Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2006., 16:23   #1
OveRkiLL
Registered Abuser
Moj komp
 
OveRkiLL's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zg
Postovi: 590
Win XP x64

Jel ima tko ove windowse? Jel valjaju šta?
__________________

AMD Ryzen 7700X + Noctua NH-D15
Asus X670 Prime
2x8GB Kingston Fury Beast 6000MHz CL40
XFX RX6800 16GB Qick 319
Kingston NV2 250GB + Crucial P5+ 1TB + Seagate 2TB HDD
EVGA 650W SuperNOVA GQ, 80+ Gold
Fractal Design 7 Compact
23.8" AOC 24G2SPU 165Hz
Windows 10 x64
Logitech G402
Razer Cynosa V2
OveRkiLL je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2006., 19:06   #2
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Ja sam ih imao instaliran ali sta da kazem. Za pola mojih komponenti nema drajvera pa sam odustao.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2006., 09:31   #3
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Ja tokođer oprostio sam se od printera i tunera. Ma najbolji su ti 32 bitni...
Jel zna netko oce i vista tako dolaziti u 32 i 64 bit verzijama ili ce biti podrske i za jedane i za druge?
raf je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2006., 11:20   #4
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Dok izade vista 64bit ce biti vec standard ali bilo bi dobro da izade i 32bitna verzija.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2006., 13:04   #5
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
mislim da onda nece biti 32 bitni, da prisile sve na prijelaz na 64 bitne...
raf je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2006., 13:25   #6
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
A za ocekivat je..eto gledaj to danas i nazad godinu i ko zna koliko dana jos... kad su izasli winXP u 64bit varijanti... od tada nisu pokupili nista dobro ili drugim rijecima podrska im je na NULI! Slabo se razvijaju a kako ce tek 64 bitna Vista tek imat uspjeha kad je i ova propala vise nego sta su mislili.. Navodno je bolja naravno od 32 bitne varijantne ali zasto nitko onda nije zainteresiran za nju kad je to tako?! Zasto?!
G0RKI je online   Reply With Quote
Staro 23.04.2006., 22:52   #7
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
zato jer su 64bit procesori još relativno novi i nema ih svatko a 64bit aplikacija nema puno pa nema prevelikog smisla ih stavljati
ali moj prijatelj jedan je recimo stavio 64bit xp i bez problema nalazi drivere za sve komponente, u početku je imao problema ali sada više ne. pogledaj po stranicama proizvođaća hw-a, svi imaju 64bit xp drivere

a govoriti da 64bit OS nema budučnost je čista glupost jer bi se prema tom mogli svi vratiti i na vindouze 3.1 i igrat oblivion sa 256 boja lol
mat je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2006., 00:26   #8
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
PA i nisu bas tako novi...ima vec kusura njima ... Naravno da 64bitni OS ima buducnost (to ja nisan ni opovrga ni reka) ali njegovo vrijeme u kojem ce on procvitat u pravome smislu 64 BIT...jos nije doslo a cinjenica je da dolazi jako dugo i polako za razliku od hardwera koji se znatno brze razvija skoro u svakom pogledu...problem je sta je slabo je prihvacen sa svih strana...time mislim na softv. podrsku...i drajvere. I ko ce ga onda stavljat/kupovat? Samo onaj ko ima sve potrebno da mu radi uredno/kompatibilno jer u protivnome.... moze glavom u zid tuc : hitthewa
G0RKI je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2006., 01:29   #9
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
...da podrška za drivere još nekako ali programa još ima premalo.....
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2006., 10:21   #10
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
činjenica jest da se software sporo razvija jer se više nema tu puno ni za razviti. možda zvuči smiješno i ograničeno za reći ali vrlo je vjerojatno da je kompjutorska tehnologija u ovom trenutku na svom vrhuncu
50-ih godina je jedan njemački mislim znanstvenik razvio sinusoidu tehnologija kroz povijest:



hoće reći da svaka vrst tehnologije kojom se svijet bavi je do sada imala svoje uzdizanje, svoj vrhunac i svoj pad. i svaka je trajala relativno duplo duže (neke manje, neke više, ali sve su zauzimale duže razdoblje od prethodne)
ako se logički nastavi njegova sinusoida, upravo sada je pc na vrhuncu dok će za 20 godina pc experti, microsoft stručnjaci i programeri biti obični šljakeri te neće biti toliko cijenjeni. zašto? pa zato jer će se dijete od 10 godina u vrtiću igrati sa bezopasnim matičnim pločama a sa 15 će biti nezamislivo neznati što je north bridge kao što je danas nezamislivo ne znati što je npr. mjenjač brzina u autu...
mat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2006., 11:33   #11
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Razlika koja ce biti izmedu XP 64bit i viste je ta sto je 64bitni xp u biti isti windows kao i xp32bitni. Mislim nije, ali nije nista znacajno bolji pa ga ljudi nisu kupovali, a kada windovs nije rasiren ne isplati se praviti drivere za njega.

No eto vista bi to mogla promijeniti. Ljudi ce htjeti imati nesto puno naprednije nego xp i ako budu 64 eto ti prijelaz ljudi na 64bitne procesore. I jos netrebam ni reci da se vise nece proizvoditi 32 bitni procesori ako nebudu imali podrske u visti.
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na