Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2007., 19:53   #1
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Canon pixma 4300 orink help!!

Dakle imam problemčić u vezi zamjenske tinte.

Kad sam kupioprvu orink tintu, zamjenipo čipove prebaio, printao, nakon nekog vremena počele dolazit one poruke da printam na vlastitu odgovornost, pa držati reset gumb 5 sec, pa kao prestalo mjerit razinu tinte....

E i sve fino išlo potrošio ja taj prvi set orinka, nabavio drugi, prebacio tčipove, kad sad počele dolazit poruke, "neke tinte nemogu biti prepoznate, instalirajte tinte..." i žmirka ona donja lampica na printeru, ja par puta izvadim pa vratim tinte i tak nakon 15-20 minuta počne printati, al onda super printa i nema problema, i tak isprintam jedan ili 2 dokumenta i opet ponovno.

Jel imao neko sličnih problema, kak da to riješim, več razmišljam o kupovini nekog drugog printera.

Ukoliko to ne uspijem sredit, molio bi preporuku, dal da idem na laser ili opet neki buble jet ali bez čipova, što se najviše isplati uzeti, kolko cca traje toner (br str.)
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G

Zadnje izmijenjeno od: Poggiali. 09.10.2007. u 23:16.
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 23:17   #2
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Evo poruku koju mi baca

__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.10.2007., 03:28   #3
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
To isto se i meni dogodilo (ista poruka prilikom pokusaja printanja), naime pred neki dan sam prvi put isao zamjeniti tintu, onu vecu crnu, ali sam vjerovatno zeznuo chipic prilikom vadjenja sa originalne tinte (stavljao sam zamjensku Orink). I nista, nisam imao izbora, te sam otisao kupiti originalnu crnu i sad sve super sljaka, ali sam vidio u uputama orginalne tinte da se nikako ne smije dirati chip sa golim prstom ili rukom, jer moze doci do ostecenja, tako da je moja pretpostavka da si zeznuo chip i sad nemas puno izbora nego kupiti drugu original, tako da mislim da ti to nema veze sa Orinkom kao prizvodjacem. Moja preporuka da se pokusa koristiti pinceta ili neko drugo pomagalo kod zamjene, ali ja tada to nisam znao.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 11:43   #4
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Solberg Pregled postova
To isto se i meni dogodilo (ista poruka prilikom pokusaja printanja), naime pred neki dan sam prvi put isao zamjeniti tintu, onu vecu crnu, ali sam vjerovatno zeznuo chipic prilikom vadjenja sa originalne tinte (stavljao sam zamjensku Orink). I nista, nisam imao izbora, te sam otisao kupiti originalnu crnu i sad sve super sljaka, ali sam vidio u uputama orginalne tinte da se nikako ne smije dirati chip sa golim prstom ili rukom, jer moze doci do ostecenja, tako da je moja pretpostavka da si zeznuo chip i sad nemas puno izbora nego kupiti drugu original, tako da mislim da ti to nema veze sa Orinkom kao prizvodjacem. Moja preporuka da se pokusa koristiti pinceta ili neko drugo pomagalo kod zamjene, ali ja tada to nisam znao.
Znam da nije orink kriv, i ja sam sumnjao na te čipove, jer sam valjda svakog dotaknuo rukom,ali prvi put nije smetalo
NIš ak neko ima prazne kantice od Canona sa čipom nek mi pošalje
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 22:46   #5
DARKO34
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
DARKO34 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 22:50   #6
DARKO34
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
Ja koristim INKRITE zamjenske tinte i sve radi ok.
Možeš ih kupiti u : http://www.nobilis-informatika.hr/php/index.php
DARKO34 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 08:53   #7
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
Dakle imam problemčić u vezi zamjenske tinte.

Kad sam kupioprvu orink tintu, zamjenipo čipove prebaio, printao, nakon nekog vremena počele dolazit one poruke da printam na vlastitu odgovornost, pa držati reset gumb 5 sec, pa kao prestalo mjerit razinu tinte....

E i sve fino išlo potrošio ja taj prvi set orinka, nabavio drugi, prebacio tčipove, kad sad počele dolazit poruke, "neke tinte nemogu biti prepoznate, instalirajte tinte..." i žmirka ona donja lampica na printeru, ja par puta izvadim pa vratim tinte i tak nakon 15-20 minuta počne printati, al onda super printa i nema problema, i tak isprintam jedan ili 2 dokumenta i opet ponovno.

Jel imao neko sličnih problema, kak da to riješim, več razmišljam o kupovini nekog drugog printera.

Ukoliko to ne uspijem sredit, molio bi preporuku, dal da idem na laser ili opet neki buble jet ali bez čipova, što se najviše isplati uzeti, kolko cca traje toner (br str.)
Sa čipovima kad se sele uvijek postoji opasnost da nešto krene naopakao.

Možete ih pomješati
Možete ih oštetiti statičkim elektricitetom
Možete ih mehanički oštetiti
Mogu pogrešno legnuti u utore
Možda niste odrezali ili zalemili plastične pinove na kazeti pa je loš kontakt
Možda vam je ljepilo pobjeglo po el. komponentama ili vodovima
Možda ste kontakte dirali sa masnim prstima

Zato je po mišljenju mnogih daleko brže i sigurnije nabaviti resetter i puniti i resetirati originalne Canon kazete.

Sa druge strane orginal Canon kazete si High Tech konstrukcija u usporedbi sa konstrukcijom i kvalitetom materijala u zamjenskim.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 09:14   #8
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Zato je po mišljenju mnogih daleko brže i sigurnije nabaviti resetter i puniti i resetirati originalne Canon kazete.

Sa druge strane orginal Canon kazete si High Tech konstrukcija u usporedbi sa konstrukcijom i kvalitetom materijala u zamjenskim.
Jučer sam na Vašem WEB-u gledao te resetere, budući da očekujem Pixmu 4500 da se vrati sa servisa. Vjerovatno će poslati novu, jer nisam ni pot stranica isprintao, a već je javljala problem sa ispisnom glavom.
I meni su u igri bile te Orink kazete, ali me je strah s tim chipovima tramakati.

Pa ako se može znati cijena chip resetera i kako to sve skupa funkcionira?

Može i na PP, a možete i tu da znaju svi
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 09:48   #9
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor hp compaq Pregled postova
Jučer sam na Vašem WEB-u gledao te resetere, budući da očekujem Pixmu 4500 da se vrati sa servisa. Vjerovatno će poslati novu, jer nisam ni pot stranica isprintao, a već je javljala problem sa ispisnom glavom.
I meni su u igri bile te Orink kazete, ali me je strah s tim chipovima tramakati.

Pa ako se može znati cijena chip resetera i kako to sve skupa funkcionira?

Može i na PP, a možete i tu da znaju svi
Bojim se da se za stvarnu cijenu morate raspitati lokalno. Cijena zajedno sa refil tintom je inače jednaka kao i kod proizvođača u njemačkoj i reda veličine je Euro 49.

Inače resetteri funkcioniraju tako da chip na kazeti pritisnete na kontakte na reseteru. Upali se crvena lampica i ukoliko je kontakt bio ispravan za par sekundi se ugasi i upali se zelena lampica kao verifikacija da je reset uspio. I to je to.

Inače pametno je uzeti neku zamjensku kazetu nakon što ste je potrošili, rastavite je i usporediti kvalitetu spužvice i konstrukciju te kazete prema originalnoj Canon kazeti.

Začudit ćete se koliko je samo Canon u svoju kazetu ubacio >finog veza<(čitaj razvoja i usavršavanja) za razliku od zamjenskih kazeta.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 13:15   #10
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Heh, ja sam se prebacio na samsung ml 2510 laser mono, i za text sam se preporodio, jer je tu puno brži i kvalitetniji ispis od canona, a izdrži punoviše stranica, tako da oni koji bi htjeli povremeno printat slike bolje neka šparaju za original tinte ili nađu neko bolje riješenje od orinka, jer nakon par promjena, čipovi odu kvragu
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2008., 18:42   #11
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
Heh, ja sam se prebacio na samsung ml 2510 laser mono, i za text sam se preporodio, jer je tu puno brži i kvalitetniji ispis od canona, a izdrži punoviše stranica, tako da oni koji bi htjeli povremeno printat slike bolje neka šparaju za original tinte ili nađu neko bolje riješenje od orinka, jer nakon par promjena, čipovi odu kvragu
Ne mogu se složiti s ovim...

Crno bijeli printer jednostavno ne može zadovoljiti niti za tekst, uvijek ima nešto što ćeš staviti u boji, pa makar naslovnu stranicu. Dolazi u obzir samo kao printer za puno printanja, a uz njega onda ink jet color za to u boji.

A što se tiče orinka, jedan kolega radi isto te prospekte, slično kao i ja, ali veće količine, ima 5-6 pixma, i na njima printa ko lud, ubija printere. Mijenja orink tinte i tako već par sezona... Nemam pojma kako mu glave nisu još otišle
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 19:32   #12
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
E pa ja imam i jedna i drugi i ne velim bezveze da samsung bolje printa, slova su čitkija, na canonu su malo musavija, nisu tako oštra, i nekužim kaj če mi u boji naslov ?? Za skripte je laser odlična stvar, za 700kn dobiš printer i toner za cca 1000 stranica, poslje napuniš za 200-300kn toner i imaš za cca 3000 str, moj canon je trošio sve boje za manje stranica, a to mi je preskupo.
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 22:26   #13
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
E pa ja imam i jedna i drugi i ne velim bezveze da samsung bolje printa, slova su čitkija, na canonu su malo musavija, nisu tako oštra, i nekužim kaj če mi u boji naslov ?? Za skripte je laser odlična stvar, za 700kn dobiš printer i toner za cca 1000 stranica, poslje napuniš za 200-300kn toner i imaš za cca 3000 str, moj canon je trošio sve boje za manje stranica, a to mi je preskupo.
Ma sve pet, ako si ti zadovoljan.

Možda sam ja preveliki perfekcionist, ali jbga, ako je u tekstu hiperlink on mora biti plavi , i slične stvari...
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 13:33   #14
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
tinte

Kod nekih refil majstora sam pročitao da canon ne prepoznaje količinu boje (kod zamjene čipa na zamjenskoj tinti)pa kad se spremnik isprazni grijač u glavi rikne jel ga nema što hladiti a onda izbacuje kojekakve greške kod printanja.Zato se boja mora mijenjati dok nije sasvim prazna.Oni čipovi su obični brojači i ne vjerujem da ih se diranjem može shebat.Imam reseter za epsona i to radi super.Nisam vidio da i za canona postoji to jer radi drugačije nego hp i epson( oni broje stranice i onda stane pa makar bio pun).Kod hp pali trik sa tri prazna spremnika jer on pamti 2ili 3 broja(serijska) spremnika a onda su mu svi novi(puni) pa makar bili i prazni.
Još jedno pitanje ako netko ima ladicu za ispis cd od pixme 4200 po nekoj razumnoj cijeni jer sam svoju spakovao u smeće (greškom).Hvala
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 20:35   #15
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Gadoschi Pregled postova
Kod nekih refil majstora sam pročitao da canon ne prepoznaje količinu boje (kod zamjene čipa na zamjenskoj tinti)pa kad se spremnik isprazni grijač u glavi rikne jel ga nema što hladiti a onda izbacuje kojekakve greške kod printanja.Zato se boja mora mijenjati dok nije sasvim prazna.Oni čipovi su obični brojači i ne vjerujem da ih se diranjem može shebat.Imam reseter za epsona i to radi super.Nisam vidio da i za canona postoji to jer radi drugačije nego hp i epson( oni broje stranice i onda stane pa makar bio pun).Kod hp pali trik sa tri prazna spremnika jer on pamti 2ili 3 broja(serijska) spremnika a onda su mu svi novi(puni) pa makar bili i prazni.
Još jedno pitanje ako netko ima ladicu za ispis cd od pixme 4200 po nekoj razumnoj cijeni jer sam svoju spakovao u smeće (greškom).Hvala
Za Canon bar to nije problem jer se vidi u spremniku kad je prazan, jer je proziran .

Molim te da mi objasniš malo ovo boldano. Naime, danas sam pronašao u jednoj trgovini da imaju ORINK tinte HP88, za moju multufunkcijsku zvijer, ali ne znam kako se onda prikazuju količina tinte i ostalo. A ovaj printer nikako ne bi volio zajefrknuti sa tintom...
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 23:12   #16
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
hp

Pokazivanje nivoa tinte ti ne funkcionira ispravno samo kod canona kada mijenjaš zamjenske tinte i stavljaš originalne čipove.
Kod HP-a su čipovi i na zamjenskim tintama i oni uvijek pokazuju ispravan nivo tako da si s njim miran i nemaš što zaribati .Ono boldano ti je važno samo ako sam puniš svoje spremnike (dakle nije za tebe).
Ako želiš sam puniti tinte onda će ti trebati ovo:
http://www.diytrade.com/china/4/prod...ble_Chips.html
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 23:25   #17
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Gadoschi Pregled postova
Pokazivanje nivoa tinte ti ne funkcionira ispravno samo kod canona kada mijenjaš zamjenske tinte i stavljaš originalne čipove.
Kod HP-a su čipovi i na zamjenskim tintama i oni uvijek pokazuju ispravan nivo tako da si s njim miran i nemaš što zaribati .Ono boldano ti je važno samo ako sam puniš svoje spremnike (dakle nije za tebe).
Ako želiš sam puniti tinte onda će ti trebati ovo:
http://www.diytrade.com/china/4/prod...ble_Chips.html
Also dakle, ja kupim zamjenske tinte, npr. Orink, stavim ih u printer i printam kao sa originalima? Printer prikazuje količinu, dobivam obavijest kad treba mijenjati?
Ustvari, printer sve broji i prikazuje kao sa originalima?

Je to sigurno tako?
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 11:03   #18
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
hp

Da ,za HP je tako.Trebao bi na stranici proizvođača to moći i provjeriti čak i mailom.Koliko ja znam svi za svoje zamjenske tvrde da su funkcionalne poput originala samo dobiješ više tinte za manje love(a o tome bi se dalo pričati)
Evo Orinkove stranice tvoji su na dnu--------
http://www.orink.com/en/products.asp...=HP&pdtattid=9

Zadnje izmijenjeno od: Gadoschi. 07.06.2008. u 11:07. Razlog: 2
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 13:37   #19
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Meni se isto dešavalo to s Orinkom, al na epsonu i printer se blesirao. Pošto imam već od prije resstarter za čipove, stavio sam orginal i restarto i sve 5
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 15:33   #20
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Gadoschi Pregled postova
Da ,za HP je tako.Trebao bi na stranici proizvođača to moći i provjeriti čak i mailom.Koliko ja znam svi za svoje zamjenske tvrde da su funkcionalne poput originala samo dobiješ više tinte za manje love(a o tome bi se dalo pričati)
Evo Orinkove stranice tvoji su na dnu--------
http://www.orink.com/en/products.asp...=HP&pdtattid=9
Pitao bi ih ja, ali ne pišem najbolje ingleški...a ni kineski...

Pitao sam u Microline, kontakt osobu zaduženu za Orink, ali nitko ništa nikad nije odgovorio.

Danas sam bio u Cartridgeworld-u, ni oni sami nisu baš sigurni kako se prikazuje i da li se prikazuje količina tinte. Jedan prodavač mi je rekao da HP nama čipove, a drugi je rekao da ima čipove i da sve radi kako treba do datuma navedenom na spremniku. Istekom datuma, čip blokira bilo kakvu radnju.
Ali mi nije jasno čime se onda mjeri količina tinte, oni kažu da ništa ne resetiraju, nego da samo napune...

Pa kvragu, ako oni ne znaju da li printer prikazuje količinu napunjene tinte, onda tko bi trebao znati.


Neznam ni sam...
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 20:25   #21
Mile
Premium
Moj komp
 
Mile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zd
Postovi: 218
@ Gadoschi

Imam ladicu za cd od "pokojne" pixme 3000, pretpostavljam da će ti odgovarati jer je ista kao od nove pixme 4500
__________________



No.1:
A64 X2 3800, Coolermaster HyperTX, Gigabyte Ma770-DS3, 2gb Crucial 800, Sapphire HD3650 512mb & Acclero S2, Avermedia speedy hybrid, Avermedia DVB-S, Creative audigy sb1394, WD 120gb, Hitachi 160gb, Maxtor 200gb, Seagate 300gb, Hitachi 400gb @usb, Nec 4551 & LG h55l, Tagan Easycon 530W, Samsung Syncmaster 710n.

No2:
Celeron E1200, Coolermaster HyperTX, Asrock 4CoreDual-VSTA, Gigabyte Hd2400 pro, 2gb Kingmax 667, Creative live!, Dazzle videocollector dvb-t, WD 160gb, Asus dvdrw, Fortron 350w, Samsung Syncmaster 153v

No3:
P2-333, Atc 6150, Matrox millenium g450, 256mb sdram, Fujitsu 40gb, Nec ND-1300, Linkworld 250w, DTK 17" crt



Mile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na