Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.12.2020., 09:38   #961
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Otkad pratimo postotke pobjeda? To sad otkako Šumaher više nije no.1???

Kaj se 2012 tiče, iz glave, pobjeđivali su Button, Alonso, Vettel, Maldonado, Hamilton, Rosberg, Raikkonen i moooožda Webber.
Brko je offline  
Staro 14.12.2020., 09:59   #962
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Hahah, nisam rekao da se prati, nego me zanimalo. Mislio sam zbilja da je Hamilton i tu prvi, ali sam zaboravio na Fangia.
Vettelova statistika je tu skroz otišla u k. Nagodinu će i više...

Je, 8 komada te sezone. S tim da je prvih 7 utrka bilo 7 različitih. Išao sad provjeriti.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 14.12.2020., 12:00   #963
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Nisam vam ja bezveze napisao da je Fangio GOAT kad ste raspravljali Schumi ili Hamilton.

Mozda bi ga Senna nadmasio, ali to ma zalost nikad necemo saznati.

Osbno covjek mora postovati te ludjake koji su vozili u formulu u 50-ima, ma i kasnije...

To ti je glava u torbi 24/7, puno veca razina koncentracije potrebna, i skilla.

Ne kazem ja da danasnji vrhunski ne bi i tad bili vrhunski, sigurno bi, kao sto bi i Fangio bio vrhunski danas.

Ali nekako imam veci respekt prema vozacima kojima greska nije "a jebiga, pas mater", nego "hocu li prezivjeti". Dulje su trajale trke i vozit je bilo iznimno fizicki zahtjevno (i danas je, ali ne kao tada).

Plus covjek je dosta kasno poceo voziti F1 i svejedno rasturao, sa 4 razlicita konstruktora.

Ponavljam, siguran sam da bi I Verstappen i Schumacher, i Hamilton, bili vrhunskk tada, ne poricem to, ali jebiga.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline  
Staro 14.12.2020., 12:11   #964
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Nisam vam ja bezveze napisao da je Fangio GOAT kad ste raspravljali Schumi ili Hamilton.

Mozda bi ga Senna nadmasio, ali to ma zalost nikad necemo saznati.

Osbno covjek mora postovati te ludjake koji su vozili u formulu u 50-ima, ma i kasnije...

To ti je glava u torbi 24/7, puno veca razina koncentracije potrebna, i skilla.

Ne kazem ja da danasnji vrhunski ne bi i tad bili vrhunski, sigurno bi, kao sto bi i Fangio bio vrhunski danas.

Ali nekako imam veci respekt prema vozacima kojima greska nije "a jebiga, pas mater", nego "hocu li prezivjeti". Dulje su trajale trke i vozit je bilo iznimno fizicki zahtjevno (i danas je, ali ne kao tada).

Plus covjek je dosta kasno poceo voziti F1 i svejedno rasturao, sa 4 razlicita konstruktora.

Ponavljam, siguran sam da bi I Verstappen i Schumacher, i Hamilton, bili vrhunskk tada, ne poricem to, ali jebiga.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Po meni možda i ne.
GOAT je netko tko je veći od sporta u kojem se natječe. Koji je imao širi utjecaj u svijetu sporta pa čak i popularne kulture svog doba od toga koliko je bio popularan sam sport.

Baš Federer je najbolji primjer. Jer iako će ga Nole po brojkama preteći (po mnogima već je), Federer je to zaštitno lice tenisa, Federer ima taj utjecaj koji je veći od tenisa.

U Formuli tu možemo pričati o Fangiu, o Laudi, Senni, Schumacheru i Lewisu.

Senna i Lauda su tu daleko s brojevima ali je njihovo ponašanje kao vozača i nesreće koje su doživjeli su proširili njihov utjecaj i ime izvan sporta u kojem se natječu.

Za Schumachera ne trebamo govoriti - pa kad netko juri negdje ljudi mu kažu - što si ti neki Schumacher. Ne kažu što si to neki Hamilton.

Što ne znači da se to neće dogoditi, Lewis još vozi. Ali meni je iza gore spomenute trojice.
Brojke nisu upitne, Lewis će imati sve najbolje brojke kad prestane voziti
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 14.12.2020., 12:38   #965
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Već smo pisali o tome. To je sve SUBJEKTIVNI dojam, tko je kako i kada vozio. Svatko u svom vremenu je nešto.
Jedino konkretno i objektivno su statistika i brojke. Možemo komentirati kako su došli do tih brojki, ali to je jedino opipljivo.

Osobno ću Šumahera staviti IZA svih koje ste nabrojali (Fanđo, Senna, Lauda, Hamilton), ali to ne znači da nije bio statistički najbolji do nedavno, dok meni ne može biti GOAT ni da baš to želi, usprkos mitomanima koji su pričali o njegovim 90-tim godina a počeli ga pratit 2002.

Tako i Hamilton. Gledam ga od njegove prve utrke i pogledao sam sve utrke koje je vozio. Pa mi opet o njemu pričaju ljudi koji za njega navijaju od 2015.

Tako da o Fanđu neću pričati jer ga nisam gledao. Laudu sam slušao i gledao film Rush. Senne se sjećam ali kraja karijere i života nažalost.

A Šumahera i Hamiltona sam odgledao više-manje kompletno u njihovim najboljim i najgorim izdanjima. I Hamilton mi je 2 koplja ispred u puno stvari ako strogo gledamo F1 i sport.

Dakle opet zaključujem, subjektivan dojam situacije. Neko Hamiltona ne voli zbog boje kože, zbog toga što dominira, zbog toga kako se oblači. Ja Šumahera nisam volio jer je bio đubre na stazi, bahat i bezobrazan. Koliko god je bio dobar vozač, toliko je bio nesportski tip.

Nikad neću zaboraviti Dijakovića kad je branio Šumahera nakon nekog razgovora o tome kako je razbio Hilla 1994 i pokušao Villeneuvea 1997, u smislu "sport je postao grub". A onda kad se pojavio Juan Deblo Montoya i par puta uzeo mjeru Šumaheru u šumaherovoj maniri, onda je isti taj Goran rekao da je Montoya opasan i da napada DRUGE vozače preagresivno i često lupi drugi bolid. I tu je bio očigledan primjer subjektivnog dojma. Ok ti je kad Šumaher nekog polomi, ali ti očnjaci narastu kad netko isto napravi Šumaheru.

Da završim misao. Hamilton je GOAT jer uz to što ima trenutno najbolje brojke, ima i nešto što Šumaher i svi prije njega nije imao - društvene mreže. Plus, što je Hamiltonu F1 postao biznis. Organizacija ga voli jer je najbolji promotor sporta. Dobio je vlastiti dio staze na Silverstonu. Kraljica će ga potapšat mačem po ramenu. BLM pokret... itd. Kad se sve to uzme u obzir, ima sve "što se danas nosi" - to je to. No nije da bi glasao za njega kao GOATa. Zato se vraćam na početak - što se gleda i kako se računa, to je pitanje
Brko je offline  
Staro 14.12.2020., 13:27   #966
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Dijaković branio Schumachera? Ovo zbilja prvi put čujem, bez zezancije 😊

Slazem se za subjektivni dojam. To smo vec raspravili.

Slazem se i s ovim da je bolide bilo sjebano voziti jer ti glava ovisi o tome kakve ces srece biti.

Ali jednu stvar treba imati na umu. Bolidi do 1982. nisu bili standardni. Danas svi imaju V6 i postoje standardi. Do tad je bilo, tko bolje napravi, napravi. I danas je tako, ali nije da neki imaju krilo van propisane sirine ili V10... ugl. kuzi se na sto mislim 😁



Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 14.12.2020., 16:20   #967
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
1. Slasem se da su Lauda i Senna promovirali F1 vise od ostalih. Fangio bi cak tu isao na trece mjesto, jer se za njega znalo i tu kod nas osamdesetih, a tesko da ga je netko gledao uzivo.. samo su kruzile legende ..

2. Ova potpuna standarizacija bolida mi je meeh, mlaka vodica

3. Deblo Montoya?? Nee, nemoj mi dirat Montoyu... Vozac sa dusem i srcem... Neki bi rekli ludjak i kreten, koji je mogao puno vise da nije vozio ko da je to Nascar... Gas do poda i pici... Samo da je slusao upute i odmarao motor... Tko zna, mozfa je mogao i ugroziti Schumija... Obozavao sam ga, i zato kad danas vidim na sta je Williams spao, place mi se...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline  
Staro 14.12.2020., 16:41   #968
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
3. Deblo Montoya?? Nee, nemoj mi dirat Montoyu... Vozac sa dusem i srcem... Neki bi rekli ludjak i kreten, koji je mogao puno vise da nije vozio ko da je to Nascar... Gas do poda i pici... Samo da je slusao upute i odmarao motor... Tko zna, mozfa je mogao i ugroziti Schumija... Obozavao sam ga, i zato kad danas vidim na sta je Williams spao, place mi se...
Nemoj ti dirat Debla Montoyu? Zašto? Lik je kao krava koja daje super puno mlijeka pa se na kraju posere u tu kantu.

Nije on ništa tada bio bolji od današnjeg Bottasa. Imao je poneki super bljesak, ali nakon toga nastupalo je nekoliko zajeba i slično. To je što se Williamsa tiče.

Kulminacija njegovog F1 neuspjeha i demantiranja svih pompoznih najava da 2001 u F1 dolazi novi Senna je dolazak u McLaren 2005 koji je zbog njega iste godine ispušio praktički dobiveni WCC jer je McLaren imao najbolji paket. Kimi je spušio WDC zbog kvarova, ali su komotno mogli dignuti WCC. No, Deblo je bio deblo pa je na kraju sezone skupio JEDVA 60 bodova, čak 2 manje od Šumahera koji je vozio nikad lošiji Ferrari otkako je došao u Ferrari, a čak 52 boda manje od Kimija Raikkonena (pocjetimo se da je onda pobjeda bila 10 bodova i da je tada 52 boda razlike otprilike ista kako je Max Verstappen razguzio Albona). Em ga nije bilo 2 utrke (ozljeda ramena na tenisu za što je lagao naravno jer je pao s motora.), em je izvodio gluposti i sudare sa backmarkerima Pizzoniom i Monteriom. Niti je pomogao Kimiju za WDC niti momčadi za WCC. Korisnost: kao semafor u GTA V.

Nekako su mu to progledali kroz prste da bi ga nakon VN USA 2006 izbacili iz momčadi. Prilog tome kako je bio odlilčan vozač ide i činjenica da ga NIJEDNA momčad na gridu nije htjela.

A najjača stvar je kako je lik ušao u F1. To se svršavalo, on se najavljivao kao onaj tko će zaustaviti Šumahera i Ferrari blablabla. Dok se crveni tepih razmotao za njega, iste godine debitirali su neka 2 nebitna klinca koje Deblo nije niti omirisao: Kimi Raikkonen i Fernando Alonso. Na kraju balade, njih 2 su zaustavili Šumahera i uzeli 3 naslova prvaka, s time da je jedan pobjedio Šumahera na stazi, a drugi ga nasljedio i pobjedio ovog prvog. I oboje su legende F1 koji još uvijek voze (Alonso se vraća, a Kimi ostaje). Dok se Debla malo tko i sjeti da je ikad postojao na gridu

Eto, zato je on za mene Juan Deblo Montoya.

A ti me naravno slobodno demantiraš ako je išta od ovog laž ili netočna informacija
Brko je offline  
Staro 14.12.2020., 19:24   #969
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Njegov najveći problem je bio nabiti Schumachera ili ga kako to god bilo, preteći ga. Bez puno razmisljanja.

Zato je i završio kako je završio.

Daleko da nije bio talentiran po sirovoj brzini, ali nekompletan do bola, a to u F1 ne prolazi.


Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 14.12.2020., 20:06   #970
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ma neogu te nikako demantirati, jer je sve tocno sto si napisao.

Ali i dalje ga volim debil je... To je istina, but the heart wants what the heart wants.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline  
Staro 14.12.2020., 20:11   #971
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@aski

Zato što je F1 đentlmenski sport u kojem se američanske sirovine ne mogu snaći jer nije poanta priče nekoga preteći i onda ga još pritom odgurati u pijesak ili zabiti o zid. A on je upravo tako vozio.

Navedite mi jednog vozača koji je u 5 sezona u F1, 3 (slovima TRI) puta zapeo za jebenog backmarkera? Itko? Nitko? Montoya Jos Verstappen (VN Brazila 2001), Antonio Pizzonia (VN Belgije 2005) i Tiago Monteiro (VN Turske 2005). Da stvar bude bolja, u Brazilu je vodio utrku, a u Belgiji i Turskoj bio debelo drugi.

Zato eto meni nije sjeo. Sirov talent nije dovoljan ako imaš propuh u glavi. Kod njega je u glavi bila senjska bura.


@Elven

Ma nije debil. Daleko od toga. Maldonado je bio debil. Montoya je jednostavo bio istovremeno presirov, prenagao i prebrzo je izgorio, a najgore je to što nije uvidio vlastite greške niti išta naučio iz njih. Zato je "deblo" Ali naravno, svatko ima navijati za koga želi. Ti si me pitao zašto deblo Ali debil nije.
Brko je offline  
Staro 14.12.2020., 20:27   #972
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Meni bi bilo zanimljivo da sad naprave jednu trku tak da svi zamijene bolide (recimo Ham sjedne u Latifijev a Latifi u njegov ) i odvoze jednu trku.Osobno mi je žao kaj mi je trebalo puno godina da skužim da je tu vozač najmanje bitan. Od njih 20 svi su odlični ali......Predzadnja trka je to zorno prikazala.
freddie je offline  
Staro 14.12.2020., 20:33   #973
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ja sam jednom rekao da bi volio da svaki vozač vozi jednu utrku u svakom bolidu - znači voziš bolid 1 i bolid 2 od svake ekipe
tizhu je offline  
Staro 14.12.2020., 20:43   #974
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Opet Brko i njegov hejt prema Montoyi...

Ja ću te demantirati jer pričaš gluposti. Poneki super bljesak?
Jedini zajebi su bili što je bio u kanti od Williamsa.

Evo i nešto činjenica...

2001.

Montoya ulazi u F1 (s 25 godina) - završava 6/17 utrka jer je bolid bio govno koje je odapelo 8 puta. Imao 3 pole positiona, od tog 2 puta krepao bolid i jednom završio prvi.

Ostala 3 puta nije uspio završiti jer
1. Verstappen, kojeg kao vodeći obilazi za krug, mu se zabija u guzicu iz čistog mira...nije Montoya ZAPEO, nego se konjina Jos zabio u njega na kraju zavoja. Malo si provjeri informacije
2. izletio
3. izletio

Dakle 11/17 DNF

Od onog što je završio, imamo
- Catalunya (startao 12. - završio 2.)
- Nurburgring (startao 3. - završio 2.)
- Silverstone (startao 8. - završio 4.)
- Hungaroring (startao 8. - završio 8.)
- Monza (pole - završio 1.)
- Suzuka (startao 2. - završio 2.)

Što bi bilo da je Williams tad bio pouzdaniji? Možda bi ga Brko pamtio kao najveću mladu zvijezdu F1 ikad


2002.

7 pole positiona - 3 kvara bolida
0 pobjeda - 7 podija
3. mjesto u ukupnom poretku

2003.

2 pobjede - 9 podija - 1 pole
3. mjesto u ukupnom poretku

samo 2 kvara bolida te sezone. Ferrari naravno #1 i #2

2004.

1 pobjeda - 3 podija
2 problema s bolidom i 2 DSQ (za oba kriv tim)
Ukupno 5. u poretku

2005.

Završio 12/19 utrka započeo 16/19
Problemi s bolidom, DNS, DSQ...

Ono što je uspio završiti:
3 pobjede - 5 podija - 2 polea

Alonso #1
Kimi #2
Schumacher #3
Montoya #4

Eto...deblo daj molim te...

Slobodno mi nađeš nekog tko nije bio u dominantnom bolidu određene sezone, s ovakvim ili boljim rezultatima, od 2005. do danas.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 14.12.2020. u 20:54.
1v@n je offline  
Staro 14.12.2020., 20:44   #975
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222