Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2011., 21:30   #541
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
jel mi ožete preporučita molim vas kućište za oko 300 kuna? Zapravo, između 300 i 400... A da je kvalitetno / masivno, izgled nije važan...
bacio sam oko na fractal design core 3000, brutalno kućište al maaaalko pre skupo, bar za sad...
hvala
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 22:04   #542
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
jel mi ožete preporučita molim vas kućište za oko 300 kuna? Zapravo, između 300 i 400... A da je kvalitetno / masivno, izgled nije važan...
bacio sam oko na fractal design core 3000, brutalno kućište al maaaalko pre skupo, bar za sad...
hvala

Ako hoćeš to sve što si nabrojao u jednom kućištu, morat ćeš čekati da se pojavi koji stari čiftek na tržnjaku!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2011., 22:09   #543
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
hvala
nego, sad kad pričamo o čiftecima
ima ih dosta po tristotinjak kuna, al svi su no-name, tj. umjeto imena samo interna oznaka neka
ima ih par koji ok izgledaju, no na netu nema reviewova...
pretpostavljam da su to šrotex kućišta?
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 22:21   #544
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Malo si pobrkao lončiće. Na netu ima rivjua, samo ih ti izgleda nemožeš naći. Uglavnom, to nisu šrotex kućišta, neka jesu starija dizajnom ali su kvalitetom izrade i robusnošću ispred pol danas dostupnih kućišta.
Stvar je samo što su novi dosta skupi (ima ih u linksu) no polovnih se da naći jeftino a kućišta su jako dobra.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 23:33   #545
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
hm
primjer:
http://www.nabava.net/kucista__300/c...janja__1163091
mišljenja? meni osobno izgleda ok, brand name, al nema reviewa...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 07:15   #546
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
hm
primjer:
http://www.nabava.net/kucista__300/c...janja__1163091
mišljenja? meni osobno izgleda ok, brand name, al nema reviewa...
http://www.chieftec.com/300A_uni.html

Neznam dali je potraga trajala vise od 7 sekundi i to na mobitelu ;P
Inace osobno imam ovaj model i kejs je fantazmatican.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 09:28   #547
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
ne ne, stari, hvala na trudu ali:
prvo, ja sam mislio neovisni review, ne stranicu proizvođača. svaki cigo svoga konja hvali, to svi znamo
drugo, kućište izgleda isto al ja sam linkao BM-02B-OP, a na stranici koju si mi ti poslao ništa takovo se ne spominje (isti je samo 02B dio naziva...)
treće, stranica koju si linkao priča o mATX kanti, dok na stranicama prodavača kažu da stane i ATX..

Al kažeš da je kućište dobro? Jer ono, ok mi izgleda, a čuftek je i ime...
Očajno mi treba nova kanta, i stvarno jedina stvar koja mi je važna je da ne vibrira (no dobro, i da ima propuha, al to lako riješim, ako ništa drugo ostavim je otvorenom)
hvala ti punoi i pozz
shoki


edit: eh, našao sam na njihovoj stranici, Bravo series, al oni imaju B01, ovo je B02...
sve mi se više i više sviđa ta kantica, mogu vam reći...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 17.11.2011. u 09:34.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 17:42   #548
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Previd al evo http://www.chieftec.com/Mcase_BM-02B.html
ja imam verziju manju verziju koja prima mATX
Za ovog ništa ne mogu garantirati ali za majnu verziju koju imam temperature su nevjerovatne, iste komponente u Midi toweru s 2 venta 9 i 12 cm su pale za 10 stupnjeva samo s jednim 9cm ventom.
Iz dosade i ludosti (nisam mogao sam sebi vjerovati) nanovo sam spojio komponente u taj midi kejs da si potvrdim...
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 18:23   #549
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Jel zna netko sta je sa TT kucistem Armor+ full tower?

Koliko vidim svi sucani su ga povukli, a to je bilo jedno od rijetkih dobrih TT kucista, istina malo skupo, al su ga po svim reviewima nahvalili..
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 03:57   #550
spock5
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: u stanu
Postovi: 15
koje kućište mi predlažete za serverčić koji bi trebao biti u sobi(ne rack nego fino, tower kuciste)
e8400za pocetak 5x 3.5" hardovi
asus p5kws (atx ploca)
napajanje standardne velicine

bilo bi lijepo da kuciste ima minimalno 8 utora za 3.5" hard ili 6 za 3.5 pa da se moze ubaciti 3.5" kavez u 5.5" rupe od CD-a. sta jeftinije.
malo sam gledao, kuciste bi uzeo polovno, po oglasima nekog starog čifteka ubrati sta vi kazete?
spock5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2011., 10:23   #551
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
umm... ne kažem da sam tu baš autoritet, ali jesi li razmišljao i sharkoon rebel modelima? 9 ili 12 ako hoćeš full tower?
osobno imam rebel 9 economy (bez one odurne rupe na bočnoj strani) i više sam nego zadovoljan kućištem. Kvalitetna obrada, čvrsto, ne drma se, ne vibrira, boja se ne guli ni tak neke gluposti... Već kod devetke imaš mjesta za BRDO diskova. Nema današnjih modernih đinđa (nema screwless utora, nema onih fensi plastičnih držača za kartice,....) al kućiše je (barem meni) super.



neeeeeego
jel netko formirao mišljenje o BitFenix Outlaw kanti (http://www.legitreviews.com/article/1750/1/) ??? izgleda zanimljivo...
a za malo para...



edit:
ne mogu se odlučiti: bitfenix shinobi , Zalman Z9, Fractal design core 3000 ili Antec one hundred? Cijenom su tu negdje, a budem potpuno iskren, shinobi mi je čak najljepši...
osobna mišljenja?
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 24.11.2011. u 11:04.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 10:35   #552
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
Koliko je uopće bitno da kućište bude kvalitetno? i dan danas gledam na ta kućišta kao obična limena kanta gdje što jeftinije to bolje :S nikad mi još nije palo na pamet izdvojiti neke ozbiljnije novce na kućište...a imam i drugo pitanje vezano uz ovo kućištekad bih već davao malo veće novce za kantu da izgleda nekako tipa kao ovo)
http://www.links.hr/?naziv=kuciste-l...kl=052.604.166
vjerovatno ova kanta koju imam trenutno nebi stala u ovo kućište ali dali ima ovakvih kućišta sličnih kupiti kod nas u hr gdje bi mi konfa koju imam trenutno stala?
Isto mišljenje sam ja imao do prije 3 mjeseca, kada nisam počeo "bildati" konfu. Kupio sam bolju grafu, više rama, cooler, xfx napajanje, i onda je krenulo sve nizbrdo Nemam kud s kablima na mom kučištu, jer cijeli xfx je u snake skinu, dosta "tvrdi" kablovi, tj. slabo savitljivi, a meni od napajanja do cd-roma ima 5 cm mjesta, onda kučište moje je nisko, tako da od napajanja do mugena ima nekih 2 cm mjesta, pa se napajanje guši, od mugena do hardova je nekih 10 cm mjesta, tako da hardovi jedva idu unutra itd. Definitivno sad skupljam lovu za nekaj ovakvo ili ovakvo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2011., 23:27   #553
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
kučište između 300 i 400 kn?? Meni se svidjelo ovo: http://www.links.hr/?naziv=kuciste-s...kl=052.617.045

Nisam ga vidio u živo, ali mi dobro izgleda na slici...ima netko iskustava s tim, ili sa sharkoon-om općenito?
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2011., 23:39   #554
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 00:29   #555
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor hrca Pregled postova
kučište između 300 i 400 kn?? Meni se svidjelo ovo: http://www.links.hr/?naziv=kuciste-s...kl=052.617.045

Nisam ga vidio u živo, ali mi dobro izgleda na slici...ima netko iskustava s tim, ili sa sharkoon-om općenito?
Ako možeš još malo povećati budget onda ovo.

Ugrađena 3 venta, kontrola vrtnje, varijabilan HDD kavez, filteri za prašinu.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 12:11   #556
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113