Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2007., 00:38   #31
Markos1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
ne znam, vidjet ću sutra, izgleda da sam precijenio karakteristike VA matrice a prema pričama ovdje stekao sam dojam da su razlike između VA i IPS dosta manje nego recimo između TN i VA ili IPS.
imam pretpotopnog philipsa 15 CRT i iskreno, ne bih kupovao LCD, barem ne za ovakve pare, jer mi se gade TN monitori s kakvima radim na poslu. naprosto ih ne mogu gledati kako se mijenja boja i kontrast sa jednim jedinim milimetrom ... a i inače uđem u trgovinu, gledam, ne znam ZAŠTO bi netko kupio LCD kojemu se mijenja sve živo ... kako okrene glavu. da sam znao da je ovako mala razlika..ostaje ono da se provjeri prije nego se kupi. nađoh zadnji model i u žurbi brzo kupi, bez provjere ... ma sam sam kriv.
to sam uzeo uAutronicu, treba vidjeti da li se može zamijeniti...

ili hoće netko kupiti ovo za 200 kuna manje ?

Zadnje izmijenjeno od: Markos1. 19.07.2007. u 00:50.
Markos1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 02:43   #32
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ne znam, stvarno mi je čudno da imaš takvo iskustvo s Philips 190P7ES, to je jako dobar monitor za svoj cjenovni razred (IMHO najbolji 19" u tom rangu). E sad, budući da tvoj primjerak nisam vidio ne mogu tvrditi ništa, no može biti da si očekivao previše - naime svim LCD monitorima opada kvaliteta prikaza pod određenim kutem, jednostavno ne možeš to uspoređivati s CRT monitorima (naravno da je kod S-IPS matrice to puno manje primjetno, no i kod njih se pod većim kutevima pojavljuje ljubičasti odsjaj itd.).

Ako nije u tome stvar, može biti da je Philips promijenio P-MVA matricu kod 190P7ES i stavio neku TN, no to stvarno ne znam jer već neko vrijeme nisam pratio što se događa s tim modelom (budući da je kod nas bio nedostupan nekoliko mjeseci, a bilo je i govora da se više uopće neće pojaviti, pa sam ga malo zapostavio), no na takvu informaciju nisam naišao, a i u biti sumnjam da su to napravili (iako je naravno i to moguće).
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na