Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2019., 15:33   #3241
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
A zašto imaš potrebu to dalje objašnjavati? Boli te briga tko plaća i previše pucaš od ljubomore i zavisi.
Zapravo vrijeđaš drugom smislu.

Отправлено через Pixel 2 XL
Ljubomoran zato jer netko ima mobitel od 5 tkn?

LOL

ok

budi pozdravljen


Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Jeben biznismen!! Sve njegove tvrtke su bile propale!!
Bude ga se Amerika riješila na sljedećim izborima. Teška budala!

Huawei već na Mate30 dolazi sa svojim sustavom.
Kako sad stvari stoje trapavi je blefirao da bi dobio negdje drugdje pa će se dogovoriti. Ja čak mislim da će se ovo riješiti relativno brzo.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 16:56   #3242
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
[QUOTE=Neo-ST;3304162]Kinezi uzvraćaju udarac: iPhone će zamijeniti Huaweijevim telefonima[/QUOTE
Jako puno kineza koristi iphone
  Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 20:51   #3243
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Zadnja vijest...microsd support no more za huawei. Ovo postaje sve ludje. Ducani kod nas poceli s akcijama za huawei mobitele. Uskoro ce bit bagatela. Valja onda ubost i riskirat.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 21:50   #3244
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
A svi su se čudili kada su prešli na svoj NM (Nano Memory ) format
Mislim da Kinezi sličan scenarij očekuju već godinama i da ovakav razvoj događaja za njih uopće nije toliki šok kako se nastoji prikazati u medijima.

Neka malo pojeftine i za ok cijenu bi rado kupio mobitel koji me po izlasku iz Konzuma ne traži da napišem review , a od svih điđa na njemu korisim samo razgovore, kameru i gmail.


Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Zadnja vijest...microsd support no more za huawei. Ovo postaje sve ludje. Ducani kod nas poceli s akcijama za huawei mobitele. Uskoro ce bit bagatela. Valja onda ubost i riskirat.

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 24.05.2019. u 21:59.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 21:59   #3245
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
A zašto uopće trudiš njemu objašnjavati? Čovijek živi u prošlom vremenu za otključavanje bootloadera za rootanje. Niti imao u
Da, jer rootam telefon jer je slab, pa da se lakše nosi s aplikacijama, jedini razlog. Ja bar živim u ovom vremenu, barem što se pismenosti tiče.
Sloboda koju nosi rootani telefon, adblock, razne modifcirane aplikacije, blackmart, masu upgradeova za starije telefone gdje recimo moj trenutni oneplus 2 'ladno radi na lineage 16, tj, androidu devetki, a inače ofišl je stao na 6 ako se ne varam.

Jasno da kupiš p30 i ne sekira te root, ali ako ga nećeš mjenjati 2-4 god i držat ćeš stari soft na njemu dok svi idu naprijed svaka čast, ali budeš onda svako malo factory reset kad se zablati, jer drukčije ne ide, a da ne pričam o raznim battery drainovima koje ne možeš kontrolirati.


Ponavljam, p30 nije loš mobitel, nipošto i prililčno prepotentno bi to bilo izjaviti. Ukazao sam na neke stvari koje mi ne pašu i nije mi u top ''want to buy'', da nađem ispod svih cijena ne bih razmišljao, ali ovako, meni je uvijek bitniji mobitel koji traje i koji rootan ide do svog max.
A ako je netko kupio isti za slikanje slika iz diskoteke i sretan je dapače, ali ja sam s svojim k750i i bljeskalicom uspio uhvaitti neke od najluđih snimaka i fotki i dan danas su uspomena, iako nisu u 48mpixu

Ne volim slijepi fanboyizam, volim ljude i cijenim koji kupuju neku marku, ali kažu, dobar je, ali tu kaska.
Moj kolega je uzeo one plus 7 pro, odmah pri izlasku. Sjednemo na piće, mobitel ono, avion. Kaže odličan brz, ali kamera, ali ovo, ali ono. Nije perfketan, nije unikatan, i može kulturno objektivno reći, e tu je lošiji/bolji od konkurencije, samo očito slijepi vavej fanovi to ne mogu.

Vrh crinega je watermark p30 shot with quadriple leica lenses itd. Svaka čast, dok slikaš yuga za prodaju, nek se vidi da si dasa sa p30 lol
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 00:38   #3246
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
Da, jer rootam telefon jer je slab, pa da se lakše nosi s aplikacijama, jedini razlog. Ja bar živim u ovom vremenu, barem što se pismenosti tiče.
Sloboda koju nosi rootani telefon, adblock, razne modifcirane aplikacije, blackmart, masu upgradeova za starije telefone gdje recimo moj trenutni oneplus 2 'ladno radi na lineage 16, tj, androidu devetki, a inače ofišl je stao na 6 ako se ne varam.

Jasno da kupiš p30 i ne sekira te root, ali ako ga nećeš mjenjati 2-4 god i držat ćeš stari soft na njemu dok svi idu naprijed svaka čast, ali budeš onda svako malo factory reset kad se zablati, jer drukčije ne ide, a da ne pričam o raznim battery drainovima koje ne možeš kontrolirati.


Ponavljam, p30 nije loš mobitel, nipošto i prililčno prepotentno bi to bilo izjaviti. Ukazao sam na neke stvari koje mi ne pašu i nije mi u top ''want to buy'', da nađem ispod svih cijena ne bih razmišljao, ali ovako, meni je uvijek bitniji mobitel koji traje i koji rootan ide do svog max.
A ako je netko kupio isti za slikanje slika iz diskoteke i sretan je dapače, ali ja sam s svojim k750i i bljeskalicom uspio uhvaitti neke od najluđih snimaka i fotki i dan danas su uspomena, iako nisu u 48mpixu

Ne volim slijepi fanboyizam, volim ljude i cijenim koji kupuju neku marku, ali kažu, dobar je, ali tu kaska.
Moj kolega je uzeo one plus 7 pro, odmah pri izlasku. Sjednemo na piće, mobitel ono, avion. Kaže odličan brz, ali kamera, ali ovo, ali ono. Nije perfketan, nije unikatan, i može kulturno objektivno reći, e tu je lošiji/bolji od konkurencije, samo očito slijepi vavej fanovi to ne mogu.

Vrh crinega je watermark p30 shot with quadriple leica lenses itd. Svaka čast, dok slikaš yuga za prodaju, nek se vidi da si dasa sa p30 lol
Živiš u prošlom vremenu i toliko (velike)greške u pismenosti (da budem pristojniji,lol).
Pravi si DASA ako nisi koristio Huawei. Gluposti si nadorobio u cijeli post.
Watermark može isključiti/uključiti u postavkama kamere. Toliko o tvom površnom znanju , dužem tipkanju.

Kakve veze ima root u cijeloj priči ako se radi o novom uređaju? Jesi li uopće svjestan što si napisao odnosno htio postići?
Factory reset jedva koristim čim mjenjam mobitele (naravno i provjeriti FRP lock), battery drain je prisutan u aplikaciji pa to zna ispraviti kroz update. Dakle, nisam rootao od doba Lolipopa i time uštedio vremena na živciranju.
Ne zanima me kvazi razne modificirani aplikacije, blackmartovi, root. Dakle, nema slobode koju češ trošiti vrijeme na optimalne postavke.

Ti si spomenuo fanboyizam sa Oneplusom (lol, dva puta) u ovoj temi i previše nepristojan da spominješ slijepi huawei (li la vavej) fanovi.
Što je i najvažnije pokazao svoje pravo lice. Lol, pardon, nisam mogao sudržati, lol ovaj khmm lol
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 01:07   #3247
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Živiš u prošlom vremenu i toliko (velike)greške u pismenosti (da budem pristojniji,lol).
Pravi si DASA ako nisi koristio Huawei. Gluposti si nadorobio u cijeli post.
Watermark može isključiti/uključiti u postavkama kamere. Toliko o tvom površnom znanju , dužem tipkanju.

Kakve veze ima root u cijeloj priči ako se radi o novom uređaju? Jesi li uopće svjestan što si napisao odnosno htio postići?
Factory reset jedva koristim čim mjenjam mobitele (naravno i provjeriti FRP lock), battery drain je prisutan u aplikaciji pa to zna ispraviti kroz update. Dakle, nisam rootao od doba Lolipopa i time uštedio vremena na živciranju.
Ne zanima me kvazi razne modificirani aplikacije, blackmartovi, root. Dakle, nema slobode koju češ trošiti vrijeme na optimalne postavke.

Ti si spomenuo fanboyizam sa Oneplusom (lol, dva puta) u ovoj temi i previše nepristojan da spominješ slijepi huawei (li la vavej) fanovi.
Što je i najvažnije pokazao svoje pravo lice. Lol, pardon, nisam mogao sudržati, lol ovaj khmm lol
A gle, barem ne pišem čovijek kao ti, ali dobro, slobodno me ispravi.
Jasno da se može, i to se može na svakome, ali kako će onda ekipa sa fcb znati da ja imam vavej p30, ako nemam watermark na slikama?
nisi skužio sarkazam, ali ok je.

Pa ok, voliš reklame, bloatware i app koje se ne mogu maknuti. Vjerojatno imaš i memory cleaner booster programe pa čistiš s njima telefon svako malo, ne bih se čudio, kad pišeš to što pišeš.

Nisam spomenuo, naveo sam primjer, kako čovjek objektivno može reći, ovo valja, a ono drugo ne valja. Isto tako, kupuješ telefon po sebi. Nekog ne znaima kamera, kupi onda nešto bez bijesne kamere. Tražiš čisti andorid, brzinu, snappy exp, pa uzmeš onda nešto sa puno memorije i jakim procom.
To sam želio reći, a ne jebeni fanboyizam vezan uz vavej koji me živcira kad seljak do jučer na nokiji 3310, sad na p30 i drka s watermarkom jer isti ne zna isključiti.

Volio bih da se huawei da rootat i da se iz sustava mogu maknuti smećaste nepotrbne aplikacije, da mogu na njega stavit magisk/green itd.

To je meni, kao meni, kao ja bitno. Ti smatraš da to nije bitno i ok.
Svakom njegovo.

Do jučer kad je huawei bio nebitan, svi su nosali s4 samsunge i bili face.
Ko je došao sa oneplus/xiaomi/huawei/zte...kakvo ti je to kinesko smeće, sad huawei odjednom mobitelčina ono, koji mob imaš, ako nije p30 ništa.

ma lol, aj nebitno, uživaj u slijepo fanboyizmu
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 02:45   #3248
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Stvarno vas molim da stanete malo na loptu glede politike i međusobne mećave.

Zahvaljujem.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 25.05.2019. u 03:12.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 07:16   #3249
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Rootas ti brate do mile volje al to ce i dalje biti uredaj star 4 god. I frend se pozdravio sa s3 koliko god da smo ga puta pokusali ozivljavat custom romom. Ja osobno razliku u bateriji na telefonima na kojima sam imao custom rom i odnosu na one sa stock nisam primjetio. Baterija je jednako trajala 1 faking dan. Te neke pojerine bloatware app koje ti toliko smetaju naprosto iskljucis, a adblock mi je oduvijek bio korisno najbeskorisnija stvar. Blokirao je pizdu moje matere, a ne reklame da tak kazem.


I usporedujes jedan huawei koji je na trzistu 30 god sa 1+ i xiaomi koji su zajedno na trzistu pola u odnosnu na huawei. One plus jos.koliko toliko ali xiaomi je jeftino usrano govno koje si nebi kupio da je zadnje sta mi preostane od svega na trzistu. Rade bi se vratio na g3 jebo s bootloopom svakih mjesec dana nego koristio xiaomi. 9 godina su na trzistu nisu jedan posteni telefon napravili da ne prdne u prvih godinu dana koristenja.

Zadnje izmijenjeno od: devaa. 25.05.2019. u 07:26.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 07:32   #3250
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja isto ne znam o čemu je riječ. Mate 9, dakle uređaj iz 2016. godine. Nikakve aplikacije nisam isključivao. Factory reset nije rađen. Nikakav bloatware me ne zajebava, uređaj radi kao i prvog dana. Baterija traje kraće, no to je normalno, pa nije nova. Ali i dalje izdura cijeli dan bez problema (ofc, to je do usera) i ostane još. Nikakve reklame ne iskaču. Tak da ne vidim potrebe za rootom. Al dobro, nismo svi isti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 08:25   #3251
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Zadnji root napravio na LG G2, taj mobitel je fakat imao bloatwarea. Flashao na njega kameru sa LG G3, novi ROM, izbrisao brdo aplikacija koje su usporavale novi mobitel. Drugi mobitel doslovno.

P20P je sasvim druga priča, mobitel je čudo brz i ne osjećam potrebu za diranjem stock postavki.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 10:10   #3252
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
I usporedujes jedan huawei koji je na trzistu 30 god sa 1+ i xiaomi koji su zajedno na trzistu pola u odnosnu na huawei. One plus jos.koliko toliko ali xiaomi je jeftino usrano govno koje si nebi kupio da je zadnje sta mi preostane od svega na trzistu. Rade bi se vratio na g3 jebo s bootloopom svakih mjesec dana nego koristio xiaomi. 9 godina su na trzistu nisu jedan posteni telefon napravili da ne prdne u prvih godinu dana koristenja.
Ti očito nemaš pojma o čemu pričaš, ili pričaš o najnižem tieru Xiaomi mobitela, s kojima je nemam iskustva pa se ne bi štel mešat.
To što je huawei na tržištu mobitela 30 godina ne znači ama baš ništa pošto tek u zadnjih 6-7 godina rade OK (ne odlične, nego OK) mobitele, a tek u zadnje dvije-tri godine odlične.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 12:29   #3253
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Cuj meni je xiaomi ko nekoc umbro i lotto rade cu kupit manju jeftiniju stvarcicu od adidasa ili nikea nego nesto "bolje" skuplje od lotta. Ak sam ja u ovoj kurcevoj drzavi zavrsio tvz da si jednom u 2-3 godine ne mogu kupit posteni flagship onda u picku mater i ja i drzava i place i sve. Meni se odavno neda krpat zastarjele modele nekim custom romovima i kupovat budget viceve kao sto je xiaomi. Tebi je super, meni nije od prvog dana niti ce biti. Jbg stvar osobne preference nitko tu nikoga ne trazi ocekuje da se slozi sa ikim.

Kupis sta zelis/mozes i bok. Ak se sjebes jbg.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 12:53   #3254
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Ne spominji da si išao na TVZ, ne treba nam još loše reputacije
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 13:34   #3255
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Što se Huawei ne da rootat?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 13:39   #3256
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Ne, zaključan bootloader
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 14:07   #3257
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ne spominji da si išao na TVZ, ne treba nam još loše reputacije
Hebiga kak mi je reko buraz. Znas ko ude na tvz ? Ja ga pitao tada tko. Onaj tko ne moze upisat fer. Nemamo srece kolega.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 14:17   #3258
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Steta, ja bi odmah rootao






Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 15:12   #3259
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
https://www.androidpolice.com/2019/0...hone-business/

Another nice one.

Bit ce humaweija po njuskalu ko vruce kifle. XX
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 15:34   #3260
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Šteta, onda mi nisu opcija ako se ne može rootati. Ostajem na xiomiju.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 16:08   #3261
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
https://www.androidpolice.com/2019/0...hone-business/



Another nice one.



Bit ce humaweija po njuskalu ko vruce kifle. XX
Jesi li uopće pročitao članak?
Cijeli članak je baziran na what-if pretpostavkama i stvaranju tračeva, nikakve veze sa realnošću. Sve samo da se dobiju klikovi.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 16:20   #3262
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Jesi li uopće pročitao članak?
Cijeli članak je baziran na what-if pretpostavkama i stvaranju tračeva, nikakve veze sa realnošću. Sve samo da se dobiju klikovi.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Znam da je if if.. Ali kako je sve krenulo, lako moguce.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 16:21   #3263
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Ne, zaključan bootloader
Ne pričaj bezveze.Može se rootat...

DC-Unlocker za bootloader i root za 5min.Radio to na Mate 9,a koliko vidim ni sad nije problem na Mate 20 Pro recimo...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 16:51   #3264
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Cuj meni je xiaomi ko nekoc umbro i lotto rade cu kupit manju jeftiniju stvarcicu od adidasa ili nikea nego nesto "bolje" skuplje od lotta. Ak sam ja u ovoj kurcevoj drzavi zavrsio tvz da si jednom u 2-3 godine ne mogu kupit posteni flagship onda u picku mater i ja i drzava i place i sve. Meni se odavno neda krpat zastarjele modele nekim custom romovima i kupovat budget viceve kao sto je xiaomi. Tebi je super, meni nije od prvog dana niti ce biti. Jbg stvar osobne preference nitko tu nikoga ne trazi ocekuje da se slozi sa ikim.

Kupis sta zelis/mozes i bok. Ak se sjebes jbg.
Upravo tako, stvar osobne preferencije.
Ali nazvati Mi8, Mi9 ili Mix 2/2s, Mix3 "zastarjelim modelima koje treba krpati" i "budget vicevima" je glupost.
Huawei/Samsung/Apple ne vrijede dvostruke/trostruke pare u odnosu na njih da ga j*beš.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 17:33   #3265
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
Rootanje je izbor korisnika, netko je probao i ne može bez toga.
Netko smatra da ne treba.

Kad ja nemam reklma na ničemu radi adblocka, kad gasim app greenom da ne vuku bateriju, kad mobitel star 4 god spasim s novim fićurima koje dolaze u devetki, to je to.

Nisam ni rekao da treba odmah p30 ili neki rutat, rekao sam to da bi s vremenom rutao, čisto da imam najnoviji andorid i fićure, a čist i nezablaćen ui.

Nekom smeta, nekom ne, ali ne možeš mi reći da ti je ok kad pustiš mix od 30min pa ti svakih 3 min puste reklamu između. Mene to živcira i rado imam adblock koji to riješi.

Kako kome, od korisnika do korisnika, skineš defautlni cam, staviš neki modani itd, mnogo je mogućnosti kad jednom probaš nema dalje

u svakom slučaju, svakom njegovo

matta, fanboyizam je takav da samo tvoja marka valja, a tuđe su šrot. kao da ga ti doma proizvodiš, ne možeš balkan iz balkana tako da se nemoj ni truditi.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 18:29   #3266
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Fanboyizam nema nikave veze sa mojim misljenjem o xiaomiu tak da ne lupetaj gluposti. Huawei nije jedini i prvi proizdvodac telefona koji sam imao i koji cu imati.

Tebi se moje misljenje o xiaomiu ne mora svidjeti niti se moras sloziti sa istim ukoliko nisi znao odnosno obojica.
Xiaomi sam vise puta isprobao i slusao svakodnevno od kolega sa posla o njemu.
Za mene to nije mob i tocka. Da li ste tebi moje misljenje svida ili ne mene tak boli kurac kak i tebe za moje.

Druga stvar ja nemam potrebu rootat i drkarit po flsghsipu kojeg u principu zamijenim svake 2 do 3 godine. Sta ce biti za 2-3 godine kad pozelim odmahnut huaweiu mozda opet huawei a mozda i sony i nokia. Xiaomi sugurno nece. Jer za moje potrebe whatsappa, mailanja, office paketa, naslikavanja, koristenja droid edita ( notepad za mob ) i igranja pokera online. Uz klasicno koristenje samog telefona kao telefona svaki moj flagship ce bez beda moci podnjeti te pizdarije sa stock romom u vremenskom periodu koliko cu ga ja imati.

Ako ti nemas pametnijeg posla u zivotu nego stalno drkariti po custom romu i generalno se opcenito toliko okupirati glupostima vezano za same telefone onda prijatelju samo naprijed ja ti zelim srecu bio to oppo, xiaomi, zte, 1+ ili sta god da tebe ili obojicu veseli. Mene su custom romovi i pizdarije odavno pustile, jos od kako cg roma nema.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 18:36   #3267
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Kolega devaa, molit ću te da se pristojnije izražavaš,
ako sam te ranije pohvalio nemoj sad pokvariti stvar
možemo i pristojno reći ako se ne slažemo sa drugačijim mišljenjem / stavom.
Back to topic
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 18:40   #3268
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Slažem se sa devom. Nekoć sam bio prisiljen i ja čačkati po mobu, rootat ga, mijenjat romove, debloatat, itd. ali uglavnom jer sam imao Samsunga koji bi trzao već kao nov. Otkad sam prešao na novi Oneplus nekoć i sada P30 Pro, nema više tih problema pa tako ni čačkanja. A problem reklama jednostavno rješio kupnjom Adguarda koji ih blokira i u aplikacijama.
Sve ostalo mi nebitno i mob leti ko lud, a za 2-3 godine opet novi i ćao. Ne vidim više smisao u rootanju osim ako ti je prijeko potrebno za rad neke bitne aplikacije i slično.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 18:53   #3269
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nije tu vise stvar software, nego su mobovi postali toliko jaki da stvarno moras sjebat opasno da bi trzao.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 18:59   #3270
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne vidim više smisao u rootanju osim ako ti je prijeko potrebno za rad neke bitne aplikacije i slično.
Ni nema smisla, danas više-manje svi mobiteli dolaze bez nepotrebnih aplikacija (nije to kao prije), ako hoćeš Youtube bez reklama skineš Youtube Vanced, a i na browser možeš legalno dodati adblock pa ne vidiš ni jednu reklamu.
Stvarno nema potrebe za bilo kakav root.
elance je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na