Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2008., 19:37   #1
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Stvrdnuta tinta

Imam prastari Epson printer i sad par mjeseci nisam printao, pa se tinta stvrdnula.. Mogu li ikako vratiti tu tintu u prijasnje stanje? (ja sam mislio izvaditi pa drzati na suncu ili tako nesto)
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 20:05   #2
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Imam prastari Epson printer i sad par mjeseci nisam printao, pa se tinta stvrdnula.. Mogu li ikako vratiti tu tintu u prijasnje stanje? (ja sam mislio izvaditi pa drzati na suncu ili tako nesto)
Nemozes.
Zasto nebi uzeo novu tintu i isprobao? Cijene zamijesnkih tinti za te stare modele krecu se izmedju 10-20kn.
Ako je tinta dugo stajala moguce je i da ti je glava pisaca unistena.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2008., 20:23   #3
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor celduce Pregled postova
Nemozes.
Zasto nebi uzeo novu tintu i isprobao? Cijene zamijesnkih tinti za te stare modele krecu se izmedju 10-20kn.
Ako je tinta dugo stajala moguce je i da ti je glava pisaca unistena.
Hmm ja sam trazio pa nisam nasao nikakve tinte za taj model ali nisam znao da za to imaju zamjenske... di se to moze nabaviti u RI?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 20:39   #4
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
Bilo bi lakše kad bi znali za koji model
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 21:11   #5
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Epson Stylus COLOR 440
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 21:38   #6
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
Ne mogu vjerovati da tako što još radi.To je bio moj prvi kolorac.Moja preporuka bi bila da kupiš neke jeftine boje i napuniš spremnike sam a ako ne evo ti link za zamjenske jer tko zna da li se još mogu nabaviti originali:
http://www.jeftinispis.com/jeftin_is...=3&tiskal=1366

Kako Epson ima fiksnu glavu koja se od stajanja vjerojatno osušila(tinta u njoj)probaj prvo napuniti crni spremnik pa više puta čistiti glavu(Epson software).Ako dobiješ neke znakove života probaj i kolor .Glava se može čistiti s ugljiktetrakloridom i još nekim kemikalijama ali uspjeh nije zagarantiran.
Moj savjet ti je da ga ekološki zbrineš u kontejner i nabaviš pouzdanog jeftinjaka poput Canona 1800 i sl.
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2008., 11:31   #7
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Gadoschi Pregled postova
Ne mogu vjerovati da tako što još radi.To je bio moj prvi kolorac.Moja preporuka bi bila da kupiš neke jeftine boje i napuniš spremnike sam a ako ne evo ti link za zamjenske jer tko zna da li se još mogu nabaviti originali:
http://www.jeftinispis.com/jeftin_is...=3&tiskal=1366

Kako Epson ima fiksnu glavu koja se od stajanja vjerojatno osušila(tinta u njoj)probaj prvo napuniti crni spremnik pa više puta čistiti glavu(Epson software).Ako dobiješ neke znakove života probaj i kolor .Glava se može čistiti s ugljiktetrakloridom i još nekim kemikalijama ali uspjeh nije zagarantiran.
Moj savjet ti je da ga ekološki zbrineš u kontejner i nabaviš pouzdanog jeftinjaka poput Canona 1800 i sl.
Eh i ja se cudim da jos radi.. ne zelim kupovati novi (zasad) jer rijetko kad koristim printer. Thx na ovom linku, idem sad malo pogledati.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na