Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2007., 12:33   #1
lemaan
Registered User
 
lemaan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
igre +++++


Nakon svih studija koje su ukazivale samo na loše strane igranja videoigrica, evo napokon i jedne dobre vijesti: otkriveno je da igranje akcijom nabijenih igrica može biti dobro za vid.

Studija koju su provele istraživačice sa Sveučilišta Rochester pokazuje da ljudi koji igraju akcijske videoigre nekoliko sati dnevno tijekom jednog mjeseca mogu za oko 20% poboljšati rezultate na pregledu očiju.

"Igrane akcijskih videoigara mijenja način na koji naš mozak obrađuje vizualne informacije", rekla je Daphne Bavelier, profesorica kognitivnih znanosti.

"Te igre guraju ljudski vizualni sustav do krajnjih granica, a mozak se tome prilagođava", dodaje Bavelier. "To učenje stavlja ispred drugih aktivnosti i mogućnosti svakodnevnog života."

Bavelier i njezina studentica Shawn Green testirale su kolege studente koji su prethodne godine igrali malo ili gotovo nisu igrali videoigre.

"Samo to je već bilo priličan problem", kaže Green. "Gotovo svi studenti u kampusu igraju videoigre."

Izlučivanje
Studenti su obavili pregled očiju sličan uobičajenoj kontroli vida. Oni su, u tzv. testu gomile, morali otkriti "T" unutar mase drugih simbola.

Sudionici studije bili su podijeljeni u dvije skupine. Jedni su igrali pucačinu Unreal Tournament jedan sat dnevno, dok su drugi isto vrijeme proveli igrajući vizualno manje složeni Tetris.

Nakon 30 sati igranja, obje su skupine opet obavile kontrolu vida. Kod onih koji su igrali Tetris nije uočeno nikakvo poboljšanje. No, skupina koja je igrala Unreal Tournament u prosjeku je imala 20% bolje rezultate na kontroli vida.

Znanstvenici vjeruju da se prostorna rezolucija vida kod tih osoba poboljšala kao rezultat igranja brze i bjesomučne računalne igre. To im je, unatoč mnoštvu simbola, omogućilo da jasnije izaberu točno određeno slovo.

Istraživači kažu da njihovo otkriće može pomoći pacijentima s određenim vizualnim defektom, kao što je ambliopija ili tromo oko. Takvim ljudima mogao bi pomoći posebno dizajnirani softver za vježbanje.
lemaan je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2007., 22:31   #2
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Kewl.: CoolRamb
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2007., 23:28   #3
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
da, čitao sam nešto slično prije,

poboljša se vid i refleksi
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 12:07   #4
bad::cat
zloČesta maČka
Moj komp
 
bad::cat's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: MuMu Land
Postovi: 126
čula sam da se kontrolima leta preporuča igranje igrica upravo radi vida i refleksa....
__________________
::: mjau :::

bad::cat je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 12:41   #5
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Mmmda, baš me zanima kako se poboljšava vid ekipi koja bulji u ovalni crt monitor s 25cm udaljenosti na 60Hz^^
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 23:11   #6
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Ako se dobro sječam , bilo je i na iskonu za kirurge da su precizniji i da imaju bolju motoriku ako igraju pucačine, i da gameri imaju 30% "bolje zapazanje -"vise detalja "
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 23:16   #7
amd freak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 543
ha<...sva sreča da sam quaker
amd freak je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 11:31   #8
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
djeco ovaj tekst pokažite roditeljima

amerix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na