Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2013., 16:00   #511
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
bežično i gigabitno su dva različita pojma, ovo gore što si naveo je bežična oprema, ako baš želiš gigabitnu mrežu, što bi ti bila i preporuka ako hoćeš prebacivati datoteke na NAS i sa njega maksimalnom brzinom, treba ti neki gigabitni switch te gigabitna mrežna kartica za PC
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 16:16   #512
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
Čitam ovu temu već više od 3 mjeseca i odlučio sam se definitivno za Synology DS413j + 2 WD reda od 3TB za početak, koje kasnije mislim nadograditi sa još 2.
Druga opcija, ako bude manjak para je uzeti DS213 sa 2 WD reda od 3TB.

Sad jedino što me kopka je gigabitna mreža - imam Thompson 782 bijeli T-comov ruter i razmišljao sam ga spojiti na: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=3020 AP i kupiti recimo ovu mrežnu: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=15137 za PC.

Any suggestions, ima netko neku bolju ideju?
Ovaj TP-Link je opet fast ethernet, koji bi spojio na thomson koji je također fast ethernet, kakva je onda ideja?
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2013., 09:04   #513
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
da malo pojasnim - modem mi je pored TV-a, receivera i ostalih komponenti, u dnevnom boravku, a pc mi je u drugoj sobu. Problem i je u tome što ne mogu potegnuti kabel od kompa to modema/mjesta gdje mislim staviti NAS (možda bi i mogao, ali onda moram bušiti 2 zida, stavljati kanalice posvuda, što mi je ružno) te naginjem wireless rješenju. Nije mi sad od kritične važnosti da to bude brzina prebacivanja koja leti, ali opet da mi prebacivanje nije sporo (1,5 MB/s), kao što mi je sad kad prebacujem na HDD media player-a preko wirelessa Thompson modema. Ionako imam još jedan komp, koji je kat ispod, imam 3 televizora, kojima bih pristupao na NAS kat ispod i 2 kata ispod.

nadam se da ste me sad skužili i bio bih iznimno zahvalan na savjetima što još uz Synology i diskove trebam kupiti da bi to radilo.
Ili staviti Synology-a kod kompa, spojiti ga drito u komp i kupiti wireless antenicu za njega (onu sa 3 antene npr.?
koja bi mi opcija bila u ovoj situaciji: 1.uvjet bolja, 2. uvjet jeftinija?

Zadnje izmijenjeno od: izekos. 26.09.2013. u 09:10.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 11:13   #514
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Zaboravi na wireless kao rješenje kroz 2 zida...radije idi na ovako nešto ako ti se ne da provlačiti kablažu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 11:48   #515
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
posto je NAS jako mal uredaj probaj ga negdje stavit pokraj rutera ako nije moguce preko elektricne uticnice... Jer preko WI-FI.a nece radit dobro sigurno... Hard line is the best line Drugo je surfanje a drugo video streaminig ili bilo sto iole malo zahtjevnije.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 13:23   #516
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Zaboravi na wireless kao rješenje kroz 2 zida...radije idi na ovako nešto ako ti se ne da provlačiti kablažu
na koji si mislio? Powerline Ethernet adapter D-Link DHP-308AV?
znači trebam 2? jer ima to kakav utjecaj na struju po kući?

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
posto je NAS jako mal uredaj probaj ga negdje stavit pokraj rutera ako nije moguce preko elektricne uticnice... Jer preko WI-FI.a nece radit dobro sigurno... Hard line is the best line Drugo je surfanje a drugo video streaminig ili bilo sto iole malo zahtjevnije.
Znači ovakva je situacija, otvarao sam već jednu temu kad sam startao od nule, ne znajući da postoji ova tema:
Trenutno imam:
U dnevnom boravku:
• Panasonic P42 G20 plazma
• Tvix S1 slim media player sa ugrađenim diskom od 2TB Samsung F4 (pun filmova 720/1080p) – ima slobodne utore 3xUSB+1-E-sata, spojen žicom u modem Thompson TG782
• Modem Thompson TG782, u koji je žicom spojen PS3 i Tvix media player, ali namjeravam spojiti i TV i receiver, koji isto imaju LAN, te NAS kad ga kupim.

U sobi, udaljenoj 2 zida od boravka:
• PC sa 1TB Hitachi (2 particije – 100 gb za windowse i program filese + cca 900 gb filmova) i 2TB WD caviar green (400 gb slobodnog prostora)
• 1TB WD Elements Desktop eksterni disk (pun filmova 720/1080p)
Svi filmovi imaju downloadan cover art kojima pristupam preko Tvix media playera (na PC-u je instaliran Tvix-ov FTP server, kojima streamam filmove s PC-a)

Kat ispod i ostatak kuće:
PC kat ispod, s kojim bi također pristupao NAS-u, 2 televizora, jedan kat ispod, drugi 2 kata ispod, koji imaju media playere i na koje bi stremao s NAS-a.

Znači NAS namjeravam spojiti direktno u Thompson modem, te streamati i prebacivati preko modemovog wlan-a, ali modem je 10/100.
I sad je pitanje što uzeti da to prebacivanje ide brže, neki wifi Access point i neku jaču gigabitnu WIFI PC karticu?
Sad kad sam pobliže objasnio što trebam, please neko najbolje rješenje. Nije mi toliko važna brzina prebacivanja, da to sad leti brzinom munje, ali 1,5 MB/sec je stvarno sporo.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 13:27   #517
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
na koji si mislio? Powerline Ethernet adapter D-Link DHP-308AV?
znači trebam 2? jer ima to kakav utjecaj na struju po kući?
Nema, tj. nisam primjetio nikakve smetlje u zadnje 2 godine od kad imam Powerline.

Pazi samo mora biti na istoj fazi da bi radilo pa ako imas trofaznu struju onda moras dobro proucit gdje mozes ustekat da bi radilo.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 13:48   #518
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
tebi jedino rjesenje je strujno izmedu zidova i stavit swicheve po potrebi u dnevnu mozda 8portni gigabitni. E sada koliko ce ti to sve sljakat za stream ne znam. Ja imam 2 wdtv.a i nas i sve se povlaci sa nasa i sve sljaka. 100mbita bi ti trebali biti dosta za stream do 10mbita varijabilni bitrate u teoriji 10 streamova istovremeno bi mogao odradit preko 1 mreze. Treba vidit kako ce to sve sljakat. Ja bi na tvom mjestu uzeo 4bay nas sa malo jacim procesorom i sve diskove potrpao u njega i da se sve stream preko njega. WI FI mozda bi ti bio dobar AC standard ali je po mom misljenju preskup trenutno i neisplativ.
Btw jel bi ti htio sve te diskove di su ti filmovi okrupnit i stavit u NAS ili bi i dalje zadrzao dikove u playeru, kompu itd...?
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 14:04   #519
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
definitivno poskidaj sve te diskove i prebaci sve u NAS, tamo gdje možeš povuci mrežne kablove i GB swicheve, tamo gdje ne možeš iskoristi strujnu mrežu. Slično kao što si opsiao imam i ja doma, s time da sam još u to sve uvukao tri kata kuće, sve je pomreženo, svi strimaju s mog NAS-a, koriste moj router za net, što žicom što wifijem itd.
NAS priključiš na GB switch, ne direknto u Thompsona i onda na njega (GB switch) direktno preko žice ili ovih power line adaptera spajaj media playere/kompove i tako napraviš lokalnu mrežu s GB propusnosti (naravno, na onim uređajima koji imaju GB karticu), a ADSL modem samo na kraju ubodeš u taj switch i pustiš net na njega. To što ti je modem 10/100 u ovkavom setupu ne igra nikakvu ulogu, jer on hendla samo net
WiFi je ok za surf i lagani mrežni promet, stream, pogotovo s ovim svime što si naveo, plus ako barataš s 720p pa naviše ripovima - nemaš što tu tražiti bežično u ovakvom okruženju.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.09.2013. u 14:10.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 14:14   #520
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nema, tj. nisam primjetio nikakve smetlje u zadnje 2 godine od kad imam Powerline.

Pazi samo mora biti na istoj fazi da bi radilo pa ako imas trofaznu struju onda moras dobro proucit gdje mozes ustekat da bi radilo.
Ok, jesi mislio na Powerline Ethernet adapter D-Link DHP-308AV?
Na koji način onda to spajam? i koliko takvih trebam? Ako NAS spojim direktno na modem, onda pretpostavljam da streamam preko WIFI-a od modema, ko što sam i dosad. hmm, imam trofaznu struju, ali u garaži samo. S tim da mi je taj kat gdje je modem i PC na jednom brojilu, a ostatak kuće na drugom brojilu. Na koji način bi onda s tim strujnim adapterom prebacivao s PC-a koji je kat ispod? Nije mi 10/100 od modema preslabo, za internet na oba kompa + još streaming na recimo 2 tv-a istovremeno?

Citiraj:
Autor jurbAs