Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2007., 23:05   #1
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
(riješeno) Web cam - USB device not recognized

Vec duze vrijeme koristim na desktopu USB web kameru Trust Mini Webcam WB-1200p (150 SpaceCam Portable), i radi uredno. Problem mi se javio prije par dana kada sam ju pokusao spojiti na laptop Compaq Evo n160 (P3m 1ghz, 512mb). Driveri uredno instalirani sa CD-a koji je dosao uz kameru, ali kada prikljucim kameru u USB javi mi poruku da je pronadjen "unknown device", a odmah nakon toga "USB device not recognized. One or more USB devices on this computer malfunctioned, and windows did not recognized it". Kamera i dalje uredno radi na desktopu, a i bilo koji drugi uređaj (usb mis, usb prenosna ladica, mp3 player...) radi na usb utorima na laptopu, tako da predpostavljam da niti jedno od ovo dvoje nije u kvaru. Vidim po stranim forumima da se ovo dosta desava zbog neke greske u windowsima i preporucuju da se laptopu izvadi baterija i iskljuci sa mreze nekih pola sata i onda bi trebalo biti sve ok, ali kod mene to ne pali.
Jel ima tko da se susreo sa ovim problemom i kako ga je rijesio?

Edit: Rijesio sam nakon, neznam ni sam koliko reinstaliranja drivera i supanja po registry-u. Nemam pojma sta je bilo, ali nakon zadnjeg restarta je proradilo. Jos sam jedno resatartao za svaki slucaj, i ipak radi.
Za sada rijeseno

Edit no.2: Upravo stigao s posla, i opet ista stvar
Anybody?!

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 28.06.2007. u 13:39.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 18:56   #2
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Anybodeeeeey?! Ono, malo mi je po-hitno...
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2007., 13:38   #3
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
OK, konacno sam rijesio sta je. Kad iz drugog porta izvadim prijemnik wireless glodavca, onda kamera radi sasvim normalno. Onda pristekam kameru, i za njom prijemnik misonje, i windoze mi jave da je USB bandwidth exceeded. Znaci rijeseno
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na