Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.05.2010., 21:58   #1
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
www.mojarijeka.hr za 362.850,00 Kn

Modovi sorry, ali moram napisati koliko mi se SERE od ovakvih projekata i pranja love, a ljudi nemaju što za jesti, bolje da su si međusobno podijelili tu lovu bez znanja javnosti.

WTF, što radi cijela mašinerija u gradu u Zavodu za informatičku djelatnost, izgleda da imaju samo 1/4 čovjeka pa plaćaju vanjske usluge.

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 12.05.2010. u 07:37.
Dr. Beast je offline  
Staro 11.05.2010., 23:15   #2
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Kome vise trebaju ovi maloumni portali?
Svaki grad ih ima najmanje 3, a toliko valjda bude i gostiju na svakom, i to kad zalutaju slucajno.
Uvu cifru necu ni komentirat, bas me zanima kakve su bile ponude ostalih na natječaju kad je ova pobjednik, vjerovatno su likovi trazili po milijun kuna :rofl:

Inace, portal izgleda ko govno i realno vrijedi 5000 kn, puno sam i reko.
I sta je najbolje, obicno kad se napravi ovakav 'projekt' to nije gotovo sta se tice para, nego se onda jos svaki mjesec izdvaja iz proracuna par tisuća eura na njegovo odrzavanje, tu tek krece pranje para.

P.S. Ko je radio sajt?
khm je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2010., 07:39   #3
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Kome vise trebaju ovi maloumni portali?
Svaki grad ih ima najmanje 3, a toliko valjda bude i gostiju na svakom, i to kad zalutaju slucajno.
Uvu cifru necu ni komentirat, bas me zanima kakve su bile ponude ostalih na natječaju kad je ova pobjednik, vjerovatno su likovi trazili po milijun kuna :rofl:

Inace, portal izgleda ko govno i realno vrijedi 5000 kn, puno sam i reko.
I sta je najbolje, obicno kad se napravi ovakav 'projekt' to nije gotovo sta se tice para, nego se onda jos svaki mjesec izdvaja iz proracuna par tisuća eura na njegovo odrzavanje, tu tek krece pranje para.

P.S. Ko je radio sajt?
Mjesečno održavanje je nekih cca. 20k Kn, a site je radila WebBurza, za njih je to dosta negativna referenca, ali izgleda da je kapital svima zamaglio vid.
Dr. Beast je offline  
Staro 12.05.2010., 09:52   #4
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Inace, portal izgleda ko govno i realno vrijedi 5000 kn, puno sam i reko.
Vidi se iz aviona da u zivotu nisi napravio website. Pa se probaj suzdrzat. Slazem se da je cifra previse, ali 5000 kn? I zasto izgleda ko govno? Funkcionalnost, dizajn s tehnicke strane, sadrzaj, sve je na mjestu...

5000 kuna vjerojatno kosta samo sastanak i dogovor sa projekt managerom studia koji je radio site... A ovako napamet, ovaj portal je vjerojatno radilo minimalno pet ljudi nekih mjesec+ dana, koju bi ti cifru uzeo za mjesec dana kao vlasnik web dizajn studia u kojem moras platit 5 ljudi koji imaju sigurno placu preko 10,000 kn mjesecno, PDV i troskove izrade?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 12.05.2010., 10:05   #5
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Zwer. Jedno je pretjerivanje u jednu stranu (khm), a drugo na drugu. (Ti).

Taj sajt kako god uzmeš ne vrijedi 350.000+ kuna. Da osoba radi 8 sati dnevno, 5 dana tjedno skupi 170 radnih sati u mjesec dana recimo. Pa pretoči to u sve kaj ovaj sajt ima.

U održavanje sajta neću ići jer mi tu puno teže procijeniti bez nekog dubljeg uvida u situaciju.
 
Staro 12.05.2010., 10:16   #6
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Pa ne velim da vrijedi 350,000kn, nisam ni ja veslo siso. Aj' malo sam pretjerao u drugu krajnost, al' you get the point. 5000 kuna je neka minimalna cifra koju bi platio dizajneru samo za izgled stranice. A di je tu lova za custom made CMS, troskovi izrade, integracija sa raznim sustavima (za parking recimo, web-camovi...) itd itd.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 12.05.2010., 11:11   #7
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
zwer, 5k kn je bio sarkazam, daj ono malo...

Totalno se gubis u poanti teme, a teme je ogromno rasipanje pare za portale koji nemaju veze s pamecu.

Inace, ovo je najlosiji rad web burze.
khm je offline  
Staro 12.05.2010., 11:54   #8
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ta cifra je inače klasika kad se rade portali gdje "država" plaća, tako da me ovo i ne čudi.
knocker je offline  
Staro 12.05.2010., 12:01   #9
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Vidi se iz aviona da u zivotu nisi napravio website. Pa se probaj suzdrzat. Slazem se da je cifra previse, ali 5000 kn? I zasto izgleda ko govno? Funkcionalnost, dizajn s tehnicke strane, sadrzaj, sve je na mjestu...

5000 kuna vjerojatno kosta samo sastanak i dogovor sa projekt managerom studia koji je radio site... A ovako napamet, ovaj portal je vjerojatno radilo minimalno pet ljudi nekih mjesec+ dana, koju bi ti cifru uzeo za mjesec dana kao vlasnik web dizajn studia u kojem moras platit 5 ljudi koji imaju sigurno placu preko 10,000 kn mjesecno, PDV i troskove izrade?
Pitam se zašto se plaća vanjska usluga kada u gradu postoje ljudi zaposleni u Zavodu za informatičku djelatnost? Ili nemaju pojma posao za koji su plaćeni ili ništa ne rade.

Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Pa ne velim da vrijedi 350,000kn, nisam ni ja veslo siso. Aj' malo sam pretjerao u drugu krajnost, al' you get the point. 5000 kuna je neka minimalna cifra koju bi platio dizajneru samo za izgled stranice. A di je tu lova za custom made CMS, troskovi izrade, integracija sa raznim sustavima (za parking recimo, web-camovi...) itd itd.
Osobno sam radio integraciju sa ovim, ali i puno složenijim sustavima tako da znam o čemu se ovdje radi.

Citiraj:
Autor knocker Pregled postova
ta cifra je inače klasika kad se rade portali gdje "država" plaća, tako da me ovo i ne čudi.
Opet se postavlja pitanje ZID-a? Šta zaposlenici rade okolo u fušu pa nemaju vremena raditi na projektima za grad?
Dr. Beast je offline  
Staro 12.05.2010., 12:05   #10
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
to što postoje ljudi u kardu a zove se netko treći ti samo može reć da je netko imao proviziju, nista vise.
knocker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2010., 12:23   #11
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
zwer, 5k kn je bio sarkazam, daj ono malo...
Totalno se gubis u poanti teme, a teme je ogromno rasipanje pare za portale koji nemaju veze s pamecu.
Inace, ovo je najlosiji rad web burze.
Daj ono malo sta? Pa ne pricamo o portalu koji je sklepo susjedov mali sa kupljenim templateom za 30$ i 5 dana kemijanja po Joomli. Posao je odradjen profesionalno, ali je cijena smijesna.

I daleko od toga da se gubim u poanti teme. I ja mislim da je 350 soma pun k...c i osamsto previse za taj site, i da je netko vjerojatno uzeo dobar komad kolaca u dzep ili nesto tako.

Citiraj:
Autor Dr.Beast
Pitam se zašto se plaća vanjska usluga kada u gradu postoje ljudi zaposleni u Zavodu za informatičku djelatnost? Ili nemaju pojma posao za koji su plaćeni ili ništa ne rade.
Osobno sam radio integraciju sa ovim, ali i puno složenijim sustavima tako da znam o čemu se ovdje radi.
Pa ako nije tajna, koliko se recimo u normalnim uvjetima uzima za takav portal? Tu naravno mislim na neku korektnu cifru gdje su zadovoljne obe strane, i gdje dio love ne odlazi nekom papku u dzep samo zato jer "grad časti". Posto poznajem nekog iz Web.Burze, bas cu se raspitat pa usporedit...

E i sto se tice zaposlenih u informatickom zavodu, tu vrlo cesto sjede ljudi koji o tome nemaju veze, to i nije toliko cudno. Svi znaju da se u ZGu zaposljavaju kumovi i ekipa, pa si nekako mislim da ni u Rijeci nije puno drugacije.

Cisto informativno, koliko vi sto pratite ovaj thread mislite da je realna cijena za taj posao? I molim da malo prosurfate siteom da nebi bilo "pa max 7500 kn".
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 12.05.2010., 12:50   #12
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ma svi bi mi voljeli naplatit tu cifru i prst u uho, dok kad to netko drugi napravi e onda ne valja al zwer je rekao par dobrih cinjenica, uzmi režije, ljude, software, iskustvo, vrijeme...nakupi se tu troskova, e da zaboravio sam drzavu na toj listi troskova.
knocker je offline  
Staro 12.05.2010., 12:56   #13
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor knocker Pregled postova
ma svi bi mi voljeli naplatit tu cifru i prst u uho, dok kad to netko drugi napravi e onda ne valja al zwer je rekao par dobrih cinjenica, uzmi režije, ljude, software, iskustvo, vrijeme...nakupi se tu troskova, e da zaboravio sam drzavu na toj listi troskova.
Sve to stoji, ali ovdje je, ako izuzmemo to da grad plaća već ljude za taj posao, opet najviše novčića otišlo u nečiji džep.

Ovim topicom sam htio samo ukazati na još jedno nerazumno trošenje, po mojem mišljenju u ovom slučaju, bacanje novaca poreznih obveznika, nikako omalovažavati nečiji rad ili trud.

Bolje da su tu lovu uložili u neki dječji vrtić ili pomogli socijalno ugroženim obiteljima jer grad svoj portal već ima.
Dr. Beast je offline  
Staro 12.05.2010., 13:03   #14
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
U ovo vrijeme recesije i kukanja neimaštine slažem se s tobom. al jedna velika stvar mi nije jasna kod ovog portala, ako je vec o rijeci i multimedijalni je portal...gdje su drugi strani jezici da stranci (potencijalni turisti) mogu vidjet isto o čemu se radi. a ne samo hrvati koji su ionako upućeni preko drugih medija i informacija.
knocker je offline  
Staro 12.05.2010., 13:05   #15
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor knocker Pregled postova
U ovo vrijeme recesije i kukanja neimaštine slažem se s tobom. al jedna velika stvar mi nije jasna kod ovog portala, ako je vec o rijeci i multimedijalni je portal...gdje su drugi strani jezici da stranci (potencijalni turisti) mogu vidjet isto o čemu se radi. a ne samo hrvati koji su ionako upućeni preko drugih medija i informacija.
Nisu imali para za to jer bi ih došlo još 30-40% skuplje.

To je samo za raju koja zna hrvatski.
Dr. Beast je offline  
Staro 12.05.2010., 13:07   #16
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ha ha, bist imas pivu za ovu izjavu lol
knocker je offline  
Staro 12.05.2010., 14:02   #17
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
Ja ne kuzin jel vi zivite u istoj zemlji ko i ja ili u nekoj divnoj demokraciji di cvijece cvjeta na ulicama i tece med i mlijeko. Prvo i osnovno po meni nesto vridi onoliko koliko je neko spreman platit. Zapitajte se bilo ko od vas da vam dodje neko, bilo ko iz neke ustanove drzavne najvjerojatnije i kaze: iman 500k kuna za web. meni ide recimo 25%. Oces radit? sta bi rekli. Mozda bi neki od vas bili principijelni, ali svakako bi se nasli i neki koji bi rekli moze. Tako da po meni uopce nije tema tu koliko vridi nekakav web. ni ovaj ni ijedan drugi. Ako bojanje tunela moze kostat 20 miljona kuna onda zasto web ne moze kostat 350k. Po meni moze i miljon kuna. Dok god ima ko ce platit. Sad kakav je sam web je totalno druga prica. Te firme ionako ne zive od trzista. Opet ce se nac neko ko ce rec daj stari iman jedan posal ako si zainteresiran... jel

P.S. sta se tice ljudi koji rade za doticne institucije a bave se informatikom mislim da nikad, barem kod nas, ne rade web, a rijetko i nesto drugo. Jednostavno se tako ne mogu oprat novci i spremit ih u dzep. Ponavljam da zivimo u Hrvatskoj. zemlji zalazeceg sunca
__________________
Obalo sunčana ti moj si cijeli svijet...

Zadnje izmijenjeno od: Antonic. 12.05.2010. u 14:04. Razlog: suppl.
Antonic je offline  
Staro 12.05.2010., 14:31   #18
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
preveč se uzbuđujete...kak je antonic rekao, živimo u hrvatskoj...ne u idiličnoj zemlji

ako bojamo tunele za 20 milja, kupujemo skuplji plin i struju da bi jeftinije prodali strancima, možemo bogme platiti i za jedan web sajt barem pola milje...

mito i korupcija to je naša nacija
domis je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na