Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2019., 15:35   #4921
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor davidovski Pregled postova
Znači na op7 ćeš imat samo 1Gbit/s brzinu, stvarno premalo i uopće nije moderno :/
Bome se ovdje svašta može pročitati
Da? Što si htio postići? Pročitaj post od Cocounta pa razmišljaj što znači moderno. Svašta.

Отправлено через Pixel 2 XL
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 15:51   #4922
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Huawei Mate 20 X košta isto kao obični OnePlus 7, svaki ima svoje prednosti i nedostatke. Veći zaslon na Mate 20 X meni je prednost i tih 1cm u širinu i 2cm u visinu u odnosu na OnePlus 7 nisu mi problem. Mobitel najviše koristim za Excel, manje Word i gledanje video sadržaja pa mi veći zaslon odgovara. Mate 20 X podržava i M-pen dobro dođe za rad u Excelu, a i za potpisat koji dokument ili crtanje dok se opuštam. Noch baš ne volim ali je opet dosta manji nego na OnePlus 7, brže punjenje (duže se puni jer je veća baterija) i baterija puno duže traje, IR blaster mi nije posebno bitan ali ponekad dobro dođe, rekli su mi i da je kamera na Mate 20 X bolja od ove na OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. I zvučnici su bolji.

OnePlus ima isto svojih prednosti prvenstveno OxigenOS, otključan bootloader, bolja korisnička podrška, za sada i sigurnija budućnost...

Ovo za kameru da je bolja na Mate 20 X sam čuo samo iz jednog izvora pa nisam baš siguran, evo čekam još koje mišljenje o Huawei Mate 20 X za 550€.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 17:04   #4923
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Huawei ima problema sa zvukom kod video snimki na svim modelima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 17:08   #4924
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Evo npr ja imam mjesečno cca 2 GB na YouTube od pjesama i nekih likova koje pratim jer me boli k koliko vuče.
TeamViewer cca 1 GB ,
Cezih cca 2 GB
Tapatalk 2 do 3
9gag 1 do 2
Viber 1.5 do 2
Ne spajam se na WiFi nikad jer mi je doma WiFi očajno spor a na poslu sam po terenu
Žena ima slično osim što na YouTube gleda još neke pizdarije pa potroši i do 10 GB nekad...
To je stil zivota i ljenost i komocija
Da sredis doma wifi ostaje ti Cezih koji je jedini tu neka poslovna potreba.

1. TeamViewer: nije mi palo na pamet da se sa mobitelom spajam bilo kome ili bilo gdje da gledam nesto... vani sam, kada budem doma.
2. Tapatalk: Pa vani sam.. hebo forume, kada budem doma..
3. 9gag: Pa vani sam.. kada budem doma..
4. Viber: cemu ako je tarifa ok sa minutama ?!?

Dobro, ja razumijem i nema tu nista lose sto netko mora stalno biti onlajn i koristiti telefon ko tablet, komp itd... i jos ako je fixni internet
los ili ga netko nema doma pa ni 50GB ne moze biti dovoljno ali niti mi je prakticno zavaliti se u krevet i buljiti u tube i lomit oci na mobitelu niti mi ima smisla doc negdje u goste pa opet buljiti u mobitel

100 ljudi, 100 nacina potrosnje. Ja uopce nemam mobilni internet na telefonu niti mi fali a minuta ode oko 300 do 500 dok recimo zena
skrzi 800 minuta a od 1GB prometa ostane joj po 200/300MB sto se prenese u iduci mjesec. Mislim da je nakupila blizu 5GB sada vec, nisam provjeravao.

Inace u t-mobile ima Sony Xperia XA2 za 220kn ako sami placate racune ili 20kn jednokratno ako se otvori tajni nalog a sve to u tarifi Najbolja M
za 149kn mjesecno. Nije uopce losa ponuda kome odgovara takav telefon, cijena tog mobaca u slobodnoj prodaji + neka pristojna tarifa na bonove
je tu negdje sa cijenom pretplate za 2 godine a nije ni MAXtv To Go za djabe za baciti.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 19:15   #4925
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Huawei ima problema sa zvukom kod video snimki na svim modelima.
E ovo si dobro napisao. Međutim na Mate 20 X zvuk nije loš nego je očajno loš.
Ne snimam baš video često, ali da zatreba zvuk na videu je stvarno neupotrebljiv, pri najlaganijem povjetarcu gore nego na orkanskoj buri sa nekim drugim mobitelom. Upravo gledao jedan review gdje se to baš pokazuje.

Ajd' kolega samo ti napiši ako se sjetiš još nečeg negativnog, još ćeš me i odgovorit od kupnje a baš sam se zapalio za ovaj mobitel. Koji još mobiteli imaju podršku za digitalnu olovku ili kako se već to zove - meni za sad na pamet pada samo note Galaxy Note linija od Samsunga.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 21:18   #4926
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim zašto se neki ljudi toliko brinu i uzrujavaju gdje je tko kupio mob, koliko je tko potrošio interneta na mobu i koliko je to platio. Ne ide iz vašeg džepa...
Ja osobno uvijek kupujem mob od operatera i produžujem ugovor. Neda mi se zajebavat s bonovima niti uopće razbijam glavu koliko bi uštedio time i dali bi uopće. 440 kn plaćam za dva računa ukupno u A1, jedan je mobilna M, drugi mobilna L. Jedan ima 10 GB prometa, drugi 30 GB. Minuta i ostalog da nemremo potrošit mjesečno. U to su uračunati i P30 i Poco F1. E sad, jel nekom to puno za dva moba i tarife, zabole me. Moji novci, moj problem. Šta koga briga stanje mog novčanika nije mi jasno...
Mislim da si to sve shvatio previse "osobno".

Ako netko iznese neku cifru onda je valjda ok i da se ta cifra prokomentira i iznese ako postoji bolja kombinacija. Sad jbg, jedna strana cesto krene sa soljenjem pameti, a druga onda krece u defanzivni mod pa imamo ovo sto imamo
Pretplata je generalno neisplativa i davanje mobitela je zapravo prikriveno kreditiranje ali tu i tamo i uleti koja ponuda koja je nekom uz njegovu potrosnju ok. S druge strane, nekima je svejedno i neda im se "razbijati glavu" s time, i to je OK. Druge pak to "razbijanje glave" zabavlja, i to je isto OK. Keep calm and pretplata/bonovi

On topic:

Best kamera all around sa IPS ekranom?

Zadnje izmijenjeno od: hash. 23.06.2019. u 21:31.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 21:22   #4927
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Zenfone 6
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 21:31   #4928
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Zenfone 6
Vidiso sam da to vec neko vrijeme preporucujes ali revieowi na koje sam naletio mi nisu bili obecavajuci. Idem trazit sto si postao ranije. Thanks.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 21:57   #4929
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim zašto se neki ljudi toliko brinu i uzrujavaju gdje je tko kupio mob, koliko je tko potrošio interneta na mobu i koliko je to platio. Ne ide iz vašeg džepa...
Ja osobno uvijek kupujem mob od operatera i produžujem ugovor. Neda mi se zajebavat s bonovima niti uopće razbijam glavu koliko bi uštedio time i dali bi uopće. 440 kn plaćam za dva računa ukupno u A1, jedan je mobilna M, drugi mobilna L. Jedan ima 10 GB prometa, drugi 30 GB. Minuta i ostalog da nemremo potrošit mjesečno. U to su uračunati i P30 i Poco F1. E sad, jel nekom to puno za dva moba i tarife, zabole me. Moji novci, moj problem. Šta koga briga stanje mog novčanika nije mi jasno...
Nazovi sluzbu i tig 30 gb ti je 100gb..daju free na 24mj
  Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 22:43   #4930
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Vidiso sam da to vec neko vrijeme preporucujes ali revieowi na koje sam naletio mi nisu bili obecavajuci. Idem trazit sto si postao ranije. Thanks.
Meni je osobno favorit da naslijedi moj U11

Build quality je odlican, jerry skrsi sve ga nike uspio slomiti, hardver je flagship grade, kamera je najnoviji Sony senzpr, a Asus je poslao besplatne uredjaje develope4ima da naprave port gcama, vec postoje prve verzije
Double sim i sd card.

Jedino nije vodootporan sto mene ne dira 1%

I secer na kraju, cisti android je gore bez bloatwarea ikakvog.


Najveci problem tog moba je sto je prejeftin za ono sto nudi i onda ga se baca u kos sa tamo jeftikanerima.

P.s. 5000mah baterija btw!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 23:02   #4931
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
To je stil zivota i ljenost i komocija
Da sredis doma wifi ostaje ti Cezih koji je jedini tu neka poslovna potreba.

1. TeamViewer: nije mi palo na pamet da se sa mobitelom spajam bilo kome ili bilo gdje da gledam nesto... vani sam, kada budem doma.
2. Tapatalk: Pa vani sam.. hebo forume, kada budem doma..
3. 9gag: Pa vani sam.. kada budem doma..
4. Viber: cemu ako je tarifa ok sa minutama ?!?

Dobro, ja razumijem i nema tu nista lose sto netko mora stalno biti onlajn i koristiti telefon ko tablet, komp itd... i jos ako je fixni internet
los ili ga netko nema doma pa ni 50GB ne moze biti dovoljno ali niti mi je prakticno zavaliti se u krevet i buljiti u tube i lomit oci na mobitelu niti mi ima smisla doc negdje u goste pa opet buljiti u mobitel

100 ljudi, 100 nacina potrosnje. Ja uopce nemam mobilni internet na telefonu niti mi fali a minuta ode oko 300 do 500 dok recimo zena
skrzi 800 minuta a od 1GB prometa ostane joj po 200/300MB sto se prenese u iduci mjesec. Mislim da je nakupila blizu 5GB sada vec, nisam provjeravao.

Inace u t-mobile ima Sony Xperia XA2 za 220kn ako sami placate racune ili 20kn jednokratno ako se otvori tajni nalog a sve to u tarifi Najbolja M
za 149kn mjesecno. Nije uopce losa ponuda kome odgovara takav telefon, cijena tog mobaca u slobodnoj prodaji + neka pristojna tarifa na bonove
je tu negdje sa cijenom pretplate za 2 godine a nije ni MAXtv To Go za djabe za baciti.
E pa sranje je što x puta nemam vremena sjesti za komp ili nisam doma pa moram sa teamviewerom rijrsavati preko moba za firmu. Nije ni meni drago jer je sve nepregledno i glupo ali jbg dogadja se često.

Tapatalk i 9gag koristim većinom doma ili na poslu kad treba skratiti vrijeme ali opet, nemam vremena zasjedati za komp nekad nego npr dok rostiljam drkam po mobu😂😂

I dok sam doma , unutra , opet mi nekako komotnije na mobu pregledavati to nego sjesti na komp

Što se tiče vibera NIKAD ne pričam na njega nego poruke, grupe sa društvom i obitelji pa slike pozderu dosta . Mrzim pričanje preko Messengera, vibera i sl i video razgovore

A doma znaš da imam 10 Mbit i ako ne skida sin nešto ili ne gleda na YouTube, onda je Tv u dnevnoj na YouTubeu i ostatak veze je za kurac a ne za koristiti 😂😂

Da imam npr 5 GB tarifu naravno da bi se kacio doma na WiFi ali ovako nemam potrebe niti želim za 120 kn mjesečno razmišljati o potrošenim GB.



Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 23:10   #4932
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Fali mi OIS u tom rangu cijene, iako, stabilizacija se cini ok na ovom kaj sam do sad vidio.

Build quality mi je li-la cim je staklo iza, jedan nezgodan pad i bok. Ali bolji telefoni su svi stakleni tako da ne mogu tu nis.

Dva SIMa i SD utor su svakako plus jer mogu uzet najjeftiniju verziju.

Cekam GCam pa vidimo. Postaj nesto u Zenfone temu ako naletis.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 00:23   #4933
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Budem.

Staklo ti ima nazad sve i jedan mob danas, pa cak i najjeftiniji kinezi

Stabilizacija radi vrhunski, snap 855 tu najvise pridonosi jer je mocan i moze to obraditi u letu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 06:40   #4934
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Čitam malo reviewe za Zenfone 6 i izgleda da mu je stvarno najveća mana što je prejeftin kako si prije napisao.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 09:01   #4935
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Vidiso sam da to vec neko vrijeme preporucujes ali revieowi na koje sam naletio mi nisu bili obecavajuci. Idem trazit sto si postao ranije. Thanks.
Osobno pikiram ovaj mobitel, i do sad nisam našao neku negativnu recenziju, samo riječi hvale i pohvale. Možeš li me uputiti u te negativne recenzije, želio bih vidjeti koliko imaju smisla i jel će mi pomoći (ili odmoći) od kupnje
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 11:15   #4936
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Sori, nisam se dobro izrazio.

Review gdje je u nekom starom gradu na plazi: slika mi izgleda tak tak. Je, jutub je konverzija i sve ali nisam sad odusevljen. Doduse tu se vidi kako stabilizacija radi super, a i zvuk je ok ako se dobro sjecam.
Review u usporedbi s one plus 7 (pro?): na nekoliko mjesta mi fotka/video izgleda bolje od one plus, a on naglasava kako je zenfon bolji pa mi se cini kao da je dobio neku kintu za to. Nesto kao kad MKBH recenzira samsung vs huawei. Mislim da je i ona night mod slika u tom revjuu di se bicikl uopce ne vidi u mraku.

Sori ovako je na brzinu, nemam puno vremena. Generalno mi je zakljucak da je na mobu kamera osrednja (za taj price range) ali da se dize hajp. Podsjeca na One Plus (6? 6T? nisam siguran koji je bio) koji kad sam vidio u zivo nisam bas ostao odusevljen kamerom, a po netu se dalo svasta procitati.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 17:29   #4937
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ma mene je prodao sa flip kamerom, da napokon imam jednaku kvalitetu naprijed ko nazad.
Dosta radim video pozive, volim se slikati sa djecom, a tu mi selfie kamera jako bitna.
Do sada bih naopako drzao mob, pa sve van kadra, pa ponovi, pa ponovi, a ovo sad sve rijesi.

Jos kad sam vidio kako je cvrst i otporan mehanizam, no brainer mi je uredjaj.

I video snima odlicno, i audio je dobar, sto se ne moze reci za puno drugih mobova.

Ima i sd i 3.5mm

Mislim, ja mu mane ne mogu pronaci.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 17:47   #4938
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Sori, nisam se dobro izrazio.

Review gdje je u nekom starom gradu na plazi: slika mi izgleda tak tak. Je, jutub je konverzija i sve ali nisam sad odusevljen. Doduse tu se vidi kako stabilizacija radi super, a i zvuk je ok ako se dobro sjecam.
Review u usporedbi s one plus 7 (pro?): na nekoliko mjesta mi fotka/video izgleda bolje od one plus, a on naglasava kako je zenfon bolji pa mi se cini kao da je dobio neku kintu za to. Nesto kao kad MKBH recenzira samsung vs huawei. Mislim da je i ona night mod slika u tom revjuu di se bicikl uopce ne vidi u mraku.

Sori ovako je na brzinu, nemam puno vremena. Generalno mi je zakljucak da je na mobu kamera osrednja (za taj price range) ali da se dize hajp. Podsjeca na One Plus (6? 6T? nisam siguran koji je bio) koji kad sam vidio u zivo nisam bas ostao odusevljen kamerom, a po netu se dalo svasta procitati.
Kaj se kamere tiče, frknut ću gore gcam mod kao na Nokiji i nemam brige

Inače sam jako zadovoljan slikama na Nokiji, dok Zenphone ipak ima Sony IMX586 senzor tak da ću (vjerojatno) biti još zadovoljniji sa kamerom.

Tak da da, nemrem vjerovati ali se slažem sa Gabreom, ja to mobu nemrem naći neku ozbiljnu manu.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 18:48   #4939
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
budete vi kad tad shvatili da sam ja uvijek u pravu :P
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 22:25   #4940
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Mislim, ja mu mane ne mogu pronaci.
Dobro sad, necemo bit fanboys

Nema OIS
Nema IP68
Osrednji (navodno) IPS
Stock kamera nije na nivou
Stock Android


Mislim preci cu preko sveg ovoga ako GCam digne fotke ali nije bas bez mane.
Najgore od svega ce mi biti stock OS. Dugo sam na MIUI i kad se naviknes na neke pizdarije koje dolaze po defaultu onda ovo ostalo izgleda kao stone age. Evo vidim Samsunzi konacno dobivaju citanje QRa iz kamere u 2019oj :rofl:
hash je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 22:53   #4941
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Nema OIS
Nema IP68
Osrednji (navodno) IPS
Stock kamera nije na nivou
Stock Android
Zaboravio si najvažnije - to ja ipak Asus.
Proizvođač koji ne spada ni u prvih 10 proizvođača mobilnih uređaja, čak je jedan Alcatel jači po prodaji.
To ne mora nužno značiti da je telefon loš ali ipak daješ 500-600 eura za nešto nepoznato, kao da kupuješ "kineza".
Zenfonovi postoje već duže na tržištu i do sada se nisu baš uspjeli nametnuti nekom kvalitetom niti su popularni.
Za te pare jedan provjeren Xiaomi nudi ergelu modela i znaš da će sve šljakati i da će biti hrpa updejtova.

No dobro, vidjet ćemo kad ekipa počne kupovati da li je to sve tako kako izgleda na papiru, možda je telefon stvarno dobar...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 00:44   #4942
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Telefon je dobar. Nisu oni amateri na tom polju.

To je Asus.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 01:01   #4943
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Telefon je dobar. Nisu oni amateri na tom polju.

To je Asus.
Bolji izbor je definitivno Mi 9.

- jeftiniji i dostupan kod nas
- telephoto lens
- AMOLED ekran

Jedino je "problem" notch i nešto manja baterija.

Ali je ASUS dosta skuplji i ne isplati se u usporedbi sa Mi 9.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 01:06   #4944
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Svatko ima pravo na svoje misljenje.

Xiaomi ima K od audia na snimkama, selfie kamera nikakva, baterija, notch ( meni je vec to dovoljno da ga nikad ni ne uzmem u obzir)
A da je spominjem onu kinesku verziju iosa, na to sam alergican.

No velim, svako nesto voli.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 01:28   #4945
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Svatko ima pravo na svoje misljenje.

Xiaomi ima K od audia na snimkama, selfie kamera nikakva, baterija, notch ( meni je vec to dovoljno da ga nikad ni ne uzmem u obzir)
A da je spominjem onu kinesku verziju iosa, na to sam alergican.

No velim, svako nesto voli.
Istina, ali Zenfon je skuplji vani oko 150 dolara a toliko više ne vrijedi.

U svakom slučaju mali drop notch bolje od motoriziranog mehanizma, dugotrajniji je.

Recimo ja ne bi mogao podnest mobitel od 500+ dolara a da ima šit od IPS ekrana
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 02:29   #4946
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Dobro, pretjerivas sad.. IPS ekran shit? Po cemu? Meni moj U11 ima odlican ekran, pa danu se vidi bez problema, a po noci je crna toliko dobra da zaista ne mogu prigovorit. I boje su mi daleko normalnije nego na amoledu koji oduvijek boosta sve. S tim da bih uvijek sve ekrane prebacio u RGB mode.

I slika mi je ostrija nego na pixelu i note 5 koji su bili amoled ekrani.

No opet, to su osobne preference. Ja necu govorit da je nesto shit dok ne isprobam. A nisam jos vidio da je netko istaknuo da je ekran los na asusu.

Di ti je sd slot na mi9, di ti je 3.5mm jack, a da ne spominjem jad od 3300 baterije na 6.4" ekranu.

Sto se tice cijene, koliko je uopce mi9 startna cijena, ne pronalazim info, na aliexpresu je cca 560-600CAD
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 07:54   #4947
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Telefon je dobar. Nisu oni amateri na tom polju.

To je Asus.
Već dva tjedna tražim si mob i taj Zenfone je zbilja ok (osim vodootpornosti).

I najveća mana mu je što je Asus. S takvim debilnim supportom za grafu i matičnu se nikad nisam susreo, toliko su mi zgadili Asus da sam se zakleo da nikad više ništa njihovo neću kupiti.

Pa sam na kraju uzeo Strixicu

A mob je zbilja bomba za taj razred.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 09:06   #4948
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Bolji izbor je definitivno Mi 9.

- jeftiniji i dostupan kod nas
- telephoto lens
- AMOLED ekran

Jedino je "problem" notch i nešto manja baterija.

Ali je ASUS dosta skuplji i ne isplati se u usporedbi sa Mi 9.
Ali ima MIUI koji nekima ne smeta, ali osobno daleko više preferiram stock Android nego neki od skinova, a ponajviše naspram MIUI-a (i EMUI-a).

Isto tako, ZenPhone 6 ima dual SIM i microSD, što danas jako rijetko koji mob ima, što je šteta. Da ne pričam o 3,5mm jacku, ne kupujem mob bez njega. Notch je zapravo prilično iritantna pojava tako da mi i tu Mi9 (ali generalno mobovi sa notchom) trebaju biti jebeno, jebeno bolji u svemu da pređem preko toga.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 11:45   #4949
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Mislim da si to sve shvatio previse "osobno".

Ako netko iznese neku cifru onda je valjda ok i da se ta cifra prokomentira i iznese ako postoji bolja kombinacija. Sad jbg, jedna strana cesto krene sa soljenjem pameti, a druga onda krece u defanzivni mod pa imamo ovo sto imamo
Pretplata je generalno neisplativa i davanje mobitela je zapravo prikriveno kreditiranje ali tu i tamo i uleti koja ponuda koja je nekom uz njegovu potrosnju ok. S druge strane, nekima je svejedno i neda im se "razbijati glavu" s time, i to je OK. Druge pak to "razbijanje glave" zabavlja, i to je isto OK. Keep calm and pretplata/bonovi

On topic:

Best kamera all around sa IPS ekranom?
Ma niš osobno, no ide mi na jetru kad netko počne pametovat kaj imamo trošit toliko interneta itd. Ak hoću hrpu GB na mobu, moja stvar. I baš idem gledat jel ima kakva tarifa na bonove da ne moram brinut o minutama, gigabajtima i slično. Ima. I košta više od moje pretplate. E jebi ga onda. A mobovi me ispali manje nego na njuški a o dućanu da ne pričam. Plus što je s pretplatom komocija, ne moram brinut jel imam kuna na mobu ili nemam.
Stvar je u tome da nismo svi isti, nemamo svi iste navike i potrebe. Nekom je dosta neka mala tarifa i on će proć jeftinije ako ide na bonove. Meni je isplativije bit na pretplati a vjerujem i mnogim drugima.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 12:01   #4950
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Dobro, pretjerivas sad.. IPS ekran shit? Po cemu? Meni moj U11 ima odlican ekran, pa danu se vidi bez problema, a po noci je crna toliko dobra da zaista ne mogu prigovorit. I boje su mi daleko normalnije nego na amoledu koji oduvijek boosta sve. S tim da bih uvijek sve ekrane prebacio u RGB mode.

I slika mi je ostrija nego na pixelu i note 5 koji su bili amoled ekrani.

No opet, to su osobne preference. Ja necu govorit da je nesto shit dok ne isprobam. A nisam jos vidio da je netko istaknuo da je ekran los na asusu.

Di ti je sd slot na mi9, di ti je 3.5mm jack, a da ne spominjem jad od 3300 baterije na 6.4" ekranu.

Sto se tice cijene, koliko je uopce mi9 startna cijena, ne pronalazim info, na aliexpresu je cca 560-600CAD
Uspoređuješ Zenfone 6 koji je izašao prije mjesec dana 2019 sa mobitelom Note 5 iz 2015. godine. Zanimljiva usporedba.

IPS ekrani su lošije kvalitete i imaju lošiji prikaz boja od AMOLED-a. TU nema rasprave. Shvaćam ja da svako svojeg konja hvali, ali nema smisla raspravljati o AMOLED vs. IPS.

Mi 9 400$ na honorbuy
Zenfone 6 550$ na gearbest sa nekakvom akcijskom cijenom

Dual sim je i Mi 9 tako da to ASUS-u nije plus.

Dakle, ne vidim razlog zašto bi netko platio 150$ više za Zenfon koji nije bolji od Mi 9 i pri tome ima lošiji ekran.

Za 550$ kupiš S10e ili ako ti treba baterija A70...

Sad to što netko ne voli MIUI ili notch su osobne preference ali ne možete mi tvrditi da je taj famozni Zenfone 6 mobitel za koji se vrijedi dati 150$ više nego za Mi 9. To nema nikakvog smisla. Što se notcha tiče, ne volim ga ni ja, ali vjerujem da dosta vas nije isprobalo mobitel sa notchom, pogotovo ovako malim. Uopće ne smeta pri korištenju, niti malo. Notch zauzme dio na notification baru koji ionako se ne koristi na samoj sredini.
Nixis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na