Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2010., 15:04   #1
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Slaganje konfiguracije u kuciste od IBM Intellistation Z Pro

Evo upravo dobih ponudu da kupim za neku sitnu lovu kuciste sa napojnom od Intellistation Z Pro. Posto sada imam neko shrotex kuciste htio sam prebaciti svoju konfu u to, pa me zanima hoce li to biti moguce bez nekog kemijanja. Koliko su dobra ta napajanja (450-500W je cini mi se)?ž
Kakva su ta kucista po pitanju hladjenja, tj. postavljanja dodatnih ventova?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 20:00   #2
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
gimme sumthin, pls...
http://cad.digitalmedianet.com/artic...fterinter=true
Koliko bi moglo vrijediti to kuciste sa napojnom?

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 11.07.2010. u 20:11.
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2010., 20:37   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Evo upravo dobih ponudu da kupim za neku sitnu lovu kuciste sa napojnom od Intellistation Z Pro.
Ako ti je sadasnje kuciste tako lose, onda ces biti sretniji u Z kantu. Samo u tom slucaju bilo bi ti pametnije da kuciste i PSU prodas odma dalje i kupis si novo kuciste.

Ovisno o opremi i modelu Z Proa... neki mogu biti nepodnosljivo bucni, dok su drugi recimo solidni. Druga stvar, (ovisno o modelu) jako su napucani kojekakvim 'kitovima' za bolje hladjenje, pa na kraju jedva da imas posteno mjesto za neki protok kad hoces sam sloziti nesto. Ali i kad povadis sve te strategije hladjenja... opet uvidis da neces prerasti velicinu kucista za jedan potrebit broj. Krasna decentna kucista i uvijek ih je lijepo vidjeti na stolu. Ali iskreno govoreci nisu neko cudo po pitanju prostora. Radije ga proslijedi za solarni kapital, a sebi kupi novo kuciste koje ce te u potpunosti zadovoljiti.

Doduse, ja trubim neku pricu u kojoj gledam da zelis i neke druge ploce i komponente kasnije ubacivati. Ako mislis duze ostati na konfi iz sig-a, mozda ces biti i zadovoljan. Ali previse je zbijeno kuciste za moj ukus prostora.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 23:46   #4
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
A onda bih ga mogao sutra poslikati i baciti zajedno sa PSU na procjenu. Predpostavljam da je napajanje iznimno dobro jer ne vjerujem da je IBM ubacivao razne shrotove u svoje masine
Hvala na odgovoru kolega!
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 07:35   #5
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
obicno u ibm kucista neide nis osim ibm ploca koje niti imaju standartno napajanje niti bilo kaj standardno...
a kaj se tice buke, svi ibm strojevi su temp regulirani,kroz moje ruke ih proslo jako puno, doma jos imam jedan stroj tipa intellistation i to je vrlo tiho, jedinu buku su radili 15 diskovi nutra, ali recimo sa nekim 10k ili jos bolje 7,2 k diskom postaje necujan stroj....
riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 08:33   #6
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
obicno u ibm kucista neide nis osim ibm ploca koje niti imaju standartno napajanje niti bilo kaj standardno...
E oov me cijelo vrijeme zanimalo! Jel ima tko da potvrdi ovo? Znam za Dell masine da su takve, ali koliko se sjecam, na IBM strojevima sam vec mijenjao napajanje i bilo je potpuno stantardno u svakom pogledu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 09:02   #7
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
E oov me cijelo vrijeme zanimalo! Jel ima tko da potvrdi ovo? Znam za Dell masine da su takve, ali koliko se sjecam, na IBM strojevima sam vec mijenjao napajanje i bilo je potpuno stantardno u svakom pogledu.
Ovisi o modelu / tipu. Kod nekih je većina toga standardno, kod nekih je sve potpuno specifično. U pravilu, što je stroj skuplji to je specifičniji.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 09:32   #8
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ovisi o modelu / tipu. Kod nekih je većina toga standardno, kod nekih je sve potpuno specifično. U pravilu, što je stroj skuplji to je specifičniji.
Radi se o intellistation Z pro. Otici cu ga uzeti poslijepodne, pa cu probati to sloziti i poslikati sve.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 10:37   #9
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Radi se o intellistation Z pro. Otici cu ga uzeti poslijepodne, pa cu probati to sloziti i poslikati sve.
Ako se ne varam, bilo je sedam - osam različitih modela s brdo tipova istih. Ajde se probaj dočepati točne model/tip oznake.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 11:25   #10
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako se ne varam, bilo je sedam - osam različitih modela s brdo tipova istih. Ajde se probaj dočepati točne model/tip oznake.
Ako ti moze pomoci - 6223-cto
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2010., 11:46   #11
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ako ti moze pomoci - 6223-cto
Hm, sve osim CTO.
Vidi ovdje. Najvjerojatnije bi trebalo sve raditi, iako je dosta specifična mašina.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 12:24   #12
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Hm, da...
Koliko vidim ovim kucistima x serije tu kod nas u sistem sali, puno su kvalitetnija od raznih Anteca, CM-ova i inih. Predpostavljam da je i napajanje jako kvalitetno pa cu ipak uzeti to sve. What a hell
Hvala Iggy
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 12:43   #13
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Hm, da...
Koliko vidim ovim kucistima x serije tu kod nas u sistem sali, puno su kvalitetnija od raznih Anteca, CM-ova i inih. Predpostavljam da je i napajanje jako kvalitetno pa cu ipak uzeti to sve. What a hell
Hvala Iggy
A gle, ne znam točno kakve su zadnje serije, ali oduvijek je to bio drugi svijet u odnosu na složence. Nažalost, kako se smanjuje razlika u cijeni, vidim da se smanjuje i razlika u nekim drugim elementima...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 13:01   #14
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A gle, ne znam točno kakve su zadnje serije, ali oduvijek je to bio drugi svijet u odnosu na složence. Nažalost, kako se smanjuje razlika u cijeni, vidim da se smanjuje i razlika u nekim drugim elementima...
koma, imal sam jedan lenovo server na stolu, doslo mi da zaplacem
riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 13:12   #15
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Hm, da... Koliko vidim ovim kucistima x serije tu kod nas u sistem sali, puno su kvalitetnija od raznih Anteca, CM-ova i inih.
WraGG,

bolje bi bilo da si otvorio temu i rekao : eVo ljudi dolazi mi IBM kuciste, veselim se da ga stavim na stol i kaj mislite o njemu?

Jer dok ga ne stavis na stol i vidis 'koliko je sati' s dobitnom kombinacijom modela... mozes samo nagadjati. Upali cudo, vidi kakvu si srecu po pitanju buke dobio PSU-om. Ako je srecom tih i pase ti sve prostorom... onda ne vidim u cemu je problem? Ogledno prebaci komponente i upogoni ga koji dan i vidi koliko si zadovoljan. Taman i da ga prodas, zar je to neki veliki teret ako ti je pri ruci? Posebno ako je kuciste super ocuvano. Mozda te zavede klik-klak bez sarafljenja IBM-ovska pedanterija pa ga i ostavis kod sebe neko vrijeme.

Jedino sto ti trebas u ovoj temi je baciti koju sliku kad sve slozis i javiti dojmove. Iggy skuplja za spomenar slike takvih konfiguracija i lijepi ih uz slike Philip Estridge-a u IBM spomenar. Pa je u najmanju ruku red da ih pokazes
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 13:27   #16
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Iggy skuplja za spomenar slike takvih konfiguracija i lijepi ih uz slike Philip Estridge-a u IBM spomenar. Pa je u najmanju ruku red da ih pokazes
Ma kaj god, to je sve prenovo.
Da ima neke slike raritetnijih PS/2-ojki, ajde. )
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 13:48   #17
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Eh, sad ispadoh ja hvalisavac, a samo sam trazio misljenje nekoga tko se vec`susreo sa tim prije nego istresem jos casha i dovucem jos stare nepotrebne krame doma
Voteva, odoh kasnije po to, pa cemo vidjeti sta dalje
Sto se tice buke, uvijek mogu te prilozene ventove zamijeniti nekim manje bucnim ili staviti potenciometre, zar ne?
Ma vazno mi je da mi stane 8800GT sa ovim S1 radijatorom unutra. Ostalo ce vec nekako stati
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 13:54   #18
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ako mislis koristit ibm ventilatore na non ibm ploci, nece ici eventualno ako imas neke starija recimo x2xx serija, tamo se znalo naci obicnih 3 pin ventilatora...
prije nego stekas ibm napajanje na svoju plocu provjeri si koji su naponi na kojem konektoru da ne bi bilo belog dima unutar kucista
riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 14:02   #19
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Da, u pravu si za ove ventilatore. Upravo gledam i vidim da su neki 4pinski nestandardni.
Sto se napajanja tice, standardno je ATX, tako da nema problema.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 14:05   #20
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Eh, sad ispadoh ja hvalisavac
Ma nisi. Samo veseli vlasnik

Ali ako bi mogao iskopati njegov Spaceball 3D, e' onda bi mogao ispasti veliki frajer na forumu


Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sto se tice buke, uvijek mogu te prilozene ventove zamijeniti nekim manje bucnim ili staviti potenciometre, zar ne?
Naglasak je bio da si sve dobio za takvu siću da bi se i Šuker smrznuo koliko je povoljno. Nisi li tako otvorio temu? Prema tome, ionako ces ga lako prodati ako ti ne pase. Zato ga daj vec jednom istresi na stol i kreni na posao
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 14:16   #21
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Naglasak je bio da si sve dobio za takvu siću da bi se i Šuker smrznuo koliko je povoljno. Nisi li tako otvorio temu? Prema tome, ionako ces ga lako prodati ako ti ne pase. Zato ga daj vec jednom istresi na stol i kreni na posao
A ono, "povoljno" je sirok pojam. Povoljno jeste u odnosu na jedan Antec 900 sa nekim mega ćuftek napajanjem, ali nije bas takva sića kakav si ti dojam stekao da je.
Odoh za nekih 2 sata po to pa cemo vidjeti dalje.

Edit: Ajd da preformuliram pitanje: Isplati li se dati 400kn za komplet kuciste i napajanje? Specifikacije su vise-manje poznate, ali jos ih dopisem kasnije.

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 12.07.2010. u 14:40.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 15:57   #22
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Edit: Ajd da preformuliram pitanje: Isplati li se dati 400kn za komplet kuciste i napajanje? Specifikacije su vise-manje poznate, ali jos ih dopisem kasnije.
To je zbilja na tebi da odlucis. 400kn je nekome sitna lova a nekome prilican novac danas. Ali ne dopisuj nista vise dok ne doneses masinu na stol

Moras sam odluciti dal ti se svidja kuciste i vredi li tebi 400 kn. Napajanje i kvalitetno napajanje (ovisno koliko je staro i trenutno stanje) moze i vise kostati od 400 kn. Ali, ti ces najbolje znati jer placas
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 18:44   #23
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Kuciste je doma, ali sam tek dosao s posla pa sam preumoran bilo sto raditi oko njega.
Ono sto se do sada dalo primjetiti:
- U kucistu sa napajanjem je malo manje od 20kg (mjereno kucnom vagom )
- Nema ostecenja niti ogrebotina (jedna sitna od 1cm na bocnoj stranici, ali to se sredi lako)
- Kompletno je toolless, tj. sve komponente idu unutra i vani samo na pritisak prstom
- 3 venta naprijed (80x38 koliko vidim), jedan isti takav koji je drito na cage-u za diskove, te mjesto za 120mm pozadi. Ventovi nemaju standardni konektor, ali nece biti problem skopcati ih na molex preko nekog potenciometra ili na 5v/12v
-MBO tray se vadi, takodjer toolless
-2xUSB, 1x1394, te audio na front panelu (audio nema standardan konektor pa cu se morati pozabaviti time)
-Perforirana prednja maska
-Standardna ATX ploca 99% ide unutra bez problema, ali to cu potvrditi kad i ako se natjeram to prebaciti.
-Napajanje je Hipro 530W, koliko se da primjetiti jako kvalitetno. 7x molex, 5xSATA, 24pin, 4+4pinx1, 6pin za VGAx1, floppyx1
-Kućište je izrazito kvalitetno napravljeno.
-Ima WinXP Pro naljepnicu.

Susjed ima Antec 900, i usudim se reci da prema ovome taj hvaljeni Antec izgleda kao djecija igracka.
Htio sam ga poslikati, ali mi je digitalac ostao bez baterija, pa cu fotke dodati kasnije.
Eh, sad glavni zakljucak: Mislim da ce ici u prodaju jer mi je ovo stvarno previse masivno i pretesko za drzati na stolu. :s

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 14.07.2010. u 20:41.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 19:44   #24
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Eh, sad glavni zakljucak: Mislim da ce ici u prodaju jer mi je ovo stvarno previse masivno i pretesko za drzati na stolu. :s
kad ides prema zagrebu? tj ja sam za par dana u DU
riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 20:35   #25
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
kad ides prema zagrebu? tj ja sam za par dana u DU
Dogovoriti cemo vec nesto, ali na PM
Inace, dimenzije kucista su 49.5x21.5x43.5 (duljinaxširinaxvisina), a malo sam ga i poslikao:

WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 21:15   #26
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
a kaj je pojelo iznutrice?
riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 21:29   #27
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ne razumijem...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 22:12   #28
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ne razumijem...
di je ploca, cpu i ostalo...
riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 22:16   #29
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
di je ploca, cpu i ostalo...
Ako mislis na "moj komp", to je jos uvijek u drugoj kanti. Tamo za vikend cu prebaciti... ako ne budem prelijen
Ako si pak mislio da sam uzeo kompletnu konfiguraciju, i k tomu pitao jel vrijedi 400kn, onda...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2010., 20:24   #30
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Update: Danas sam izvadio svoju plocu i probao je na trayu. Odgovara savrseno na 5 od 6 rupa. Na šestoj nije predviđen šaraf, ali ima ispod gumeni odstojnik da ploča ne dira u metalni tray.
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na