Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2010., 21:13   #1
Makaveli2
Premium
Moj komp
 
Makaveli2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 100
sparc procesor

ovako kao prvo nisam siguran da ova tema ovdje spada pa se unaprjed ispricavam administratoru i ako pogrjesio neka je premjesti gdje spada

naime doslo mi da promjenim OS i odlucio sam instalirat solaris i nije me razocarao meni je odlican, i sad tako kopajuc po netu naiso sam na neke SPARC procesore koji su kao puno brzi jer samo jednom pristupaju memoriji, ali nigdje nisam uspio nac detaljnija objasnjenja o njima, pa bi molio nekoga ako zna da mi kaze jeli to istina i ako je mogu li se kupiti negdje u Hrvatskoj. Hvala
Makaveli2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 21:44   #2
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
da bi solaris radio na piceku treba ti jako specificna konfiguracija i solaris approved komponente...
a za sparc baziranu radnu stanicu ces morat poprilicno posegnut u djep za neku rabljenu ako uopce nadjes, a koliko sam ja informiran SUN i HP vise ni ne rade radne stanice na sparc procesorima i biti spreman na puno kemijanja ako zelis koristiti osim za nesto specificno...
riceburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2010., 23:04   #3
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Makaveli2 Pregled postova
naime doslo mi da promjenim OS i odlucio sam instalirat solaris i nije me razocarao meni je odlican, i sad tako kopajuc po netu naiso sam na neke SPARC procesore koji su kao puno brzi jer samo jednom pristupaju memoriji, ali nigdje nisam uspio nac detaljnija objasnjenja o njima, pa bi molio nekoga ako zna da mi kaze jeli to istina i ako je mogu li se kupiti negdje u Hrvatskoj. Hvala
SPARC je OK procesor, ali ništa posebno drugačiji od drugih te klase. Da li bi se nešto moglo naći polovno možda i bi, ali zaboravi na to, nemaš neke ozbiljnije koristi od toga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 07:48   #4
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Iako je Solaris izuzetno pouzdan i stabilan OS upravo je, pored nekih drugih stvari, sporost procesora tj. brzina Intel/AMd kombinacije uzrok velikog broja napuštanja ove platforme. Procesori poput Niagare(T2, T1) koji izvršavaju veliki broj threadova mogu se koristiti tek za vrlo specifične primjene zbog nedostatka aplikacijske podrške. Za svakodnevnu namjenu je presporo. Zadnja serija SPARC64 VII još uvijek se dobro snalazi u enterprise okruženju(za sisteme sa nekoliko stotina cores) ali i tu sve više biva potisnuta od strane clustera. Ipak mislim da će ova platforma zbog nekih drugih stvari osim brzine biti još jedno vrijeme prisutna u ovom okruženju. Kao jednoprocesorska mašina(nisam siguran da li uopće više postoje radne stanice) je preskupa i puno sporija od novijih Intel/AMD procesora. Stariji, polovni procesori tipa UltraSparc 2 i sl. zaista nisu vrijedni zezanja.
Ako ti se sviđa Solaris slobodno ostani na x86 platformi.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 07.06.2010. u 08:03.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 08:22   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Makaveli2 Pregled postova
naime doslo mi da promjenim OS i odlucio sam instalirat solaris i nije me razocarao meni je odlican, i sad tako kopajuc po netu naiso sam na neke SPARC procesore koji su kao puno brzi jer samo jednom pristupaju memoriji, ali nigdje nisam uspio nac detaljnija objasnjenja o njima, pa bi molio nekoga ako zna da mi kaze jeli to istina
Cak i Wikipedia ima vjerojatno najmanje omanju hrpu clanaka o SPARC arhitekturi; da ne pricam kako je OpenSPARC jedan od najozbiljnijih open source procesora, tako da zaista ostaje misterija kako nigdje nisi mogao naci nikakve detalje.

Kako bilo da bilo, ovo sto si nalupao je jako cudnovata konstrukcija; pokusaj malo jasnije srociti pitane kada prelistas Google.

Citiraj:
i ako je mogu li se kupiti negdje u Hrvatskoj.
SPARC kao takav tesko da mozes nabaviti u terminima "slobodne prodaje" a la Diona, Prehrana, Pevec, Links ili VeMil. Takve masine sa SPARC-om obicno dolaze po narudjbi i nemaju PC drustveno prihvatljivu cijenu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 19:46   #6
Makaveli2
Premium
Moj komp
 
Makaveli2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 100
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Iako je Solaris izuzetno pouzdan i stabilan OS upravo je, pored nekih drugih stvari, sporost procesora tj. brzina Intel/AMd kombinacije uzrok velikog broja napuštanja ove platforme. Procesori poput Niagare(T2, T1) koji izvršavaju veliki broj threadova mogu se koristiti tek za vrlo specifične primjene zbog nedostatka aplikacijske podrške. Za svakodnevnu namjenu je presporo. Zadnja serija SPARC64 VII još uvijek se dobro snalazi u enterprise okruženju(za sisteme sa nekoliko stotina cores) ali i tu sve više biva potisnuta od strane clustera. Ipak mislim da će ova platforma zbog nekih drugih stvari osim brzine biti još jedno vrijeme prisutna u ovom okruženju. Kao jednoprocesorska mašina(nisam siguran da li uopće više postoje radne stanice) je preskupa i puno sporija od novijih Intel/AMD procesora. Stariji, polovni procesori tipa UltraSparc 2 i sl. zaista nisu vrijedni zezanja.
Ako ti se sviđa Solaris slobodno ostani na x86 platformi.
hvala do slicnog zakljucka sam i ja doso al htio ipak provjerit ovdje sta drugi misle

Bubba vemil je propao ako nisi znao a za pevec i links nisam znao da spadaju u istu kategoriju, kako god hvala evo bas namjeravam kupit kosilicu za travu skoknem do linksa onda blize mi
Makaveli2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 23:57   #7
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Makaveli2 Pregled postova
Bubba vemil je propao ako nisi znao a za pevec i links nisam znao da spadaju u istu kategoriju, kako god hvala evo bas namjeravam kupit kosilicu za travu skoknem do linksa onda blize mi
Mislim da još trebaš uloviti Bubbin način razmišljanja.
Još je bio i blag.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 01:41   #8
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
mislis na Solaris ili na Open Solaris ?
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na