Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2005., 02:50   #1
elvis
...
Moj komp
 
elvis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: %
Postovi: 465
EpoX 8RDA3+ i WinXP instalacija

MB je revizije 3.2 i na njoj je Barton Mobile 2600+, 512Mb Kingmax, GF4 Ti, Hitachi 120GB SATA.

Kad pokrenem install WinXP sve ide glatko do dijela za management particijama, kreiram novu particiju od 20GB i dalje ide format. Formatiranje najčešće prolazi ok, ali na 100% stoji par minuta i dalje menu.

Ono najčešće se odnosilo da nekad na kraju formatiranja dođe message:
"Setup was unable to format the partition. The disk may be damaged. Make sure the drive is switched on and properly connected to your computer.
If the disk is a SCSI disk, make sure your SCSI devices are properly terminated. Consult your computer manual or SCSI adapter documentation. You must select a different partition for WinXP. To continue press enter.

Sad počinju muke... Prvo ide kopiranje winxp fajlova na particiju, fajlovi se kopiraju ali svako dvadesetak sekundi dolazi do zastoja tako da taj dio traje nekih 20 minuta. Instalacija započne, ali uvijek negdje random zapne. Jednom mi se desilo da je tražio neki fajl kojeg nije bilo na CD-u.

Napravio sam:
-Prvo sam disk stavio u komp sa istim chipsetom, bootao se. Po ulasku u Win, svako pola minute komp se zablokira. U safe modu radio normalno.
-Zamjenio RAM, graf., proc, optiku - problem isti
-Zamjenio SATA disk (Hitachi koji je sigurno ispravan) za PATA 20GB i probao instalirati, ista stvar, samo prođe format, ali zapne na Win instalaciji.
-Probao instalirati na USB PATA disk - ista stvar
-Nanovo radio SATA diskete.... i još ne znam sve što i jedno 500 puta polušaj installa winxp.

Da li ima netko kakvu ideju? Bilo kakva pomoć dobrodošla!
elvis je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 06:55   #2
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Si probo drugo napajanje pristekat,i probat?

:confused:
dautanecII je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2005., 07:44   #3
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Slicnu stvar je meni radilo sa seagateom SATA. Nikako da sve prodje u redu.Na kraju sam promijenio onaj adapter za napajanje (molex na sata) i sad sve 5. Mozda ti stvarno nesto u vezi napajanja ne sljaka.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 19:45   #4
elvis
...
Moj komp
 
elvis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: %
Postovi: 465
Ništa od navedenog nije riješilo problem, izgleda da je stvar do epox-ice i southbridgea.
Instalirao sam bez problema winxp na svoj hard na drugom kompu sa istom pločom. Vratio hard u svoj komp, windowsi se bootali, ali stalno neki errori, svako mali fali neki .dll, .com ili slično, rundll.exe, msmsgs i sl... Probao chkdsk dosta fajlova bilo corruptano... a instalacija stara 15 minuta.
thx anyway
elvis je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 22:20   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Ovim redom provjeravaj:

1. SATA kabel
2. Postavke memorije vrati na normalu
3. Reset BIOS-a
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 22:48   #6
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Ja sam imao slican problem na jednom kopmu na kojem sam trebao instalirati Win XP...na kraju se uspostavilo da se memorija ne slaze sa plocom ili da nije radila ispravno,nisam sto posto siguran sta je bilo tocno.Uglavnom memorija. S tim da nisam nikako mogao dovrsiti instalaciju ili bi mi dolazio onaj plavi ekran....mozda nije to ali eto ti moje iskustvo....
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2005., 02:00   #7
elvis
...
Moj komp
 
elvis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: %
Postovi: 465
- SATA kabel sam mijenjao, i to više komada
- u mb sam stavljao Kingmax SR 433, AData 400, Nanya 266 i to sa najlabavijim latencijama tipa 3-6-6-10 i sl.
- trenutno je gore novi bios koji bi trebao riješiti probleme kompatibilnosti sa Kingmax memorijama, te je updaetan i SATA bios, ali opet ista stvar

Da proglasim kliničku smrt EpoX-ice?
elvis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na