Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2015., 12:03   #1
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Asus g751jl problemi sa sleepom/hibernacijom

Pozz ekipa,

imam problem sa navedenim laptom-odlazi u sleep/hibernate kada se koristi strujini kabel, kada je samo na bateriju - problem za sada nisam primjetio.(postavke za sleep/hibernate su iskuljucene u windowsima).

povijest bolesti:
prvo sam išao instalirati win7, instalacijia normalno prođe, no kada bi pokušao staviti sp1 laptop je uvijek odlazio u sleep za vrijeme instalacije.(probao sam opet nanovo staviti win7 i opet isto)

Ok onda sam odustao od win7 i stavio win 10, tu nije bilo nikavih problema kod instalacije, nakon sam stavio sve drivere isto sve prošlo ok.

ali prilikom pokretanja 3d aplikacije laptop uredno samostalno odlazi u sleep/hibernaciju, znaci upalim 3d aplikaciju neki put je potrebno 20sek neki put 5 min ali on uvijek ode u sleep mode.
Temperature proca nisu prelazile 80 stupnjeva, a grafa nie isla vise od 70 celzijevaca.
dok surfam netom laptop nije tako cesto odlazio u sleep ali je ipak 2 puta zaspao...ponavljam sleep i hibernate su iskljuceni u power settingsima.

pokušao sam i sa flashanjem biosa-stavio zadnju verziju, ništa se nije promjenilo.

Kada 3d aplikacije pokrecem samo na bateriji laptop jos nije usao u sleep.

Ima li tko ideju što bi jos mogao probati? poslao sam upit asus customer supportu-jos cekam odgovor.

hvala svima unaprijed
zivi i veseli bili
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2015., 09:38   #2
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Update: laptop je dva puta bio na servisu-prvi put nisu niš popravili ali drugi puta izgleda jesu nekaj-kada se preocesor optereti laptop vise ne ulazi u hibernaciju/sleep.

No sad se poceo javljati drugi problem-izrazito visoko zagrijavanje.
Pod opterecenjem Primom 95 CPU se u roku 5 minuta zakuca na temperature od 95-99 stupnjeva, kako se temperatura dize do 99 tako voltaza i megahercaza proca padaju do 0.91v i 2.6ghz, laptop se ne rusi ali se javlja thermal throttling.
Ista stvar je i kada pokrenem 3dmark, samo temperatura ne prelazi 97 stupnjeva, što i nije nešo puno manje.
Kod normalnog gejminga(world of warships) temperatura se krece oko 90 stupnjeva.

Kontaktirao sam asus support koji su mi rekli da ako se laptop ne ruši problema nema.
Ja gledam sad je zima, na ljeto ce sobne temperature biti jos vise sto znaci da ce onda thermal throttling biti jos izrazeniji jer zapravo je on jedini koji ne dozvoljava da proc dođe na max 100 stupnjeva.
Ima li tko kakav savjet i što da im kažem na servisu kad sam asus support ne priznaje ovo kao defekt koji bi trebalo popraviti?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2015., 10:03   #3
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Koji cpu je unutra? Nazalost dok ne odes ispod stock radnog takta to nije throttling, samo ne koristi turbo.

90 je puno previse za taj lap, treba otvorit i stavit pastu kak spada. Ocito su si u system one dali truda :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2015., 21:34   #4
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
4720hq je nutra, temperature proca na idleu(u windowsima) se krecu od 45 do 55 stupnjeva, stavi bi ja svog artic silvera ali se bojim da ne gubim garanciju+nisam do sada rastavljao laptope iako mislim da nebi bilo problema
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2015., 21:48   #5
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Koji cpu je unutra? Nazalost dok ne odes ispod stock radnog takta to nije throttling, samo ne koristi turbo.

90 je puno previse za taj lap, treba otvorit i stavit pastu kak spada. Ocito su si u system one dali truda :-)
Kao i uvijek, najvece smece od servisa u RH.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2015., 07:30   #6
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
4720hq je nutra, temperature proca na idleu(u windowsima) se krecu od 45 do 55 stupnjeva, stavi bi ja svog artic silvera ali se bojim da ne gubim garanciju+nisam do sada rastavljao laptope iako mislim da nebi bilo problema
Idle nema veze, svi haswelli u lapovim rade na visim temperaturama od prethodnika.

Mozes u pce recenziji vidjet kakve temp sam ja dobivao dok sam ga imao na testu.

http://www.pcekspert.com/clanak/asus...racunalo/?pg=6

90 nisam nikad vidio. Usrali su ti pastu...
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na