Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2010., 16:58   #1
elvis
...
Moj komp
 
elvis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: %
Postovi: 465
Kolor laser i printanje fotografija

Zanima me kako se noviji pisači nize klase (Samsung CLP-315, 325, HP 1215/HP 1515) nose sa ispisom fotografija i materijala bogatog grafikom.

Konkretno radi se o A4 formatima, otprilike 90% full color.
Količine su oko 2000-3000 A4 godišnje, trenutno se taj posao obavlja sa 2 inkjeta (HP 990 i Canon MX310) i rade solidno, al potrosnja boje je dosta velika, set boja je 400kn za svaki printer.

Što se cijene tu nema govora da je jeftinije. Ali da li bi kolor laser te klase bio dostojna zamjena sto se kvalitete ispisa tiče? Znaci govorimo o full color ne o grafikama tekstu i sl.
elvis je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 17:15   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Hmm, imam clp-315.

Ne znam kakva bi tebi trebala kvaliteta slike, ali meni je zadovoljavajuća. Što se tiče cijene, ne vjerujem da ti se isplati, isprintao sam oko 800 stranica u zadnjih 6 mjeseci, nešto malo grafova i slika, i color mi je na samo 60-ak%, znači potrošio sam 40% boje, a nisam uopće puno slika ispisivao.

Ovaj printer ti je više za printanje teksta, a boja samo ako ti nekad zatreba...
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2010., 07:47   #3
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor elvis Pregled postova
Zanima me kako se noviji pisači nize klase (Samsung CLP-315, 325, HP 1215/HP 1515) nose sa ispisom fotografija i materijala bogatog grafikom.

Konkretno radi se o A4 formatima, otprilike 90% full color.
Količine su oko 2000-3000 A4 godišnje, trenutno se taj posao obavlja sa 2 inkjeta (HP 990 i Canon MX310) i rade solidno, al potrosnja boje je dosta velika, set boja je 400kn za svaki printer.

Što se cijene tu nema govora da je jeftinije. Ali da li bi kolor laser te klase bio dostojna zamjena sto se kvalitete ispisa tiče? Znaci govorimo o full color ne o grafikama tekstu i sl.
Laser sam po sebi nije za fotografije ali je dobar za grafiku
HP 99 je odličan za tekst ali za fotografije ga je vrijeme pregazilo.

Za full kolore cca 2-3 k je životni vijek nekog današnjeg inkjeta tako da je za te potrebe možda najbolje uzeti neki Epson + CISS a kad te više kvaliteta otiska ne zadovoljava premjestiti CISS na novi printer
Adriatix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na