Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2015., 10:18   #1
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Terrakom

Evo listam ovaj podforum i nisam naišao (valjda nisam preskočio) na komentare o terrakom operateru. Ja iskreno do prije neki dan nisam ni čuo za njih. Guglanjem sam došao do zaključka da se radi o EX Voljatelu koji je sve do nedavno pružao telekomunikacijske usluge isključivo priko svoje žice. A tek prije par mjeseci počeo je koristiti ht žice.
Volio bih čuti vaše mišljenje o terrakomu prije svega to mislim na one koji se već koristi njihovim uslugama a posebno onih koji su na ht-ovoj žici. Da li su uslužni, kvaliteta usluge i sve ostalo.
Malo mi je zasmetalo sto caju tegničku podršku isključivo radnim danima y vikende i nakon 22 sata se moramo snalaziti sami.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2015., 11:38   #2
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Ovom društvu temeljem Ugovora o pripajanju od 30.03.2012.godine, pripojena su sa danom 01.05.2012.godine društva i to:

ANTENA KABELSKA društvo s ograničenom odgovornošću za trgovinu, montažu i održavanje antena iz Zagreba,

VOLJATEL društvo s ograničenom odgovornošću za telekomunikacijske usluge i trgovinu iz Zagreba,
i

TEKTON PROMOCIJA
Malo sluzbenih podataka..
P.S. Voljatel ima i svoju optiku .. a navodnu nude i vdsl.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2015., 11:58   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
definitivno dobre opcije i fer cijene. Gledam, FLAT internet 10 mbita i "obični" telefonski paket 179 kn. Tko hoće FLAT telefonske pozive, plaća 199 kn. Definitivno su najpovoljnija opcija kod korisnika kojima je dostupna isključivo HT infrastruktura. Hmm, da sam ih gledao prije 2 tjedna, mozda bih se za njih odlucio umjesto optime

A podrska iza 22 sata mi nije tako bitan faktor. Ako crkne internet, okrećem se drugim zanimacijama
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2015., 12:53   #4
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
definitivno dobre opcije i fer cijene. Gledam, FLAT internet 10 mbita i "obični" telefonski paket 179 kn. Tko hoće FLAT telefonske pozive, plaća 199 kn. Definitivno su najpovoljnija opcija kod korisnika kojima je dostupna isključivo HT infrastruktura. Hmm, da sam ih gledao prije 2 tjedna, mozda bih se za njih odlucio umjesto optime

A podrska iza 22 sata mi nije tako bitan faktor. Ako crkne internet, okrećem se drugim zanimacijama
Ma nebitni su i flat pozivi, kraj mobitela, interneta, facebooka, skypa telefon praktički postaje suvišan ali mora se imati.

Samo ispravak naručio sam paket za 179 kuna u kojem je i internet i pozivi FLAT jedino za pozive je uspostava poziva.

I kao blagdanska ponuda za 199 kuna Smartphone mobitel s besplatnom aplikacijom preko koje će se s mobitela moći zvati bilo koja destinacija besplatno, samo još nisam siguran kako će to funkcionirati. Da li će i ona druga strana morati imati tu aplikaciju da bi to radilo ili...
No o tome ću razgovarati s njima kad mobitel budem imao u ruci.

A što se tiče bez podrške iza 22 sata OK, ali bez podrške za vikend to je već nešto drugo.

Ako se pojavi neki problem npr u subotu u 10 sati ujutro, morat će se čekati tek ponedjeljak da se ti problemi otklone, a s obzirom da je telefon VOIP i ovisi o modemu i internetskoj vezi nebi bilo dobro da moram čekati 48 sati ili više da bi se problemi otklonili, no vidjet ćemo..

Citirat ću i vipera o vlastitoj infrastrukturi.

Svi operateri nastoje postaviti svoju infrastrukturu po većim gradovima, no ruralna mjesta (jednom od njih i ja pripadam) i manji gradiovi će na ret doći malo sutra i uglavnom ćemo ovisiti o HT-ovim žicama
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2015., 17:58   #5
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Terrakom je jako neozbiljna firma.
Nemaju jasno definiran cjenik na webu, postoje oprečne informcije o naknadi za uspustavu poziva (navodno je 19 ili 29 lipa) a podšrka je očajna.
Ne radi vikendom a meni je za običan upit o njihovom hostingu koji sam uputio 26.12 odgovoreno danas, skoro tjedan dana kasnije (2.1). Upit je bio o radnom vremenu podrške, primjeru weba hostanom i lokaciji servera. Za tako jednostavan upit trebalo im je tjedan dana s time da je odgovor nepotpun.

Ne radi im podšrka ni vikendom vezana za kvarove pa ako vam crkne router u petak oko 23h netko će to poslušati tek u ponedjeljak.

Ponuda kanala na tv-u im je isto loša, kao da gledate doma dvb-t.
Loša podrška putem facebooka.

Nemaju nikakve reklame a kada ih se pita zašto ne ulažu u reklame dobivaju odgovor da su im pozitivna mišljenja i iskustva korisnika najveća reklama.
No to nije točno jer po svim forumima imaju isključivo negativna iskustva ili ih nema uopće. Sve u svemu jako loš dojam su ostavili na mene.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2015., 19:37   #6
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Terrakom je jako neozbiljna firma.
Nemaju jasno definiran cjenik na webu, postoje oprečne informcije o naknadi za uspustavu poziva (navodno je 19 ili 29 lipa) a podšrka je očajna.
Ne radi vikendom a meni je za običan upit o njihovom hostingu koji sam uputio 26.12 odgovoreno danas, skoro tjedan dana kasnije (2.1). Upit je bio o radnom vremenu podrške, primjeru weba hostanom i lokaciji servera. Za tako jednostavan upit trebalo im je tjedan dana s time da je odgovor nepotpun.

Ne radi im podšrka ni vikendom vezana za kvarove pa ako vam crkne router u petak oko 23h netko će to poslušati tek u ponedjeljak.

Ponuda kanala na tv-u im je isto loša, kao da gledate doma dvb-t.
Loša podrška putem facebooka.

Nemaju nikakve reklame a kada ih se pita zašto ne ulažu u reklame dobivaju odgovor da su im pozitivna mišljenja i iskustva korisnika najveća reklama.
No to nije točno jer po svim forumima imaju isključivo negativna iskustva ili ih nema uopće. Sve u svemu jako loš dojam su ostavili na mene.
Jesi li ti korisnik terrakom usluga pa govoriš iz iskustva ili ono rekla kazala.
Ako ti rikne router u petak u 23 sata ni ostali operateri se neće potrgati da ti odmah sutra dostave drugi a pogotovu ako živiš negdje na selu.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 18:28   #7
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Bio sam potencijalni klijent njihovih usluga ali više nisam.
Preporučio bi svakome da ih izbjegava;

26.12. šaljem upit o njihovim uslugama (hostingu konkretno), radnom vremenu i općenitim informacijama;
31.12. ujutro (za 5 dana) dobivam odgovor da su zaprimili upit
2.1. (7 dana) dobivam odgovor koji nije ono što sam pitao ali mi se ne da pitat ponovno.

Ovolika brzina oko osnovnog pitanja je iznimno loša. Ne bore se za nove klijente, fejs im je pun prigovora oko brzine i obećanjima kako će uvesti nove tv kanale koje ne uvode. I dalje nemaju jasno definiran i objavljen cjenik uspostave poziva i ostalih detalja.
Ako im ovoliko treba za običan upit zamislite u kojem roku će vam nešto popraviti ili odgovoriti na tehnički prigovor.

Terrakom je rebrandani Voljatel. Nude usluge po cijeloj HR uz T-Comovu infrastrukturu.
Meni je dostupan samo Klasik paket;


Vlasnik ove tvrtke je ujedno vlasnik i IT1 koja se bavi prodajom 060 brojeva poput onih koji koriste tarot emisije ili akcije prikupljanja novca.

Iskon za cijenu njihovog paketa od 179kn mi nude 20Mbps VDSL i 1500min prema fix mrežama.

Preko Facebooka isto jako sporo i tromo odgovaraju te im je (očito) najveći nedostatak podrška. A osobe koje pišu odgovore se izražavaju jako pismeno; "u ovom slućaju".
EDIT; jedan komentar koji ne bi trebao biti smiješan;
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 07.01.2015. u 18:47.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 00:40   #8
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Iskon za cijenu njihovog paketa od 179kn mi nude 20Mbps VDSL i 1500min prema fix mrežama.

Da, ako ti je dostupan VDSL... lako tako.

Ajd mi sad nadji kod koga imas za 209kn 20Mbps preko obicne telefonske linije na ADSL2+ standardu ? Kod nikoga...

Ja sam na Iskonu, narandjasta zona i oko 1200m od centrale i ne mogu imati VDSL jos uvijek a sama parica mi bez problema pusta 19,6Mbps sa 1,2Mbps na ADSL2+ standardu - testirano kod ukljucenja linije.

Dakle sad ako zelim nesto vise od 10mbps a da nije VDSL - kod koga ?

Mozda jesu traljavi ali jedini nude za neku normalnu cijenu ( citaj oko 200kn ) brzinu preko 10mbps, ja ih mjerkam jedno vrijeme i vidjet cemo... ako za 3mj koliko imam fore kod Iskona ne puste mi VDSL, ode kod ovih pa cemo vidjeti.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 13:22   #9
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
ja nekuzim foru s duo paketima
recimo i Iskon i taj Terrakom gdje nemaju svoje vodove, ne nude televiziju tj IPTV

i sta ja ak ocu jeftiniji net+telefon uzmem njihov duo paket, ali onda hocu da mi ostane t-scum maxtv

ali ak se dobivaju drugi routeri kak cu onda mjesat 2 routera za 2 razlicite usluge od 2 druga operatera ?
ito samo zbog tv-a
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 13:03   #10
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Kako je najavljeno tako je i obavljeno. Danas sam prebačen na Terrakom i već prvi dojmovi su razočaravajući. nadam se da je to samo zbog toga dog ne legne sve kako triba.
najprije brzina priko speedtesta.
Jutros mjereno na dosadašnjem operateru (VIP)
VIP i manje više uvijek je bio konstantan iznad 4 Mbs
brzina Terrakom Znam da u ugovoru piše do 4 i da nesmije biti manja od 50% i da im nemam šta na to prigovoriti, ali ne mogu tvrditi da parica ne propusta veće brzine.

Modem
Modem je tehnicolor isti kao i u vip-a No kod spajanja na modem (router) novo razočarenje.
U njemu se ne može vidjeti Broadband konekcija
ono SNR margine Line Attention, pucanje veze i sl. Nema ga, znači ne mogu imati uvid u zagušenje, pucanje veze i sl.
WIFI password

Novo razočarenje je to kad sam vidio da se ne može promjeniti WIFI password i user.
Oni tvrde da ne daju taj podatak zbog zaštite postavki modema i sl. Ne tražim ih da mi daju šifre za pristup internetu već da mogu kad želim promjeniti šifru tako da ju je jedini ja imam i onaj komu ja želim dati.
ja tu šifru u pravilu mijenjam svaka 2-3 mjeseca, a recimo za primjer dam nekome šifru du se posluži s mobitelom ili laptopom na internetu i sad sutra ne želim d je on ima ja jednostavno promijenim tu šifru i opet je sve OK. No sad u terrakoma to ne mogu, jedini operater koji mi to ne dozvoljava.
Telefon
Pomalo je irintantan zvuk koji dolazi iz telefonske slušalice, jer nije onakav na koji smo navikli kad je slobodna linije umjesto tu-tu-tu imamo tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Kažem ovo su moji prvi dojmovi kod terrakoma, možda se sutra, prekosutra poprave jer računam možda još nije sve leglo na svoje mjesto,
ali ako ovo sve ostane ovako kako je sada ove 2 godine koje sam potpisao s terrakomom će mi biti jaaaakooo duuuugeeeee, s uvjerenjem ako se u ove dvije godine ne poprave produženje vjernosti će biti jako teško ili nikako.

Onome kome ne smetaju ove stvari koje sam naveo neka slobodno dođe u terrakoma uprotivnom neka ga zaobilaze u širokom luku.

P.S. za sad ovi moji prvi dojmovi su takvi, za par dana se opet javim pa ću vam reći da li se stanje popravilo.
Da se razumijemo VIP nisam napustio zbog kvalitete usluge već njihovog odnosa prema korisnicima.

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 05.02.2015. u 16:32.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2015., 13:08   #11
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Reci im da ti stave ruter u bridge i onda fino stavi svoj do njihovog i moci ces mjenjat sta oces.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 13:45   #12
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Reci im da ti stave ruter u bridge i onda fino stavi svoj do njihovog i moci ces mjenjat sta oces.
Pojasni mi malo to bridge mode. Kako to misliš i kako svoj staviti do njihovog to mi je nepoznato.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 14:11   #13
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,119
Samo uštekaš sa mrežnim kabelom još jedan ruter na njega, podesiš ga, dalje se spajaš sa svime na taj drugi. Iako, iz mog iskustva, nije potrebno da bude u bridge modu, radi i ako je u router modu.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 14:18   #14
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Taman sam prije par dana poslao zahtjev za Terrakom.

Također sam bio na Vipnetu al su me zahebavali sa profilima brzine. Kao imaju 1mbit ili 4mbita ništa između, a meni stiglo zagušenje linije te prema t-com tehničaru sve bi bilo ok ako se spusti brzina na 3,2mbita. No kako Vipnet nema ugovorene druge profile ovi to ne žele/ne mogu napraviti jer Vipnet propušta profil brzine. Ono svašta.

E sad, za ove pizdarije s Terrakomom i wifi lozinkama i signalom u slušalici sam upoznat.

Ko ih hebe, zvat ću ih svaki dan da želim promijeniti wifi pass pa da vidim dokle će se praviti grbavi. Mislim niti jedan operater ne zaključava router. Na pitanje što ako se zblesira ili je potrebna ručna konekcija što mogu napraviti. Odgovor je bio da ga mogu ugasiti ili resetirati pa će opet raditi.

Uglavnom vidjet ću što će biti.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 15:06   #15
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Mislim niti jedan operater ne zaključava router.
Tu si u krivu, jer svi operateri zakljucavaju vise/manje opcija na svojim routerima. Ovi samo rade maksimalno zakljucavanje.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 18:55   #16
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Samo uštekaš sa mrežnim kabelom još jedan ruter na njega, podesiš ga, dalje se spajaš sa svime na taj drugi. Iako, iz mog iskustva, nije potrebno da bude u bridge modu, radi i ako je u router modu.
Kako misliš uštekati, u koju rupu na terrakom modemu (tenicolor) misliš u one žute rupe priko kojih se spaja računalo ili priko nekog razdjelnika (splittera)

Immam ja dva modema koji su mi ostali u trajno vlasništvo (otkupljeni), dok se još nisu sjetili da ih iznajmljuju.
Jedan jew od tcoma thompson, a drugi je od optime TP link, koji je od ove dvojice bolji i da li je svejedno kakve su postavke u samim modema ili ipak nešto triba prčkati po njima
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 19:09   #17
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Tu si u krivu, jer svi operateri zakljucavaju vise/manje opcija na svojim routerima. Ovi samo rade maksimalno zakljucavanje.
ma OK da zaključaju mogućnost pristupne šifre internetu (mada ni to nije sasvim OK), ali ne vidim razlog zašto mi onemogućavaju da promjnim WIFI šifru (to nisam imao kod nijednog operatera), ja u pravilu radi osobne sigurnosti svakih par mjeseci mjenjam šifru. A osim toga neki prijatelj koji dođe kod mene i pita me wifi šifru ja mu je dam no kad smatram da ju taj frend nebi trebao znati ja je promjenim.

S druge strane želio bih da upišem neku lakše pamtljiviju šifru (moja metoda) a ne da kad me netko upita koja ti je šifra moram ići zagledati ispod modema koja je šifra i sl.
Tu terrakom griješi i to će mu se razbiti o glavu.



Ovaj mobitel (navodno je neko kinesko smeće nisam ga još dobio, a kad ga dobijem vjerojatno će završiti na njuškalu valjda će dati netko za njega 200 kuna, jer meni je dobra i moja nokia sa symbian platformom) i ona aplikacija kojom se oni hvale pa i nije neki bed, najprije su mi govorili dok sam s njima razgovarao kod sklapanja ugovora da su razgovori priko te aplikacije besplatni, no ispada da ipak nisu već se obračunava po nekoj posebnoj tarifi i vezana je za kućni tel.
Mislim da ona nema svrhu koji već imaju mobitele jer kod svog mobilnog operatera je već odabrao neku tarifu koja mu odgovara. Eto ja imam onu smart tarifu s 1000 minuta premna svim mrežama i neizbježna uspostava poziva 29 lp, terakom prema mobilnim mrežama naplaćuje ako se ne varam 89 lp, znači smart je povoljniji od terrakom poziva, a i u smart tarifi imam gigu interneta i imam interneta i previše Može se sada za istu cjenu dobiti i duplo interneta ali mi nisu potrebni jer ne potrošim ni pola ovoga od gige iako sam često na internetu. Kad sam god negdje u dometu WIFI mreže prije svega u kući spajam se priko nje na internet.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 19:13   #18
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
Kako misliš uštekati, u koju rupu na terrakom modemu (tenicolor) misliš u one žute rupe priko kojih se spaja računalo ili priko nekog razdjelnika (splittera)

Immam ja dva modema koji su mi ostali u trajno vlasništvo (otkupljeni), dok se još nisu sjetili da ih iznajmljuju.
Jedan jew od tcoma thompson, a drugi je od optime TP link, koji je od ove dvojice bolji i da li je svejedno kakve su postavke u samim modema ili ipak nešto triba prčkati po njima
Tako je, spojiš ga u jednu od tih žutih rupa. Ako ti je primjerice adresa od tehnicolora 192.168.1.1, promjeniš adresu u lan postavkama routera, primjerice tp-linka, na 192.168.1.2. Na tp-linku moraš isključiti dhcp, i podesiš wireless, a nakon toga kad vidiš da sve radi, isključiš wireless na tehnicoloru. Nadam se da barem to možeš isključiti.

Zadnje izmijenjeno od: ojpi. 05.02.2015. u 19:28.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 20:25   #19
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Tako je, spojiš ga u jednu od tih žutih rupa. Ako ti je primjerice adresa od tehnicolora 192.168.1.1, promjeniš adresu u lan postavkama routera, primjerice tp-linka, na 192.168.1.2. Na tp-linku moraš isključiti dhcp, i podesiš wireless, a nakon toga kad vidiš da sve radi, isključiš wireless na tehnicoloru. Nadam se da barem to možeš isključiti.
Ma u tehnicoloru od terrakoma ne možeš ništa ni uključiti ni isključiti, ja kao korisnik u njemu ne mogu promjeniti ama baš ništa.
ma najprije ću im svaki dan dosađivati, slaću im po 10 e,mmaila i sl, natjerat ću ih da popuste, ako žele imati zadovoljne korisnike koji će nakon isteka UO i dalje biti kod njih onda će morati razmisliti i naći neki kompromis.
Ako im je interes da im nakon isteka UO kažem bay bay neka nastave ovako, jer pod ovim njihovim sadašnjim uvjetima nema šanse da ostanem kod njih taman imali mjesečnu naknadu 50 mkuna za sve 3 usluge (INTERNET, tv I TEL)
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 23:24   #20
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
WIFI password
Telefon
Pomalo je irintantan zvuk koji dolazi iz telefonske slušalice, jer nije onakav na koji smo navikli kad je slobodna linije umjesto tu-tu-tu imamo tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Reci im da ces ih prijaviti HAKOM-u jer nemas hrvatske tonove na telefonu.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 18:59   #21
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Terrakom iskustvo nakon nepunih dva mjeseca

Eto još malo pa će proći dva mjeseca (ako veljaču računamo kao puni mjesec) od kada sam korisnik terrakom usluga.
Naime uključen sam u terrakom uslugu 3.veljače, u početku je bilo veliko razočarenje, no moj stav o terrakomu se mjenja na bolje što hoću reći da su mišljenja o njemu kao operateru sve pozitivnija mada ima tu još nekih sitnica koje se mogu popraviti.

No očito je jedno samo galama i prigovori donose željeni učinak, a ne samo sjediti skrštenih ruku i čekati da ti se samo posluži.

Kao što je poznato iz mojih ranijih postova bio sam ljut na njih što mi nedaju administratorske ovlasti nad modemom prije svega radi mijenjanja WIFI lozinke.
Onda sam im na mail poslao razlog zbog čega mi je to potrebno (kao što sam i ovdje naveo) i da su jedini operater koji to ne dozvoljavaju, na kraju su mi dozvolili da mogu imati administratorske ovlasti na modemu, ali prije toga sam morao potpisati da u slučaju vraćanja modema na tvorničke postavke i sl. snosim sam odgovornost.
Naravno da sam na to pristao i potpisao jer me nikakva druga promjena ne zanima osim mijenjanja WIFI lozinke. I kako sam rekao nakon potpisa da prihvaćam odgovornost na kraju sam dobio drugu šifru za pristup modemu s kojom imam administratorske ovlasti, mogu mjenjati WIFI šifru, mogu imati uvid u stanje veze zagušenja i sl.

U međuvremenu sam dobio i i šifre za pristup korisničkim stranicama koje su svjetlosna godina ispred VIP-ovih, no i korisničke stranice imaju neke nedostatke, kao na primjer nemaju za sada (rekli su da će i to uvesti u red) elektronski ispis računa. Naime na korisničkim stranicama se uredno vidi ispis poziva, plaćeni-ne plaćeni računi za pojedini mjesec, ali nemaju uvid što je sve uključeno u račun, mislim na pdf izgled pisanoga računa poput onoga koji šalju poštom.


I opet se ponavljam da samo galama i prigovori daju željeni ili bar približno željeni učinak, tako sam im prigovorio (mail) na brzinu downloada, tako da su mi i taj prigovor uvažili pa sada brzinu downloada imam konstantno iznad 4 Mbs, upload priko speedtesta pokazuje da je iznad 0,50 Mbs no prilikom uploada videa na youtube sam se malo razočarao (možda je to i zbog googla koji stalno nešto mjenjaju, prčkaju pa možda terrakomovci nisu tu ni krivi). Za video od 20-ak minuta koji nije HD trebalo je više od 10 sati da ga upoloada, drugom prilikom sam opet uploadao video od 4 minute i za njega mi je trebalo više od 40 minuta uploada, poslije nisam postavljao videa tako da ne znam jesu li poravili stanje i po tom pitanju.

U međuvremenu također stigao mi je Smartphone, onako izgledom je ne loš, funkcionalnost nije bog zna. Platforma smartphona je android, no ja sam od onih kojima android nije baš legao, puno draži mi je symbian.
Baterija ovog smartphona nije baš jaka strana. Naime ako je u standbayu ono da se ne tipka po njemu potrajat će 2-3 dana, ako surfaš s njim, razgovaraš ili igraš neku igricu ne gine ti punjenje najmanje jedanput dnevno, tako ako ideš negdi na put i oslanjat se na njega bez rezervne baterije ....


I za kraj ću se malo osvrnuti na ovu njihovu aplikaciju za smartphone tzv terramobile.

Ne znam što su oni zamislili s ovom aplikacijom no nevjerujem da će pasti na plodno tlo.

Naime korištenjem te aplikacije smartphone se koristi kao kućni telefon, odnosno pozivi upućeni priko aplikacije je isti kao da zoveš s kućnog telefona. Znači potrošnja je ovisna o tarifi kojom se koristi fiksni telefon, a kako je većina tarifa gdfje se naplaćuje samo uspostava poziva tako će vas svaki poziv koštati 29 lp prema fiksnim telefonima odnosno 89 lp prema mobilnim mrežama.

No zašto mislim da ova aplikacija neće naići na plodno tlo.
Prije svega jer ta aplikacija ovisi o drugome ili WIFI ili nekom mobilnom operateru.
Tko je već kod nekog mobilnog operatera vjerojatno već koristi neku tarifu koja odgovara njegovim potrebama (ja sam na bonove i imam smart tarifu od 1000 minuta prema svim mrežama gdje se naplaćuje jedino uspostava poziva od 29 lipa (kod teramobile je uspostava poziva prema mobilnim mrežama 29 lp) koje još nisam do kraja iskoristio, i imam 1gb interneta koje također nisam iskoristio do kraja jer gdje god mogu spajam se na wifi. tako da su mi povoljniji pozivi kod mobilnog operatera nego kod terramobila), a tu je još i facebook, skyp, viber i sl.
I da jedan od uvjeta kod korištenja terramobilea ako nisi u dometu WIFI signala da bi funkcionirao mora imati pristup i 3g signalu, bez toga je terramobile neupotrebljiv.

Ova aplikacija i ovaj smartphone koji sam dobio za 199 kuna može poslužiti kao još jedan bežični telefon modernog izgleda, jer priko ove aplikacije se mogu primati i slati pozivi korištenjem wifi signala.

Jedino što je pozitivno u ovom smartphoneu je taj što je otključan na sve mreže i osim toga ima utor za dvije SIM kartice, tako da vjerujem da će ovaj smartphone najvjerojatnije završiti na njuškalu.

Eto toliko od mene za ovaj put
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 19:06   #22
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Taj "smartphone" C3000 je najjeftiniji kineski mobitel na tržištu. Košta oko 45$ s ukl. dostavom.
Specifikacije su mu MTK6572 dual core (2x1ghz)
ram 512mb+rom 4gb
4.5inch, Android 4.2
Terrakom se u mom slučaju, samo upita pokazao jako neprofesionalan a za ono što ovdje plaćaš 199kn na Iskonu (ili nekom drugom) si mogao uzeti Duo s 1500min tel i 20/5 vdsl paketom za 169kn mj.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 20:00   #23
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Taj "smartphone" C3000 je najjeftiniji kineski mobitel na tržištu. Košta oko 45$ s ukl. dostavom.
Specifikacije su mu MTK6572 dual core (2x1ghz)
ram 512mb+rom 4gb
4.5inch, Android 4.2
Terrakom se u mom slučaju, samo upita pokazao jako neprofesionalan a za ono što ovdje plaćaš 199kn na Iskonu (ili nekom drugom) si mogao uzeti Duo s 1500min tel i 20/5 vdsl paketom za 169kn mj.
Terrakom se i meni u početku činio neprofesinalan, noi izgleda da se ipak u hodu popravlja.
Tek su novi u pružanju fiksne telefonije priko tcom infrastrukture, pa im donekle triba uzeti i to u obzir.
ali za razliku od nekih drugih ovi iz terrakoma su spremni na razgovor i dogovor.

A smartphone ko smartphone, neki su bolji neki su lošiji. Gledam po forumima i facebook stranicama operatera često se žale i na poznatije marke mobitela, i prije nego sam ga naručio znao sam da je kinesko smeće, ali eto može poslužiti kao bežični telefon u kući.
Ionako kako sam rekao android platforma mi nije legla draži mi je symbian (šteta što je ugašen) pa tako ni ovaj smartphione neće se izgrebati u mom džepu. A ne bi se složio ni s cijenom od 45$ jer evo ga na ebay za više od 100$, a ovdje kod njih me je koštao 199 kuna, što možeš i očekivati za 200 kuna.

A kad ovisiš o tcom insfrastrukturi i samim tcomovcima nema tu puno izbora, a s terrakomovih 179 kuna mjesečno flat internet i flat telefon mi za 4/512 Mbs mi je sasvim dovoljno, a kako sam udaljen od centrale više od 3 km i jako lošu infrastrukturu u Dalmatinskoj zagori nisam siguran da bi i mogao uhvatiti 10 Mbs.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2016., 14:19   #24
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
kakva su Vam iskustva sa Terrakomom...jučer me nazvali i nude za prelazak sa Bneta (imam 12mbit...70/80 digit programa bez telefona), 20/2mbit optika,70 digi tv programa,multi tv i 32" hd ready tv za 110kn/mj
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 04:15   #25
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
Terrakom se i meni u početku činio neprofesinalan, noi izgleda da se ipak u hodu popravlja.
Tek su novi u pružanju fiksne telefonije priko tcom infrastrukture, pa im donekle triba uzeti i to u obzir.
ali za razliku od nekih drugih ovi iz terrakoma su spremni na razgovor i dogovor.

A smartphone ko smartphone, neki su bolji neki su lošiji. Gledam po forumima i facebook stranicama operatera često se žale i na poznatije marke mobitela, i prije nego sam ga naručio znao sam da je kinesko smeće, ali eto može poslužiti kao bežični telefon u kući.
Ionako kako sam rekao android platforma mi nije legla draži mi je symbian (šteta što je ugašen) pa tako ni ovaj smartphione neće se izgrebati u mom džepu. A ne bi se složio ni s cijenom od 45$ jer evo ga na ebay za više od 100$, a ovdje kod njih me je koštao 199 kuna, što možeš i očekivati za 200 kuna.

A kad ovisiš o tcom insfrastrukturi i samim tcomovcima nema tu puno izbora, a s terrakomovih 179 kuna mjesečno flat internet i flat telefon mi za 4/512 Mbs mi je sasvim dovoljno, a kako sam udaljen od centrale više od 3 km i jako lošu infrastrukturu u Dalmatinskoj zagori nisam siguran da bi i mogao uhvatiti 10 Mbs.
brkaš ti malo lončiće
1.bilo koji operater na bakru je na t-comovoj infrastrukturi.
2.tehnička podrška na t-comu je 7 dana u tjednu,meni su zadnji puta promjenili ruter u nedjelju ujutro,kod drugih operatera bar možeš nazvat
vikendom i praznikom pa ti u ponedjeljak donesu drugi ruter.
3.potpisivanje ugovora o preuzimanju odgovornosti,da bi se dobio admin pass,je vrlo rizična odluka,ruteri se masovno nabavljaju i napajanja su im za zapadno evropsko trzište,e a naša stuja ....,ako se doslovno drže ugovora
u nekim za tebe nepovoljnim okolnostima mogo bi te taj wifi pass grdo koštat,pametnije bi bilo uložiti 200-300kn u svoj ruter i i prebacit njihov u bridge,pitam se samo ako kojim slučajem neko probije njihovu šifru wifi-a i
počne skidat pedofilski sadržaj preko tvog rutera ,i policija zakuca na tvoja vrata, ko onda odgovara i na kome je dokazivanje,ak me sječanje dobro služi u zakonu stoji da korisnik treba sam mjenjati wifi šifru redovito.
4. na kraju ako si već morao promjeniti operatera trebao si malo prolistati forum,i vidio bi da t-com širom hrvatske postavlja ormariće po kvartovima i ruralnim sredinama skračuje petlju,iskon kao kći tvrka će vjerojatno od 11 mjeseca imat pristup tim ormarićima,a tako će možda ako HAKOM ne intervenira biti zauvjek,pa da je bilo malo strpljenja,uz sličnu cijenu......
5.nije istina da ne plačaju reklamu evo danas je na index.hr bio članak o njima bez mogučnosti komentiranja isto tako i neki dan na bug.hr isto tako komentari isključeni,to što melju o svojoj infrastrukturi su isto gluposti,
pokrivanje 2 ulice oko njihovog sjedišta nije infrastruktura.
moje mišljenje je da su osnovani da bi se dobro prodali ništa više ni manje.
6. ebay nije mjerilo cjena mobitela ovak nekaj se kupuje direktno u kini pogledaj ovdje:
GearBest.com
samo računaj još 25% PDV + 30kn carinski troškovi,eventualno ponekad prođe i bez toga
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 27.07.2016. u 04:30.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 16:25   #26
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Pozdrav ljudi
Ima li kakvih novijih saznanja i/ili iskustava sa ovim ISP-om?

Gledam da li da pređem na njihov trio paket (100Mbps, 70 tele programa, flat telefon) ili da ostanem na bnetu i iskemijam ovih 50% za 50Mbps 3D paket.

Kakave uređaje terrakom dijeli u zadnje vrijeme? Da li vam je net stabilan?

Cijenio bih bilo kakav monolog, zahvaljujem
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 14:56   #27
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Danas me zvali i nudili optiku. Znači li to da je T-com napokon počeo iznajmljivati svoju optičku infrastrukturu i drugim ISP-ovima?
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 14:57   #28
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Nisam siguran ali mislim da terrakom ima svoju infrastrukturu.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 15:03   #29
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Nisam siguran ali mislim da terrakom ima svoju infrastrukturu.
Znam, ali istu kao Bnet (optika do ormarića pa koaksijalni). Ovdje se radi o FTTH-u. A i brzina je 100/20, isto kao i u T-comovim paketima...pa ne znam. Moguće da je vlastita, iako čisto sumnjam u to.
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 15:17   #30
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Kažem, nisam siguran ali kao da imam od negdje informaciju da imaju, a neda mi se sad provjeravati

Ali evo čisto da ti kažem svoj dojam za sad, jer nekih 2 mjeseca imam upravo 100/20 kod njih - za sad sve super, veza je stabilna i 99% vremena tuče po max brzini.
Tako da za sad imaju moju punu preporuku
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na