Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2007., 22:08   #1
mbudimir
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Rijeka, Croatia
Postovi: 23
Problem ADSL-a i (W)LAN-a

Prijateljica mi ima T-comov Gigasetov mislim E555(Siemens?) adsl-modem + (w)lan-ruter. Jedan je komp kabelom spojen s ruterom (LAN1 ulaz) i sve funkcionira.

Ona se je prije s laptom spajala na ruter pomocu Siemens WLAN adaptera (mislim isto kupljen od T-coma), koji joj je u zadnje vrijeme rušio laptop (ona kaže da kad je čekirala mejl). Uzela je u Ve-milu pred koji tjedan Micronetov USB-WLAN-adapter i neki joj je lik pokušao namjestit WLAN s ruterom, no opet joj se gubio signal (njene riječi). USB-adapter je u međuvremenu završio na servisu.

Ja sam joj danas išao probat spojit laptop pomoću kabela (UTP 5.E Crosswired, spojio na LAN2 ulaz na ruteru). (Na laptopu sam za prvi DNS sam stavio adresu rutera, a drugi sam ostavio neki čudni od prošlog "majstora".) Ako je kabel uključen kada se dižu XP, problem se javlja odmah, no ako se dignu s otpojenim kablom, i onda ga se uključi, stvar u početku funkcionira. No nakon nekog vremena (pola minute do dvije minute) javlja se problem - pokaže se obavijest o erroru za koji ja smatram da je neki error s memorijom, kliknem ok za "to terminate the program", pojavljuje se plavi ekran sa "system fault" obavijesti i laptop se restarta.

U postavkama rutera je stavljen ruter-mod (PnPoe ili kako to već piše), pa sam se pokušao igrat s drugim postavkama: 1. isključio sam QoS, 2. stavio sam Lease na 1 dan, 3. uključio opciju da može postojat više virtualnih konekcija (pa se i tamo pojavilo 0/33), a 4. u postavkama LAN-a na laptopu stavio sam da mreža samo određuje adrese (laptopa, Getewaya, DNS), no ništa nije pomoglo.


Znalci, šta da se radi?
Hvala unaprijed!



Ako je netko iz Rijeke i okolice, mislim da bi prijateljica platila da joj se to dođe namjestit.
mbudimir je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 23:31   #2
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
evo sam do nesto kazem... ja sam isto prije imao isi taj siemens i mali taj us uredaj za spajanje u wlan.
i nakon sto je munja sprzila siemensa doslo je neko rusko govn* da se tako izrazim. Cesto mu puca veza,Lan1 uopce ne readi moram spajati na lan2.
i to me ubija u pojam to diskonektiranje....pogotovo kada radim nesto na netu spaja se pola sata.Sad bih najradije da mi vrate siemens. eto oni su hvalili taj zixel kako je super i to ali mislim da je to samo ... bzvz
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2007., 23:57   #3
mbudimir
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Rijeka, Croatia
Postovi: 23
Ma ide čak legenda da taj Siemensov USB-WLAN-adapter prži kompove. A meni je on čak zamišljen praktično - nije samo usb-stick, nego ima kabel, pravokutna je plosnata oblika i ima antenicu.
mbudimir je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 01:17   #4
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
ja cu onda sutra nazvati t-com u vezi toga.... kad mi router radi sam sve je u redu ali kad spojim usb pa obadvoje rade resetira se svaka 2-3 sata
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na