Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2021., 14:46   #2461
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Zašto bi slali poštom kad može mailom

Ako trgovac na svojoj mrežnoj stranici omogući potrošaču jednostrani raskid ugovora, potrošač može jednostrano raskinuti ugovor tako da obrazac za jednostrani raskid ili drugu nedvosmislenu izjavu o raskidu ispuni i pošalje trgovcu elektroničkim putem. U tom slučaju trgovac je dužan, bez odgađanja, dostaviti potrošaču potvrdu o primitku izjave o raskidu na trajnom mediju.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 14:49   #2462
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Koji klaunovi.

Ovdje jedno, na mail drugo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2021., 14:52   #2463
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pa evo i ovdje su napisali da treba postom. Samo jedna od taktika da se zakomplicira sto vise i kupac odustane.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 14:59   #2464
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pa evo i ovdje su napisali da treba postom. Samo jedna od taktika da se zakomplicira sto vise i kupac odustane.
Ma nemaju oni što pisati.

Zakon piše da se može raskinuti mailom... To što oni pišu...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 16:25   #2465
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 598
Ako je kupnja (ugovor) sklopljen elektroničnim putem onda se isti na taj način može i raskinuti, poserem se na Protisovu politiku
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 16:32   #2466
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
A nije to samo protisova taktika. I meni je na tomato stranicama pisalo da limit postavljam ili poštom ili faxom 😂

Pa su prihvatili i preko maila.

A na ovom primjeru vidimo da pali. Neupućeni će odustati.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 18:10   #2467
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Piše da se ugovor I ROBA šalje poštom. To je generički odgovor svih firmi. Ja sam vraćao na Mall.hr pred neki dan bateriju za Einhell odvijac, i dobio skoro isti odgovor ( usput i oni su me prevarili jer su rekli da nema busilice kod dobavljaca koja je bila na akciji za 307kn , sljedeci dan se pojavila na webu za 380kn kad je prestala akcija a meni vratili 307kn plus posta koja je bila.placena unaprijed). Pitao sam pravnike sta da napravim,sve sto sam mogao je da izvucem tu busilicu za 307kn kako je bila oglasavana, međutim nije mi se dalo zezat jer mi busilica nije vise trebala, kupio sam drugu u dućanu.
Ali parcijalni povrat sam dobio, i sada cekam parcijalni povrat za bateriju koju sam vratio poštom,također su tražili ispunjen obrazac, što sam napravio jer sam ionako slao bateriju. Ali sam prije toga na mail poslao izjavu da raskidam ugovor u zakonskom roku od 14 dana.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 06:58   #2468
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Postovani,
zao nam je na nastaloj situaciji, kako bi mogli provjeriti molim da posaljete broj racuna po kojoj je kupljena roba. Inace ako je roba neostecena i drzimo ju na lageru ili se moze vratiti dobavljacu uvijek izademo kupcu u susret i napravimo zamjenu za drugi artikl. Ukoliko je kupljen putem internet trgovine u roku 14 dana mozete napraviti jednostrani raskid ugovora, ispunjeni obrazac i robu posaljite na nasu adresu Protis d.o.o., H. n. preporoda 35, 44010 Sisak te ukoliko je neostecena napravit cemo povrat u roku 14 dana, obrazac sa uputama mozete preuzeti na ovom linku http://www.protis.hr/dokumenti/raskidugovora.pdf
Ovdje pišete jedno na mailu drugo....

S vama više ne želim imat nikakvog posla, a to toplo preporučam i ostalima. Ovo je zadnji put da sam kupovao kod vas.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 14:07   #2469
kamatar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Lalaland
Postovi: 7
Isti slučaj je bio i u mom slučaju, jedno na mail, drugo na telefon, a treće na forumu. S njima samo treba imati vremena i možeš natjerati vodu na svoj mlin. Ja sam slao i goluba pismonošu i dimne signale, čisto da imam sve pokriveno kad im stisnem tužbu. U zadnji tren su mi poslali novi uređaj pa nisam aktivirao odvjetnika. Što se tiče tržišne inspekcije, ne očekujte da će nešto brzo riješiti.
kamatar je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 14:30   #2470
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ovdje pišete jedno na mailu drugo....

S vama više ne želim imat nikakvog posla, a to toplo preporučam i ostalima. Ovo je zadnji put da sam kupovao kod vas.
ma ne žive oni od forumaša , već od padobranaca koji prođu usput
deevzg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2021., 14:32   #2471
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Dva puta sam slao mail sa upitom za neke komponente, nisam nijedan odgovor dobio. Inače do sad inače sam imao odlično iskustvo.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 15:08   #2472
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
ma dobio si u roku 15 minuta, ne laži
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 16:28   #2473
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
A da idioti inzistiraju da posaljem postom jer je tako navedeno na njihovoj stranici u pravilniku makar na zastiti potrosaca pise da moze i mailom i postom. Sad bi ja trebao se igrat odvjetnika i njihove zakone koji im stoje na stranici ic gazit i gubit jos vremena na to.
I da htjeli su da im sve vratim AP i kablove i svaki dan su mi slali mail doslovno danas vam je 7 dan, danas vam je 8 dan...Ispricavam se sta sam vas tlacio s ovim, no jbg kazem zeznuo sam se prvo sta sam zamjenu prvo trazio i na to su se izvlacili isto. Posavjetovao sam se i pravno kasnije pitao par ljudi koji su mi rekli da sam i ja tu kiks mali napravio s tim i da ako zelim dodatno gubit vrijeme na tome da mogu nastavit i bit uporan, a ako mi se ne da gubit vrijeme da jednostavno pokupim uređaj i zavrsena prica, sta sam na kraju i napravio.
Dobro da imamo ovaj dio podforuma. Baš sam htio kod njih kupiti monitor a sad mi ne pada na pamet. Rađe odem drugdje pa i dam koju kunu više nego da me ovako lažu, kradu i zavlače. Sramota!
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 17:02   #2474
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Koji show! Frend oće kupit grafičku, ja mu nađem u Protisa i kliknem u košaricu. Ne budi lijen nazovem i tražim rezervaciju pa mi kažu da ne rade rezervacije telefonski nego mogu kapariti u poslovnici. Frend nađe frenda u Zg koji dođe u poslovnicu unutar sat vremena sa kaparom i ovi mu mrtvo hladno kažu da je sad čovjek zadnju telefonom rezervirao. Pffff
Još sam ranije imao jedno slično iskustvo s njima al ovo je vrhunski bezobrazluk.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Daedalus. 05.03.2021. u 17:02. Razlog: typo
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 17:07   #2475
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
...

Do danas jos nisam imao problema, mada, jako dugo nisam kupovao. Samo, prostor Nehajska, najgora adresa poslovnice do sada.

Polarizirano staklo u nocnim satima, jedva da se nadzire da rade i da su u poslovnici. Unutra stvari previse nabacano, sve do pulta, nemas di ruksak posteno staviti da izvucem stvari.

Veca mi je fora bio stari ducan, cak i onaj u podrumu, imao je IT stiha, te su uvijek isti prodavaci bili. Jedan je bio pljunuti dvojnik Pete Townshenda
Sad mi je sve cinovnicki, bezivotno.


....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 17:12   #2476
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Ma radije nek kažu neću ti prodati i gotovo
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 17:28   #2477
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Čekaj malo, kakvo kaparenje u trgovini?

Još od zadnje godine u onom podrumu ne daju mogućnost da naručiš preko telefonski i dođeš kešom platiti, jer su valjda ljudi počeli sve češće naručivati stvari po koje nikad ne bi došli.

Nikad mi nije rečeno da mogu ostaviti ili uplatiti polog, a ni ne vidim da to imaju navedeno na webu iako bi bilo korisno...ako se već mora kupovati kod njih
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 18:10   #2478
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Eto tako kako sam rekao. Znači klikam na netu, šaljem mail (to sam zaboravio reći u prvom postu) i zovem telefonski. Kao traže kaparu pa je sigurno kartica rezervirana. Kažem, još je frend uspio naći frenda koji je došao s kaparom u dućan kad ono šipak. Reci odmah neću prodati a ne da se ovaj voza po Zg bez veze i troši vrijeme. Ako se već uložio neki napor da bi čovjek nešto uzeo kod njih valjda se može biti korektan. Poslije kažu da ne zna što radi i što je rekao kolega za pultom. Nebi da su njih dvoje u zgradi veličine Rumunjskog parlamenta.
Da se razumijemo, znam dobro kakvo je stanje na tržištu grafičkih kartica al onda ako ne misliš nešto prodati nemoj ni stavljati na net.
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 19:55   #2479
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čekaj malo, kakvo kaparenje u trgovini?

Još od zadnje godine u onom podrumu ne daju mogućnost da naručiš preko telefonski i dođeš kešom platiti, jer su valjda ljudi počeli sve češće naručivati stvari po koje nikad ne bi došli.

Nikad mi nije rečeno da mogu ostaviti ili uplatiti polog, a ni ne vidim da to imaju navedeno na webu iako bi bilo korisno...ako se već mora kupovati kod njih

upravo to ljudi naruče pa se ne pojave, pa je onda druga taktitka doneseš keš i drugi , treći dan dodješ po to


Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
...

... Samo, prostor Nehajska, najgora adresa poslovnice do sada. ... sve do pulta, nemas di ruksak posteno staviti da izvucem stvari.

Veca mi je fora bio stari ducan, cak i onaj u podrumu, imao je IT stiha, te su uvijek isti prodavaci bili. Jedan je bio pljunuti dvojnik Pete Townshenda
Sad mi je sve cinovnicki, bezivotno.


....
ee stari onda se sigurno ne sjećaš kako su izgledali prijašnji dućani što se tiče ulice najdalje od tramv.stanice , a što se tiče prostora najkomotniji prvi put možeš normalno uć bez da s ruksakom na čeđima nešto ne zakačiš !

Zadnje izmijenjeno od: deevzg. 05.03.2021. u 21:12.
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 11:36   #2480
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Zašto bi slali poštom kad može mailom

Ako trgovac na svojoj mrežnoj stranici omogući potrošaču jednostrani raskid ugovora, potrošač može jednostrano raskinuti ugovor tako da obrazac za jednostrani raskid ili drugu nedvosmislenu izjavu o raskidu ispuni i pošalje trgovcu elektroničkim putem. U tom slučaju trgovac je dužan, bez odgađanja, dostaviti potrošaču potvrdu o primitku izjave o raskidu na trajnom mediju.
raskid ugovora mozete poslati i putem emaila samo na paketu napisite da je raskid ugovora i na koji racun se odnosi kako bi mogli povezati, robu posaljite na nasu adresu internet prodaje Protis d.o.o., H. n. preporoda 35, 44010 Sisak te cemo u roku 14 dana od primitka napraviti povrat ukoliko je roba i pakiranje dostavljeno bez ostecenja.
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 11:38   #2481
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
i pakiranje dostavljeno bez ostecenja.
lol, kakve su to fore, pakiranje se često mora ''oštetit'' da bi se došlo do robe

kakvi bogovi
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 11:59   #2482
peltierzg
Premium
 
peltierzg's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Evo još jedno iskustvo sa dotičnom trgovinom Protis
Kupio zvučnike putem Protis webshop-a, iste sam preuzeo i kada sam došao kući i izvadio iz kutije, jedan zvučnik je bio oštećen.
Odmah sam pingao Protis putem mail-a i telefona, te sam nakon par dana dobio odgovor da nemam pravo na raklamaciju i ako pokušam raskinuti ugovor da će mi umanjiti vrijednost artikla do te mjere da mi se neće isplatiti, inače artikl košta 66kn
Zvao Protis, pokušao razgovarati, međutim samo su rekli da sam trebao pregledati artikl i da to sada više nije njihov problem, nije baš neka super praksa. Iskreno neću propasti za 66kn, ali fakat su klaunovi.
I kaže meni dotični gospodin da se slobodno požalim i na forumu i Državnom inspektoratu jer sam totalno nebitan u volumenu njihove prodaje... jako prfesionalno!
U svakom slučaju izgleda da treba pregledati artikl, sada sam toga svjestan, srećom nisam kupio ništa skuplje, a kako mi se čini tamo više neću kupiti ništa
peltierzg je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 12:03   #2483
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
nitko tam više neće kupovat, a opet svaki dan se javljate sa slučajevima

protis wins
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 12:14   #2484
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ali meni nije jasno, zašto im date za pravo?

Pa jebeno ih tužite svim mogućim granama koje su za to zadužene.

Ako imaš pravo PO ZAKONU, raskid ugovora za robu kupljenu na daljinu u roku od 14 dana, bez da te itko pita išta, doslovce možeš naručiti 14 grafičkih kartica, igrati 13 dana i vratiti jer, jebiga, baš imaš vremena zadnjih par dana za to, to je tvoja stvar, oni imaju da šute i vrate ti lovu.

Nije stvar 66 ili 6 666kn, rade od nas budalu a mi im to dozvoljavamo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 12:19   #2485
peltierzg
Premium
 
peltierzg's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Ovo je drugi put da sam nešto kupio tamo, samo zato jer su mi usput prvi put je sve uredno prošlo, a trećeg puta neće biti, barem ne kod mene.
Što se tiče prijave, jasno da sam istu napravio, pa ćemo vidjeti rasplet situacije...
peltierzg je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 12:21   #2486
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
samo lupajte mingo, čisto eto možda i ta kvantitativna vrijednost nešto pokrene
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 16:55   #2487
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Ja bih sada namjerno nešto kod njih kupio, otvorio, koristio i vratio paket u Sisak s naznakom Raskid ugovora te mailom poslao raskid. I to bi bila zadnja komunikacija s moje strane, čekao bih 14 dana. Čisto da se malo inatim i imao bih već spremnu prijavu za Mingo nakon 14. dana.
Baš me zanima kako bi prošlo...


Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 17:14   #2488
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Kupi sd karticu ili nesto slicno sto si primoran rastrgati prije koristenja, da bude malo kuknjave oko ambalaze
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 17:17   #2489
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Ak su oni stoka ne trebamo i mi bit
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 17:22   #2490
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Ajmo narucivat
I onda popusis jer si otvorio paket
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na