Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2013., 10:28   #541
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Da, zato imaju mnoštvo bugova još od 9.04 dok unity vuće od 11.4 iste bugove.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2013., 12:41   #542
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Ja dok sam isprobavao ubuntu 12.04, bilo je grdih problema s samim GUI-em i neposlušnošću na isti, kliknes a nist se ne dogodi, ili nekaj promjenis a nakon par restarta tek dode i sl.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 08:48   #543
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Eto. Koju onda distribuciju pravi linuxaši preporucuju, a da je user friendly za instalirati korisniku koji nikad linux za linux nije cuo i da ne moram izgubiti cijeli dan za instalaciju?

Za sada sam stavio 2 linux mint Debiana xfce na starija računala i ne žale se.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 09:38   #544
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
opensuse
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 09:49   #545
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
opensuse
Bacit ću oko. Nekako sam do sada obilazio opensuse.

A za jednog power usera? Arch mi se sviđa, no imao sam osjećaj kao da mu nešto fali. Moram ga probati šišnut na svoj komp pa vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 25.01.2013. u 09:56.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 10:33   #546
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Definiraj power usera.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 10:50   #547
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Definiraj power usera.
vss IT diploma, ako me razumete?
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 11:00   #548
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ne ide to tak. Distribucija ne ovisi o tome dal je netko power user ili nije. Zapravo power useri ne postoje. Postoje korisnici i krajnji korisnici a postoje i geekovi. Korisnici i krajnji korisnici će se na istoj distribuciji naći jednoako samo je razlika u alatima koje koriste dok geekovi vole kopati po svom sustavu i imati ga pod kontrolom i apsolutno prilagođenog sebi i svojim potrebama. VSS ITevac ako je po našem školstvu onda opensuse.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 11:38   #549
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Ne ide to tak. Distribucija ne ovisi o tome dal je netko power user ili nije. Zapravo power useri ne postoje. Postoje korisnici i krajnji korisnici a postoje i geekovi. Korisnici i krajnji korisnici će se na istoj distribuciji naći jednoako samo je razlika u alatima koje koriste dok geekovi vole kopati po svom sustavu i imati ga pod kontrolom i apsolutno prilagođenog sebi i svojim potrebama. VSS ITevac ako je po našem školstvu onda opensuse.
Stvarno si od pomoći. Hvala na ovoj iznimno kvalitetnoj razmjeni iskustava. Živ bio
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 12:11   #550
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
A probaj i Debian. Ako znaš instalirati windows xp onda znaš i Debian ( a isto vrijedi i za Slackware ).
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 12:23   #551
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
A probaj i Debian. Ako znaš instalirati windows xp onda znaš i Debian ( a isto vrijedi i za Slackware ).
Bio sam sarkastičan
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 17:53   #552
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Then you should stick with windows.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 19:53   #553
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Zašto?
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 20:06   #554
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Jer te očito ne zanima.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 20:21   #555
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Zanimaju me iskustva jer sam novi u desktop linuxu. Necije liječenje frustracija me ne zanima. Stoga hvala sto si se "potrudio",ali jednostavno me ne zanimas.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 20:33   #556
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Pa onda kreni i uči. Preko preporuka i tuđih mišljenja ne ćeš daleko dogurati.
Pitanje tipa koju distribuciju koriste power useri je skoro pa apsurndo tim više jer nema pravila.
Ta neka podjela ova je za ovo ovo je za ono je bla. Ima power usera koji koriste Ubuntu a ima i desktop korisnika koji koriste source based distribucije jer ima odgovara filozofija. I bez uvrede, al samo radi diplome nitko nije power user. Nađi distribuciju koja ti odgovara i na kojoj ti odgovara filozofija ( driveri će na svima raditi jednako kad su isti dok su vlasnički vlasništvo one dvije kompanije pa ti nitko ni ne će dati podršku za kod koj nije njihov tak da se sa problemima oko njih žališ vlasniku koda ) i kreni istraživati i učiti a ne se oslanjati na preporuke i tuđa mišljenja. Drugi ti eventualno mogu pomoći sa savjetima ako negdje zapne. Velim ti da uzmeš opensuse jer je dovoljno jednostavan da ga svaki početnik razumije a opet je dovoljno "težak" da ga hrpa profesionalaca koristi i još ima najkvalitetnije kompajliran kernel a instalacija je krajnje jednostavna a i održavanje je jednostavno.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 21:35   #557
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
očito sam postavio krivo pitanje . namjerno nisam pisao što sam isprobao i na čemu sam radio jer sam htio vidjeti hoću li dobiti nešto novo što će me zainteresirati. openSUSE sam sasvim slučajno zanemario, iz nekog razloga sam se držao debian based distribucija, valjda zato što sam davno počeo sa ubuntu (naravno probao u to vrijeme sve što se nudilo, debian, openSUSE, redhat, fedora, mandriva i tko zna što sve nisam dizao) čak sam tu prokletu tošibu i dobro natjerao da radi na ubuntu, ali zgadilo su mi se to sve više jer su se pokazali na njoj daleko nestabilniji od windowsa, od pregrijavnja, rušenja DE-a, nemogućnosti korištenja osnovnih funkcija jer se njemu sprdnulo i tako(znamo zašto je tako i nećemo uopće ulaziti u to).
Odslušao i položio administracija UNIX servera i napredna UNIX rješenja. Završni i diplomski rad mi se temelje na linuxu.
Kako imam oko sebe dosta starijih računala na održavanju i već mi je pun kufer poziva, e kume ne radi mi ovo ili ono odlučio sam probno staviti. Imao sam testnu platformu sa 512mb rama i s754 sempronom pa sam opet provrtio cijelu lepezu distribucija i ostao na mint debian xfce.
Na drugi komp(opet ne moj), athlon s754 sa 2gb rama sam htio čisto zbog podrške staviti xubuntu no radeon 9600 se pokazao iznimno problematičan pa je opet mint debian gore završio čisto jer mi je digao x window. tek je s updateom došla i podrška za 3d no nikako ne radi. prvom prilikom ću probati opensuse, digao sam u vbox kde (njega jer ne podnosim gnome3, a i htio sam kde4 probati jer kada sam zadnje radio s njime tek je izašao i to je bila živa katastrofa) svidjelo mi se no previše rama guta, a nije mi se skidao dvd koji se upravo skida, ima xfce ako će kde biti pretežak i imam nekako osjećaj da je ovo puno kvalitetnije od ubuntu/debian based distribucijama.
Na trećem disku u ovom kompu (moj komp) imam Arch. Njihov wiki mi se najviše sviđa, a i ta filozofija.
Slackware sam koristio čisto sa backtrackom (koji sam još prije toshibe vrtio u dual bootu sa xp-om na msi prijenosniku), ne znam je li još na njemu, no ti dani wireless hakinga su davno prošli.
Zato me zanimaju iskustva, ne da se oslanjam na ista nego da upotpunim svoja.
Idem sada gledati tekmu

ako me razumete

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 25.01.2013. u 21:41. Razlog: post je totalno besmislen
Mihael je offline   Reply With Quote