Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2012., 03:03   #5971
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Vjerojatno glupo i možda ne spada tu jer baš i nije HIFI ali ajde.

Trenutno imam Genius SP-HF 3000A koji su vjerojatno svima poznati. Unutra su po TDA2030A u bridgeu. I sad, kak su s vremenom kondenzatori otišli to je zamijenjeno i sve to lijepo svira al nemam mira i volim stalno prčkat oko nečega pa me zanima kolika bi razlika bila da zamijenim to njihovo pojačalo s recimo ovim kitom. Na bolje, ili gore. Gore je YDA148. Kama Bay ima YDA138 pa vučem neke paralele, vjerojatno krivo i bez razloga
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 10:49   #5972
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova

Htio bi jos samo relativno posteno i jednostavno rijesiti i te kablove pa sam ja miran ohoho vremena.

Evo jednog možda ipak očitog rješenja - postoji li način da sve smjestiš tako da ti ne treba 10 metara IC kabla?

Vrlo često (i općenito u životu) je najisplativije ići na opciju koja rješava problem, a ne na onu koja ga "popravlja" u većoj ili manjoj mjeri.
Uvijek bi, ovisno o tome kakve su namjere sa hifijem, trebalo učiniti ono što omogućuje ispunjenje namjere.

Ako je namjera "koncentrirano" slušanje glazbe, onda bi stvari trebalo postaviti ovako (po važnosti):

1) smještaj zvučnika u prostoru. pri tome nije presudna kvaliteta zvučnika, nego iskorištavanje njihovih mogućnosti, ovisno o sobi u kojoj se sluša. Ako su mali zvučnici u velikoj sobi, može se pozicija za slušanje postaviti u tzv"near field". Ako su veliki zvučnici u maloj sobi, najbolje ih je mjenjati...

2) značaj izvora zvuka, iliti "garbage in, garbage out". u prijevodu, sustav nikad neće moći nadići mogućnosti izvora zvuka, što god se nalazilo iza njega. moći će ga samo iskoristiti u potpunosti, ili to neće uspjeti. u tom smislu podržavam prijedlog o upgradeu zvučne kartice.

3) žice, jeftine ili skupe, morale bi biti što kraće. vjerojatno to manje vrijedi za digitalni signal nego za analogni, ali ništa ne mijenja na stvari.


.......pod 4) bi dodao - posebna soba za slušanje. u idealnom svijetu to bi trebalo biti pod 1), ali obzirom da ne živimo u idealnom svijetu....nek bude samo naznaka potencijalne i ultimativne ambicije (i ja ju imam)

Opet podsjećam - najosnovnija je svrha ili namjera. moj glavni sustav je otprilike usklađen sa tim postavkama. zvučnici su možda malo preveliki za sobu (AE Cortez), ali nijedan zvučnik koji bi bio malo manji, a koji si mogu priuštiti ne bi bio napredak.

S druge strane, u spavaćoj sobi imam mali vintage sustav, koji je smješten na garderobnom ormaru, uključujući i zvučnike (polegnuti, na tvrdoj spužvi). nema tu prostorne dimenzije zvuka, jasno, ali ima lijepog zvuka s radija (povremeno koji CD) dok se ujutro spremamo na posao, kad žena pegla ili u rijetkim trenutcima kad tamo čitam (i - ima stereo slike)...
svrha zadovoljena.

Zadnje izmijenjeno od: jean luc. 10.01.2012. u 10:55.
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2012., 11:07   #5973
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa to i ja pričam cijelo vrijeme... nit će sumićeve crne rupe od treš sistema napraviti mrak, niti će bandridge kabel od conrad johnsona napraviti sony micro liniju.

treba ipak malo stati na loptu sa drljanjem oko kabela i posvetiti se stvarima koji donose značajne pomake u zvuku iliti ovaj redoslijed koji si ti naveo.

naravno tu sad možemo raspravljati unedogleda na šta sve treba paziti, ali neka osnovna pravila smještaja i matchinga se generalno znaju.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 11:23   #5974
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Hvala vam, tako sam nesto i mislio.
Problem s HIFI vodama koje malo istrazujem je sto mi se cine silno subjetkivne. Nekoliko vas, od kojih svi zvucite kao da ipak ponesto znate, ima razlicita iskustva i postavke.
Nekom je kabel jako vazan, netko vise naglasava smjestaj zvucnika, a netko sam izvor zvuka.
Pretpostavljam da je, kao i inace, istina negdje na pola, odnosno u svemu tome pomalo.
Ja za sebe mogu rec da imam vjerojatno losu ravnotezu u komponentama.
Harman/kardon HK670 pojacalo s Monitor Audio B2 zvucnicima (spojeni zvucnickim kabelima JAMO od nekih 15ak kuna metar, srebrnim, relativno debelim) - bez banana i slicnih stvari.
I onda 10m Bandridge kabela (to sam iskoristio u onom gore primjeru), spojen na Creative xi-fi extreme music zvucnu.
S obzirom da mi je, kad je taj sistem bio u probnoj funkciji, raspored komponenata bio najveci problem, odlucio sam sacekati prvo sa kupovinom stalaka za zvucnike.
Evo npr., slike tog sistema:
http://www.pohrani.com/f/2e/10W/1VAeYoql/dscn0193.jpg
http://www.pohrani.com/f/5/121/2bxsWUrB/dscn0194-2.jpg

Mozete prigovarati, ali ponavljam, morao sam probati kako zvuci pojacalo pa sam samo stavio knjige ispod zvucnika da ih dignem u razinu usiju
Iako znam da je ovo vjerojatno ubojstvo bilo za zvucnike, meni je vec i tad zvucalo sve to dosta dobro, ali nemam ja audiofilsko uho, odnosno, nisam se naslusao pojacala i zvucnika puno u zivotu.
Pa sam odlucio pitati sto je po vama najvaznije da entry range sistem ima. Po skupljenim iskustvima, nekako sam si poslagao:
1. pozicija zvucnika i stalaze
2. Pojacalo i sami zvucnici
3. Izvor zvuka (sto bolja zvucna ili DAC jednog daleko)
4. Kabeli

Nakon sto nabavim stalke, pretpostavljam da krecem u potragu za kabelima, cim iskopan syssov stripic o klotz samogradnji
Dovoljno mi je 2m kabela, ovih 10 metara mi je iz proslog sustava gdje su mi komponente bile udaljene.
Hvala na citanju i odgovaranju, necu vise spamati
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 11:40   #5975
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
na dobrom si putu... smještaj zvučnika je jedan od najboljih besplatnih tvikova koji postoje i može napraviti čuda u apsolutno svim aspektima reprodukcije i to u puuuuno većoj mjeri nego ikakav kabel.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 12:12   #5976
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Hvala vam, tako sam nesto i mislio.
Problem s HIFI vodama koje malo istrazujem je sto mi se cine silno subjetkivne. Nekoliko vas, od kojih svi zvucite kao da ipak ponesto znate, ima razlicita iskustva i postavke.
Nekom je kabel jako vazan, netko vise naglasava smjestaj zvucnika, a netko sam izvor zvuka.
Pretpostavljam da je, kao i inace, istina negdje na pola, odnosno u svemu tome pomalo.
Ja za sebe mogu rec da imam vjerojatno losu ravnotezu u komponentama.
Harman/kardon HK670 pojacalo s Monitor Audio B2 zvucnicima (spojeni zvucnickim kabelima JAMO od nekih 15ak kuna metar, srebrnim, relativno debelim) - bez banana i slicnih stvari.
I onda 10m Bandridge kabela (to sam iskoristio u onom gore primjeru), spojen na Creative xi-fi extreme music zvucnu.
S obzirom da mi je, kad je taj sistem bio u probnoj funkciji, raspored komponenata bio najveci problem, odlucio sam sacekati prvo sa kupovinom stalaka za zvucnike.
Evo npr., slike tog sistema:
http://www.pohrani.com/f/2e/10W/1VAeYoql/dscn0193.jpg
http://www.pohrani.com/f/5/121/2bxsWUrB/dscn0194-2.jpg

Mozete prigovarati, ali ponavljam, morao sam probati kako zvuci pojacalo pa sam samo stavio knjige ispod zvucnika da ih dignem u razinu usiju
Iako znam da je ovo vjerojatno ubojstvo bilo za zvucnike, meni je vec i tad zvucalo sve to dosta dobro, ali nemam ja audiofilsko uho, odnosno, nisam se naslusao pojacala i zvucnika puno u zivotu.
Pa sam odlucio pitati sto je po vama najvaznije da entry range sistem ima. Po skupljenim iskustvima, nekako sam si poslagao:
1. pozicija zvucnika i stalaze
2. Pojacalo i sami zvucnici
3. Izvor zvuka (sto bolja zvucna ili DAC jednog daleko)
4. Kabeli

Nakon sto nabavim stalke, pretpostavljam da krecem u potragu za kabelima, cim iskopan syssov stripic o klotz samogradnji
Dovoljno mi je 2m kabela, ovih 10 metara mi je iz proslog sustava gdje su mi komponente bile udaljene.
Hvala na citanju i odgovaranju, necu vise spamati

Ma sve ok, samo pitaj.

nisi poslao fotke ostatka prostorije, ali ako mjuzu slušaš sa radne stolice, najbolje rješenje bi bilo da zvučnike našarafiš na zid, i zakreneš toliko da ti se zamišljene linije visokotonaca ukrštaju pred glavom, u poziciji za slušanje

ovdje imaš jedan zgodan manual firme Audio physic:

http://www.audiophysic.de/aufstellung/index_e.html

Ovi spikeri imaju prednji bas refleks, pa im blizina zida neće biti velika smetnja.
Doduše, morao bi malo pomaknuti sve od vrata, čini mi se.

Ako imaš trosjed ili krevet iza stolice (ne vidi se, kažem) sa kojeg slušaš, onda možeš i sa stalcima, to je još bolje jer ćeš ih moći odmaknuti od zida ako treba.

Inače, hifi jest subjektivan, ali se temelji na objektivnim činjenicama. Odnosno, psihoakustika se koristi zakonima elektroakustike (fuf!)

Nema načina da se objasni zašto se nekom sviđa ili više pašu visoki i brzi tonovi Dizzya, a nekome prtljanje (doduše- melodično) po srednjim tonovima Chet Bakera.
Još teže je objasniti poklonike death-metala (NHF, poklonici )

Ali da za stereo sliku nije dovoljan jedan zvučnik (jer imamo dva uha), ili da ako uz zvučnik svira i polica na koju je postavljen onda nema visoke vjernosti - za to postoje konkretni pokazatelji.

i još: poboljšaj izvor zvuka, i ne puštaj mp3. možda se razlika između nekomprimiranog i komprimiranog izvora zvuka ne čuje u Ipod slušalicama, ali na ovim komponentama koje imaš ćeš ju sigurno čuti....i nećeš htjeti nazad.

Cheers!

EDIT: Sad sam vidio da imaš posebnu zvučnu karticu. Nemam nikakvih iskustva o njoj niti o tim komponentama općenito, pa se možda radi i dobrom rješenju - ako puštaš wav i flac. Nadam se da će ostali pomoći u tome. Ali ako imaš nešto novaca, ovi audiofilski usb dacovi bi sigurno ponešto dodali u priču. A i ako nemaš, probaj uložiti 500 tinjak kuna u second hand CD, i pustiti neki originalni CD. Makar samo za probu. Odnedavno puštam FLACove preko PS3, i mogu reć da iako je potencijal tu (i preko mogućnosti red booka), mora još puno žganaca pojest u odnosu na dobar player.....

Zadnje izmijenjeno od: jean luc. 10.01.2012. u 12:21.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 12:30   #5977
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ma sve ok, samo pitaj.

nisi poslao fotke ostatka prostorije, ali ako mjuzu slušaš sa radne stolice, najbolje rješenje bi bilo da zvučnike našarafiš na zid, i zakreneš toliko da ti se zamišljene linije visokotonaca ukrštaju pred glavom, u poziciji za slušanje

ovdje imaš jedan zgodan manual firme Audio physic:

http://www.audiophysic.de/aufstellung/index_e.html

Ovi spikeri imaju prednji bas refleks, pa im blizina zida neće biti velika smetnja.
Doduše, morao bi malo pomaknuti sve od vrata, čini mi se.

Ako imaš trosjed ili krevet iza stolice (ne vidi se, kažem) sa kojeg slušaš, onda možeš i sa stalcima, to je još bolje jer ćeš ih moći odmaknuti od zida ako treba.

Inače, hifi jest subjektivan, ali se temelji na objektivnim činjenicama. Odnosno, psihoakustika se koristi zakonima elektroakustike (fuf!)

Nema načina da se objasni zašto se nekom sviđa ili više pašu visoki i brzi tonovi Dizzya, a nekome prtljanje (doduše- melodično) po srednjim tonovima Chet Bakera.
Još teže je objasniti poklonike death-metala (NHF, poklonici )

Ali da za stereo sliku nije dovoljan jedan zvučnik (jer imamo dva uha), ili da ako uz zvučnik svira i polica na koju je postavljen onda nema visoke vjernosti - za to postoje konkretni pokazatelji.

i još: poboljšaj izvor zvuka, i ne puštaj mp3. možda se razlika između nekomprimiranog i komprimiranog izvora zvuka ne čuje u Ipod slušalicama, ali na ovim komponentama koje imaš ćeš ju sigurno čuti....i nećeš htjeti nazad.

Cheers!

EDIT: Sad sam vidio da imaš posebnu zvučnu karticu. Nemam nikakvih iskustva o njoj niti o tim komponentama općenito, pa se možda radi i dobrom rješenju - ako puštaš wav i flac. Nadam se da će ostali pomoći u tome. Ali ako imaš nešto novaca, ovi audiofilski usb dacovi bi sigurno ponešto dodali u priču. A i ako nemaš, probaj uložiti 500 tinjak kuna u second hand CD, i pustiti neki originalni CD. Makar samo za probu. Odnedavno puštam FLACove preko PS3, i mogu reć da iako je potencijal tu (i preko mogućnosti red booka), mora još puno žganaca pojest u odnosu na dobar player.....

Slušam glazbu s radne stolice, ali iza imam i fotelju u koju se zavalim kad imam vremena pa i od tamo slušam
Proučiti ću malo link koji si dao. Soba, iako nema tepiha, čini mi se da nije akustički loša - kako se bavim "knjigama", puna je polica i knjiga, pa to valjda malo pomaže
Kad još malo naučim/proučim stvari, dođem s još pitanja ako budem imao.

P.s. Slušam ili kvalitetno ripani MP3 ili flac. Naravno, ili CDe. A zvučna je svojedobno bila vrlo hvaljena, pogotovo njezin DAC. Mogu poslati linkove ako nekoga interesira.

Iskreno, načitao sam se rasprava oko razlika visokokvalitetnog mp3a i flaca i nekako je konsenzus bio da osima na 10 tisuća kuna+ sistema, razlika se slabo ili nikako ne čuje.
U svakom slučaju, dok imam zvučnike na knjigama i 10m kabela, mislim da mi je to najmanji problem

EDIT: Što se tiče dizzyja, nisam znao da imamo fanove. Kad smo kod njegovih visokih, nek uši pate
http://youtu.be/lGME88O3OOI?t=2m1s

od 2. minute rapašoj
__________________
In Construction...

Zadnje izmijenjeno od: Botlorn. 10.01.2012. u 12:54.
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 20:15   #5978
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
temp close
Dok ne odlučim hoću li pobanati sve od reda ili će ipak biti nekakva selekcija.
Otvoreno ponovno, nemojte da ovo bude streljana za banove. Određeni forumaši su ga već dobili, molim red, rad i disciplinu

Zadnje izmijenjeno od: tor. 12.01.2012. u 07:37.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 08:50   #5979
neno20st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Višnjevac
Postovi: 202
Kef subwoofer popravak

Poštovani

Trebam pomoc u vezi subwoofera KEF PSW 2000. Naime odnedavno mi se događa da pocinje brujiti bez i sa ulaznim signalom te se svako malo cuje bum zvuk kao kod prebacivanja u standby mod, odnosno praznjenje kondenzatora?. Kad je upaljen više nece da se sam prebaci kad nema signala u standby mod. Nalazim se u Osijeku stoga ako nezko ima koji savijet kako to rijesiti ili mi pomoc popraviti unaprijed hvala
neno20st je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 09:20   #5980
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
brum smrdi da su kondovi dali svoje, ali ovo sa standby prebacivanjem upućuje da ili ima više kvarova ili nisu kondići.

mislim da ti servis ne gine ili ako imaš malo veće kondiće doma (pazi na voltažu) nekog kapaciteta, probaj ih prelemiti čisto da vidiš jesi li na dobrom tragu.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2012., 11:47   #5981
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
brum smrdi da su kondovi dali svoje, ali ovo sa standby prebacivanjem upućuje da ili ima više kvarova ili nisu kondići.

mislim da ti servis ne gine ili ako imaš malo veće kondiće doma (pazi na voltažu) nekog kapaciteta, probaj ih prelemiti čisto da vidiš jesi li na dobrom tragu.

Ajde da ja nešto pitam, kad se već spominje brum: imam ga na ulazu gdje sam spojio PS3 (video je spojen HDMIom na TV). Pojačalo sigurno nije u pitanju, jer nema bruma ni na jednom drugom ulazu (CD, tuner, grem), a osim toga refrešo ga je majstor (Gašo) nema dva mjeseca.

Apropo same sprave: Moram priznat da mi svidio koncept plejanja sa mreže, ali uglavnom što se tiče videa....

Elem:

Pokušao sam podešavati izlaze u Settingsima, al nisam previše siguran da sam uspio - dakle ima neki Audio settings, pa se kao izabere AV multi out. Bruji.

Pitanje jedan: Ima tko kakvih iskustava ili savjeta?

Aternativno, sumnjam i na sam taj "AVmulti" konektor (van svakog standarda), odnosno na kablove. Kabel nije onaj iz bundla, nego je neki kao "audiophilski" - čovjek od kojeg mi je došao ps3 veli da je koštao 60 baksa. No svejedno ima na sebi komponentne video-činčeve koji dakle sad vise u zraku. Probao sam ih izolirat scart adapterom, no niš ne pomaže.

Srce bi mi bilo na mjestu samo kad bi našao audio-only kabel (dakle AV multi na 2x RCA) ali izgleda da toga baš i nema......

to bi bilo drugo pitanje - je li tko možda vidio nešto takvo?


Posljednja opcija je, onda, očito DAC (Toslink), koji mi zapravo uopće ne treba.....
Tu pitanja nema, samo smišljanje odgovora na "Marge Simpson non-aproving look"

.........pa kaj je sad to opet?.......
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 12:11   #5982
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
to bu ti netko sa plejkom morao odgovoriti jerbo nemam nikakve doticaje s tom crnom đavoljom napravom

pa nek ti netko posudi na 10 minuta svoj normalni a/v kabel da i to izoliraš.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 13:50   #5983
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Wharfedale vardus 100 ili Dali concept 1

Znači dvoumim se između ovih zvučnika , jedan i drugi mi se čine kao dobar izbor.
Evo linkovi:
Wharfedale vardus 100 http://www.vemil.hr/proizvod/zvucnic...0-black/31509/

Dali concept 1 http://www.vemil.hr/proizvod/zvucnik...0w-1-kom/6103/

Wharfedale imaju veće kutije , teži su , imaju veću membranu i sviraju nešto niže. Ono što je na strani Dali-a je impendacija koja je ovdje 8 oma naspram 6 kod Wharfedale. Kod oba modela snaga je ista. Kakve su vaše preporuke , imate li iskustva s ovim zvučnicima ?
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 14:27   #5984
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,169
Dali Concept 1 zna jako lijepo svirat sa odgovarajućim pojačalom, samo šteta kaj su kod mog šogora to zadnji zvučnici pa ih nisam imao prilike puno slušati.

EDIT: Evo video, ima na 2 dijela malo zadnji Dali Concept 1, al nemreš preko videa niš čut...I da, definitivno fali tepih neki da upije sve, + malo bolji raspored zvučnika, ali ovako najljepše izgleda, i 5% bolji zvuk mi ne znači ako je ružan smještaj.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard

Zadnje izmijenjeno od: DiRT. 12.01.2012. u 14:35.
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 14:30   #5985
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
koji amp imaš?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 14:39   #5986
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Neko excello pojačalo od 500 kn , to je za početak dok ne skupim za nešto kvalitetnije.
Slušao sam varduse preko njega i ok zvuče ali nisam poslušao Dali pa me i oni zanimaju.Slušao sam ih na puno kvalitetnijem pojačalo pa to nije mjerilo.

Kakvi su za usporedbu ta dva zvučnika , koja je firma kvalitetnija.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 14:49   #5987
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nemaš tu kvalitetnije, manje kvalitetno... imaš matching pojačala i zvučnika.

s obzirom na pojačalo ti je svejedno kojeg zemeš
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 14:59   #5988
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Da onda ljepše uzmem ili..hehe
Šalim se , nego jel bolje to što vardusi imaju malo veću membranu woofera , ide po speckama nešto niže.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 17:01   #5989
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Danas mi na stupovima pukla membrana na jednom zvučniku pa sad imam par pitanja.
Pošto nemam love za kupovinu novih planiram zamjeniti drivere u oba zvučnika ali ne kužim kako rastaviti zvučnik, nema nikakvih vijaka iza niti kod samog drivera pa neznam kako bih to rastavio bez da ga oštetitim. Evo slika zvučnika:

samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 17:12   #5990
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Mislim da moraš odvojiti ovaj sjajni obrub oko zvučnika i ispod toga moraju biti vijci.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 19:03   #5991
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Vidis nisam se toga ni sjetio, u pravu si iza toga su šarafi.
hvala!
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 09:52   #5992
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,010
Moze mala pomoc
Prvo isprike ako sam omasio temu, mozda ovo vise spada pod neko kucno kino, a ne hi-fi, ali dobro, ima veze sa zvukom

Pa krenimo redom, nabavio sam si AV risiver yamaha rx-v771(kroz tjedan - dva stize). Svidja mi se jer ima mrezu, hrpu HDMI ulaza, itd.

E sad, muku mucim koje zvucnike uzeti.
Planiram za sada uzeti neke za policu, pa njih poslje prebaciti nazad, a naprjed staviti dva neka samostojeca stupa i normalno utrpati neki centar i sub.

Za sada imam u planu uzeti yamaha ns-333 (cca 1200kn), pa nadodati stupove ns-555 (cca 2800kn), centar ns-444 (cca 900kn) i sub Definitive Tecnology ProSub 800 (nemam bas mjesta u sobi da ga strpam negdje vani, a ovaj mi taman nekako stane pod krevet (cca 2400kn)

Pozitivno je sto skoro sve mogu nabaviti u Osijeku, tako da mogu propeglati karticu i otplacivati lagano.

E sad, moj problem je, kao sto mozete pretpostaviti, ima li od zvucnika sta bolje za te ili slicne novce, po mogucnosti u OS, totalni sam njub sto se toga svega tice.

Pozeljno bi bilo da su svi zvucnici istog proizvodjaca i iste serije.

E da, soba je odokativno 20m2, mozda koji metar manje ili vise.

Ako trebate jos koju informaciju, slobodno pucajte.
Svaki prijedlog i misljenje je dobrodoslo i bit cu zahvalan na bilo cemu.

Momir je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 10:11   #5993
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
da ti odmah uštedim kojeg soma - http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=94&Source=1

računaj još i stalke za frontove, rearove možeš na zid ili policu okačiti.

ili još bolja solucija, kupi taj paket + http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=94&Source=1 i prodaj 9.0 ili 9.sr iz kompleta i imat ćeš zavidan sistem

nije u osijeku, ali nema metalne visoke koji na yamahin risiver gotovo sigurno neće biti dobra kombinacija.

stupovi u sistemu sa aktivnim subom gotovo i da nemaju smisla imho.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 11:28   #5994
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,010
Eto super, znaci da sam otisao i kupio, pozalio bi

Znaci stupovi netrebaju uz aktivni sub, to je dobro znati za pocetak.

Onaj komplet mi se necini los, samo cijena za gotovinu mi malko velika, tj. nemogucnost da skupim te novce.

Sad se premisljam da uzmem one 9.2, za gotovinu, za to bi se nekako nagrecalo, pa poslje polako uzimati ostatak, znam da bi me izaslo vise i sam proces bi duze trajao nego peglanje kartice, ali ako se isplati zasto ne.

Ili mozda, imaju li ovi iz OS nesto dobro u ponudi, znam da su mozda malo skuplji i nemaju bas neku ponudu, ali oni su mi pod nosom

Ako nista, onda ce ici polaganini dajmondi.
I jos nesto, kakva je serija 10, samo informativno pitam?

Momir je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 11:45   #5995
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa gle možeš uzet stupove, ali zašto da ti i oni odrađuju bas i aktivni sub... to može rezultirati jedino sa previše basa, ovako staviš frontove na small, risiver napravi rez na 100ak hz i rastereti frontove od frekvencija koje ne može odsvirati, dobit ćeš između ostalog sigurno manju kompresiju zvučne slike na većim glasnoćama skupa sa većom detaljnošću pri glasnijim naletima.

stereo isto tako možeš birati hoćeš sa ili bez woofera (danje/noćno slušanje) što je isto zgodan fičr pošto malci ne obiluju baš basem.

nisam slušao 10ku, ali po ovim cijenama 9ke nisu ti sigurno soma kuna bolji zvučno, prije bi rekao da su neke nijanse u pitanju.

pa zaleti se jedan vikend do zg i provuci vamo karticu ili zovni provox i objasni kakva je situacija, možda imaju u osijeku nekog dilera di možeš obaviti kupovinu sa željenom plastikom.

gledam malo ekran i mogu ti preporučiti dali concepte na yamahu, ali opet 2ka je 2100... a to je ista klasa 9ke koji su 500kn jeftiniji.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 11:53   #5996
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Eto super, znaci da sam otisao i kupio, pozalio bi

Znaci stupovi netrebaju uz aktivni sub, to je dobro znati za pocetak.

Onaj komplet mi se necini los, samo cijena za gotovinu mi malko velika, tj. nemogucnost da skupim te novce.

Sad se premisljam da uzmem one 9.2, za gotovinu, za to bi se nekako nagrecalo, pa poslje polako uzimati ostatak, znam da bi me izaslo vise i sam proces bi duze trajao nego peglanje kartice, ali ako se isplati zasto ne.

Ili mozda, imaju li ovi iz OS nesto dobro u ponudi, znam da su mozda malo skuplji i nemaju bas neku ponudu, ali oni su mi pod nosom


Ako nista, onda ce ici polaganini dajmondi.
I jos nesto, kakva je serija 10, samo informativno pitam?


pfff, ove focale sigurno ne.........a zapravo i gotovo ništa od ostalog (suho, vrišti....)

ja bih ti od pristupačnih zvučnika iz te trgovine uvijek preporučio regicu (RS1), ali to vjerojatno nije ono što želiš...možda bi bilo najbolje, ako već razmišljaš da uzmeš na rate, da isprobaš samostojeće Tangent E34.

Istina da su duplo skuplji od Wharfova, ali možda bi ti to bilo dugoročno rješenje tako da ne bi trebao razmišljati o subcu, a opet u 20 kvadrata ne bi bili preveliki (uski, mali driveri)......i naravno, uvijek navijam za to da ti svi ostali 5.1 zvučnici neće ni trebati
(ko ni meni - nikad nisu niti neće, a smatram se i filmofilom).

Nije da sam nešto ozbiljno slušao i testirao te Tangente, u dućanu i na sajmu isključivo, ali čini mi se da za svoju cijenu daju poštenu protuvrijednost - lijepi su estetski (i lijepo će pasat uz Yamahu), kvalitetno izrađeni (uvijek prvo pokucaj po zvučniku - ako ne odzvanja, u pravilu ima dobru perspektivu za kasnije) i dovoljno dobro sviraju, bez da pokušavaju prodati high end fore.
Karakterom zvuka će ići uz Đamahu (otprilike kao i Wharfedale).

Od ostalog baš ne vidim nešto pristupačno....sonus faber?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 12:07   #5997
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,010
Nista, hvala ti jos jednom, budem vidio sta cu dok nedodje risiver, ali sad barem znam u kojem smjeru gledati
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 12:11   #5998
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nije meni to to bez suba u kućnom kinu... možda sam ja malo subjektivan pošto živim u kući bez nekih bližnjih i problematičnih susjeda, pa gotovo svaki film gledam na kino glasnoćama.

ne bi ovaj risiver ni pol te rege iskoristio imam filing
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 12:34   #5999
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
ne bi ziher, al Regica je stvarno jedan lijep zvučnik za lovu od koje se ne osjećaš prevareno....

Oko HT-a istinu zboriš - kad bi ja imao "kino-sobu", sigurno bi postavio neki, 5,7 ili 11 sistem.... ne znam samo kolko bi subova porazmjestio

međutim, kolko kompromisa radiš u dnevnoj sobi da bi razgovjetnije čuo dijalog (taj dio mi fali, priznajem) ili kak avijon preleti preko njih (za to me baš briga), mislim da se ne isplati.

ako tu još uračunaš da ti je glazba barem jednako važna (a da ne spominjem kad je važnija), onda je pitanje uloženih novaca i izmišljanja tople vode (stereo amp + procesor, ili 2-kanalni + 3 kanalni, ili high-end receiver.....bla, bla) da bi dva-tri puta tjedno doživio "prelet helikoptera u smjeru sjever-sjeverozapad", a da si zadovoljan sa glazbom koja svira svakodnevno (barem kod mene).

običan je stereo, barem meni, sasvim dovoljan da doživim i auditivnu komponentu filma, bez nekih kompromisa (ok, centralni je kompromis - al sad da kupujem AV risiver zbog toga?).
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 12:40   #6000
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
da, centar je nezamjenjiv dio paketa, pogovo ako netko doma ne sjedi na apsolutnoj sredini dok gleda filmove, onda još i može dobit "iz ekrana" efekt govora.

zato sam ja doma (p)ostavio 5.1 i nadogradio sa zasebnim 2.0

žalim za onih 10 minuta koliko sam razmišljao prilikom kupovine da prodam 5.1 paket i nadogradim se sa risiverom više klase i postepeno gradim kućno kino... eto, tih 10 minuta hoću natrag da mogu poslušati 2-3 pjesme više na sadašnjem stereu
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na