Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2011., 22:41   #1
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Sengoku

Dali je netko probao demo/igru? Obzirom da se radi o tipu igre za koje se Paradox pokazao kao majstor, zanima me koliko je dobra i isplati li je se kupiti.

http://www.paradoxplaza.com/games/sengoku
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 12:55   #2
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Pa ja baš i nisam mjerodavan za Paradoxove igre (Europa Universalis mi je ajme).
Ovo taman isprobavam i ništa specijalno - sličan koncept ko E.U. samo karta Japana. Ovoj igri (a i drugim Paradoxovim strategijama) triba jedan dobar tutorial.

Nije baš da sam totalna njubara s obzirom da sam Rome TW i Medieval 2 TW pegla na hard nivou dug niz godina, a posli Empire TW.
Shogun TW koji me i nije oduševija je svjetlosnu godinu bolji od Sengokua - ovako na prvi dojam (gameplay, izvedba, grafika, atmosfera...).

Možda sam jednostavno navika na SEGA Total War serijal, i njihovu vrstu managementa i sučelja.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2011., 13:02   #3
Juhica2
Registered User
Moj komp
 
Juhica2's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Otoče
Postovi: 65
Čitao sam malo preglede po netu i ocjene su u glavnom pozitivne. Radi se pojednostavljenoj verziji TW serijala sa naglaskom na strateški dio bez 3D bitaka već prebacivanje vojske sa svog teritorija na neprijateljski teritorij...
Bitke su prilično pojednostavljene pa se dobijaju običnim *tko ima više vojnika* sistemom međutim ovdje i nije neki naglasak stavljen na vojni dio već na političke smicalice...

Hvale dobro dočaravanje srednjovjekovnog japana i kako su prikazani odnosi u to vrijeme.

Za mene osobno je svakako interesantan naslov.
Juhica2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 20:31   #4
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
I mene privlači, barem što se tiče tematike. To mi je u stvari i jedina stvar zbog koje me interesira. EU ni ja nisam igrao, i meni više leži Total War serijal, a u njemu mi je bio najdraži Shogun (novog nisam zaigrao, čekam ga na nekoj akciji ). Zbog toga se i namjeravam uhvatiti Sengokua, ali da... zbilja fali tutorial.
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 21:39   #5
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Juhica2 Pregled postova
..Radi se pojednostavljenoj verziji TW serijala sa naglaskom na strateški dio...
Onda ja tu nešto propuštam s obzirom da meni ovakva izvedba izgleda pun kufer kompleksnija + sučelje je za moj ukus zbrčkano.
Puno logičniji raspored svega mi je u TW serijalu, a 90% vrimena sam odigra na strateškoj mapi - ostatak u 3D realnom vrimenu kad je tribalo branit gradove (sićam se koliko "brzo" sam povata konce u prvom Medievalu i Rome-u, a kod Paradoxa baš nikako).

Zaboravija sam napomenit da sam bija instalira, te par dana igra Europa Universalis: Rome od Paradoxa, i nakon toga odma odigra jednu brzopoteznu stratešku deinstalaciju iste

PS Ne tvrdim da igra ne valja, jednostavno mi ne leži
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2011., 14:19   #6
Juhica2
Registered User
Moj komp
 
Juhica2's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Otoče
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Onda ja tu nešto propuštam s obzirom da meni ovakva izvedba izgleda pun kufer kompleksnija + sučelje je za moj ukus zbrčkano.
Zapravo si u pravu, kad sam napisao pojednostavljeno u svom prijašnjem postu prvenstveno sam mislio na to da nema 3D bitaka kao u TW serijalu što mi je nekako automatski asociralo na *pojednostavljenu* verziju TW jer je Sengoku igra koja očito preuzima strateški dio mape od TW serijala dok izostavlja real time bitke...

Međutim svakako je fokus ovdje stavljen na stratešku mapu i političke smicalice što sigurno zvuči privlačno za stratege..
Juhica2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na