Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2016., 13:22   #31
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne troši uludo novce na tu prastaru kramu. Platforma je prestara da bi se bilo kakvih ulaganjem dobio zadovoljavajući boost performansi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 13:47   #32
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Slažem se sa coconutom. I uz najjaču TL-68 verziju Turiona, 4gb rama i sa ssd-om nažalost i dalje ćeš imati problema sa "težim" video materijalom jer je jednostavno prastara arhitektura.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2016., 14:01   #33
sokre2k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: zg
Postovi: 28
wow, stvarno ste brzi ok, platforma je davno pregažena, ali pošto mi lap u 90% slučajeva služi za gledanje tekmi ne kupuje mi se drugi samo zbog toga. osim toga, ti problemi mi se javljaju kod bs playera kada gledam mkv fajlove, a kod windows media playera ne. ali wmp mi je bzvz pa bih htio da mi i preko bs-a ide glatko. znam da ništa neće pomoći da se od njega napravi zvijer, ali volio bih dobiti poboljšanje od nekih 10-20% ako je moguće. da li je moguće?
sokre2k je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 14:24   #34
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor sokre2k Pregled postova
pozdrav!

također gledam kako malo nadograditi laptop. radi se o hp 6715b sa amd turion 2.0 procesorom i ddr2 2x1gb rama. gledao sam malo po netu i vidio da njega ide max 4gb, ali ne znam koje specifikacije gledati, tj koju max frekvenciju mogu staviti...

druga stvar je procesor, moj ima oznaku tl-60 i ako sam dobro razumio može se zamijeniti jačim (recimo tl-64, 66...). koji je najjači što mogu staviti i da li bih osjetio pojačanje?

treće je ssd, tj da li je ovako star lap kompatibilan s time?

naime, radi se o tome da mi slika malo zapinje i zaostaje za zvukom kada gledam snimke utakmica malo težeg formata, a to mi ide na živce

svaki prijedlog je dobrodošao. hvala unaprijed.
prvo ram (frekvencija nije toliko bitna, "spustit" ce se na onu koju maticna podrzava)
onda ssd (ne brini za kompatibilnost)
proc vjerojatno nece puno poboljsati performanse
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 17:49   #35
sokre2k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: zg
Postovi: 28
evo, memorija riješena. stavio sam 2 keksa od 2gb. poboljšanje nije drastično, ali se ipak malo osjeti.

što se ssd-a tiče, ima li mjesta za njega ili moram izvaditi hdd?
sokre2k je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 19:19   #36
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Moraš izvaditi HDD ili kupiti (ako je moguće) ladicu koju staviš umjesto dvdrw pogona. Sumnjam da će ti pomoći SSD oko štekanja videa, ali će sigurno komp brže raditi. Doduše, SSD košta više od tog laptopa .

Grafička kartica je u tim laptopima užas, da je toliko star lap a da ima bilo kakvu (u to doba) poštenu karticu, ti ne bi imao ovih problema. Jesi probao MPC HC ili VLC player?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 21:07   #37
sokre2k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: zg
Postovi: 28
na vlc-u mi čak solidno radi, ali ne sviđa mi se sam player, nisam našao opciju za naprijed/nazad po par sekundi kao što ima bs. a za ovaj drugi nisam niti čuo dosad. probat ću sutra. hvala za prijedlog.

a ima li pomoći oko grafičke, mogu li staviti neku jaču?

hehe, znam da ssd košta više od mog laptopa, ali gledam na to kao investiciju koju mogu upotrijebiti jednog dana kada nabavim noviji
sokre2k je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 22:11   #38
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
VLC i MPC HC imaju za namjestiti skokove (mali, srednji, veliki) koji se aktiviraju tipkama (npr. shift + lijevo).

U VLC možeš namjestiti najmanji skok da bude 1 sekundu, dok u MPC HC namještaš milisekunde. U MPC HC možeš pomicati i frameove napred i nazad, a u VLC samo napred Šta ti više treba?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 16:19   #39
sokre2k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: zg
Postovi: 28
evo, upravo pogledao tekmu na mpc-u i moram priznati da sam ugodno iznenađen. povremeno se javi neki mali lag, ali slika i zvuk ostaju sinkronizirani za razliku od bs-a. skokovi su po defaultu namješteni na 5 sekundi i to mi odgovara, a pogotovo to što je dovoljno samo udariti strelicu lijevi/deso, bez shifta. čak imam dojam da se i manje grije procesor na tom playeru. odličan prijedlog, hvala
sokre2k je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 16:02   #40
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Prikrpat ću se na ovu temu.

U biti imam slična pitanja kao na prvoj stranici:
imam laptop Asus K55VJ: i5 3210M, GeForce GT635M, 4 GB RAM koji bih nadogradio s još malo RAM-a.
Trenutno nisam za tim laptopom pa ne mogu kopirati printout iz konzole s detaljima o RAM-u, ali ovaj site tvrdi da bi se kod mene valjda trebalo raditi o DDR3L RAM-u.

Pogledao sam ponudu na nabava.net i sad tu imam nekoliko pitanja:

- Pretpostavljam da bi svi keksi RAM-a trebali biti međusobno poslušni, odnosno da ne bi smjelo biti problema ako na postojeći setup gdje se nalazi RAM proizvođača X stavim novi keks proizvođača Y (Y = Crucial ili Kingston).

- Na prvoj stranici Nabave mi sve frca od spominjanja RAM-a Cruciala i Kingstona. Hoću li pogriješiti ako uzmem nekog od njih (osim već ovog spomenutog pitanja kompatibilnosti RAM-a proizvođača X i Y)?

Koliko sam pročitao, ne bi smjelo biti problema i sve bi trebalo funkcionirati ako uzmem odgovarajući RAM (DDR3L), ali svejedno bih volio provjeriti.

__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2016., 16:26   #41
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Evo i ovdje kaže šta ide unutra > http://www.kingstonmemoryshop.co.uk/...s-k55vj-laptop
Najbolje rješenje je da sa laptopom ideš u trgovinu i na licu mjesta odmah vidiš jeli radi ili ima blema.
Eventualno provrtiti jedan memory test.
Po ovom videu memorija je lako dostupna ispod poklopca > https://www.youtube.com/watch?v=wBrmrDyGdws
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 16:36   #42
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Ok, odlično.
Hvala ti.

Onda mi još samo ostaje to pitanje kompatibilnosti RAM-ova različitih proizvođača, koje mogu provjeriti i na licu mjesta, kao kaj je Nikky rekao, ali svejedno ako je netko već imao takva iskustva - bilo bi lijepo čuti poneki komentar.
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 16:48   #43
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Više problema ima zbog nekompatibilnosti rama i ploče nego između samih keksa rama tako da te to ne treba previše zabrinjavati. U krajnjem slučaju kupiš nova 2 keksa (najbolje kao kit jer onda ti gara vrijedi za oba tj. tretiraju se kao jedna komponenta), a postojećeg prodaš pa ćeš biti siguran da ne bude problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 17:24   #44
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Super, hvala svima na pomoci!
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2016., 22:25   #45
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Poz, pitanjce, zanima me koji je zadnji CPU kojeg mogu ugurat u svoj laptop.

Radi se o acer 5755g, cpuz kaze za mbo jv51_hr, southbridge hm65, trenutno je unutra i3-2310m.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2016., 18:37   #46
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Da li netko zna kako izbjeći zamku gubitka jamstva ako se naljepnica mora skinut da bi se otvorilo laptop?
Naime da bi zamjenio HDD sa SDD mora se otvorit kompletno kuciste, odnosno donji poklopac (nema samo posebna vratasca za HDD). Preko jednog od vijaka je naljepnica na kojoj pise warranty void if removed.
Ne kuzim koja je to fora sad u ovo doba kad je sve zivo moguce nadogradjivati oni zakelje naljepnicu sto se ne pamtim vec dugo da sam vidio...da li je netko se susretao sa tim?
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2016., 20:30   #47
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Jedina varijanta je nabavit novu naljepnicu il skinut tu bez ostecenja sto je obicno vrlo nemoguce. Dosta firmi je pocelo s tim kenjavit u zadnje vrijeme, npr. Asus.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2016., 21:11   #48
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Ovo je msi stealth pro...
Vidim po netu neke savjete da se grije fenom pa se pažljivo odljepi i onda nakon operacije zaljepi nazad.
No u slučaju potrebe slanja u servis postupak se mora ponoviti da bi se vratio unutra originalni HDD.
Koje sra...e je to. Nemogu vjerovat da su poceli opet sa tim naljepnicama kenjati...
Pretpostavljam da je alternativa i da se u ovlastenom servisu napravi zamjena koja ce se naravno platiti...
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2016., 21:45   #49
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
https://youtu.be/wfOZKj8ZGqo
Navodno ide s teflonom
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 23:37   #50
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Poz, pitanjce, zanima me koji je zadnji CPU kojeg mogu ugurat u svoj laptop.

Radi se o acer 5755g, cpuz kaze za mbo jv51_hr, southbridge hm65, trenutno je unutra i3-2310m.
Dal bi i7-3610qm radio u njemu?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 00:07   #51
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
i7-3610qm ne bi radio, hm65 chipset podrzava samo sandy bridge generaciju procesora, a doticni i7 je ivy bridge cpu, po service manualu, od dualaca najjaci sto mozes staviti je i7-2620M ili neki slabiji i5 tipa i5-2540M, 2520M, sto se quad-ova tice idu i7-2630QM, 2720QM ili 2820QM
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 17:33   #52
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Provjeri sa CPU-Z je li RAM DDR3L ili obični DDR3, prvom je voltaža 1.35V, drugom 1.5V.
DDR3L 1.35V će radit na laptopu sa DDR3 1.5V ali neće obrnuto.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 20:50   #53
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
xxx
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 21:21   #54
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
DDR3L 1.35V će radit na laptopu sa DDR3 1.5V ali neće obrnuto.
Samo ako je u igri ivy bridge. Sa sandy zaboravi.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 01:43   #55
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ja je je imam na Westmere
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 17:08   #56
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Compaq CQ71

Pozdrav,
molio bih savjet po pitanju ovog laptopa:

Compaq CQ71

Dakle, na njemu je trenutno Win 10, služi supruzi prvenstveno kao "pisaća mašina" (office) odlazak na net kao i reprodukcija video sadržaja. Ono što moram priznati a što mi supruga često "nabija" na nos je to da je laptop spor, ponekad jako spor, teško je raditi kada je otvoreno više prozora i slično.
Ono što me uvjetno zanima ako mogu dobiti odgovor je koliko bi se laptop ubrzao kada bi recimo nadogradio ram memoriju na maksimalnih 8GB i kad bi HDD zamjenio sa SSD-om. Koliko bi takva investicija uopće bila isplativa na ovom laptopu, naravno da razumijem da je teško odrediti što je isplativo a što nije. Eto, u stvari bi bilo ispravnije napisati da tražim mišljenje što bi Vi napravili na mom mjestu.

Zahvaljujem na odgovorima

LP Ivica
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 17:19   #57
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Cijena ddr2 2x4gb i ssd-a je takva da ti je neisplativo. I ja imam jedan novijoi od tvog sa nekakvim pentiumom, ssd-om i 4gb ddr3 pa se vuce ko krepana macka.

Prodaj i uzmi nesto sa i3 ili i5 da budes miran. Ja sam nedavno uzeo Lenovo t520 mislim sa i5 i 4gb ddr3, ubacio 500gb zamzung evo i stroj savrseno radi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 17:29   #58
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
istina, ja sam na jedan nedavno novi laptop, koji je dosao sa Celeron N2840
i 4 gb rama, ugradio isto ssd samsung 850 evo i jos jednu plocicu rama od 4 gb, al dzaba, opet je sporo i treba mu vremena dok otvori, zatvori, jednostavno preslab procesor
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 19:09   #59
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Dakle po Vasem skupa investicija koja i nece bas ubrzat ad laptopa. E sad ako bi dobio trazenu brzinu mozda bi i usao u taj projekt ali ako ne mogu dobiti na brzini onda sve pada u vodu...
U svakom slucaju zahvaljujem na odgovorima i odo bacit malo oko na nove i na cijene istih
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 19:20   #60
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor inaki Pregled postova
Dakle po Vasem skupa investicija koja i nece bas ubrzat ad laptopa. E sad ako bi dobio trazenu brzinu mozda bi i usao u taj projekt ali ako ne mogu dobiti na brzini onda sve pada u vodu...
U svakom slucaju zahvaljujem na odgovorima i odo bacit malo oko na nove i na cijene istih
pa sigurno da bi nesto dobio sa ugradnjom ssd-a, sigurno bi malo živnio windows i postao responsivniji, pogotovo kad bi i sam windows malo optimizirao za "performanse" i iskljucio programe u pozadini i nepotrebne efekte, međutim ne znam koliko ti se dugorocno isplati ulagat, pogotovo kad vec mozes kupit za ispod 2500 kn, laptop za i3 procesorom i ugrađenim ssd-om
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na