaju, a nikakve promijene.

Srećom pa nisam pod ugovorom tako da čim t-com dođe sa svojom optikom neće im bit baš ovako svejedno. A mogli bi i oni dić svoju 500Mbps max na gigabit uskoro.
Ah, ko zna kad ce T-com sprovesti tu optiku u gornji dio naseg naselja, za sad je sproveo samo u donji dio naselja od Spara prema jugu a mi koji stanujemo u zgradama od Spara prema sjeveru cemo se jos dosta necekati, pitanje je dali ce biti sprovedena i u sljedecoj 2021. godini.


Tako si se veselio toj optici od 1 Gbps, a sad problemi s njom.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 16:50   #680
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ah, ko zna kad ce T-com sprovesti tu optiku u gornji dio naseg naselja, za sad je sproveo samo u donji dio naselja od Spara prema jugu a mi koji stanujemo u zgradama od Spara prema sjeveru cemo se jos dosta necekati, pitanje je dali ce biti sprovedena i u sljedecoj 2021. godini.


Tako si se veselio toj optici od 1 Gbps, a sad problemi s njom.
Ah šta ćeš jbg više očito sve boli k... za nas korisnike.

Sad sam treći put zvao i opet su nešto pričkali sad mi je i ujutro i navečer kad mjerim upload oko 440 plus minuta 10mbps. ko da su namjerno fix neki napravili. Kakva gamad srećom pa nisam pod ugovorom.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 17:16   #681
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Reci u kojem to točno pogledu je tebi presudno što brzina nije lockanih 1000/500?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 17:20   #682
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Reci u kojem to točno pogledu je tebi presudno što brzina nije lockanih 1000/500?
Nisam to nigdje ni rekao da je presudno. No bio je upload ispod dogovorenog do prekjučer, e to već nije u redu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 17:23   #683
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
A ti imaš u ugovoru 1000/500 fiksno, nema fair usagea?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 17:25   #684
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
A ti imaš u ugovoru 1000/500 fiksno, nema fair usagea?
Nije fiksno od 500 do 350 je upload, a down ne znam, on mi je uvijek isti pa nisam ni gledao koliki je od do kod njega. Fair usage-a ima, al teško da ću ga svojim trošenjem ikad prekoračit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 17:32   #685
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nije fiksno od 500 do 350 je upload
Po tome je sve >350 za up ok. Navečer kad se ljudi zakače logično mi je da up nije isti, al obzirom da se tu radi o ogromnim brzinama za HR pojmove to j sve ok.

Postoje oni koji su još na VDSLu pa im je ovo cjepidlačenje
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 18:21   #686
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Po tome je sve >350 za up ok. Navečer kad se ljudi zakače logično mi je da up nije isti, al obzirom da se tu radi o ogromnim brzinama za HR pojmove to j sve ok.

Postoje oni koji su još na VDSLu pa im je ovo cjepidlačenje
Briga me za ostale, meni je ovo dostupno i ako placam to zelim i da mi isporuce onako kako je dogovoreno, a ne da mi prodaju krafne.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 18:33   #687
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Kao što sam rekao, ako je 350+ onda se nemaš kaj žalit pa makar i da je zakucano 351 cijelo vrijeme.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 18:51   #688
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
koliko pratim ovu temu (a complaint mi je zapravo - smiješan, jer za kikiriki imaš gigabit), imaš brzinu koja je za realno korištenje nedostižna ionako. da li je uplink 200,300 ili 500 po meni se kačiš na sitnicu, jer pri TOLIKIM brzinama to može uvijek varirati, i nitko ti neće garantirati da brzine neće pasti.

pod 2 ti si na shared optici, kako se više ljudi bude nakačilo tako ćeš sve češće i češće imati manju brzinu.

pod 3 - jebote gigabit / peCto megabita. za cijenu ADSL-a u ostatku hrvaCke.

ako želiš rock solid 1000/500 , za početak nitko ti to neće dati, ako bi netko i dao, plaćao biš to parsto soma kuna mjesečno.
i za kraj - kampovi za 10 000 ljudi (!) imaju dedicirani link od 500/500. obližnji hotel sa 5+ zvjezdica za CIJELI hotel ima 500/500.

sve ok sa time da ti želiš dobiti reklamirano, ali daj spusti kriterije, imaš net koji je još debelo iznad onoga šta je danas standard igdje u svijetu.
imho, operateri nebi trebali ni nuditi takve brzine, jer na shared optici sa 128 korisnika, nek se nakaleme DVA usera poput tebe koji skidaju čitav internet - i ubit će brzinu ostalima:

XGPON’s maximum rate is 10 Gbits/s downstream and 2.5 Gbits/s upstream. Optical split is 1:128

živio nam dsl kada korisnik by design nije mogao povući više od 50mbita.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 18:57   #689
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kao što sam rekao, ako je 350+ onda se nemaš kaj žalit pa makar i da je zakucano 351 cijelo vrijeme.
Pa bilo je ispod 350 imaš gore moja mjerenja.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
koliko pratim ovu temu (a complaint mi je zapravo - smiješan, jer za kikiriki imaš gigabit), imaš brzinu koja je za realno korištenje nedostižna ionako. da li je uplink 200,300 ili 500 po meni se kačiš na sitnicu, jer pri TOLIKIM brzinama to može uvijek varirati, i nitko ti neće garantirati da brzine neće pasti.

pod 2 ti si na shared optici, kako se više ljudi bude nakačilo tako ćeš sve češće i češće imati manju brzinu.

pod 3 - jebote gigabit / peCto megabita. za cijenu ADSL-a u ostatku hrvaCke.

ako želiš rock solid 1000/500 , za početak nitko ti to neće dati, ako bi netko i dao, plaćao biš to parsto soma kuna mjesečno.
i za kraj - kampovi za 10 000 ljudi (!) imaju dedicirani link od 500/500. obližnji hotel sa 5+ zvjezdica za CIJELI hotel ima 500/500.

sve ok sa time da ti želiš dobiti reklamirano, ali daj spusti kriterije, imaš net koji je još debelo iznad onoga šta je danas standard igdje u svijetu.
imho, operateri nebi trebali ni nuditi takve brzine, jer na shared optici sa 128 korisnika, nek se nakaleme DVA usera poput tebe koji skidaju čitav internet - i ubit će brzinu ostalima:

XGPON’s maximum rate is 10 Gbits/s downstream and 2.5 Gbits/s upstream. Optical split is 1:128

živio nam dsl kada korisnik by design nije mogao povući više od 50mbita.
A kakvi su to korisnici poput mene daj mi pojasni ? I od kud tebi da ja skidam čitav internet ?? Di sam ja to spomenuo, osim šta si ti po svojoj nekoj logici koja je netočna sam to zaključio.

Korisnici optike gpon t-coma kolko sam vidio i imam kolege koji imaju 500/200 kažu da im padova nema uopće(a oni igraju i skidaju skoro non stop za razliku od mene), a već su po pol godine ako ne i duže na toj optici.
Ja sam na ovoj A1 ravno 3 mjeseca ako i tolko i samo prvih mjesec dana je bilo sve u redu, poslije toga padovi sve do prije par tjedana kad je počelo ispod 350 koja je najniža za upload.

Zasad u ovo šta su mi drugi put riktali izgleda da su riješili stvar i sad je upload ok i tolerantnim granicama. Ali ono ispod 350 mi defintivno nije tolerantno i na to sam mislio kada sam napisao gore komenatar, no nije nitko čitao izgleda moje prijašnje komentare pa se krivo zaključilo valjda.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 12.12.2020. u 23:42.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 19:12   #690
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pa bilo je ispod 350 imaš gore moja mjerenja.
U tom slučaju ih zovi a na kraju mjeseca šalji mailove da ti spuste cijenu jer nisu isporučili ugovorenu uslugu pa buš zadovoljan.

Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Korisnici optike gpon t-coma kolko sam vidio i imam kolege koji imaju 500/200 kažu da im padova nema uopće, a već su po pol godine na toj optici. Ja sam na ovoj A1 ravno 3 mjeseca ako i tolko i samo prvih mjesec dana je bilo sve u redu, poslije toga padovi sve do prije par tjedana kad je počelo ispod 350 koja je najniža za upload.
Nešto sam čuo da fair usage kod A1 postoji kaj se tiče brzine kad je najviše korisnika online, kod t-coma tog nema. Ha gle, ak se nastavi raskini ugovor i odi kod t-coma i nemaš brige sa padom brzine
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na