Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2013., 21:25   #451
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Dobro, a meni kao laiku jel može prijevod? Pitam iz prve ruke, jer znam da na netu svašta piše. 1080p video je manje bitan. Objektivi se nece mjenjati.

Ima li nikon ugrađenu stabilizaciju?

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 12.07.2013. u 21:42.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 22:22   #452
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Tijelo nema ugradeno ali imas na kit objektivu ugradenu VR (vibration reduction) isti k ko i na canonu IS. Veci senzor , dakle manji crop (1.5).Po meni nikon je bolji fotic i nije toliko plastican.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 08:13   #453
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Može li preporuka za neki džepni APS-C (5-6k kn) jer mi se ne da stalno tramakati punokrvni DSLR? Gledao sam Ricoh GR, jedino ne znam da li bi mi 28mm bilo malo preširoko.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 09:07   #454
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Nebi znao za 5-6k, ali ovi tu koštaju od 3-5k kn

Canon G1X ima senzor koji je slične veličine ko APS-C, daje jako kvalitetne fotke, ali malo mu je malo sporiji autofocus tako da za uhvatiti npr. vjevericu u skoku trebaš držati fotić nad njom skoro negdi 0.6 sekundi.

Ima Sony-evih NEX 5 ili 7, koji su relativno mali.

Imaš i Canon EOS-M , kojeg je po performansama super, ali ga svi mrze jer mu autofocus traje skoro pa 1sec. Čuo sam da su prije tjedan-dva izbacili firmware update koji to vrijeme reže za pola, tako da je možda sad ok.


Općenito, ovo vam je super stranica za review camera jer oni slikaju tu jednu te istu fotku sa raznim kamerama pa možete vidjeti koja je bolja za šta.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 22:17   #455
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Ako netko slucajno treba ovako nesto nek mi se javi ,kao novi je

Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2013., 01:04   #456
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
mislim da su prestali proizvoditi film za takve stvari
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2013., 09:10   #457
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
misliš polaroid papir
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 19:10   #458
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Mrcina Pregled postova
mislim da su prestali proizvoditi film za takve stvari
Nešto se spominjalo, zaboravio sam gdje, da će netko početi to opet proizvoditi jer su 'uspjeli' napraviti to bez nekih opasnih kemikalija. Neznam koliko je istinit izvor bio, ali ono...

A trebao bih preporuku nekog fotića do 900 kuna, treba li na nešto pripazit u tom buđetu, ili je to sve isto pa da uzmem neki s duljom garancijom ili nesto? To bi bio poklon osobi koja je prije koristila Samsung ES10 ako se nevaram, i bio im je ok, ali je otišao u vječna lovišta.
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional
Bambusha je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 23:45   #459
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Mrcina Pregled postova
mislim da su prestali proizvoditi film za takve stvari

ima filmova po netu koliko oces.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2013., 07:27   #460
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
@Bambusha, sve ti je to manje-vise isto u tom cjenovnom rangu. Kao sto i sam rece, uzmi onaj koji ima najvise garancije i gledaj da ima punjivu bateriju da ne moras stalno kupovati zeko Duracell A ni aftermarket punjive nisu bas nesto, barem meni nisu bile
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 00:00   #461
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da li ima tko kakvu preporuku fotoaparata za ovaj donji segment 100€-1k kn, il je to više manje sve isto?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 00:29   #462
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Post iznad tvoga je odgovor na tvoj . U pravilu u tom rangu odabereš po nekom kriteriju (boja, ručne kontrole, mogućnost snimanja filmova .... tako nešto) pikneš nekog i onda eventualno pročitaš review prije kupnje.

Po tom algoritmu je moja draga završila sa IXUSOM 130 od Canona. Njoj se dopo, meni nije bio toliko loš (ima koliko toliko ručnih kontrola) te dosta širok kut tak da .

Uglavnom kad odabereš nekoga pogledaj malo po manualu kontrole koje ima i koje tebi trebaju.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 09:56   #463
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da li ima tko kakvu preporuku fotoaparata za ovaj donji segment 100€-1k kn, il je to više manje sve isto?
Najozbiljnije, ovaj fotoaparat je za 100eura bezuvjetno najbolja opcija.

http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...ni-p31036.html
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 10:18   #464
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Evo recenzija :
http://m.cnet.com/reviews/samsung-dv.../35609191?ds=1

Nije nešto specijalno , slika kao prosječni smartphone !
Jedino je cijena prihvatljiva .
Osobno dao bih i 50 % više love , za bolji senzor u fotoaparatu . Izbacio po meni nepotrebni display sa prednje strane koji podiže cijenu fotića i troši bateriju.
Taj display je možda koristan i interesantan ako želite slikati Duck face u WC-u za facebook .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 10:29   #465
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Evo recenzija :
http://m.cnet.com/reviews/samsung-dv.../35609191?ds=1

Nije nešto specijalno , slika kao prosječni smartphone !
Jedino je cijena prihvatljiva .
Osobno dao bih i 50 % više love , za bolji senzor u fotoaparatu . Izbacio po meni nepotrebni display sa prednje strane koji podiže cijenu fotića i troši bateriju.
Taj display je možda koristan i interesantan ako želite slikati Duck face u WC-u za facebook .
Pa covjek nije rekao da mu je bitan senzor, onda po tome uopce nebi trebao gledati kompaktne fotoaparate. A ovaj fotoaparat radi odlicne fotografije, ti citas po netu a fotografija je moj zivot, nikakve usporedbe na netu ti nemogu predocit kvalitetu kao kad osobno koristis isti ili slican uredaj. Slican model sam koristio na koncertima prije i odlican je, a ovaj model je najjeftiniji (covjek traje uredaj od 100eura ne 500eura) i za tu cijenu je odlican jer nudi dosta opcija, a i taj lcd je i vise nego koristan ako se ne bavis fotografijom i trazis fotic za brzo slikanje po potrebama, izlascima, na moru, vani navecer. ISO vrijednost, senzor, trazilo, to nista nije bitno ni presudno ako trazis fotoaparat od 100eura.

Ako trazi kvalitetu onda na njuskalo i za 200eura upiknut polovni Canon 1100D


P.S Ti bi mu sigurno preporucio nesto ovakvo http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...ni-p39898.html a to je 500kn skuplje i nije isplativo dati 1200kn za takvo nesto, placas ime jer svi ti fanxy ixus-i su namjenjeni zrce boys and girlsima koji misle da je i iphone najbolji mobitel na svijetu jer je skuplji od ostalih.
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 10:38   #466
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Pozdrav. Trebam aparat, u poslovne svrhe. Slikali bi se incidenti na otvorenom, zna se kakvi su to uvjeti, dan i noć. Aparati bi se više koristili sa auto postavkama, pošto ce ih amateri koristiti.

Ima li smisla uzimati DSLR, ako ima - koji?

Nikon D3100 mi je ušao u izbor, uz Canon 1100D. Nikon ima prednost što ima 3 godine jamstva, u odnosu na 1 godinu za canona.

Može li netko objasniti što dobivam/gubim s jednim u odnosu na drugi.

Ima li nikon optičku stabilizaciju?

Jesi kupio Nikon-Canon?

VR kod Nikona je odlican.

Ja se nadam da si ugrabio D3100 umjesto 1100D.
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 12:21   #467
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Treba mi nešto(u biti ne meni, već za frendicu) što će dat najbolje slike uz nikakvo il minimalno podešavanje i da fotić nije prevelik. Nemam namjeru kupovat nikakve polovne/nove entry dslrove il hibride jer su preveliki taman planirao i potrošit toliku sumu.

Nije problem se rasteć 200-300kn ako ću za to dobit bolji uređaj, ako ne onda sigurno neplaniram davat 30% više para za 10% bolji uređaj.

Samo o tome se radi, i zato sam pitao preporuku neku, iako sam odmah napisao da mi je jasno o kojoj se svoti radi. Pa stoga pucajte, nema smisla da se prepirete, umjesto toga bolje da ste naveli par konkretnih modela.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 13:29   #468
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Treba mi nešto(u biti ne meni, već za frendicu) što će dat najbolje slike uz nikakvo il minimalno podešavanje i da fotić nije prevelik. Nemam namjeru kupovat nikakve polovne/nove entry dslrove il hibride jer su preveliki taman planirao i potrošit toliku sumu.

Nije problem se rasteć 200-300kn ako ću za to dobit bolji uređaj, ako ne onda sigurno neplaniram davat 30% više para za 10% bolji uređaj.

Samo o tome se radi, i zato sam pitao preporuku neku, iako sam odmah napisao da mi je jasno o kojoj se svoti radi. Pa stoga pucajte, nema smisla da se prepirete, umjesto toga bolje da ste naveli par konkretnih modela.
Od najnize cijene do najvece u tvom budgetnom rangu.

Samsung gore preporucen vec.
Opcija 2 - Nikon http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...ni-p33866.html
Opcija 3 - Canon http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...ni-p40044.html

Bilo koji na ovoj stranici
http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...%5Boldies%5D=0

Ionako neces pogrijesiti bilo da uzmes canon,nikon,olympus,samsung,sony, svi oni od 900kn rade vise manje podjednake slike, imaju slicne funkcije i kvalitetu, jedan ima nesto bolje drugi ima nesto drugo bolje, ali opcenito se ne razlikuju 5-10% a i cijene su podjednake, mozda najbolje da onda pogledas i po izgledu,cure vole lijepe fotoaparate.

Javi sto god da kupis.
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 15:42   #469
ajvarman
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 26
Kakva je to firma koju navodite u svim linkovima? Jesu pouzdani? Jer razlika u cijeni pojedinih modela je preko 1000 kn..

http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...li-p42602.html

http://ronis.hr/canon/692/fotoaparat..._510HS_Bijeli/
ajvarman je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 00:12   #470
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pozdrav, prvo sam mislil uzet neki napredniji (Fuji x20, Fuji x10, RX100 potonji mi je preskup) kompakt, a onda sam počel gledat ovog Olya, kojem je cijena i više neg zanimljiva, osim ak nije greška na stranici (jeftiniji je oko 500-tinjak kn spram ostalih dućana, opet ovisi od dućana do dućana)
OLYMPUS E-PM2 crni (1442mm II R crni) KIT oko 3800kn!
http://www.m-computers.hr/katalog/65...4046709b73649a
http://www.nabava.net/trazilica.php?...OLYMPUS+E-PM2+

Dal je sad pametno uzimat PEN i furat kit objektiv 14-42 ili orjentirat se na neki naprednji kompakt?
Kolko gledam ovaj PEN nije velik, tak da ne bi trebal imat problema s nošenjem, spram dslr-a
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 09:27   #471
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
NHF, ali manje-vise kad god netko pita sto je bolje uzeti (ovdje je rijec o dvije razlicite klase fotoaparata), zapravo to ne treba

Jer, kako bi netko od nas mogao znati sto bi tebi bilo bolje za koristiti?
Valjda je i tebi jasno da je senzor bilo kojeg formata koji se nalazi u m 4/3, crop i FF tijelima dosta napredniji i bolji od onoga u kompaktima. Nadam se da sam sa ovim potonjim rekao dovoljno

Prije dva dana sam posudio Canon EOS 1100D sa kit objektivom 18-55 mm (IS verzija). Mali nije los. Evo par fotki, JPEG iz fotica, samo resize u Irfanviewu jer su originali ugl. oko 8 MB.

__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 10:36   #472
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ma jasno mi je to sve, koristil bi za slikanje sve i svašta...
Kolko vidim ovaj 14-42 je dobar objektiv kaj dolazi s njim..
Eventualno ak može ko potvrdit to, ak ko ima taj objektiv..

A opet s druge strane, neki vele: "ak buš koristil samo jedan objektiv onda izbjegavaj te aparate i uzmi kompakta"..
Al cijenovno je dost povoljniji od nekih naprednjih kompakata, a puno bolji, eventualno je nekaj malo veći od kompakata, a dost manji od najmanjih dslr-a (k-x)..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 12:12   #473
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
noviji penovi su čisto ok, mene na epl1 smeta katastrofan AF sa 14-42 objektivom (šta je na novijim penovima rješeno) i loš hi iso. novi kit je čisto ok, i optički i mehanički, i ima daleko brži AF od starog.

cmos senzori u novim kompaktima su solidni, ako pogledaš panny lx7 koji ima f1.4 blendu i 1/1.7" bsi-cmos senzor, to je vrlo dobra kombinacija, imho iso možeš koristiti komotno do 800, velika blenda puno pomaže (to su skoro 3 stopa više svjetlosti nego kit objektivi za mirrorlesse, pa tako usporedi na šta liči iso 800 na takvom senzoru vs nekakvih iso 5000 na m43), plus je naravno stabilizacija u objektivu na kompaktima drastično efikasnija od stabilizacije na senzoru, pa ekspozicije od pola sekunde bi ti trebale biti solidno oštre (meni na canonu uspijeva dobit oštru sliku od pola sekunde na 25mm, ili 1/10s na 500mm!!!)

iako pen po danu kad ima puno svjetla radi odlične slike čak i sa kit objektivima, a i to je zabavan sustav kada dodaš manualne objektive. meni je pod obavezno uzet manualni objektiv kad god idem van navečer, osim šta to bude jedini način za uslikati nekoga, ujedno bude zabavno to koristiti. nekakvi heliosi su zabavni, jeftini, i daju funky rezultate koji bi se ljudima generalno trebali svidjeti.

a kao "idealan" aparat, koncept canona gx1 je pun pogodak, ali ima dovoljno nedostataka da se preskoči taj model i sačeka nasljednika.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 13:09   #474
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
noviji penovi su čisto ok, mene na epl1 smeta katastrofan AF sa 14-42 objektivom (šta je na novijim penovima rješeno) i loš hi iso. novi kit je čisto ok, i optički i mehanički, i ima daleko brži AF od starog.

cmos senzori u novim kompaktima su solidni, ako pogledaš panny lx7 koji ima f1.4 blendu i 1/1.7" bsi-cmos senzor, to je vrlo dobra kombinacija, imho iso možeš koristiti komotno do 800, velika blenda puno pomaže (to su skoro 3 stopa više svjetlosti nego kit objektivi za mirrorlesse, pa tako usporedi na šta liči iso 800 na takvom senzoru vs nekakvih iso 5000 na m43), plus je naravno stabilizacija u objektivu na kompaktima drastično efikasnija od stabilizacije na senzoru, pa ekspozicije od pola sekunde bi ti trebale biti solidno oštre (meni na canonu uspijeva dobit oštru sliku od pola sekunde na 25mm, ili 1/10s na 500mm!!!)

iako pen po danu kad ima puno svjetla radi odlične slike čak i sa kit objektivima, a i to je zabavan sustav kada dodaš manualne objektive. meni je pod obavezno uzet manualni objektiv kad god idem van navečer, osim šta to bude jedini način za uslikati nekoga, ujedno bude zabavno to koristiti. nekakvi heliosi su zabavni, jeftini, i daju funky rezultate koji bi se ljudima generalno trebali svidjeti.

a kao "idealan" aparat, koncept canona gx1 je pun pogodak, ali ima dovoljno nedostataka da se preskoči taj model i sačeka nasljednika.
Samo kaj je recimo Oly E PM2 drastično jeftiniji spram LX-a...
Općenito su dost skuplji kompakti od ovog PENa.. Tak da više sad naginjem EMP2.
A kolko sam čital rivjue za tog PENa, većinom su pozitivna mišljenja..

Al ok, pretpostavljam da bez frke bi ovaj kit (14-42) mogel komotno koristit za sve..
Ma ciljal sam na RX100, al je bezobrazno preskup, a RX100 ll još skuplji (400-tinjak kn).
Od ovog GX1 i vrag bježi, kolko je ružan




"iako pen po danu kad ima puno svjetla radi odlične slike čak i sa kit objektivima".
Iam osjećaj ko da govoriš sa zgražanjem, ko da je taj kit katastrofalno loš..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 14:54   #475
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ja digitalce kupujem vani, i cijena e-pm2 i lx7 je gotovo ista (380-400eur). u hrv je neka druga situacija koliko vidim.

meni je 14-42 kratak. je da imam 40-150 uz njega, ali ne volim mijenjati objektive vani, osobito kada je gužva oko mene. 14-42 je optički OK, zapravo daje vrlo solidne rezultate po svim kriterijima (nije razor sharp da se razumijemo, ali za jeftini kit objektiv je više nego zadovoljavajuć) a i nekakvi manualci će ti dati fine rezultate ako se minimalno potrudiš.
poanta je da će u dobrim svjetlosnim uvjetima m43 dati bolje rezultate, ali čim ti padne razina svjetla mala blenda i lošija stabilizacija se osjete. neznam dali su rješili problem stabilizacije kojeg ima skoro cijela pen serija - blurry slike s ekspozicijom od cca 1/100s - to je valjda neki problem sa shutterom, i primijeti se čak i na ne-tele slikama, tako da osim kada padne mrak većinom držim stabilizaciju ugašenu, zapravo po danu više odmaže nego bilo šta drugo.

rx100 je kod nas precijenjen. 5000kn? like, really? a canon g1x je meni osobno zgodan aparat, volim takve boxy kutijice i canon mi je mrak šteta da nije ispunio očekivanja.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 16:05   #476
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ustvari RX ju cijena prek 5tkn, a za 3.5 tkn uzme se PEN veci je neg RX al i dalje je kompaktan.
Znaci po pitanju stabilizacije i low light uvjeta, kompakt je tu bolji od PENa i kit objektiva.
Za ovaj issue u vezi PENa tj blurry slike nisam nis nasel o tome po rivjuima, il sam nekaj propustil.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 16:07   #477
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kolega došao nedavno iz amerike sa rx100 - 650baksa.

pa ti vidi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 16:30   #478
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
dobru stabilizaciju u penu ćeš platit ohoho (poglej cijenu omd-a, ili e-pl5, koji imaju 5-axis stabilizaciju).
vezano za ovaj issue, ima brdo tema o tome na dpreview forumu.

m43 je super sustav ako imaš još brdo para za neki prime. mislim da je najpopularniji panny 20mm f1.7 za 300njak eura, dovoljno širok, velika blenda, i nadasve oštar. ili neki drugi s velikom blendom (45mm f1.8, 17 f1.7, 25 f1.4 .... ali to sve košta poprilično). ako direktno uspoređuješ pen sa kit objektivom VS lx7 - imho lx7 pobjeđuje po svemu, osim možda samoj oštrini slike, iako nisam nešto previše pozorno pročitao review jer nemam u planu u neko skorije vrijeme kupit još jedan aparat.

rx100 je solidna makina makar je 20MP blago nepotrebno. veći-nego-inače senzor, velika blenda na wide kraju, solidna stabilizacija, ali kod nas - 5kkn barem.

ps - nije da pen NEMA stabilizaciju, ima ju, ovisno o situaciji dobiješ 2-3 stopa nižu ekspoziciju, ali ne uvijek, i ne radi tako dobro kod dužih ekspozicija. veća je šansa da ćeš izvuć oštar 1/20s na 80mm, nego oštar 1/6s na 28mm. na kompaktu bez muke i bez razmišljanja dobijam oštre slike s ekspozicijom od 1/5s, tek nakon toga pripazim da ipak stojim malo mirnije, ovisno o tome šta slikaš može ti bit bitnije jedno ili drugo. za nekakve eventove ćeš htjet držat koliko-toliko brzu ekspoziciju, ali za turističko šetanje okolo i slikanje arhitekture, okoline itd meni je bitnija stabilizacija.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 18:15   #479
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Mislim da je rx i vise neg solidna makina, to je odlicna makina u klasi kompakata, i komotno moze parirat PEN s kitom. Naravno ima jos boljih kompakata, ali cijena je daleko veca (8-9tkn).
Kolko sam cital do ISO 16000 prakticki nema suma, tek iznad toga pocinje se uocavat.
Sad si gruntam, ak uzmem PEN onda moram uzet jos koji objektiv. Navjerojatnije da bum se drzal kompakata, jeftinije je
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 20:01   #480
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
nije da moraš :P

zato se neke stvari isplati kupit vani. recimo rx100 je vani od 470 eura na dalje. blaga razlika u odnosu na naših 700.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na