Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2019., 20:57   #4051
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Kad (mi) je optika došla prije....6-7 godina ili koliko već...to je bio svemirski brod za sve do tada(10,20mbita)....nije bilo gfasta na bakru niti ostalih kerefeka.

Post mi više zvuči kao kuknjava zato jer se ne može izđiberiti dvogodišnji popust ko nekada
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2019., 20:58   #4052
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Pa realno gledajući upravu je. Mislim kužim što hoće reći jer danas se može putem koaksa na docsis 3.0 a i preko bakrene parice sa g.fastom postići brzine od 100mbps.

Optika bi sad trebala biti za brzine od 500mbps do 1gbps.
To bi onda mogli danas nazvat optičkim internetom jer samo optika može postići te brzine. Žiku?
U danskoj preko koaksa docsis 4.0 bivši fullduplex imaju 1000/500Mbps znači 1gbps.Preko koaksa mogu ić optičke brzine ali svojstva i prefomanse nisu iste.
Optika je vrh ali tehnologija napreduje pa se pomalo i ovo "približuje" optici.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2019., 18:09   #4053
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
otišo/presto radit huawei ont,došo tehničar zamjenio oba uređaja jer se mroa po novome,sad sam na raisecom+speed port kombinaciji,i mogu dobit veću brzinu 200 ili 500,a ne ne ne možete dobit veću brzinu problem u centrali,znao sam da treba škatule zamjenit za veću brzinu,a ne da će zbog njih javljat da ne mogu dobit veću brzinu,a nitko me nije ni ptio koe škatule imam.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2019., 17:16   #4054
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Speedport je u bridge modu, iza njega je D-Link DIR-878.

Za Dir-878 kaže ovako:
Citiraj:
This device is an Energy Related Product (ErP) with High Network Availability (HiNA), and automatically switches to a power-saving Network
Standby mode within 1 minute of no packets being transmitted. It can also be turned off through a power switch to save energy when it is not
needed.
Pitanje je da li se to može "ugasiti" i kako?

Jedino mjesto gdje sam našao opciju "Always on" je kod unosa podataka za PPPoE konekciju.
Tamo stoji Recconect Mode = On demand.

Da li se taj parametar može promijeniti bez da mi se poremeti zapokućni net?
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2019., 18:44   #4055
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
A "zeleni đir" ... sračk ...
U cijelom manualu se spominje samo na tom mjestu = nema nikakvih opcija (barem kroz web konfig).

A zašto te to muči tj. kakve probleme imaš ?

Za žuntu, na 5 Ghz manualno postavi niski radni kanal pa ga neće gasiti DFS (radar detekcija).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2019., 19:13   #4056
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Bio na green Mondayu u Linksu za 240 kn pa eto mi ga sad.

Za sada nemam nikakve probleme, osim što se ponekad na daljinu trebam spojiti na komp doma.
Pretpostavljam da, ako ostavim upaljen komp spojen kabelom, ovaj D-Link neće otići u standby mod.

Druga stvar je, a što nisam znao, da kad se vraća is standby moda, nanovo rekonektira na net i dobije novu IP adresu (kao kod 24-satne rekonekcije)

Probati ću staviti Recconect Mode=Always on pa će da vidimo.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2019., 19:36   #4057
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Da, stavi > Recconect Mode=Always on, po mogućnosti ga resetiraj / upali u neku gluhu uru i nebi trebalo biti problema.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 13:41   #4058
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Nakon podizanja brzine na 500/250 primjecujem dosta usporen net ali tek sad san pogleda detaljnije i vidim da mi je velik packet loss. (mozda i nije tocno tad problem nastao ali kako me nije bilo tu dugo vremena tome bi pripisao)
MTU sam smanjio sinoc i stanje se popravilo, ali jutros opet katastrofa nakon reconnecta...
Ima li ko ideju?!

extasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 13:53   #4059
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
koja je finta sa potpisivanjem ugovora prije nego mi je usluga tehnički isporučena?

koja su moja prava glede otkazivanja takvog ugovora?
ugovor "potpisan" telefonski, kompletna usluga zapravo dogovorena telefonski. za sada im nisam dao nikakve osobne podatke osim adrese i broja mobitela i ništa nemam dogovoreno osim da će zvati "2 tjedna prije" nego mi usluga fizički bude montirana, odnosno optički kabel spojen na kuću (još ga nema ni blizu).

koja su moja prava oko otkazivanja takvog ugovora? da li je to samo onih 14 dana koji se povlače po forumu ili je neki dulji rok?
brine me šta ako mi ugovor krene, računi krenu,a instalacija bude tko zna kada?
da ja njih rađe odjebem i čekam da mi kuću prvo spoje na optiku, ili mogu zaboraviti na optiku prije nego ugovorim uslugu?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 14:24   #4060
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Citiraj:
Autor extasy Pregled postova
Nakon podizanja brzine na 500/250 primjecujem dosta usporen net ali tek sad san pogleda detaljnije i vidim da mi je velik packet loss. (mozda i nije tocno tad problem nastao ali kako me nije bilo tu dugo vremena tome bi pripisao)
MTU sam smanjio sinoc i stanje se popravilo, ali jutros opet katastrofa nakon reconnecta...
Ima li ko ideju?!


S obzirom da si iz Splita ka i ja, iman isti problem već misecima. U jednom trenutku je bilo dobro pa posli opet ista situacija. Ukratko šta san primjetia je da ima neki node di nas može spojit di ništa ne valja, pola ruta droppa nenormalno, packet loss ogroman, brzina užasno jadna. Kad mi se to dogodi (a kad mi treba stabilna veza, npr iden bacit gejm) resettan pppoe client dok me ne pogodi dobra centrala i onda latencija i loss budu top.

Svakako ne znan kako im prijavit problem niti iman volje pošto bi trebalo doć do nekog ko se razumi u ove stvari a to moš pari mi se jedino ako nekog znaš iz ht-a jer nema smisla uopće pokušavat priko tehničke službe. Iskreno mi više ovo resettanje ide na k da pravo kažen. Vrtim isto mikrotik ali situacija je identična i sa speedportom.

Iman post od prije par miseci na temu ovog, http://forum.pcekspert.com/showthrea...80#post3295680. Tako da iskreno dno dna šta se ovog tiče, baš razočarenje. Nisan siguran ovo nisu primjetili s obzirom da traje misecima.


edit: interesantna stvar je da latencija je u redu (većinom vremena barem), ali loss bude velik -- svaki četvrti paket mi je izgubljen, pa eto, ako kome koristi
float je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2019., 14:29   #4061
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Identicna situacija!!! Taman san dosa do zakljucka da resetiranje pppoe klijenta rijesava problem eventualno, iden prijavit sad kvar.

Mozda nebi bilo lose da nas vise napravi isto?

EDIT: prijavio pa javim odgovor.
EDIT2: Riješili su nakon par razgovora i mailova.

Zadnje izmijenjeno od: extasy. 06.01.2020. u 12:18.
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 02:22   #4062
Focusrite
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Umag
Postovi: 19
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
al da moraju prvo ispitati kako bi to utjecalo na ostale u mreži
Sumnjam da bi takva internet konekcija imala veze s bilo kojim korisnikom osim tebe. Ovo mora bit preko p2p topologije direkt optička nit do tebe i ta nit mora bit samo tvoja i ni s kime se ne smije dijelit. samo ludi bi to spajali pasivnom gPON topologijom odnosno p2mp. Zato se i dešavaju sranja i pada brzina i čak se povećava ping preko pasivne optičke infre.
Focusrite je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 02:27   #4063
Focusrite
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Umag
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Pa realno gledajući upravu je. Mislim kužim što hoće reći jer danas se može putem koaksa na docsis 3.0 a i preko bakrene parice sa g.fastom postići brzine od 100mbps.

Optika bi sad trebala biti za brzine od 500mbps do 1gbps.
To bi onda mogli danas nazvat optičkim internetom jer samo optika može postići te brzine. Žiku?
Ja optičkim internetom nazivam samo single mode kablove putem p2p topologije, a sve što se dijeli s drugim korisnicima putem pasivne optičke infre je smeće.
Focusrite je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 13:51   #4064
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Focusrite Pregled postova
Sumnjam da bi takva internet konekcija imala veze s bilo kojim korisnikom osim tebe. Ovo mora bit preko p2p topologije direkt optička nit do tebe i ta nit mora bit samo tvoja i ni s kime se ne smije dijelit. samo ludi bi to spajali pasivnom gPON topologijom odnosno p2mp. Zato se i dešavaju sranja i pada brzina i čak se povećava ping preko pasivne optičke infre.
DWDM i optika koja dolazi do centrale ima svoj kapacitet, swtichevi i sva druga oprema ima ograničen kapacitet i za to treba provjerit ima li mogućnost. No ta usluga koju si ti komentirao se više ni ne nudi, to je poruka iz 2018. godine.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 00:08   #4065
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Jel se nekom dešava da mu je konekcija malo malo u banani? Sve radi, ping dobar, ali download npr preko browsera ili update necega nikako da završi. Onda resetiram ruter i ont i radi normalno do slijedeceg restarta. Ako se samo spojim na ruter i disconnect/connect ne pomaže. Kad je download u banani speedtest pokazuje normalne rezultate.


200/100 - novi speedport plus (5ghz)
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 00:15   #4066
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
...
Mislim da se ne moraš brinuti. Jedino o cem moras voditi racuna je da za 3mj +1 dan pokrenes opet novi zahtjev. Uvodjenje optike u kuce se ceka i ti sad si tim ugovorom ili kaj otvorio "mini projekt" uvodjenja optike. Životni vijek mu je 3mj i ako rijese super, ako ne projekt se sam bez obavijesti zatvara. Dogodilo se kolegi s posla pa pišem iz druge ruke iskustvo.

Sretno!
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 15:40   #4067
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Citiraj:
Autor extasy Pregled postova
Identicna situacija!!! Taman san dosa do zakljucka da resetiranje pppoe klijenta rijesava problem eventualno, iden prijavit sad kvar.

Mozda nebi bilo lose da nas vise napravi isto?

EDIT: prijavio pa javim odgovor.
EDIT2: Riješili su nakon par razgovora i mailova.

Confirman da je i meni fixano, ping prema Nizozemskoj zakucanih 38ms 0% loss, varianca +- 1ms, Njemačka 20-30ms, Austria 15ms


thx thx thxxxx
float je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 19:16   #4068
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Citiraj:
Autor float Pregled postova
Confirman da je i meni fixano, ping prema Nizozemskoj zakucanih 38ms 0% loss, varianca +- 1ms, Njemačka 20-30ms, Austria 15ms


thx thx thxxxx
Naletia san na covika koji je tia riješit problem
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 17:48   #4069
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
uz dodatnih 25 kn mjesečno t-com u pilot programu nudi fritzboxa
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 19:19   #4070
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Kakvi sad opet pilot projekt, sve neki pilot projekti svake godine a nista da se pokrene...
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 19:20   #4071
Deno
Premium
Moj komp
 
Deno's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
uz dodatnih 25 kn mjesečno t-com u pilot programu nudi fritzboxa
Tako je da on je zamjena za PROFI CPE od huawei za poslovne korisnike.
Na testovima se pokazao kao jako dobar i sigurno je bolji od speedporta.
Deno je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 19:49   #4072
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ama Trabant je bolji od speedšrota ...

O tom Fritz - u govorimo ovdje > http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=301851
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 20:05   #4073
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Kakvi sad opet pilot projekt, sve neki pilot projekti svake godine a nista da se pokrene...
pilot projekt,je vjerojatno s toga da ga testiraju prije ponude,
pohvalno je da su ga uveli,bilo bi mi draže da omoguće da sami kupimo
ali i ovo je napredak ,sjetio se netko iz uprave da nam može dodatno uzeti 25kn + 19kn za mesh.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 00:40   #4074
franehr
Guest
 
Postovi: n/a
Vidim ht u ponudi ima 500 mbit za 270 kn /mj hmm ako sam mogao cekati 10 godina da naprave terminal sa fttb do ftth.. Onda mogu jos godinu da isko napravi ponudu od 500mbit weeeehoooouu
  Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 10:58   #4075
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor franehr Pregled postova
Vidim ht u ponudi ima 500 mbit za 270 kn /mj hmm ako sam mogao cekati 10 godina da naprave terminal sa fttb do ftth.. Onda mogu jos godinu da isko napravi ponudu od 500mbit weeeehoooouu
Mislim da 500mbps nećeš vidjeti u Iskon ponudi baš u skorije vrijeme. Eventualno, ako HT vrati next gen pakete s 500mbps i 1gbps simetrično i IPv6. Cijenu za 500 su spustili još prije nekih mjesec i pol dana, s 250 kuna na 25 za one u magenti i 50 za sve ostale.

Stvar je u tome da se HT pozicionira kao premium provider gdje možeš dobiti najbolje usluge, dok je Iskon value provider gdje dobiješ malo manje kanala, manju brzinu itd, ali zato su i usluge jeftinije. Zato se i sa Iskona miču SportKlub kanali, dok će MaxTV dobiti još sportklubove 7-10 i 4K kanal vjerojatno u skorije vrijeme.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 09:30   #4076
franehr
Guest
 
Postovi: n/a
za sada je dobro i ovo


EDIT:
Citiraj:
Autor float Pregled postova
S obzirom da si iz Splita ka i ja, iman isti problem već misecima. U jednom trenutku je bilo dobro pa posli opet ista situacija. Ukratko šta san primjetia je da ima neki node di nas može spojit di ništa ne valja, pola ruta droppa nenormalno, packet loss ogroman, brzina užasno jadna. Kad mi se to dogodi (a kad mi treba stabilna veza, npr iden bacit gejm) resettan pppoe client dok me ne pogodi dobra centrala i onda latencija i loss budu top.
Hej, mislim da sam to i ja primjetio nekada veza dere cak i sa mojih 200 Mbit /iskon, ali vecinom je sranje bas kao sto si opisao ... je li se daju nekako oznaciti ti serveri gdje je dobra veza i namjestiti router da uvjek ide tamo pomocu nekakvog bota. Recimo da automatski diskonekta dok ne spoji na dobar server/centralu. P.S. Koji je to program za ping ?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.01.2020. u 11:06.
  Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 16:42   #4077
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Jutros mi se ispred ulaza u zgradu potpuno neočekivano pojavili tehničari našeg najdražeg ISPa i vele da su tu da postave instalaciju za optiku!?
Reko dobrodošli, bilo je i vrijeme da dođe malo civilizacije u selendru koja se zove Istra.
Ima netko ideju kako to dalje ide sa stambenim zgradama?
Jer ovi likovi ne znaju ništa reći, oni su tu da postave kanalice od stare tel. razvodne kutije na svakom ulazu u zgradu do svakog stana. Kako su tel. ormarići na vanjskom zidu, uredno su izbušili termo fasadu i postavili kanalice. Ubacili kolut optičkog kabla i ostavili tako da visi van. Navodno sad dolazi neka druga ekipa koja će od kutije ispred zgrade povući do ormarića. Nakon toga bi mi trebali biti kontaktirani od strane HTa i dogovoriti priključak.
Ono što mi nije jasno, veli tip da ne smiju koristiti stare kutije od telefona niti u stan gurnuti optiku po postojećim cijevima!?
Zgrada je stara 15g i iz kutija idu debele cijevi i uredno bi se pokraj postojećih parica mogla progurati i optika. Postoje razvodne kutije za stanove itd.
Zašto mora instalacija optike ići izvan zida i sjebati fasadu i zidove unutar i izvan zgrade?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 20:11   #4078
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
u zgradama kada se radi vertikala stavljaju glavni ormar na ulazu ili prvoj etazi. od njega vuku vertikalu prema manjim etaznim ormarima, a od njih pigtail prema ulazu u stan. to je prvi dio, a dalje radi tehnicar koji ukljucuje uslugu. busi kod vrata, postavlja patch cord i kanalice, ili druga opcija da povuce transparentni patch cord.

a ormari opet ovise o nacinu kako tehnicari mogu izvesti radove.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 21:24   #4079
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Koliko sam ja skužio, oni će po postojećoj cijevi od parice, iz ormara ispred zgrade povući optički kabl u stari ormar na ulazu. Tu montiraju novi ormar i dalje idu kanalicama do stanova. Zgrada ima samo prizemlje i 2 kata, u kraju smo uz more gdje se prema planu ne grade više zgrade. Znači da neće biti manjih etažnih ormara. Meni su kanalicu dovukli do iznad ulaznih vrata i iz nje visi žuti kabl. Što dalje radi tehničar i što je transparentni patch cord?
Jer na mjestu gdje mu završava kanalica je nadvoj od vrata, tu ne znam kako će bušiti
Što dolazi meni u stan s druge strane vrata i da li ja mogu tu nešto birati gdje i kako se montira?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 22:17   #4080
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koliko sam ja skužio, oni će po postojećoj cijevi od parice, iz ormara ispred zgrade povući optički kabl u stari ormar na ulazu. Tu montiraju novi ormar i dalje idu kanalicama do stanova. Zgrada ima samo prizemlje i 2 kata, u kraju smo uz more gdje se prema planu ne grade više zgrade. Znači da neće biti manjih etažnih ormara. Meni su kanalicu dovukli do iznad ulaznih vrata i iz nje visi žuti kabl. Što dalje radi tehničar i što je transparentni patch cord?
Jer na mjestu gdje mu završava kanalica je nadvoj od vrata, tu ne znam kako će bušiti
Što dolazi meni u stan s druge strane vrata i da li ja mogu tu nešto birati gdje i kako se montira?
Ovaj dio s montažom si skužio dobro, to se tako radi svugdje. Oni će tebi montirati gdje im ti pokažeš da treba doći. U stan se ulazi tamo negdje iznad vrata obično, nije to nikakav problem za izbušiti poseban. E sad, ima više opcija za provođenje niti po stanu, od kojih je jedna i transparentna nit. No, mislim da ju ne preporučaju ni tehničari, a ne bih ti ju preporučio ni ja osobno. To je obična nit bez izolacije koja se stavlja u neki kut i onda se prekriva i lijepi tankim slojem slikona i ona je praktički nevidljiva. Do problema može doći kad jednom dođu maleri ili ćeš imat neke nove građevinske radove pa će netko nešto strugati, šmirglati ili štemati i onda ćeš i ti i oni vjerojatno potpuno zaboraviti tu nit i onda će ona se presjeć tijekom tih radova.

Druga opcija je provođenje plastične kanalice uz čošak negdje u koju se stavlja standardni žuti kabel s izolacijom i dovodi do mjesta gdje je modem. A onda ako te smeta ta kanalica ti kad ćeš idući put ići u obnavljanje zidova možeš poštemati malo zid i uvališ to u neki bužir u zid tako da se ništa nigdje ne vidi.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na