Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2009., 19:59   #1
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Acer Recovery (ALT + F10) ne radi - kako riješiti?

Kako su mnogi od nas htjeli instalirati nešto drugo od onoga što su imali već instalirano na laptopu (tipa VISTA) pa su prešli na XP kao i ja, izgubili su mogućnost vraćanja tvorničkih postavki na način da prije ulaska u windows simultano stišćete ALT + F10. Ukoliko niste izbrisali skrivenu particiju pod nazivom (koji put su to i dvije particije) PQSERVICE još uvijek možete vratiti tvorničke postavke odnosno tvornički instralirani operativni sistem.

Postupak je sljedeći:

1) Skinite sve potrebno na sljedećoj adresi:
hxxp://rapidshare.com/files/230302044/acer-alati.rar

2) Otpakirajte sve fajlove u direktorij i pokrenite "acer.bat" kao administrator.

3) Napravite reboot!

4) Kad se prikaže BIOS počnite stiskati ALT + F10 i to je to!

5)Tu se prikaže neki tekst koji vas ne treba previše zamarati, kliknete ENTER i to je to... dalje vjerujem da ćete se snaći.

PTEDIT32.EXE je program koji služi kako bi mogli pristupiti skrivenim particijama. Ja sam to koristio kako bi iz PQSERVICE particije izvukao mbrwrwin.exe (koji služi za upis MBR-a na hard) i rtmbr.bin (koji je originalna kopija MBR-a). To je nešto što će vam trebati ukoliko rtmbr.bin nije dobar za vaš model laptopa. Javite se na PM za pomoć oko rada sa ovim programima.

Ovo je isprobano na 2 modela ACER-a i radilo je tako da nema razloga zašto nebi radilo i na nekom trećem modelu.
__________________

Dadox je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na