Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2007., 20:25   #1
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
gaming server

Ovako ja i frendovi bi iznajmili server za COD2 pa me zanima jel mi mozete preporuciti neke firme sa cijima serverima ste imali ugodno iskustvo ili ste ih imali itd..
Ako je to javno reklamiranje onda vas molim da mi preporuku posaljete na PM!!

Jedini faktori su da ping na serveru nije ogroman i da nisu bolesno skupi!!!
Thx
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 22:44   #2
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
www.eliteplaying.com ima jako dobre servere. Locirani u Frankfurtu. Ping 35-50.

Takodjer provjeri i http://game.wwwmax.hr pogotovo ako ce se spajati samo ekipa iz HR,
pingovi su odlicni, meni osobno od 25-40.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2007., 23:26   #3
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
pa mi smo svi iz HR ali ce biti na public pa ce se spajat i drugi al bitno mi je za nas!

E i jos jedo pitanje! Posto nam je ovo prvi nas server koliko je to zapravo komplicirano za recimo baciti custom mape na njega,admiral mod i opcenito upravljat sa tim serverom! I jel mi trebaju neki posebni programi za to? Mislim nisam mutav ni nista nego jednostavno nisam imao priliku bavit se sa tim!
Thx
__________________


Zadnje izmijenjeno od: svaboxxl. 21.02.2007. u 00:02.
svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 07:25   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Nemoj postati istu stvar na dva mjesta.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 12:35   #5
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Interesantno, ali zašto bi netko plačao, osim za potrebe klana - u tom slučaju opravdano.

Ali da se par frendova za***ava - pointless o.O
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 13:12   #6
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor svaboxxl Pregled postova
pa mi smo svi iz HR ali ce biti na public pa ce se spajat i drugi al bitno mi je za nas!

E i jos jedo pitanje! Posto nam je ovo prvi nas server koliko je to zapravo komplicirano za recimo baciti custom mape na njega,admiral mod i opcenito upravljat sa tim serverom! I jel mi trebaju neki posebni programi za to? Mislim nisam mutav ni nista nego jednostavno nisam imao priliku bavit se sa tim!
Thx
Nije slozeno. Potreban su ti FTP klijent, web browser i malo dobre volje.

Custom mape bacas u maps direktorij na svojem serveru na kojega pristupas preko FTP-a. Takodjer, preko FTPa podizes i mod te izmjenom preko weba (pristup admin panelu tvoga servera) config fajlova namjestis da ti se umjesto pam_mode cb pokrece neki drugi mod. Ne znam tocno koja je naredba za admiral mode, jer ga nikada nisam dizao na neki od servera gdje sam administrirao.

Mozes staviti do 6 custom mapa, preko toga nece radi. Sve ostalo moras rijesiti preko map packova. Ne znam tocan postupak, ali ako bude zatrebalo, ET je to radio pa cu njega pitati.

Sve nakon tog pocetnog podesavanja je lagano odrzavanje i customizacije po volji.


@ Paske
Ako ce dijeliti troskove njih 10orica, zasto ne.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 13:42   #7
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
ako zelis bas kvalitetu...www.teamplay.de

no ipak, ako ce bit public, i samo za vas iz hrvatske, pogledajte si max servere http://game.wwwmax.hr , jos su novi u tom poslu, pingovi su odlicni.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 14:39   #8
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Sto se tice servera ja preferiram one od Lowpings.net (u Frankfurtu je dobar ping). Mi smo, a i neki drugi klanovi imali problema sa serverima i supportom u 1. mjesecu (mnogi su ih i napustili) ali od kad su stavili nove servere u Frankfurtu i nagradili nas sa besplatnim dodatnim mjesecima za pretrpljene psihicke bolove koje uzrokuju 7 dana bez servera i visok ping sad je sve super. Takoder u cijenu ukljucuju voice server i imaju imho najbolji admin control panel. Na njemu se stavljanje moda (power,pam, admiral),te pokretanje zeljene cod2 verzije (1.0,1.2,1.3) svodi na klikanje misem, eventualna nadogradnja i update su isti kao i na svim ostalim serverima (znaci najjednostavnije je preko FTP klijenta).

Dobri su se pokazali i slovenci slogaming i eliteplaying, te madarski obinet i nas wwwmax.
Uglavnom su tu smjesteni hrvatski cod2 klanovi.
Mozda se i Rak-ec ubaci u razgovor oni su dosta mjenjali.

Citiraj:
Autor svaboxxl Pregled postova
E i jos jedo pitanje! Posto nam je ovo prvi nas server koliko je to zapravo komplicirano za recimo baciti custom mape na njega,admiral mod i opcenito upravljat sa tim serverom! I jel mi trebaju neki posebni programi za to? Mislim nisam mutav ni nista nego jednostavno nisam imao priliku bavit se sa tim!
Thx
Ovisi od servera do servera. Neki imaju modove i confige otvorene u admiral control panelu pa preko browsera sve mijenjas. Meni se vise svida zasukati rukave i "po starinski" raditi sve preko FTP klijenta.
Vecina servera ce imati vec mod gore makar mozes uzeti i goli server. Onda samo dignes server mod gore (npr. z_svr_pam204.iwd) sto nije problem jer uz svaki mod imas i readme file s uputama.
Za samo upravljanje serverom morati ces nauciti neke naredbe, kao sto ces
morati izgubiti par noci na citanje i ucenje koja naredba sluzi cemu u server i punk buster configu.
Cekaju te i dani testiranja. Te ne zaboravi da nemaju svi modovi sve dobro rijeseno. Tako npr. u novom pam modu pozivom na dm kao game type puca rotacija i sl. no worm obecava da ce sve rijesiti u sljedecem pam-u.
Custom mape?
Moras paziti jer nisu sve za sve gametypove niti za sve modove. Ogranicenje servera je na 6 custom mapa, no ono se moze izbjeci na 2 nacina.
1. i tezi je citanje wormovog kilometarskog posta i podesavanje u skladu s njim
2. i laksi je kreiranje map packova

Kreiranje map packova?
Ne toliko slozen koliko naporan posao (poglavito zbog potrebe za testiranjem i sporim adsl uploadom).

Takoder danas se preferira koristenje posebnog direktorija za custom mod-ove i mape (neki server provideri ce ti to sami napraviti vecina nece) da si ne zatrpas main ni na serveru a ni na osobnim racunalima igraca (koji moraju te mape i vecinu modova imati i na svom racunalu), no sve ce raditi fino i bez toga.

Kad se odlucis reci pa bumo napisali nekakav vodic za kreiranje custom map packova i sl.
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 16:58   #9
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
E ovako hvala vam za ovo dosad! Meni se OK cini eliteplaying! Mi cemo i onako najvise prasit tdm,dm, a s&d nikako! Jel ima negdje neki tutorial na netu da znate pa da mi date link na njega za administriranje da vas tu ne gnjavim! Mi bi za pocetak dignuli gore admiralmod i mozda 2,3 custom mape dok se ne uhodamo!!
Hvala vam jos jednom! Meni nije problem ja cu ucit i citat literaturu jer me to i onako zanima pa ako me imate di usmjerit kaj se toga tice bio bi vam zahvalan!
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 17:13   #10
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2007., 17:25   #11
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
Hvala E.T!

Cuj jel ti smeta moj avatar?
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 17:45   #12
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor svaboxxl Pregled postova
Hvala E.T!
np, ako ti nes nebude islo slobodno pitaj... il ako bude potrebna pomoc kod custom map packova...

Citiraj:
Autor svaboxxl Pregled postova
Cuj jel ti smeta moj avatar?
ne smeta
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 17:49   #13
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Uzmi ElitePlaying ili slogaming oni ti najvise nude za to sta ti trebas, i cijena je jos pristojna. A sta se tice Lowpingsa- imam samo komentar jednog covjeka-> UNPROFESSIONAL and LAME
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 18:03   #14
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 232
A dobro budem jos vidio tocno ciji bi uzeo! Prvo bi htio malo prostudirat to administriranje da kad ga uzmemo nebudem izgubljen ko budala!
E jos jedno pitanje! Ako je ovo skakljivo molim vas odgovorite mi na PM!
Kak to hoda sa kljucevima za COD,jel svi moramo imat original ili....??

E i jos se nesto sjetio, jel kad mi sad uzmemo server kod jedne od tih firmi jel COD vec gore na tom serveru instaliran ili ga ja moram gore stavit? Znaci jel to celav server ili ga oni vec pripreme a ja ga onda modificiram po svojim zeljama!
__________________


Zadnje izmijenjeno od: svaboxxl. 21.02.2007. u 18:18.
svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 18:31   #15
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor svaboxxl Pregled postova
A dobro budem jos vidio tocno ciji bi uzeo! Prvo bi htio malo prostudirat to administriranje da kad ga uzmemo nebudem izgubljen ko budala!
E jos jedno pitanje! Ako je ovo skakljivo molim vas odgovorite mi na PM!
Kak to hoda sa kljucevima za COD,jel svi moramo imat original ili....??

E i jos se nesto sjetio, jel kad mi sad uzmemo server kod jedne od tih firmi jel COD vec gore na tom serveru instaliran ili ga ja moram gore stavit? Znaci jel to celav server ili ga oni vec pripreme a ja ga onda modificiram po svojim zeljama!
CoD2 je gore , mod i verziju igre ti oni mogu uplodati ako im tako kazes preko e-maila, a neki imaju i za izabrati prilikom online kupnje servera (lowpings npr.)...
Za ostalo imas PM
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na